Kazım Koyuncu

kazım abi...
o gitti ve yerine asla bir başkası gelmeyecek çünkü o tekti...
gülüşüyle,bakışıyla,konuşmasıyla,yüreğiyle,müziğiyle,hayata ve insanlara bakışıyla kısacası herşeyiyle...
onun değeri öldükten sonra bilindi diyenlerde yanılıyor.bizler herzaman onun yanındaydık özellikle de hastalık süresince. Onun her zaman bizim sevgimizi ve uzaktaki onu sevenlerin sevgisini hissetmesini sağladık..o çok az insanın sahip olabileceği türde ve büyüklükte bir sevgiyle çepeçevre kuşatılmıştı..çok özel bir dinleyici kitlesi vardı.onu anlayan onun görüşlerini anlayan onun müziğini anlayan insanlardan oluşan bir dinleyicisi vardı...
bize isyan ettiren şeyse onun her zaman karşı çıktığı sistemin kurbanı olması.o her sözünde insan diyordu insanlar için diyordu ama bir kaç insan bozması yüzünden bu dünyadan çok erken ayrılmak zorunda kaldı...
kazım sevgisi hiç bir zaman azalmadan aksine artarak devam edecektir...
putxi cuma putxi...

gerçekten harika bi müzisyendi bi karadenizli olarak zevkle dinliodum eski türküleri de kasetine koyması çok hoşuma gitmişti gelevera deresini her dinlediğimde bi garip oluyorum sesi bayağ bi etkiliyor beni

Çok yakından olmasa da az çok tanıyordum kendisini.gerçekten çok iyi bir insandı ve ne olursa olsun hep olumlu şeyler düşünürdü,hayatında karamsarlığın ve ümitsizliğin yeri yoktu.bu özelliği ile örnek aldığım tek insandı kendisi....kazım abime Allah'tan bol rahmet;tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.....
konuk sanatçı olarak yer aldığı bir albümde şöyle diyor:
" Bu hayat böylemi olur,
Düşen hep yerde mi kalır?
Gün olur belin doğrulur,
Kim ne olacak belli mi olur??? " Ve doğru söze nedirki!!!!!

Volkan Konak'ın Kazım Koyuncunun anısına düzenlenecek olan hey gidi karadenizx gecesiyle alakalı yapmış olduğu açıklama :

Arkadaşlar;

Bazı arkadaşların da bildiği gibi 21 Ağustos'ta yapılacak olan 'Hey Gidi Karadeniz' konserine katılmıyorum. Çünkü ben anma konserlerinin para ile olmayacağına inananlardanım. Eğer bu konser para ile yapılıyorsa ticari amaç gözetiyordur.

Masraflar çıktıktan sonra kalan para bazı vakıflara gönderilecekmiş. Bu masraflar nedir? Anma konserinin ne masrafı ya da neden masrafı olur? Çıkan sanatçılar ücret karşılığımı çıkar? Kulanılan mekan ücret karşılığındamı belirlenir? Bazı menejer olduğunu iddia eden insanların uydurmuş olduğu bir kılıftır bu bağış!

Bir de Kazım Koyuncu'nun son isteği imiş bu konser.. Yanılmayalım... Kazım Koyuncu yapılamayan konserde son olarak sahneye çıkma istediğinde idi ama bu olmadı. Bu saatten sonra bu konseri yapsan ne olur yapmasan ne olur. Bazı insanlar kendine rant sağlamak için böyle organizasyonlar yapıyor. Yarın Kazım Koyuncu kalemi, anahtarlığı, şapkası gibi şeyler çıkartarak rant sağlamaya çalışan insanlar çıkacaktır!

Ben Volkan Konak olarak olarak Kazım'ı, kardeşimi müziğimde her zaman yaşatacağım. Bunu da en yakınımda olan sizler göreceksiniz.

Ben böyle zihniyetteki insanlarla bir arada olmamaktan onur duyuyorum. Sizlerden de beklediğim böyle insanların oyununa gelmeyin! Sizleri kirletmesine alet etmesine izin vermeyin.

Sevgi ve ışıkla kalın.

VOLKAN KONAK

Popilist sanat camiası bilmezdi bence Kazım Koyuncu yu yada bilirlerdide bilmezden gelirlerdi ....

Hayat nekadar acımasız değilmi şuraya bakın neredeyse onu kaybedeli 2 ay olacak :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Niye böyle güzel insanların ömürleri böyl kısa olur :?: :?: :?:
Dünya çok kirlendiği içinmi acaba :!: :!: :!:

Bir arkadaşım Rize ye gitmişti Kazım Koyuncu'nun kabrinede uğramış inan dedi o zaman onu gerçekten yitirdiğimizi daha iyi anladım artık onun hiç buralarda olamayacağını ama eminim ruhu bizlerle

Çok büyük bir kayıp...
Onun ölümünde içimin bu kadar çok cız etmesinin nedeni ne biliyor musunuz?

O yaşicağına inanıyordu. Son konserlerini falan izlediyseniz yüzü inançla gülüyodu resmen. O gülümsemeye gördükten sonra ben de bu adam kesin yaşicak edmiştim....

www.kazimkoyuncu.com daki açıklama

BİR RÜYADAN UYANMAK

Kazım'ımızın bizi yetim bırakışının bugün 54. günü (17.08.2005). Bizler onca gündür bir kabusun içindeyiz. Anlıyoruz ki O'nun nefesi bize hayatımızdaki en uzun rüyayı mümkün kılıyormuş. O gitti ve O'ndan sonrası artık kâbus, karabasan…

Kazım'ın göçünün üzerinden iki ay geçmeden, 21 Ağustos 2005 tarihinde, O'nu İstanbul'dan uğurladığımız mekân olan Açık Hava Tiyatrosu'nda, O'nun tabutunun durduğu yerde sahne alınacak. Bu bizleri yaralıyor.

