Boss Gt-8

arkadaşlar size bir sorum olacak.gt-8 e sürekli kullandığım 4 tonum vardı ve ne feed back nede dip gürültüsü yapıyorudu.en son bir arkadaşıma kayıtta kullanması için verdim pedalı (gt-8 i) kullanmayı hiç bilmiyordu :? pedalı geri aldığımda anfiye bağladığımda korkunç bir feedback ve dip gürültüsü gelmeye başladı ve temiz tonlarda bile hatta pedalın kendi tonlarında bile dip gürültüsü yapıyor :cry: :cry: .olayı çözemedim sizce ne olabilir.fabrika ayarlarına geri döndürmeyi düşündüm ama tonlarım gidecek :cry: reset yapmadan düzeltebilirmiyim bu sorunu?

Arkadaşlar bildiğiniz gibi gt8 de tuşelerin sertliğine göre ton otomatik olarak değişebiliyor.Kendi kullandığım tondada bu özellik var ama ben bunu kullanmak istemiyorum bu özelliğin ismi nedir ve bunu nasıl iptal edebilirim.Teşekkür ederim

ESER13 demiş ki:
Arkadaşlar bildiğiniz gibi gt8 de tuşelerin sertliğine göre ton otomatik olarak değişebiliyor.Kendi kullandığım tondada bu özellik var ama ben bunu kullanmak istemiyorum bu özelliğin ismi nedir ve bunu nasıl iptal edebilirim.Teşekkür ederim

ESER13 tonunun yazılı olduğu bankayı aç sonra preamp tuşuna bas orada karşına "Dynamic" yazısı gelicek.İştebu senin tonuna tuşe hassasiyeti getiriyor. Yumuşak pickler A kanalını çalar sert picking ise B kanalındaki tona geçer. Bu "Dynamic" yazısını "Single" yaparsan Sadece A veya B kanalından çalma şansın olur. Kanallar arasındaki geçiş özelliğini isteğe bağlı olarak CTL pedala atayabilirsin kullanışlı olur. İki kanaldaki tonun aynı anda tek amfiden gelmesini istersen "Dual Mono (D-Mono)" yaparsın. Yada iki amfi kullanıyorsan "Dual Left And Right (D-L/R)" yapabilirsin. Aslında ingilizcen varsa kullanma kılavuzunda herşey var.

ardakşlar behringer klavye amfisini boss ile deneyen arkdaşlar var mı durumu nedir performansı beklediğiniz gibi mi? 250 watt dı sanırım ..bi ara muhabbet idönüyordu ama şu an ne gibi yorumlarınız var kullanan arkadaşlar varsa??

outcry demiş ki:
ardakşlar behringer klavye amfisini boss ile deneyen arkdaşlar var mı durumu nedir performansı beklediğiniz gibi mi? 250 watt dı sanırım ..bi ara muhabbet idönüyordu ama şu an ne gibi yorumlarınız var kullanan arkadaşlar varsa??

Evet bunu bende merak ediyorum. Bide cahilliğimden soruyorum bunu; 250 watt lık bi aleti evde kullanan varmı. Bende 60 watt lık bi tüplü var canavar gibi sesi var bide 250 watt lık olanını düşünemiyorum.

outcry demiş ki:

Benim arayıpta bulamadığım bişey adam gibi klavye anfisi. Flat response anfi denemek isterdim hep. Şöyle birşey ki gt-8 de kulaklıkla ne duyuyorsan aynısını veren anfi türleri bunlar. Kendi karakteristiğini katmadan. Ama açıkcası ben o gitar anfilerinin eko karakterlerinin eksikliiğini hissediyorum kulaklıkla çalarken. Bi kuruluk bi yavanlık oluyor. Ama denemiş olup da bizi aydınlatıcak biri varsa ne âlâ.

spree demiş ki:
ESER13 demiş ki:

ESER13 tonunun yazılı olduğu bankayı aç sonra preamp tuşuna bas orada karşına "Dynamic" yazısı gelicek.İştebu senin tonuna tuşe hassasiyeti getiriyor. Yumuşak pickler A kanalını çalar sert picking ise B kanalındaki tona geçer. Bu "Dynamic" yazısını "Single" yaparsan Sadece A veya B kanalından çalma şansın olur. Kanallar arasındaki geçiş özelliğini isteğe bağlı olarak CTL pedala atayabilirsin kullanışlı olur. İki kanaldaki tonun aynı anda tek amfiden gelmesini istersen "Dual Mono (D-Mono)" yaparsın. Yada iki amfi kullanıyorsan "Dual Left And Right (D-L/R)" yapabilirsin. Aslında ingilizcen varsa kullanma kılavuzunda herşey var.
Teşekkür ederim.

