Boss Gt-8

bence bu forumu son sayfasından ilk sayfasına kadar iyicene okuyun bayaa bi faydası olur ben henüz gt-8 almadım ama 3 aydan beri araştırıyorum.. hatim ettim forumu.. demo recording ler falan var baya guzel.. :)

Üstünde parameter yazılı iki tane tuş var bu ikisi menülerde bunları kullanırsan yeni ayarlar açılır.

bu arada arkadaşın verdiği linkteki adam olayı harika anlatmış ben bundan sonra ancak o yazıyı çeviririm...
:)

kurtis demiş ki:
çok teşekkürler arkadaşım! söyledikleriniden yola çıkarak bir kaç kombinasyonla hallettim olayı mantığını da anladım çok sağol .
peki processore ses kaydı imkanı var mı ,biliyor musun

ben teşekkür ederim bilgiyi paylaşmadıkça ne değeri var?

malesef kendi içinde ses kayıt özelliği yok gt8 de ya da gt6da ama daha ileri düzeyde loop olayı var onuda açıklamıştım sen ilk postu yollamadan önce son sayfalarda vardır.aletin işi ton yapmak ve sahnede ya da stüdyoda ton oluşturmak sadece.

Arkadaşlar birşey soracağım.Boss Me-50'de COSM diye bir teknoloji var distortion modellemesiyle ilgili.Bir de boss Od-20 var.Bu alette de COSM teknolojisi var.Ve efekt sayıları da aynı (22).Bu, ikisinden de aynı distortion tonları alabiliriz mi demek oluyor acaba?Yani aradaki tek fark diğer efektler mi?

bge demiş ki:
Arkadaşlar birşey soracağım.Boss Me-50'de COSM diye bir teknoloji var distortion modellemesiyle ilgili.Bir de boss Od-20 var.Bu alette de COSM teknolojisi var.Ve efekt sayıları da aynı (22).Bu, ikisinden de aynı distortion tonları alabiliriz mi demek oluyor acaba?Yani aradaki tek fark diğer efektler mi?

cosm teknolojisi sadece distortinola ilgili değil öncelikle onu söliim"composite object sound modelling" yani sesi etkileyen ve oluşturan faktörlerin modellenmesi sahne oda gibi ortramların ses yansıtma özellikleri, amplilerin, mikrofonların özellikleri ve ses oluştırma yöntemleri incelenerek oluşturlmuş bi teknoloji. yani bu yöntemi kullanan aletlerden çıkan tüm ses bu süzgeçtende geçerek işleniyo denebilir.

distortion overdrive tonları konusunda da. zaten efekt ekipmanları üreten firmaların hepsin efeklerinde kendine has tınılar mevcut aynen gitarlarda olduğu gibi. nasıl fender strat ı jacksondan ayırdedebiliyosak efektleride aynı şekilde ayrıdetmek mümkün. bossun da distrtion konusunda çizgisi belli me-50, gt6, gt8, ya da analog pedallarda kullanılan efektler hep birbirinin ya aynısı ya da çok benzeri çünkü boss imzası var.

dier efektlerde aletin modeline, sınıfına ve fiyatına göre farklılık gösteriyo.

umarım yardımımı dokunmuştur .

yakın çevremden bir arkadaşım geçen gun aldı od-20 yi üzerinde boss pedalların ve 1 2 tane de tube screamer ve big muff gibi pedalların simülatörü war gerçekten guzel birşeye benziyordu uzun uzun inceleme fırsatım olmadı ama kendi metal zone'umla üzerindeki simulatör farksızdı neredeyse.. :)

bu arada yukarıdaki arkadaş da bahsetmiş nasıl oluyor bu g8 update olayı..? biz bu aletin sürümünü yükseltince yeni fx seçenekleri amp simler falan gelmiyor değil mi , sadece kullanım yönünden etkiliyor aleti..? Bilen biri warsa bu konuyu açıklığa kavuşturursa çok makbule geçicek :)

arkadaşlar ben şunu merak ediyorum gt 8 tuner tuşunu clt pedalına aktarabiliyoruz sanırım.. ama gt 6 sayfada arkadaş acıklamış.benim takıldıgım nokta efektlerle ilgili :!: bu efekleri kullanmadan cly pedalına basarak tunur tuşunu kullanamıyormuyuz :?:

murat_72 demiş ki:
arkadaşlar ben şunu merak ediyorum gt 8 tuner tuşunu clt pedalına aktarabiliyoruz sanırım.. ama gt 6 sayfada arkadaş acıklamış.benim takıldıgım nokta efektlerle ilgili :!: bu efekleri kullanmadan cly pedalına basarak tunur tuşunu kullanamıyormuyuz :?:

ne sorduğunu biraz daha açık ifade edersen cevap verebilirim...anlayamadım

murat_72 demiş ki:
freebullet dostum şöyle anlatayım tuner tuşunu ctl pedalına aktara biliyormuyuz :?: bunun için ne yapmamız gerekiyor :!: ...

şimdi oldu ok. :) ilk mesajı okuyunca kafam karıştı anlayamadım ne sorduğunu...

assign tuşlarından CTL/EXP tuşuna bastığında CTL pedal function çıkar karşına. patch/value dial(ya da yuvarlak çevrilen tuş işte her neyse) onu Tuner on/off u görene kadar çevir, görünce CTL/EXP tuşuna tekrar bas "CTL PDL" yanıp sönmeye başlar, sonra tekrar bastığında durur.böylece kaydolmuş oldu. exit e basarak çık. gönlünce kullan tuner ı...

kolay gelsin

freebullet dostum teşekurler :D benim bı sorum olacak sana ya şu volum pedalı hakkında bazı tonlarda wahı kullanamıyorum wah ışıgı yandıgı halde olmuyor bunun için ne yapmalıyım dostum.. :?: bide clt pedalına başka tonları nasıl kaydedebilirim teşekkurler
:D

başka tonlardan kastın nedir?ctl pedalına ton atamaktan kastın nedir?wah pedalı konusunda wahın ışığı yanıyo tamam ama wah çalışmıyo diyosun.o zaman küçük wah ayar düğmesi ile wahı aç.ondan sonra dene.olmazsa wah çeşidini değiştir.olmazsa neler oluyo onları yaz ki yardımcı olabilelim.dostum.kib.grşz.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

melih dostum ton yazıp clt pedalına nasıl kaydedebiliriz :?: volum pedalına bastığmda wah ışığı yanıyor ama wah tonunu alamıyorum.bir kaç kez denedim ama yine aynı sonucu aldım :?:

murat_72 demiş ki:
melih dostum ton yazıp clt pedalına nasıl kaydedebiliriz :?: volum pedalına bastığmda wah ışığı yanıyor ama wah tonunu alamıyorum.bir kaç kez denedim ama yine aynı sonucu aldım :?:

wah çalışırken exp pedalının üstündeki kırmızı ışıkta yanıyo mu oda önemli?yani wah çalışırken exp pedalı hala volume pedalı olarak mı çalışıyo onada dikkat et.aksi taktirde melihin dediği gibi sorun wah ayarlarındandır wah ı kurcalarsan sorunun çözülür büyük ihtimalle.

ctl pedalına ton atanmıyo benim bildiğim gerçi patchlerle ilgili bişeyler var ama henüz kurcalamadım bi ara bakıp yazarım buraya. ilk postta cevap verdiğim gibi tuner ı seçerken yaptığın işlemle başka neler atayabileceğini bulabilirsin ctl pedalına kolay gelsin

bu arada melih gelimişken senden bi ricam olcak şu gt8e patch yüklediğimiz programı bana yollayabilr misin ben formatlarken yedeklememişim. bosgtcentral.com da da tekrar bulamadım. ister rapidshare, ister [email protected] bi zahmet abi

tamam abi akşam gönderirim.şimid okula gidiyorum.:D

murat bu arda ctl pedala ton atayamazsın ayrıca ama a-b anfi seçenekleri arasında geçiş yaparsın.eğer farklı iki anfi ayarlarsan.tondan tona geçmiş gibi olursun.ama bence çok kullanışlı değil elinin alrında 340 tane preset var yermi kalmadı kardeşim aynı butonda 2 tona ihtiyaç duyuyosun.:D ben çalarken resmen sek sek oynuyorum aletin sütünde.:D kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Geri