Neden?

Biliyoruz ki bu organizasyonun en önde gelen sebebi maddi kaygılardır. Biliyoruz ki bu organizasyonda Kazım'ın hiçbir yakın dostu, hiçbir grup arkadaşı yer almamaktadır. Biliyoruz ki orada sahne almayı sanatçı dostlarımız reddetmiştir. Biliyoruz ki bu organizasyon Kazım'ın dostlarına rağmen yapılmaktadır.

Bu organizasyon "Hey gidi Karadeniz-Özel-Kazım Koyuncu Anısına" olarak lanse edilmekte. Daha iki ay geçmeden "anı" olmuş Kazım demek. Demek ki biletler satılmış, satılan biletlerin karşılıklarının yerine konması gerekiyor. Demek ki çark dönmeli, kapitalizmin kuralları işlemeli. Demek ki birileri Kazım'ın adından cüzdanlarındaki eksiği yerine koymalı, birileri de cüzdanlarını şişirmeli. Demek ki konserin geliri "masraflar düştükten sonra?" bağışta bulunulmalı ve bizler de bunu seyretmeliyiz öyle mi?

Hayır!

Bu çıkarlar üzerine kurulu kötülerin dünyasında bizler Kazım Koyuncu'yu, doğru bildiğimizi sonuna kadar savunacağız.

"Hey Gidi Karadeniz"e yazık ediliyor. Bu böyle biline… Vah Karadeniz vah, kimlerin eline düştün!..

Kazım Koyuncu'nun Grup arkadaşları, Gönül, Ali Elver, Mehmedali Barış Beşli, İsmail Avcı Bucaklişi, Volkan Konak, Yavuz Yazıcı, Arzu Kal, Kemal Turan KazimKoyuncu.com /net/org ve Lazuri.com sitelerinin tüm moderatör ve site yöneticileri ve tüm gönül dostları ...

KAzım koyuncu aydın bir sanatcıydı.Çok everek dinliyordum.Öldüğünü duyunca bayağı bi çökmüştüm.Aydın bir sanatcı idi kazım koyuncu.
ÖZellikle zuğaşi berepe dönemleri çok harika.

ONun ölmeden önce gerçekleşitirmek istesiği bir projesi vardı.İskoç gaydası ile laz tulumunu bir araya getirmek.İŞte tam da bunu yapıcakken hastalandı birden.
Ölüm hep böyle işe yarıyacak insanları alıp götürüyor erkenden.

ilk kanser olduğunu öğrendiğimde çok korkmuştum hemen sitesine girip bakmıştım ha kanser ha konser arada sadece bi harf var diodu içim biraz olsun rahatlamıştı
ama onu kaybetmeden önce bilmiodum kanserin bu kadar yaşama isteği olan birini bile alıp götürebileceğini bizden
ah kazım abi ah
:cry:

günlerdir kazım koyuncu hakkında yazılanları takip ediyorum...ve anladımki onu gerçekten seven ve yıllardır onu severek dinleyen kailteli müzikten anlayan insanlarda varmış...ama anladığım bişey daha var yavuz çetin gibi kazım koyuncuda öldükten sonra değer kazandı...bu lafım onu gerçekten sevenlere gitmez tabiiki ve onlarda kendilerini tanırlar ayrıca bi açıklama yapmama gerek yok...allah rahmet eylesin...

şimdi güzbeyazda göründüğü anlardan birini izliyorum da yüreğim dayanmıyor ya
bi de konser görüntüsü var didonun of of :cry: :cry:
niye kazım abi niye seni buldu bu kanser

önceden oy asiyeyi dinlemezdim senin yorumunla bile sıkılmıştım çünkü kurt. vadisi dizisinde duymaktan
şimdi dinlerken ise yorumunun farkını duygusunu hissediyorum
kazım abi nerelerdesin :cry:

tedavisi sürecinde sağlık durumunu merak edenlere yollamış olduğu mail

merhaba.

sağlık durumumla ilgili bir gelişme olmadığından bir şeyler yazmadım son zamanlarda.ancak her gün illaki siteye girip, gerekli morali mesajlarınızla topladım.

2.kemoterapi sona erdiginde kontrol tomografisi çektirdik. bugün sonuçları ve yorumları aldık. açıkçası bizler ve doktorumuz hızlı bir iyileşme süreci bekliyorduk ancak tahminlerimiz tutmadı. tedavi devam ediyor, sanırım 1-1.5 ay sonra daha net şeyler soylemek mumkun olacak. ama ben iyiyim. ağrı-sızı yok, kemoterapinin yan etkileri pek yok. canım konser yapmak, koşmak, futbol oynamak gibi şeyler istiyor. ustelik bunları yapmaya enerjimin olduğunu da hissediyorum ancak yapmamam gerekiyormuş. bu işin sinir bozucu taraflarının başında boyle şeyler geliyor.

yarın yeni kemoterapi başlıyor. 'extra gonadal germ hucreli tumorlerimle' 3.raund. onları yenmek için cok sebep var. sizlerin varlığı büyük silah benim için. bu yuzden teşekkurler hepinize.

önemli bir gelişme olursa yazacağım.

görüşmek üzere, sevgiyle....

kazim koyuncu

Geri