Boss Gt-8

Merhaba,
Ben GT-6B kullaniyorum ama soracagim soru bu serinin geneliyle ilgili bir sey.

Simdi diyelim bir sarkida 3 farkli efekt / ton kullanmam gerekmekte ( wah, distortion, clean ) ve sarkinin bir bolumunde biri giricek bir bolumunde kapanip clean e donecek ve bir bolumde overdrive olacak sonra tekrar wah oalcak v.b gibi.

Bunu nasil yapabilirim ? Aklima gelen tek cozum yolu, istedigim efektleri sarkida kullanacagim sirada dizmek ve sirasi geldiginde yukari asagi giderek secmek o efekti. Baska bir cozumu var mi ? Yoksa cok sacma oluyor da..Kafayi yiyecegim

aslında şöyle bişey var.fx1 ve fx2 yi ctl ve volume pedallarına atarsın onlara pastıkça açıp kaparsın.eğer kullancağaın efectler fx dışında reverb delay gibi efectlerse o zaman manuel moda alıp pedalı tek tek analog gibi hepsini ayrı ayrı açıp kapayabilirsin.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

melihbozkurt84 demiş ki:
ultra g kullanmak güzel olurdu ama XLR giriş lazım.ama kullananlar çok iyi diyolar.zaten barlarda falan DI box dan geçirip mixere giriyosun.barlarda ultra G kullananlarda varmış çok memnunlar.ama ev için bence iyi bir ses kartı aldıktan sonra DI girişten bağlarsın araya ultra G almaya gerek kalmaz.bilgisayara bağlıyacaksanız kesinlikle iyi bir ses kartı şart.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Ses kartını iyi demişsin ama stüdyoda ses kartı bir işe yaramazki yada konserde :) sanki bu aleti alırken yanında bir ultrag alacak gibiyim hatta piskopat bir fikrim var 2 ultrag 2 kanal için müzik setinin sol ve sağsına ayrı ayrı takılacak şekilde :)

katilinek demiş ki:
melihbozkurt84 demiş ki:
ultra g kullanmak güzel olurdu ama XLR giriş lazım.ama kullananlar çok iyi diyolar.zaten barlarda falan DI box dan geçirip mixere giriyosun.barlarda ultra G kullananlarda varmış çok memnunlar.ama ev için bence iyi bir ses kartı aldıktan sonra DI girişten bağlarsın araya ultra G almaya gerek kalmaz.bilgisayara bağlıyacaksanız kesinlikle iyi bir ses kartı şart.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Ses kartını iyi demişsin ama stüdyoda ses kartı bir işe yaramazki yada konserde :) sanki bu aleti alırken yanında bir ultrag alacak gibiyim hatta piskopat bir fikrim var 2 ultrag 2 kanal için müzik setinin sol ve sağsına ayrı ayrı takılacak şekilde :)

abi konserde ve studyoda demedim zaten.stüdyoda anfiye girdiğin için zaten ultra g ye gerek yok.direk sisteme girdiğin durumlarda lazım.konserlerde direk sistem girceksen almalısın bi tane DI box.ama önceden demiştim çoğu barda ve konserde adamlar zaten DI box verirler sana.haa riske atmıyım dersen o zaman al bi tane dursun köşede.:D İNşallah ben yakın bi zamanda almak istiyorum.ama evde ses kartım yok onun yerine ses kartımı alsam kararsızım.:D kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

spree demiş ki:
Merhaba arkadaşlar benim sorum şu:Rolandın sitesinde gördüm adam pedal yukarıdayken clean tonda çalıyo sonra pedala basıyo ve ton sertleşiyo (OD veya Distortion oluyor) bu nasıl yapılıyor?

(Gören olmadı galiba o yüzden tekraar yazdım)
pedalı amp -drive ın gaini ne atıyorsun..

arkadaslar ya boss gt-8 su an zuhalin stokta toptancilarinda varmiı acaba..? ben zuhali aradım toptan bölümünü tuşladım ama beni operatöre bağladırlar.. sizin bilginiz var mı bu gt-8 in stok konusunda..?

