Kazım Koyuncu

Popülerlik adına değerinin bilinmesinin hiç bir önemi yok ama o binlerin kalbine yer etmiş gerçek bir devrimciydi konserlrinde binleri coşturuyordu çok özeldi çok doğruydu çok netti ve sendi bendi bizdi sizdi. Hep kalbimizde yaşayacak

tsunami demiş ki:
yaa o bu değilde ben adamın o günde bile tabutunun artvin ve trabzon spor bayrağına sarılmasına dumur oldum bide tabut götürlürken adamın teki en önde trabzon spor forması almış eline gidiyo ne alaka yaaw deli oldum bööle şeylere bile bunları alet ediyolar hasta oluyorum offf off
Açıklama yapayım, artvin bayrağı falan yoktu tabutunda. Kazım'ın acıda olsa isteği dostları tarafından yerine getirildi, cenazesinde kara-kızıl bayrak olmasını istemişti. Harbiye'de bizde isteğini yerine getirerek kara-kızıl bayraklar taşıdık. Tabutuna örtülende bizzat Zuğaşi Berepe'deki arkadaşları tarafından getirilmişti. Trabzon bayrağıda tuttuğu takım olmasından konuldu sanırım. Yani kimse bişeyi alet etmedi. Aksine sanırım Kazım'ın istediğini yerine getirebildik. Harbiyeden sonra hiçbir karar olmamasına rağmen İstiklale kadar kimse birbirinden kopmadı.. İnsanlar desteklediler, çoğu yer Kazım'ın parçalarını çalmaya başladı vs..
Öyle bir sevgiydiki, magazinden başka bişeye yer vermeyen gazeteler bile manşet yapmak zorunda kaldı. 33 yıla sığdırılmış bir yaşamda keşke hepimiz bu kadar etkileyici olabilsek...

denoktabenokta demiş ki:
lemanın bu haftaki sayısını alın,kapak olarak onu yapmışlar ve bi söyleşisinden bir paça almışlar bi okuyun onu daha iyi anlıcaksınız!

evet ben aldım ve hep saklayacağım dün akşam sanırım siyaset meydanında da konu Kazım Koyuncu, Kanser, Çernobil ve etkileriymiş ama ben kaçırdım. Geçenlerde de karedeniz de bir doktor günde gelen 10 hastadan en az 8 inin kanserli hasta olduğunu söylemiş ... :cry: :cry:

Adının unutulmaması -gerçi bunun olacağını sanmıyorum- ve yararlı bir iş olması için Dernek kurulmalı bence.
Kanserle savaş ve yardım amaçlı olarak.

alp_khan demiş ki:
copadam demiş ki:
Adının unutulmaması -gerçi bunun olacağını sanmıyorum- ve yararlı bir iş olması için Dernek kurulmalı bence.
Kanserle savaş ve yardım amaçlı olarak.

bu konuda çok haklısın dernek olayı bencede yapılmalı bunun için bir çalısma yapmak lazım :?

Eyvallah...Yakın sanatçı dostlarının yapması lazım bunu.Onlar için daha kolay olur,olmazsa bir kapmanya başlatalım belki böylece bunun için konserler dahi düzenlenebilir.Live 8 Live örnek olmalı...

alışamıyorum abi
kabullenemiyorum
senin olmadığını
artık yaşamadağını
kabullenemiyorum
içim içimi yiyor
içim yanıyo abi
sensiz geçecek yıllarım için....

gülbeyaz'la tanıdım onu.şarkılarına hayran olup albümlerini aldım..şimdi ise dinleyemiyorum,içim acıyor...Allah rahmet eylesin.....

g_k_c demiş ki:
gülbeyaz'la tanıdım onu.şarkılarına hayran olup albümlerini aldım..şimdi ise dinleyemiyorum,içim acıyor...Allah rahmet eylesin.....

Aynen çok öncesi olmasına rağmen bende gülbeyaz ile tanıdım şarkılarını dinliyorum içim acıyor en hareketli parçası bile ağlatıyor beni ama dava arkadaşları bu davadan vazgeçmeyecekler dün akşam starda Volkan Konak savaşı resmen başlattı

Bu ülkede herkez aman bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın zihniyetinde gitmeye devam ederse yakında ne vatan kalacak nede içinde millet..

susmayalım sustukça sıra bize gelecek hemde beklediğimizden çok önce...

''Hey hey gideyirum buradan narino
Gideyirum buradan narino
.................
Hey hey bu dere yılan olsa narino
Bu dere yılan olsa narino

Hey hey derdumi bilen olsa narino
Derdumi bilen olsa narino

Hey hey oturupta ağlardum narino
Oturupta ağlardum narino

Oy oy yaşumu silen olsa narino
Yaşumu silen olsa narino.....''

Allah mekanını cennet eylesin...

KAZIM KOYUNCU'YU
KAYBETTİK!..

______

Basın açıklaması

Kamuoyuna;
‘Kazım Koyuncu’nun vefatıyla ilgili, yazılı ve görsel basının gösterdiği ilgiye öncelikle teşekkür ederiz fakat, yaratılan gündemin doyduğunu, ve bunun devamının bizim yasımızı tutmamıza engel olacağını düğünüyoruz. Ailesi ve Kazımın grup arkadaşları olarak en azından bir süre basına demeç veremeyeceğimizi ve yapılan yayınlara katılamayacağımızı bildiririz. Bu kararımızın saygıyla karşılanmasını rica ederiz.

Ailesi ve Grup arkadaşları.

______

Kazım Koyuncu

1972 - Hopa'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Hopa'da tamamladı.

1989 - İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine girdi.

1990 - Çağdaş Sanat Atölyesinde çalişmaya başladı.

1991 - Ali Elver ile birlikte Dinmeyen müzik topluluğunu kurdu. Aynı yıl Çağdaş Oyuncuların sahneye koyduğu ''Faşizmin korku ve sefaleti'' adlı oyunun müziklerini yaptı.

1993 - Mehmedali Bariş Beşli ile Dünyanın ilk ve tek Laz rock toplulugu ''Zuğaşi Berepe''yi kurdu.

1995 - Zuğaşi Berepe ''Va mişk´unan''

1996 - Dinmeyen ''Sisler Bulvarı''

1998 - Zuğaşi Berepe ''Brüxel Live'' ve ''İgzas''

2000 - ''Salkım Söğüt 2'' adlı ortak çalisma

2001 - İlk solo albüm ''Viya''

2002 - Gülbeyaz dizi müzikleri

2003 - Kemal Sahir Gürel ile birlikte ''Sultan Makamı'' dizi müzikleri

2004 - İkinci solo albüm ''Hayde''

KAZIM KOYUNCUnun sitesindeki açıklamayı paylaşmak istedim...

Geri