Boss Gt-8

Re: biraz biraz

rockstar13 demiş ki:
Merhabalar,

Aklımda 3 tane processor vardı.
1.Vox Tonelab SE
2.Boss GT8
3.POD LiveXT

Pod u direkt olarak almaktan vazgeçtim. Sesleri son derece digital ve sahnede tek bir dokunuşla değişiklik yapmanız mümkün değil... GT8 seslerinin de tarzıma uymadığını düşünerek elemiştim. Vox almayı düşünüyordum ama malum türkiyede bulunmuyor. Uzun bir süre yurtdışından getirtmeye uğraştım ancak bir türlü olmadı. Sonunda gına geldi ve GT8 almaya karar verdim. Daha detaylı bir inceleme yaptım ve GT8 in gerek teknoloji gerekse analog pedala yakınlık açısından en iyi çözüm olduğunu gördüm. Yaklaşık 15 gün önce bir GT8 edindim ve çok memnunum. Alet aşırı profesyonel bir alet. Tüm forumu baştan sona okudum. Bir satırı bile atlamadım. Burada bazı arkadaşlara tavsiyelerim olacak.

1. Ses oluşturucam, mükemmel olacak, şuna benzeyecek falan diye kasmayın. Herşeye adım adım başlayın. Hızlı ilerlemeye çalışmayın. Bir kereden yüklendiğiniz takdirde alete hakim olamazsınız. Çünkü aletin üzerinde oluşturacağınız sesi etkileyecek parametre sayısı el ve ayaklarınızdaki parmak sayısından fazla... Bunlar zamanla gelişecektir diye düşünüyorum ve çalmanıza bakın diyorum...

2. Mixer, kulaklık yada bilgisayar speaker'ı, müzik seti gibi cihazlara direk olarak bağlarken mutlaka output select kısmından phone/line seçmeniz gerekiyor. Zaten cihazı kolisinden açtığınızda Read First diye bir kağıt çıkıyor. Orada yazıyor....

Bence bu alet benzerleri içinde 1 numara. Değerini bilelim...

Şimdi bir sorum olacak. Kutunun içinden taşıma çantası çıkmadı. Hala gitar gigbag i ile taşıyorum. Çanta yada case yaptıran var mı? Yardım...

ads305z.jpg

Herkese selamlar. Boss gt-8 imi yaklaşık bir hafta önce aldım.Forum sayesinde alette birçok şeyi çözmeme rağmen şu yukarıda kırmızı halka içindekileri tonu yazarken uygulayamadım. Yani benim pedalımda pitch shifteri ayarlarken ps voice 2 fine diye bişey çıkmıyor mesela bana yardımcı olurmusunuz...

arkadaşlar bana deli diyceksiniz biliyorum.ben baglamacıyım 4 telli bağ.. calıyorum gt-8 aldım. sorum:bu alette loop player özelliği varmı varsa nasıl kukkanabilirim.yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Gambale demiş ki:
spree demiş ki:
Gambale profil resmimine baktım da sen Çanakkaledenmisin???

Evet Çanakkaledenim.Neden sordunki?

Bende çanakkaledeyim yarışmada rakiptik.Bende de gt8 var hatırlarsan.Sana yardımcı olmaya çalışırım istersen.Bu arada bu kırmızı çizgi ile sınırlayarak sorduğun olaydaki resimi nerden buldun.Pitch shifter da voice 2 sterio yapılınca onun çıkması lazım eminmisin?

mrbaglama demiş ki:
arkadaşlar bana deli diyceksiniz biliyorum.ben baglamacıyım 4 telli bağ.. calıyorum gt-8 aldım. sorum:bu alette loop player özelliği varmı varsa nasıl kukkanabilirim.yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

abi hayırlı olsunda sanki pahalı bir prosesör almışsın gibi geldi bir bağlama için.çünkü sana lazım olsa olsa reverb delay falan lazım olur en çok.zırf bunlar için gt-8 e verilen paraya yazık bence.neyse soruna gelelim.gt-8 de bu özellik var ama 2.8 saniye.yani yok gibi bişey.yani yok desek daha mantıklı.:D kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Skull_KruSher demiş ki:
Bak yaa bana uyuz oluyo ya yazacak illa ki birşey :D

Ara Boss'u söyle o zaman. Türkçe kullanın klavuzu istiyoruz diye sonra tabi tüketici hakları koruma derneğine falanda başvur. Bu adamlar yurtdışından elektronik eşya getiriyorlar Türkçe kullanma klavuzu yok içinde sattırmayın diye.