Merhaba benim iki sorum daha olucak ctl pedalına birden fazla tonu nasıl atayabilirim?Örneğin chorus ve delayın ikisini birden ctle pedalına nasıl atayabilirim?Diğer sorum ise ctl pedalı kapalıyken açık olan bi tonun parametrelerini ctl pedalı ile nasıl yükseltebilirim.Örnein ctl kapalı iken açık olan chorus un depth paremetresi 50 iken bunu ctl ye basarak 100 e nasıl yükseltebilirim?Teşekkürler.

ESER13 demiş ki:
Merhaba benim iki sorum daha olucak ctl pedalına birden fazla tonu nasıl atayabilirim?Örneğin chorus ve delayın ikisini birden ctle pedalına nasıl atayabilirim?Diğer sorum ise ctl pedalı kapalıyken açık olan bi tonun parametrelerini ctl pedalı ile nasıl yükseltebilirim.Örnein ctl kapalı iken açık olan chorus un depth paremetresi 50 iken bunu ctl ye basarak 100 e nasıl yükseltebilirim?Teşekkürler.

Dostum şu yolu denersen gt8 in assign(atama) işlemini kavrarsın:

ctl pedalına birden fazla parametre/effect atamak için:

1) Kullanacağın patchdeyken "assign" başlığı altındaki "VARIABLE" tuşuna basıyosun ve karşında -eğer önceden bir görev atanmadıysa- "Quick Assign1" Yani Türkçe ="Hızlı atama" yazısı YANIP SÖNER...Bu önceden bir atama işleminin yapılmadığını gösterir...

2)ASSIGN/VARIABLE tuşuna tekrar basarsan eğer, bu yazının ("Quick ASSIGN1") yanıp sönmesi kesilir ve SÜREKLİ YANAR...Bu senin "atama işlemi 1" i yapabileceğin bölümdür.

3)Daha sonra "PARAMETER" tuşlarıyla birer birer sağa basarak ayarlarını yapabilirsin.

4)Bu işlem iki ana bölümden oluşur
Birincisi= Target (hedef) =BU BÖLÜMDE DEÐİŞTİRMEK İSTEÐİN PARAMETREYİ "PATCH/VALUE" tuşuyla bulacaksın..
İkincisi= Source(Kaynak)=BU BÖLÜMDE İSE PARAMETREYİ NE İLE DEÐİŞTİREÐİNİ AYARLARSIN (Ctl pedal, expression pedal ,sub ctl gibi)

ben bunu chorus efektinin depth parametresi için örnekleyebilirim:

1) Kullanacağım patchdeyken ASSIGN/VARIABLE tuşuna bir kere basıyorum ve yazı yanıp sönüyor ... Aktifleştirmek için ASSIGN/VARIABLE tuşuna tekrar bastım

2)PARAMETER tuşlarından sağa bir kere bastım ve karşıma "ASSIGN1 Target ....:" çıktı....
PATCH/VALUE sonsuz döner butonu sağa doğru çevirerek ekranda "CE:Depth" yazısının belirmesini sağladım (bayağ bi çevirmek gerekiyor)

Bu Chorus Effect'in Depth parametrseini hedef aldığımı yani değiştireceğimi gösterir...

