Boss Gt-8

Alette de var ama yalnızca belli ampli simülatörlerinde çıkar. Mesela Clean Twin vardı veya Jazz Chorus simülatöründe olmalı. Clean ampli simülatörlerinde oluyor olmalı.

Arkadaşlar yakında atıcam çöpe bu gidişle aleti.

Boss GT8'in inputuna elinle veya tırnağınla falan vurduğunda ses alıyomu yoksa benimkinde bir problem mi var ?

Elinde olanlar bir deneyip söyleyebilirmi bana ama noise gate'in köklenmediği bir tonda deneyin.

Hatta ne kadar hızlı vurursam o kadar çok ses çıkıyo.

DreamofStyks demiş ki:
Step 1: Adjust the GT-6 so that the OD/DS is on "custom".
Step 2: Cable from guitar to normal input on the GT-6.
Step 3: Cable from GT-6 effects out to Marshall in.
Step 4: Cable from Marshall "Send" (on the back) to GT-6 effects in.
Step 5: Cable from GT-6 normal output to Marshall "Return".

Yani benim anladığım kadarıyla ilk önce Overdrive veya distortion seçiyoru,daha sonra gitarı normal input'a giriyoruz.Gt8 Ext loop send'i ,amfimizin normal inptuna giriyoruz.Daha sonra Marshall Fx send'i gt8'imizin return kısmına giriyoruz.En son da Gt8'in normal outputunu amfimizin fx return'una girdikten sonra bitiyor.

Ses her amfide daha iyi olmayabilir bilginize.

Dostum bunu biliorum.bu boss'un sitesinde var ama anlamadığım şey ilk adımda neden overdrive/dist. seçeneği "costum".Bu ne demek yahu. Bide alet gerçekten çok profesyonel işi.Küçük bir örnek mesela:Ben hala reverb yada chorus yada delay ayarlarken bazı EQ ayarlarını neden yaptığımızı bilmiyorum.Mesela reverb ayarında 160 hz 110 hz 55 hz falan bu ne işe yarıyorki...Diğer pedallarda reverbi açarsın yada kaparsın bu ise fazla profesyonel keşke sound bilgimiz olsa......

spree demiş ki:
DreamofStyks demiş ki:
Step 1: Adjust the GT-6 so that the OD/DS is on "custom".
Step 2: Cable from guitar to normal input on the GT-6.
Step 3: Cable from GT-6 effects out to Marshall in.
Step 4: Cable from Marshall "Send" (on the back) to GT-6 effects in.
Step 5: Cable from GT-6 normal output to Marshall "Return".

Yani benim anladığım kadarıyla ilk önce Overdrive veya distortion seçiyoru,daha sonra gitarı normal input'a giriyoruz.Gt8 Ext loop send'i ,amfimizin normal inptuna giriyoruz.Daha sonra Marshall Fx send'i gt8'imizin return kısmına giriyoruz.En son da Gt8'in normal outputunu amfimizin fx return'una girdikten sonra bitiyor.

Ses her amfide daha iyi olmayabilir bilginize.

Dostum bunu biliorum.bu boss'un sitesinde var ama anlamadığım şey ilk adımda neden overdrive/dist. seçeneği "costum".Bu ne demek yahu. Bide alet gerçekten çok profesyonel işi.Küçük bir örnek mesela:Ben hala reverb yada chorus yada delay ayarlarken bazı EQ ayarlarını neden yaptığımızı bilmiyorum.Mesela reverb ayarında 160 hz 110 hz 55 hz falan bu ne işe yarıyorki...Diğer pedallarda reverbi açarsın yada kaparsın bu ise fazla profesyonel keşke sound bilgimiz olsa......

Örnek olarka delayda Eq ayarlarını ele alırsak tekrar eden sesin EQ ayarını seçmiş oluyorsun,tekrar eden ses tiz veya bas ağırlıklı çıkabilceğini seçiosun,diğerlerinde de aynı mantık.

biraz biraz

Merhabalar,

Aklımda 3 tane processor vardı.
1.Vox Tonelab SE
2.Boss GT8
3.POD LiveXT

Pod u direkt olarak almaktan vazgeçtim. Sesleri son derece digital ve sahnede tek bir dokunuşla değişiklik yapmanız mümkün değil... GT8 seslerinin de tarzıma uymadığını düşünerek elemiştim. Vox almayı düşünüyordum ama malum türkiyede bulunmuyor. Uzun bir süre yurtdışından getirtmeye uğraştım ancak bir türlü olmadı. Sonunda gına geldi ve GT8 almaya karar verdim. Daha detaylı bir inceleme yaptım ve GT8 in gerek teknoloji gerekse analog pedala yakınlık açısından en iyi çözüm olduğunu gördüm. Yaklaşık 15 gün önce bir GT8 edindim ve çok memnunum. Alet aşırı profesyonel bir alet. Tüm forumu baştan sona okudum. Bir satırı bile atlamadım. Burada bazı arkadaşlara tavsiyelerim olacak.

