Kazım Koyuncu

... ve demişki Kazım vaktiyle :!: :!: :!:

Bu arada; hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanlık saatlerine, ara sıra kopsa da fırtınalara, bir gün boğulacağımız denizlere, eski günlere, neler olacağını bilmesek de geleceğe, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara, Donkişotlar 'a, ates hırsızlarına, Ernesto “Ç´e” Guevara'ya, yollara-yolculuklara, sevgililere, sevişmelere, sadece düşleyebildiğimiz olamamazlıklara, üşürken ısınmalara, her şeyden sıcak annelere, babalara ve tadını bütün bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz. Kötü şeyler gördük. Savaşlar, katliamlar, ölen-öldürülen çocuklar gördük. Kendi dilini, kendi kültürünü, kendisini kaybeden insanlar, topluluklar gördük. Yanan köyler, kentler, ormanlar, hayvanlar gördük. Yoksul insanlar, ağlayan anneler, babalar, her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük. Biz de öldük. Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik. Tesekkürler dünya.

Kazım Koyuncu

''Biz de öldük. Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik. Tesekkürler dünya.
''

başımız sağolsun..söylenecek hiçbir şey yok..
yalnız dikkatimi çeken bir şey var ki, Kazım abi de kaybettiğimiz diğer sanatçılar gibi sonradan kıymete bindi..kaseti, vefat ettikten sonraki 3 gün içinde 60.000 satmış..yaşarken nerdeydiniz be...

ölümünden sonra kaset satışlarında artış olması düşündürücü ve biraz da üzücü tabi ki..

ama bir başka bakış açısıyla bakarsak da vefatıyla birlikte daha önce Kazım Koyuncu dinlemeyen O'nun yaptığı müzikten bihaber olan birçok insan Kazım Koyuncu müziğiyle tanıştı..Kazım Koyuncu amaçlarıyla tanıştı... ne için savaştığı ile mücadele ettiği ile bilgi sahibi oldu :!:

Kazım ölürken bile insanlara faydalı bir adam oldu..yani bu her kula nasip olacak bir durum değildir..

çok üzüldüm ama bi taraftan da ölürken bile insanlara bişeyler anlattı,hatırlattı ve mücadele etmeleri gerektiğini söyledi gibi geliyor bana...çernobil'in hesabının sorulması gerektiğini yeteri kadar uyutulduğumuzu hatırlattı... işte insann..işte bu KAZIM... :!:

cagor1 demiş ki:
ölümünden sonra kaset satışlarında artış olması düşündürücü ve biraz da üzücü tabi ki..

ama bir başka bakış açısıyla bakarsak da vefatıyla birlikte daha önce Kazım Koyuncu dinlemeyen O'nun yaptığı müzikten bihaber olan birçok insan Kazım Koyuncu müziğiyle tanıştı..Kazım Koyuncu amaçlarıyla tanıştı... ne için savaştığı ile mücadele ettiği ile bilgi sahibi oldu :!:

Kazım ölürken bile insanlara faydalı bir adam oldu..yani bu her kula nasip olacak bir durum değildir..

çok üzüldüm ama bi taraftan da ölürken bile insanlara bişeyler anlattı,hatırlattı ve mücadele etmeleri gerektiğini söyledi gibi geliyor bana...çernobil'in hesabının sorulması gerektiğini yeteri kadar uyutulduğumuzu hatırlattı... işte insann..işte bu KAZIM... :!:

Belkide haklısın ama bu iş ölemeden önce olsaydı keşke :cry: :cry: :cry:

müziğini bi arkadaşım sayesinde çok geç tanıdım belki ama gülbeyaz'ın müziklerini bilmeyen yoktu heralde.. niye tüm iyi müzik adamları bir bir gidiyo ya buna çok üzülüyorum.. :(

"ben senu sevdiğimu da dünyalara bildirdum.." :(

gitmesen iyi olacaktı ama mekanın cennet olsun sevgili kazım.. :cry:

ölmeden önce çernobil faciası ve faciayla ilgili ailesel kanserler hakkında bir platform oluşturmaya çalışıyordu..insanlara kanser denen illetin nasıl ciddi bir hastalık olduğunu anlatmaya çalışıyordu.. ama olmadı..kanserle ilgili duyarlılık oluşturmaya çalışırken kendisi kansere yenik düştü..bu daha acı bir durum...

Sevgili Dostlar;

Canım dostum Kazım'ın anısına "Karadeniz'in İlleti Çernobil" isimli ÜNİVERSİTELERDE konferanslar vermek üzere GBMD olarak Y.Ö.K 'e resmi bir başvuru yaptık.Sonuç uygun olursa Türkiye genelinde ki üniversitelerde dostum Kazım'ın şarkıları eşliğinde çernobil anlatılacak...

Kimbilir belki Kazım'da gökyüzünde bize eşlik eder....

cagor1 demiş ki:

Evet haklısın ölümünden sonra onu hiç tanımayan bilmeyen pek çok insan onu malesef geçte olsa tanıdı ama buda çarpıklığın bir sonucu değilmi sence, sizce arkadaşlar. Kazım Koyuncu yaşarken aslında sessiz oma oldukça büyük bir kitleye sahipti ama bu kitle kapalı bir kutuydu belki o yaşarken onu tanıyacak sevecek niceleri onu öldükten sonra tanıdı buna da özellikle bu içi kokuşmuş medya neden olmadı mı? sabun köpüğü şeylerle gündemi işgal etmediler mi? bu ülkede arkanda dayın!!! varsa bir yerlere gelirsin böyle hastalı ustalı doktorlu şarkılarla bir parça kumaşla hemşire kılığına girerek onları en iyi ben anlıyorum demeçleri vererek gündemde kalırsın :evil: :evil: :evil: :evil:

Ama sorarım size bumudur doğru olan hep doğru işlerin doğru insanların kıymeti onlar gidince ölüncemi anlaşılır anlaşılmalıdır....

çernobille mücadeleyi volkan konak sürdürecek kendisine destek verme zamanı 5 ay süre istedi inşallah bu 5 aylık sürede gerçekler ortaya çıkar ve suçlular cezasını bulur

BarisManco demiş ki:
Sevgili Dostlar;

Canım dostum Kazım'ın anısına "Karadeniz'in İlleti Çernobil" isimli ÜNİVERSİTELERDE konferanslar vermek üzere GBMD olarak Y.Ö.K 'e resmi bir başvuru yaptık.Sonuç uygun olursa Türkiye genelinde ki üniversitelerde dostum Kazım'ın şarkıları eşliğinde çernobil anlatılacak...

Kimbilir belki Kazım'da gökyüzünde bize eşlik eder....

:fikrimvar süper bir şey bu eminim Kazım Koyuncu gökyüzünden sizlere eşlik edecektir..

Geri