3)Sağ PARAMETER a bir kez daha bastım ve "Min:....." yazısı çıktı Bunu DÖNER BUTONLA 50 yapıyorum (BU SENİN PARAMETREDE İSTEDİÐN MİN. DEÐERDİR SADECE SEN 50 İSTEDİN DİYE 50 YAPTIM ...FARKLI ATAMALARDA FARKLI DEÐERLER KULLANABİLİRSİN)

4)SAÐ PARAMETER a BİR KEZ daha bastım ve "Max:..." yazısı çıktı BUNU DÖNER Tuşla 100 YAPIYORUM (SENİN İSTEDİÐN DEÐER)

5)SAÐ PARAMETER a bir kez daha bastım bu sefer ASSIGN YAZISININ YANINDA "SOURCE(KAYNAK)" yazısı belirdi...

DÖNER BUTONLA "CTL PEDAL" ı buluyorum...BU HEDEF PARAMETREYİ CTL PEDAL KAYNAÐIYLA DEÐİŞTİRECEÐİM ANLAMINA GELİR...

bu işlemi bitirmen için PARAMETER tuşuyla 3-4 defa sağa basarak çıkman gerekicek ...(BUNDAN SONRAKİ AYARLAR PARAMETRENİN DEÐİŞME HIZIYLA İLGİLİ.... AYRINTILI BİLGİYİ GRAFİKLERLE BİRLİKTE KULLANMA KILAVUZUNDA BULABİLİRSİN)

daha sonra write tuşuna basıp istediğin yere kaydedebilirsin

Umarım anlatabildim... :)

arkadaşlar reverd level tusunun altın da kucuk bır tus daha var sureklı yanıp sonuyor bu tuş bende ne işe yaradığı konusunda bır bılgım yok bana yardım edersenız sevınırım.t.ş.k

murat_72 demiş ki:
arkadaşlar reverd level tusunun altın da kucuk bır tus daha var sureklı yanıp sonuyor bu tuş bende ne işe yaradığı konusunda bır bılgım yok bana yardım edersenız sevınırım.t.ş.k

Reverb level tuşunun altındaki tuş reverb'ü açıp kapamaya yarayan tuş değilmi...

spree dostum sanırım yanılmışım yanıp sonen tus tab tuşu neden yanıp sonduğunu anlamadım ve ne işe yarıyor tam olarak cozemedim ama sanırım bır kac kere acınp kapamaya calıştım tonlardaki efektler gidip geliyordu efektlerle ilgili bişey olabilir ama tam olarak bilmiyorum... :roll:

murat_72 demiş ki:
spree dostum sanırım yanılmışım yanıp sonen tus tab tuşu neden yanıp sonduğunu anlamadım ve ne işe yarıyor tam olarak cozemedim ama sanırım bır kac kere acınp kapamaya calıştım tonlardaki efektler gidip geliyordu efektlerle ilgili bişey olabilir ama tam olarak bilmiyorum... :roll:

spree ye yazmışsın ama ben cevap vereyim dedim...
yanıp sönen "TAP" ledi'dir... "MASTER" bölümünde "MASTER BPM" (Beat Per Minute=Dakikadaki vuruş sayısı) parametresiyle ayarlanır.
Örn: MASTER BPM=60 olarak ayarlarsan o ışık dakikada 60 defa yanıp söner... Bunu metronom olarak kullanabilirsin sanırımm...Bildiklerim bu kadar

Gambale demiş ki:
arkadaşlar size bir sorum olacak.gt-8 e sürekli kullandığım 4 tonum vardı ve ne feed back nede dip gürültüsü yapıyorudu.en son bir arkadaşıma kayıtta kullanması için verdim pedalı (gt-8 i) kullanmayı hiç bilmiyordu :? pedalı geri aldığımda anfiye bağladığımda korkunç bir feedback ve dip gürültüsü gelmeye başladı ve temiz tonlarda bile hatta pedalın kendi tonlarında bile dip gürültüsü yapıyor :cry: :cry: .olayı çözemedim sizce ne olabilir.fabrika ayarlarına geri döndürmeyi düşündüm ama tonlarım gidecek :cry: reset yapmadan düzeltebilirmiyim bu sorunu?