1. Ses oluşturucam, mükemmel olacak, şuna benzeyecek falan diye kasmayın. Herşeye adım adım başlayın. Hızlı ilerlemeye çalışmayın. Bir kereden yüklendiğiniz takdirde alete hakim olamazsınız. Çünkü aletin üzerinde oluşturacağınız sesi etkileyecek parametre sayısı el ve ayaklarınızdaki parmak sayısından fazla... Bunlar zamanla gelişecektir diye düşünüyorum ve çalmanıza bakın diyorum...

2. Mixer, kulaklık yada bilgisayar speaker'ı, müzik seti gibi cihazlara direk olarak bağlarken mutlaka output select kısmından phone/line seçmeniz gerekiyor. Zaten cihazı kolisinden açtığınızda Read First diye bir kağıt çıkıyor. Orada yazıyor....

Bence bu alet benzerleri içinde 1 numara. Değerini bilelim...

Şimdi bir sorum olacak. Kutunun içinden taşıma çantası çıkmadı. Hala gitar gigbag i ile taşıyorum. Çanta yada case yaptıran var mı? Yardım...

DreamofStyks demiş ki:
Arkadaşlar yakında atıcam çöpe bu gidişle aleti.

Boss GT8'in inputuna elinle veya tırnağınla falan vurduğunda ses alıyomu yoksa benimkinde bir problem mi var ?

Elinde olanlar bir deneyip söyleyebilirmi bana ama noise gate'in köklenmediği bir tonda deneyin.

Hatta ne kadar hızlı vurursam o kadar çok ses çıkıyo.

abi sendeki sorunla aynımı bilmem ama bendede palmmute falan fayda etmiyo slidelarda eşşek gibi gıyyyyyk gıyyk sesleri geliyo.ben bunun çözümünü gainleri düşürerek buldum.hi gain ayarlama.middle gain yap.ayarlarını sanırım daha düzgün olur.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

peki arkadaşlar ben de cabinet alıcam. bu boss gt 8 den de almayı düşünüyorum. bunu alınca ekstradan pre amp almam gerekmiyor dimi.? zaten gt8 pre amp görevi görüo..mu?

çoğunu okudum bu başlıkların. açıkçası satın alıcam ama bela satın alıcakmışım gibi hissediyorum.. şok karışık gibi sanki... analog setup mı alsam gene kararsız kaldım..:(

biskuwi_etu demiş ki:
gt-8 in wah pedalı acaip hassas dokunsam açiliyo nerdeyse nasıl cozebilirim..

aynı sorun bendede var.geçen gün bi önceki sayfada sormuştum.cevap veren olmadı.bi arkadaşın tavsiyesi ile kullanma kılavuzunuda kurcaladım ama işe yara bişey bulamadım.wah pedalının düşmesinin sertlik ayarı varmı varsa nasıl yapılır bilen biri anlatırsa iyi olur.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Düşmesinin dediğiniz Switchle ilgili bir sorun mu? yoksa wah pedalının hassasiyetiyle ilgili birşeymi?

Switchle ilgili birşey sanmıyorum ama pedal hassasiyeti ile ilgili ayar var.

Exp pedalını nasıl kalibre edileceği kullanma kalvuzunun 91. sayfasında yazıyor.Sİze anladığım kadar anlatmaya çalışim.

1- Assıng[ctl/exp] tuşuna basılı tutarken aleti açın
2- Karşınıza
EXP CALIBRATION
Set Pedal to MIN yazısı çıkacak istediğiniz minumum konuma getirdiğiniz zaman write tuşuna basın
3- Bu sefer karşınıza
EXP CALIBRATION
Set Pedal to MIN yzısı çıkacaj gene istediğiniz max noktasına getirdikten sonra write tuşuna basın.
4- Sonra treshhold ayarı karşınıza gelicek bunuda o yuvarlak dönen kontrolle ayarlıyabilirsiniz sonra gene write a basın

Eğer istediğiniz yerde ayar almazsa demektir alet tam kapalı ve açık olarak çalışıyor.

Skull_KruSher demiş ki:
Düşmesinin dediğiniz Switchle ilgili bir sorun mu? yoksa wah pedalının hassasiyetiyle ilgili birşeymi?

Switchle ilgili birşey sanmıyorum ama pedal hassasiyeti ile ilgili ayar var.

düğmesinin yazcaktım dostum yanlış yazmışım.yani wah açıp kapama switchinin bi ayarının olması lazım bu sorunun çözümü için yoksa pedalın hassaslık ayarı ile ilgili değil.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Geri