Boss Gt-8

Merhaba arkadaşlar bennim sorum şu.Rolandın sitesinde gördüm adam pedal yukarıdayken clean tonda çalıyo sonra pedala basıyo ve ton sertleşiyo (OD veya Distortion oluyor) bu nasıl yapılıyor?

wah sorunu olan arkadas fx chainde wah in yerini degistirmeyi denesin.bazi tonlarda vah oyle bi 2 effect arasinda kaliyo tam wah ozeligini veremiyo.butun araliklari denesin ses cok farkediyo.sadece wah degil diger effectler icinde bu gecerli.

gt-8'le kayıt yapmış olan var mı?Şöyle bi iki sesini duyalım..demoları izledim ama kullanıcının direk kaydı daha anlaşılır oluyor,forumda da bi iki link buldum çalışmıyorlardı...GT-8'le kayıt yapmış olanlar (özellikle sert tonlarda) buraya koyarlarsa sevinirim, cihazın performansını merak ediyorum.

İlk aldığımda düşük gainli sert bir tonla yaptığım kayıt. Daha aleti tam çözemedim ama becerikli bir cihaz olduğu belli.

Ama şun söyleyeyim. Direk çıkışla line-in den hiç verimli kayıt alınamıyor. Direk kulaklığı takıp çaldığımdaki ses ile dağlar kadar fark var arasında, o yüzden kayıt işine dalacaksanız dijital girişli bir ses kartı sahibi olmanız gerekebilir. Aybaşında alcam bende o zaman tekrar yazarım birşeyler. Bu arada ufak bir tüyo vereyim, kütür kütür sert tonlar için biri düşük drivelı keskin, diğeri hi gain ve yumuşak olan iki tonu 2ms fark ile çalacak şekilde ayarlıyorum gayet güzel tonlar elde edebiliyorum.

http://rapidshare.de/files/14006076/semple.mp3.html

Merhaba arkadaşlar benim sorum şu:Rolandın sitesinde gördüm adam pedal yukarıdayken clean tonda çalıyo sonra pedala basıyo ve ton sertleşiyo (OD veya Distortion oluyor) bu nasıl yapılıyor?

(Gören olmadı galiba o yüzden tekraar yazdım)

evet demodaki volum pedalının bu şekilde nasıl kullanıldığını bende merak ediyordum tam olarak bunu nasıl yapabiliriz bunu yapabilen arkadaşların yardımını bekliyoruz boss gt 8 tüm özelliklerinden faydalanalım :LOL:

murat_72 demiş ki:
evet demodaki volum pedalının bu şekilde nasıl kullanıldığını bende merak ediyordum tam olarak bunu nasıl yapabiliriz bunu yapabilen arkadaşların yardımını bekliyoruz boss gt 8 tüm özelliklerinden faydalanalım :LOL:

o demonun adresini verirseniz ben bi bakıp anlatabilirim naaptıını adamın galiba...

www.bossus.com dan gear a gir yukarıdan oradan multi effects e gir gt-8 e gir orada interactive var gt-8 sayfasinda onu aç ve gt-8 demo video yu izle video bölümünden.. gerçi orda ne yaptığını anladık ta galiba arkadaşlar expression pedala volumu nasıl atıyacaklarını bilmiyorlar..

adam baya trip yaw:) eywalla çalıyonda nie kendini komik duruma sokuyon be kardeşim...
nasıl olduğunu merak eden arkadaşlar için son iki sayfa civarında ben gt6 sı olan bi arkadaşa exp pedalına nasıl tuner atanacağını yazmıştım, o post u okuyarak birazda kurcalıyarak yapabilrisiniz. yapamazsanız burdayım yine:)

LuciferioN demiş ki:
evet ben hatırlıyorum o post u , assign tuşuna basıp sonrada patch value den volume bulacağız galiba..? :?

bunun üstüne kim tutar seni artık... :) ama bu sefer tuner diil de distortionu bulup başlangıç ve bitiş aralığınıda ona göre yapman gerekecek. benim tavsiyem exp tam kapalıyken clean tam açıkkende dist

evet bu güzel bi olay aynı anfi seçenekleri içinde yarattığın clean ve distortion işini görüyosa sadece volume pedalı ile ikisi ve ara tonlar arasında geçiş yapılabilir.ama ben verimli olduğunu düşünmüyorum.haa eğer bi parçanın başında yavaş yavaş geçicem diyosanız öyle bi giriş riff i yazdım diyosanız eyvallah o zaman olabilir.:D kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Skull_KruSher demiş ki:
İlk aldığımda düşük gainli sert bir tonla yaptığım kayıt. Daha aleti tam çözemedim ama becerikli bir cihaz olduğu belli.

Ama şun söyleyeyim. Direk çıkışla line-in den hiç verimli kayıt alınamıyor. Direk kulaklığı takıp çaldığımdaki ses ile dağlar kadar fark var arasında, o yüzden kayıt işine dalacaksanız dijital girişli bir ses kartı sahibi olmanız gerekebilir. Aybaşında alcam bende o zaman tekrar yazarım birşeyler. Bu arada ufak bir tüyo vereyim, kütür kütür sert tonlar için biri düşük drivelı keskin, diğeri hi gain ve yumuşak olan iki tonu 2ms fark ile çalacak şekilde ayarlıyorum gayet güzel tonlar elde edebiliyorum.

http://rapidshare.de/files/14006076/semple.mp3.html

bu sorun bendede var.kulaklıkla yazdığıjm tonu bilgisayara bağlayınca hiç alakası olmayan bişi çıkıyo ortaya.elimde 10 watt bi anfi var onu mikrofonlayınca tabii anfi küçük olduğundan yetersiz sesler boğuk kalıyo.DI in girişli bi ses kartı şart.ama onlarda pahalı be yavv.ayda yılda kayıt yapcaz diye almaya için elvermiyo.:D kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

ultra g kullanmak güzel olurdu ama XLR giriş lazım.ama kullananlar çok iyi diyolar.zaten barlarda falan DI box dan geçirip mixere giriyosun.barlarda ultra G kullananlarda varmış çok memnunlar.ama ev için bence iyi bir ses kartı aldıktan sonra DI girişten bağlarsın araya ultra G almaya gerek kalmaz.bilgisayara bağlıyacaksanız kesinlikle iyi bir ses kartı şart.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Geri