Gt8'in OUTPUT SELECT kısmında ki Noise desibelini fazla - yöne getirmişse ondan dolayı olabilir, oradaki Noise Db'ini "0"a getirmeyi dene sorun muhtemelen çözülecektir.

acil

2 gün sonra konserimiz var. GT8 ile ilk defa bir konsere çıkıcam. Çıkacağımız barda amfi yok. Mecburen GT8 i direk mixer'e giricem.
Şimdi GT8 ile konsere çıkmış arkadaşlardan tüm tavsiyelerini bekliyorum.
Nelere dikkat etmem gerekiyor? Teşekkür ederim

Re: acil

rockstar13 demiş ki:
2 gün sonra konserimiz var. GT8 ile ilk defa bir konsere çıkıcam. Çıkacağımız barda amfi yok. Mecburen GT8 i direk mixer'e giricem.
Şimdi GT8 ile konsere çıkmış arkadaşlardan tüm tavsiyelerini bekliyorum.
Nelere dikkat etmem gerekiyor? Teşekkür ederim

Dostum mutlaka bir sound check alın. %70 GT-8'de bazı ayarlar yapacaksın. En azından şanslısın GT-8 bu ayarları hemen yapmak için çok ideal. Ben Çanakkale'de iki canlı performansa katıldım. İkisinde de mikserden direkt kabinlere giriliyordu ve sonuç oldukça iyiydi. Tonlarını iyi yazdıysan ve dikkatli bir sound check yaparsan harika sonuç alırsın bence. Benim en büyük sorunum EQ ve Bass-Mid-Treb ayarlarını bir türlü tutturamamam. Hemen hemen her gittiğin yerde bunlar değişebiliyor. O yüzden bu işi çok iyi yapabilirsek sorun kalmayacak pek.

Re: acil

spree demiş ki:
Dostum mutlaka bir sound check alın. %70 GT-8'de bazı ayarlar yapacaksın. En azından şanslısın GT-8 bu ayarları hemen yapmak için çok ideal. Ben Çanakkale'de iki canlı performansa katıldım. İkisinde de mikserden direkt kabinlere giriliyordu ve sonuç oldukça iyiydi. Tonlarını iyi yazdıysan ve dikkatli bir sound check yaparsan harika sonuç alırsın bence. Benim en büyük sorunum EQ ve Bass-Mid-Treb ayarlarını bir türlü tutturamamam. Hemen hemen her gittiğin yerde bunlar değişebiliyor. O yüzden bu işi çok iyi yapabilirsek sorun kalmayacak pek.

2 saat öncesinden bi soundcheck almayı düşünüyoruz. Tavsiyelerin için teşekkür ederim.

ben gt8de tonlarimi yazarken kulaklik kullaniyorum.fakat anfiye takinca sesler degisiyo.ben kulakliktaki sesi amfiden nasil alabilirim.yeni amfi alirsam nasil bi amfi almam gerekli.sanirim amfinin mid-tre-bass ayarlari olmamasi gerekiyo.sadece ustunde input ve volume dugmesi olmasi gerekiyo.vede guclu bi amfi olmasini istiyorum.boyle bi amfi varmidir.adi nedir.yardimci olursaniz sevinirim.

ebonitcocuk demiş ki:
ben gt8de tonlarimi yazarken kulaklik kullaniyorum.fakat anfiye takinca sesler degisiyo.ben kulakliktaki sesi amfiden nasil alabilirim.yeni amfi alirsam nasil bi amfi almam gerekli.sanirim amfinin mid-tre-bass ayarlari olmamasi gerekiyo.sadece ustunde input ve volume dugmesi olmasi gerekiyo.vede guclu bi amfi olmasini istiyorum.boyle bi amfi varmidir.adi nedir.yardimci olursaniz sevinirim.

Amfi konusunu daha iyi bilen arkadaşlar vardır ama kulaklığın çok iyi ise bu söylediğinin gerçekleşmesi açısından ilk şartı yerine getirmiş oluyorsun. Tahminen amfiyi sadece kabin olarak yani pre amp'ini iptal ederek (amfininkini) bu sonuca ulaşırsın.Bir bakıma kullanışlı bir durum ama mixer'e girmen gereken durumlarda aynı sorunu tekra yaşarsın.

Global eq seçeneği ile hemen sisteme adapte edebilirsin kanımca. Ben gt8 kullanırken tek handikapım tonların arasındaki volume dengesizliği olmuştu onun haricinde her yola gelir o alet kıymetini bilin ;)

Geri