Boss Gt-8

NeroKing demiş ki:
Benim gitarımdan mı dolayı bilmiorum Les Paulların tonları da toktur zaten ama çok basslı ton aliorum. o yüzden global eq dan indirorum bassları hep. bi de zaten Rectifier kullaniorum hep onlar da çok tok oluo.
Ben genelde http://boogieshooz.com/gt8/files/ buradaki patchleri kullanıyorum sende bir bak istersen.

Mesala SATCH-PATCH var orada Joe Satriani tonu çok hoşuma gider benim ve oranları çok iyi.

boss uma digitech death metal ekmeyi planlıyorum...sizce sert ton almama katkısı olur mu? görüşleriniz..bir de sıralaması nasıl olacak external olan bu pedalın fx chain de?

outcry demiş ki:
boss uma digitech death metal ekmeyi planlıyorum...sizce sert ton almama katkısı olur mu? görüşleriniz..bir de sıralaması nasıl olacak external olan bu pedalın fx chain de?
Ben hiç gerek olmadığını düşünüyorum gerekli patchlerde fazlasıyla sert tonlar mevcut.

http://boogieshooz.com/gt8/files/

Ayrıca belirtiyim buradaki patchler internette dolaşan patchlerin içinden en iyilerinin ayıklanmışıdır.

outcry demiş ki:

GT-8 in gaini gayet yeterli çok death tonu istiosan. Rectifier veya 5150 gibi amfileri seç hatta dual channel seç daha güçlenebilir. bi daha dışardan bi pedal eklemek saçma olur. Wah eklersin whammy eklersin de distortion biraz garip bi fikir gibi geldi

ama illa eklicem diosan. LOOP u Preampden önceye alacan.

NeroKing demiş ki:
outcry demiş ki:

GT-8 in gaini gayet yeterli çok death tonu istiosan. Rectifier veya 5150 gibi amfileri seç hatta dual channel seç daha güçlenebilir. bi daha dışardan bi pedal eklemek saçma olur. Wah eklersin whammy eklersin de distortion biraz garip bi fikir gibi geldi

ama illa eklicem diosan. LOOP u Preampden önceye alacan.

Bence Wah ve Whammy'de çok saçma özellikle GT8'in Whammy'sinden şikayetçi olan birçok insan gördüm ama hepsinin tek problemi FX Chain'de Pedal Bend FX2 de olduğu için FX2 yi OD ve Preamptan önceki sıraya yerleştirmemek.İsteğe göre OD ile Preamp arasına da yerleştirilebilinir ama önemli olan PREamptan önce gelmesi.

Bu şekilde zincirde yerine yerleştirdiklerinde hakikaten ya diyen çok insan gördüm =) Hatta Alper diye bir arkadaşımda da GT8 vardı abi sen Whammy pedal mı kullanıyosun extradan bende öle Whammy çıkmıyo demişti de sonra işlemleri söleince bi mutlu oldu bi mutlu oldu :D

Herkes Wah ı ve Whammy öne alio. zaten almayan adam kullanmayı bilmiodur da, yine de bi analog wah veya digitechin whammysiyle karşılaştırısan. bu da ne dersin. Kulağa hiç kötü gelmio tabi ben de gt-8 in kini kullaniodum. Ama bazıları daha iisini istio o yüzden aliolar.

Arkadaşlar mrb...
aleti 5 gün önce aldım..preset tonları,delayi,chorusu,eq'ı,reverb'ü,FX1'i,FX2'si,distortion/overdrive'ı vs.vs derken bi türlü tam olarak bişeyi anlamama fırsat olmadı..

Preset ya da Patch tonları üzerindeyken(yani herhangi bir tondayken),aletin manuel ayarlarından bir değişiklik yaptığımızda(örneğin:60's tweed tonunda preamp türünü lead yaptığımızda),write tuşuna bastığımız zaman örnek verdiğim 60's tweed tonuna yaptığım preamp değişikliği kaydoluyormu?