abi yaw bu adamlar mailboxları ile hiç ilgilenmiyor yada beni takmıyolar :LOL: çünkü ben ilgili adreslere en az 2 şer mail attım ama kimse takmadı en sonunda fiyat öğrenmek için aradım neyse o zaman ilgilendiler.. :) sağol cevabın için bende yarın birdaha gitar bölümünü arayıp görüşeyim , bende 1hafta diye biliyordum zaten böylece onaylanmış oldu ,tekrar sağolasın.. :)

murat_72 demiş ki:
arkadaşlar boss gt 8 in kendi özel cantası varmı :?:

bence o kadar para verme bi çantaya... benim içinde sorun olmuştu ilk stüdyoya gideceğimde nasıl götürcem falan die baya düşündüm güç kaynağını attım sırt çantasına, gt8i torbasına koydum, büyükçede bi karton çanta buldum öle gittim baya işkenceli oldu...çıkışta ankara daki müzik mağzalarını gezmeye başladım çoğunda keyboardlar için yapılmış boy boy çantalar var 15ytl onlardan bi tane aldım gt8 ve güç kaynağını yan yana koyduğumda tam sığıyo çantaya, su geçirmez malzemeden zaten.olmdı çantacılara gidersen uygun bişey yaptırabilirsin. benim bide projem var çantayla ilgil, içini darbe emmesi için izolasyon malzemeleri var hırdavatçılarda satılır ince esnek poliüretan tabanlı zımbırtılar, onlardan alıp kapliicam gerekirse mukavva ya da ince suntayla desteklemeyi düşünüyorum. al sana hardcase gt8 için... maliyeti de taş çatlasa 25ytl

arkadaşlar çanta konusunda size bi önerim var.ben çantacılar çarşısından gittim ilk başta güzel su geçirmez bi kumaş aldım.sonra gittim 1 metre bu çantaların içine koydukları pad denilen malzemeden aldım.2 mm kalınlığında dayanıklı darbe emici bir malzeme.sonra fermuar aldım bide.bunların hepsi6 ytl civarı tutu.ben tanıdık bi çantacıya bedava dikdirdim bunu.yani bana 6 ytl ye maloldu.ama siz bir çantacıya verseniz maxımum 10 ytl ye diker.böylece size gene 16 ytl ye patlarki çok sağlam oluyo.darbe marbe emiyo.yanlız elde taşıması zor oluyo.çünkü diğer elimde gitar ve hardcase var.6-7 kilo tutuyoo 6 kiloda gt-8.ikisi birden elde olmuyo.ondan son günlerde çatası ile birlikte sırt çantasına atıyorum.cillop gibi sırtımda taşıyorum.eğer ynei yaptırcak arkadaşlar varsa sırt çantası şeklinde bir taşıma kabı yaptırsınlar çok kolay oluyo taşıması benden tavsiye.kib.kolay gelisn.müzikle kalın.:D

melih dotum bende bir cantacıya gittim.boss gt 8 götürdüm adam ölçüsünü aldı tek fermuarlı bont canta modellerine benzer model cıkardı bayada iyi oldu :LOL: .derisi su gecirmez birde iç kısmına astar ve ince sünger gerleştirdi bunların hepsi bana 15 ytl mal oldu cok tamemnunum..taşımasıda baya bir rahat :D herkese tavsiyemdir...

bugun aradim zuhali , stok durumunu sordum.. ne derlerse beğenirsiniz..? şu anda bir tane var 15gun sonra yine arayin ozaman bakariz stoklara :LOL: ne demek bu ya..? 15 gün sonra gelecek mi demek..? tam alıcam stoklar tükeniyor ne şanssızım yaa :(

abi bu mereti ilk alanlardan biri benim.hatta ankarada ilk parasını ödeyip ayırtan ve alan benim.abi paranın 2/3 ünü önden verdim ben.sonra 1.5 ay bekledim.ha şimdi ha haftaya.gemi geldi gümrükte.gümrükten çıkamadı diyerek.önceki sayfaları okuduysan görmüşsündür.gene öyle oyalarlarsa işin var.İnşallah bu sefer dedikleri tarihte gelir.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

walla şu an aynı marathon bende war yaa.. :LOL: 3 aydan beri para biriktiriyordum sonunda 600 ytl+100 ytl olacak şekilde aldım izmirden yani ilk 600 ytl verdim gelmesini bekliyorum su an.. :) cok zormuş ya.. :LOL:

Arkadaşlar merhaba :

GT-8 imi en verimli şekilde

Roland JS-120 (jazz chorus) amfime nasıl bağlayabilirim ...

Amfi üzerinde EFFECT LOOP altında SEND ve RETURN var ( hemde return stereo ) birde LiNE OUT ve normal iNPUT var..
birde bu LOOP devresine girince GT-8 üzerinde bir ayar yapıp bir yerleri açıp kapamam gerekirmi?

teşekkürler..

Geri