Ha cep telefonuyla olan alakasını söyleyeyim.
Cep telefonu sahibi olan insanların sayısı Gitar FX veya prosesörü olan kişi sayısına oranla oldukça fazladır bildiğiniz gibi. En azından benim yaşadığım evde 6 kişi cep telefonu sahibi fakat buna oranla yalnızca bir kişinin Gitar Prosesörü var. Eh doğal olarak çok sayıda kişinin kullandığı bir ürüne kullanım klavuzu koymamaları durumunda. Alacakları tepkiler daha fazladır.

Bu ülkenin kanunu var mı gerçekten? Buna inandın mı sen? Yaa tabi tabi, sen öyle san.
birde merak ettim cep telefonu kullanıyormusun ?
Söyleminin sebebini anladım laf sokacak yer aramışsın bunu bulmuşsun.Eh bravo..
Benim orda söylediğim, asgari ücretle çalışıp 3 aylık maaşı ederinde telefon alan görmemiş öküzlerle ilgili bir söylem idi. Ama sanırım sende böyle insanlardansın ki üstüne alınmışsın yazık.

Evet biri şirket adına kullandığım biri de kişisel telefonun olan 2 tane 3310 model renksiz ışıksız kamerasız telefonum var.

Eh madem seve seve koyacaklar kullanma klavuzu ara şikayet et. İnsanlara bir iyilik yap.

Birşey söyleyeceksende özelden söyle. gt-8 ile ilgili konuşacaksan buraya yaz olur mu?

Bak aynı şeyi yukarıdaki adamda söylemiş bende doğru söylüyosun demişim. O zaman söylemeyi bilmek önemliymiş. Taş kafalı olmamak lazım

Skull_KruSher demiş ki:
vileshome demiş ki:
Skull_KruSher demiş ki:
Neden böye anlamsız bir mesaj yazdın hemde bana yazdın bilemiyorum.Msnden söylesen de olurdu netekim biraz sonra keşke msnden söyleseymişim diyeceksin. Sıradan gidiyorum.
abi anladımda gt8 ile ilgili yorumu sen niye üzerine alındın onu anlamadım..?
Evet bende anlamadım şimdi. Belkide benim yazdığım mesajdan elimdeki aleti savunduğumu düşündüğünü düşündüm sonrada böyle birşey yazma ihtiyacı duydum(manyakmıyım lan ben) neyse okurken o kısmı atlarsınız olur biter.

şu usluba bak.adam sanmıstım seni.sıkısınca hakaret ediyorsun.komiksin

Beyler sadece power amp olarak kullanabilecegim bir anfi yada kabin onerebilirmisiniz? 300 doları gecmemeli vemumkunse 60 wattin ustunde olmali..

Beyler bu arada her patch için ayri ayri input level ayarlamam mumkunmu? Cunku sadece system menusu akltinda görebiliyorum inp. lvl ayarını..

DeadLead demiş ki:
Beyler sadece power amp olarak kullanabilecegim bir anfi yada kabin onerebilirmisiniz? 300 doları gecmemeli vemumkunse 60 wattin ustunde olmali..

Beyler bu arada her patch için ayri ayri input level ayarlamam mumkunmu? Cunku sadece system menusu akltinda görebiliyorum inp. lvl ayarını..

tech21 pe60 alabilirisin ama fiyatı 400 dolar civarı sanırım.

mrbaglama demiş ki:

benim kilitlendiğim andır

bana satsana o aleti : )

Geri