Yani kısaca,herhangi bi tonda herhangi bir değişiklik yaptığımızda tonun içine işliyomu?(bi kaç kere denedim..değişikliği yapıp kaydediyorum..geri döndüğüm zaman aynı kalıyor..)

anlatabilmişimdir umarım..
saygılar...

yigit_KORN demiş ki:
Arkadaşlar mrb...
aleti 5 gün önce aldım..preset tonları,delayi,chorusu,eq'ı,reverb'ü,FX1'i,FX2'si,distortion/overdrive'ı vs.vs derken bi türlü tam olarak bişeyi anlamama fırsat olmadı..

Preset ya da Patch tonları üzerindeyken(yani herhangi bir tondayken),aletin manuel ayarlarından bir değişiklik yaptığımızda(örneğin:60's tweed tonunda preamp türünü lead yaptığımızda),write tuşuna bastığımız zaman örnek verdiğim 60's tweed tonuna yaptığım preamp değişikliği kaydoluyormu?

Yani kısaca,herhangi bi tonda herhangi bir değişiklik yaptığımızda tonun içine işliyomu?(bi kaç kere denedim..değişikliği yapıp kaydediyorum..geri döndüğüm zaman aynı kalıyor..)

saygılar...

"Preset ya da patch" derken "Preset ya da User" patch demek istedin herhalde... Neyse...
GT8'de değişiklik yapabileceğin patchler 1...35 bankalarında bulunan patclerdir(USER PATCH).

Yani 36...85 bankalarında bulunan patchlerde "write" tuşu bi işe yaramaz çünkü bunlar değiştirilemeyen (preset) patclerdir...

Onun dışında yani 1....35 bankalarında bulunan (toplamda 140 user patch)
patchlerde, patch üzerinde yaptığın bütün değişiklikler "write" tuşuyla kaydedilebilir...

Umarım seni anlayabildim ve anlatabildim...

rockstyle demiş ki:
arkadaşlar bu gt-8 de şebnem ferahın can kırıklarının introsundaki tonu nasıl yazabiliriz?

introsu derken 12 telli akustik gitarı kastettin herhalde...
12 tellilerle aram pek iyi değildir ama bildiğim kadarıyla gitarın akordunda bi armoni yok ;

1. ve 2. tel çiftleri normal akort ediliyor (1. çift=e-e) (2.çift=b-b)

3. 4. 5. 6. çiftler 1 oktav yüksekten ve normal olarak akort ediliyor

yani 3. çift = sol (g) ve sol 1 oktav yüksek

4. çift= re(d) ve re 1 oktav yüksek ......... gibi

şimdi gelelim bunu gt8 de nasıl yapacağımıza ;

bence bu olay 2 sesli pitch shiftle halledilebilir.

shifterların biri 0' a diğeri +12 ye ayarlanırsa 12 telli etkisi yaratabilir

dreamofstyks arkadaşımızın verdiği linklerde 12 telli akustik patchleri var onlara gözatarsan anlarsın demek istediğmi...

utkuzz demiş ki:
yigit_KORN demiş ki:
Arkadaşlar mrb...

saygılar...

"Preset ya da patch" derken "Preset ya da User" patch demek istedin herhalde... Neyse...
GT8'de değişiklik yapabileceğin patchler 1...35 bankalarında bulunan patclerdir(USER PATCH).

Yani 36...85 bankalarında bulunan patchlerde "write" tuşu bi işe yaramaz çünkü bunlar değiştirilemeyen (preset) patclerdir...

patchlerde, patch üzerinde yaptığın bütün değişiklikler "write" tuşuyla kaydedilebilir...

Utkuzz Teşekkür Ederim..
Valla sorum çok karışık..ya da ben biraz karmaşık anlattım k.bakmayın..
1-35 banklarında her yaptığım değişiklik(Preamp,Distortion Type Değişiklikleri dahil),WRITE tuşuyla tonun içine kaydoluyo...yani 1-35 arası herşeyi yapabiliriz o zaman
:?: :p

yigit_KORN demiş ki:
utkuzz demiş ki:
yigit_KORN demiş ki:
Arkadaşlar mrb...

saygılar...

