Boss Gt-8

çin yapımı denmesindeki maksat kalite değildi diye tahmin ediyorum ki oyle zaten bana gore cunku sonuçta elektronik alet bu aletler makina yordamı ile yapiliyor aynı makineler taiwandada var mesela japonyadada veya amerikadada değişmez bence yine aynı kalite

bence taiwan malıysa çok iyidir,taiwan malları ile ilgili hiç bir kötü söylem duymadım ayrıca bende ibanez distortion var taiwan malı ama çok kaliteli ve çok sağlam alet.

Slaytanic demiş ki:
yok abi yapıldığı yerle kalitesinin alakası yok nike vietnamda üretiliyor diye kalitesizmi oluyor??

Kusura bakma ama bana eskiden almanyadan adidas lar geliyordu türkiyeden aldığınız uzakdoğu yapımı olanlara dayanıklılık açısından direk 5 basar (tecrübeyle sabittir 5 sallama bir rakam değildir)

Elektronik alette nekadar fark eder onu bilmem (aslında bilirimde konu uzamasın) ama verdiğin nike örneğine karşıyım ben :LOL:

Perfectionist demiş ki:
Slaytanic demiş ki:
yok abi yapıldığı yerle kalitesinin alakası yok nike vietnamda üretiliyor diye kalitesizmi oluyor??

Kusura bakma ama bana eskiden almanyadan adidas lar geliyordu türkiyeden aldığınız uzakdoğu yapımı olanlara dayanıklılık açısından direk 5 basar (tecrübeyle sabittir 5 sallama bir rakam değildir)

Elektronik alette nekadar fark eder onu bilmem (aslında bilirimde konu uzamasın) ama verdiğin nike örneğine karşıyım ben :LOL:

abi sonuçta elektronik alete böyle bi sorun olmaz.çünkü sonuçta levha elinin altında istersen içini açar bütün bobinleri,dirençleri en kalitelileri ile değiştirirsin(tabii elektronik mühendisi falan gibi bu işten alayan birinin yapması lazım) bu tip modifiler analog aletlerde güzel sonuçlar veriyor.ama digitallerde bişi değiştirceğini sanmam.sonuçta evlerde kullanılan hemen hemen bütün aletler çin ve tayvanda üretiliyo.şimdi onlar kalitesiz mi?hayır.kısacası bence bişey fark etmez.çoğu kişi içinde bu böyledir sanırım.yani bu gitar değilki ağacından fark etsin(gerçi gitar içinde şu yapımı bu yapımı olayına karşıyım.git dene hoşuna giderse al işte.uzatmamak lazım)

kib.kolay gelsin.müzikle kalın.

Aldığın elektronik alette "işçilik" fark eder. Orda günlüğü 3$a bir işçi çalışırken atıyorum bir avrupa ülkesinde bu işi yapan adam hem bu konuda eğitimlidir, hemde günlüğü 100$ civarı bir para olabilir. Bu hadisede aletin dayanıklılığına etki eder. Ayrıca taiwan gibi yerlerde bir alet belli testlerden geçer çünkü hedef piyasası bellidir fakat avrupada üretilen bir mal çok daha fazla testten geçmektedir (tek tek entegreleri bile kontrol edilebilir). Bu olayda sonuçta hem fiyata hem de dayanıklılığa yansır bilmem anlatabildim mi?

Burda amacım Zuhal in sattığı GT8 leri kötülemek değil kimse yanlış anlamasın; sadece elektronik aletlerde üretim yerinin mala etkisini vurgulamaya çalışıyorum...

arkadaşlar benim bi sorum var.yaa bu benim bosu bilgisayara bağladığımda aldığım tonlar kulaklıktan aldığım tonlardan çok farklı.acebabi yerden ayar falan mı yapmam gerekli?

anlayamadım.çözemedim olayı.philips kulaklıklarım var.onlardan aldığım ve çok sevdiğim bi tonu.bilgisayara bağlayınca alamıyorum.hele kayıt yapınca saçma sapan bi ton kaydoluyo.

ne yapmam gerekli?

şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Line out u headphones yaptıysan ve hem kulaklığına hemde bilgisayara headphone çıkışından giriyorsan bu kadar fark olmaması gerekir...

Ben Akg kulaklıkla çalıyorum bilgisayara girdğimde Creative 5.1 den aldığım ton kulaklığımla aldığıma oldukça yakın oluyor...

Perfectionist demiş ki:
Line out u headphones yaptıysan ve hem kulaklığına hemde bilgisayara headphone çıkışından giriyorsan bu kadar fark olmaması gerekir...

Ben Akg kulaklıkla çalıyorum bilgisayara girdğimde Creative 5.1 den aldığım ton kulaklığımla aldığıma oldukça yakın oluyor...

line out u headphones yaptıysan ne demek? öyle bi ayar mı var?

saol pyramind.daha yeniyim.aleti alalı daha bi hafta olmadı.ondan çözemedim dah abazı özelliklerini.

bişey daha sorcam.şimdi ben gt-8 editörü yükledim.midi kablo ile de bağladım(önceden vardı midi klavyede kulanıyodum)ama dosya gönderemedim-alamadım.sanırım ayarlarında bi sorun var.kabloyu aletin in-out hangisine bağlıyacam.ayrıca programdaki ayarlar nasol olcak?

çok kafanızı şişirdim ama kusura bakmayın. :oops:

şimdiden çok teşekkürler.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Kablonun "in" ucu aletin "out" girişine, kablonun "out" ucu aletin "in" girişine takılacak. Programdaki ayarlara gelince: Ben Sound Blaster Live! ses kartı kullanıyorum, Input Device: Midi Port, Output Device: Synth A olarak ayarlı. Programda bir ayar yaptığımı hatırlamıyorum, sanırım bir ayar yapılması gerekmiyordu. ".syx" dosyasını programın içinde en üstte soldaki "open" simgesinden açıyorsun ardından aşağı ok işareti ile de GT-8'e indirebiliyorsun, aşağı ok'a tıkladığında GT-8'in ekranında patch ismi görünecek ardından iki kez "write" tuşuna basarak indirilen patch'i kaydetmiş oluyorsun.

saol abi teşekkür ederim.yardımlarınız için.yanlız küçük bir ekleme yapıyım.out put device yide midi port yaspınca çalıştı bende program.:D

kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Geri