Utkuzz Teşekkür Ederim..
Valla sorum çok karışık..ya da ben biraz karmaşık anlattım k.bakmayın..
1-35 banklarında her yaptığım değişiklik(Preamp,Distortion Type Değişiklikleri dahil),WRITE tuşuyla tonun içine kaydoluyo...yani 1-35 arası herşeyi yapabiliriz o zaman
:?: :p

evet aynen öyle

Arkadaşlar herkes aleti alınca bir sevindirik,msjlar yazıyor falan herkes...
Sonra işler değişiyor...herkes aletin profesyonelliğinden,aletin kendi başlığına olumsuz şeyler yazıyor...bu biraz saçma geldi bana...

yigit_KORN demiş ki:
Arkadaşlar herkes aleti alınca bir sevindirik,msjlar yazıyor falan herkes...
Sonra işler değişiyor...herkes aletin profesyonelliğinden,aletin kendi başlığına olumsuz şeyler yazıyor...bu biraz saçma geldi bana...

Sen yanlış anlamışsın.

Herkesin bahsettiği tek birşey var Boss GT8 + Ultra-G birleşimi ve aletin herkes tarafından kullanılmayacak bir yapıda olduğu.

Şu anda dünyanın en iyi processoru olduğundan kimsenin şüphesi yok.

Evet çok haklısın DreamofStyks...
Bütün forumu okudum...Sen ve diğer emek veren arkadaşların yazıları çok bilgilendirdi saolun..
Ultra-G'yi de okudum..Ama biraz daha incelemem lazım...

Bir de arkadaşlar sözüm meclisten dışarı...''Herkes hazıra konmasın(patch konusunda)...biraz uğraşalım ve paylaşalım hadi..

saygılar...

yigit_KORN demiş ki:
Bütün forumu okudum...Sen ve diğer emek veren arkadaşların yazıları çok bilgilendirdi saolun..

Bir de arkadaşlar sözüm meclisten dışarı...''Herkes hazıra konmasın(patch konusunda)...biraz uğraşalım ve paylaşalım hadi..

saygılar...

Teşekkür ederim

http://www.turkrock.com/ftopic48601-20.html

Bu linkte Ultra-G ile ilgili geniş bir bilgi yazdım şimdi ve linkte üstteki mesajımda Ultra-G ile ilgili bir kayıt aşşağıdaki mesajımda da onboard ses kartımın line-in girişiyle yaptığım bir kayıt var var GT8+Ultra-G olarak.

Yazıyı okuyarak ve kayıtları dinleyerek daha iyi bir fikre sahip olabilirsin.

DreamofStyks demiş ki:
yigit_KORN demiş ki:

saygılar...

Teşekkür ederim

Bu linkte Ultra-G ile ilgili geniş bir bilgi yazdım şimdi ve linkte üstteki mesajımda Ultra-G ile ilgili bir kayıt aşşağıdaki mesajımda da onboard ses kartımın line-in girişiyle yaptığım bir kayıt var var GT8+Ultra-G olarak.

http://rapidshare.de/files/32026904/van_halen-aint_talkin_bout_love__GT-8___Onboard_ses_kart__.mp3

bu kayıtta benim dandik ses kartımla yapıldı ultra-g yok yorumun ne olucak merak ettim...

Yani ultra-g siz berbat mı oluyo her zaman?

utkuzz demiş ki:
DreamofStyks demiş ki:
yigit_KORN demiş ki:

saygılar...

Teşekkür ederim

http://rapidshare.de/files/32026904/van_halen-aint_talkin_bout_love__GT-8___Onboard_ses_kart__.mp3

bu kayıtta benim dandik ses kartımla yapıldı ultra-g yok yorumun ne olucak merak ettim...

Yani ultra-g siz berbat mı oluyo her zaman?

Evet ton gayet berbat geliyor..aslında tonu ben Ultra-G ile tahmin edebilyorum çok güzel olmalı..ama direk böyle girince sisteme çok kötü bir ton oluyor.Tıpkı verdiğim örneklerin sonunda ki simülasyon kapandıktan sonraki sesler gibi..

Cızır cızır hi-fi sesleri duymamak mümkün değil zaten...

Geri