Boss Gt-8

ludingirra demiş ki:
merhabalar gt-8 dip gürültüsü konusunda nasıl. ben şu anda digitech kullanıyorum ve gt-8 almayı düşünüyorum. digitech lerde noise gate özelliği ile gitardan sinyal gelmediği zaman alet sesi kendiliğinden kapatıyor ve bu özelliğin hassasiyeti de ayarlanabiliyor böyece olan dip gürültüsü bile çalmadığınız zaman duyulmuyor. gt-8 de bu tarz bi özellik varmı ? ya da dip gürültüsü konusunda nasıl bu alet? sorumu yanıtlarsanız çok yardımcı olacaksınız. şimdiden teşekkürler...

gt8 de oluşan dip gürültüsünün asıl sebebi toprak hattı olmayan elektrik tesisatı. gt8 aslen profesyonel kullanım için üretildiği için ve profesyonel sitemlerde kullanılan mixerler ampliler toprak hattına sahip olduğu için dip gürültüsü sorunu ortaya çıkmıyor çıkanlarda noise suspender kullnarak fazla sustain kaybetmeden çözülebiliyor ama bizim gibi gt8 i bilgisayara bağlayan kullanıcılar için dip gürültüsü büyük bi kabus. bu soruna çözüm bulmak için bilgisayara giriş yapmadan önce toprak hatlı küçük bir mixeri bypass yaparak kullanmak araya preampı devre dışı bırakımış bir ampli koymak ve bigisayarı topraklamak sorunu çözebilecek problemler.

ludingirra senin asıl sorunun cevabına gelince gt8de bulunan çift preamp ı kullanarak A yı sessiz bırakıp dynamic ayarını kulanarak gitardan sinyal geldiğinde B premapına yazdığın gerçek efekt e geçip sinyal kesildiğinde de sessiz A preampına geçerek söylediğini yapmak mümkün.

Re: Channel A B

ESER13 demiş ki:
Gt8 deki channel A ve B seçenekleri ne işe yarıyor?

A ve B channel demek 2 farklı Amfi ve kabin modellemesi demek. Channel mode kısmında. Single seçersen. A ya bi preamp seçiosun kabini modelliosun microfon ayarlarını yapiosun. Bi ton yaratiosun. B ye geçiosun B de de aynı şekilde farklı bişey yapiosun. İstediğin bi switchle (genelde CTL swtich) A ve B arasında geçebiliosun. İki ayrı ton. Fakat bunlar sırf iki ayrı pre amp ve kabin olarak geçiş yapio. Yani bunla birlikte Ayrıyetten EQ Reverb koyduysan onlar aynı kalio. İstersen onları da değiştirmek için CTL switchi kullanbilirsin basınca sana kalmış.

Eğer Dual Channel mode seçersen. Bu sefer A ve B amfilerini birleştirmiş oluosun yani iki kafa kabin bağlamış oluosun. Bunun da iki seçeneği var Mono veya Stereo. Mono olursa beraber bi kanaldan çıkıolar. Stereo olursa da Bi taraftan A bi taraftan B.

Bunun dışında dynamic channel mode falan filan gibi seçeneklerde var. tuşene göre gain artıor vs..

merhaba,

merak ettiğim konu sansamp gt2, boss gt8 e loop girişinden bağlanabilirmive deneyen varmı burda acaba?, böyle bi durumda çıkışlarda herhangi bir dengesizlik, dip gürültüsü, frekans uyumsuzluğu olurmu merak ediyorum. şimdiden teşekürler

MadSlayer demiş ki:
merhaba,

merak ettiğim konu sansamp gt2, boss gt8 e loop girişinden bağlanabilirmive deneyen varmı burda acaba?, böyle bi durumda çıkışlarda herhangi bir dengesizlik, dip gürültüsü, frekans uyumsuzluğu olurmu merak ediyorum. şimdiden teşekürler

ben GT-8 in distortion tonlarından pek memnun kalmadığım için GT2 kullanmıştım bi kere ama asıl Tri A.C la kullaniodum. aynı şey sayılır zaten. Gayet işe yarayan bi yöntem. 4 kablo metodunu Amfi yerine Preamp pedalla yapiosun bi farkı yok fakat dijital işlemden geçtiği için tonunu yine etkilio. Yani direk gt2 den aldığın tonla gt-8 ile birleştirdiin ton arasında biraz fark oluo ama sorun olmaz herahlde.

Genel olrak söylemek gerekirse GT8'de dip gürültüsünün yarı yarıyadan fazlasını Planet Waves'in 15$ ve üstü jackları kesiyor.Kendim denedim ve çok ciddi bi fark ile karşılaştım.Cortun pahalı kabloları ile yaptım bu karşılaştırmayı ayrıca hani 5 milyonluk kablolarla Planet Waves karşılaştırmadım.

Ama Planet Waves'in şans eseri birgün arkadaşta bir jackını deniyim dediğimde taktığım anda 0'a inen dip gürültüsünü duyunca koştura koştura aldım bende.

DreamofStyks demiş ki:
Genel olrak söylemek gerekirse GT8'de dip gürültüsünün yarı yarıyadan fazlasını Planet Waves'in 15$ ve üstü jackları kesiyor.Kendim denedim ve çok ciddi bi fark ile karşılaştım.Cortun pahalı kabloları ile yaptım bu karşılaştırmayı ayrıca hani 5 milyonluk kablolarla Planet Waves karşılaştırmadım.

Ama Planet Waves'in şans eseri birgün arkadaşta bir jackını deniyim dediğimde taktığım anda 0'a inen dip gürültüsünü duyunca koştura koştura aldım bende.

kablonun kaliteside aslında DreamofStyks in dediği gibi dip gürültüsü oluşumunda önemli, eğer koaksiyel kablo kullanılmıyosa sistemdeki dip gürültüsü, sinyalin dış ortamdaki manyetik alanlarla ve kendi ürettiği manyetik alanla düzensiz etkileşiminden dolayı büyük boyutlarda artar.gitar kablosu olarak satılan kablolar genelde koaksiyeldir ama iletkenlik değerleri istenen değerlerden yüksek olabilir ve sinyalde bozunma ve zayıflama yapabilir kablonun kalitesine göre.

DreamofStyks demiş ki:

Ankarada nerden alabilirim bu jack ı?

alpago demiş ki:
DreamofStyks demiş ki:

hatay sokakta pan müzikte ve karşısındaki trio da olması lazım.en son oralarda planet waves ürünleri görmüştüm.haa sanırım birde gür müzikte vardı.yani hatay sokak ve civarına bir uğra işin olmadığı zaman.

arkadaşlar benim sorum farklı olacak.benim 6 m uzun bir kablom var.enstrümanlar için özel üretilmiş bir kablo.uçları altın kaplama vs.ama gt-8 ile ultra-g arasına koyduğum kablo konya sokakta yaptırma basit bir kablo 3m falan.bu kablolardan iki birden mi değişmeli yoksa gt-8 ile ultra-g arasındaki adi kabloyu değiştirsem yetermi sadece.

kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

melihbozkurt84 demiş ki:
alpago demiş ki:
DreamofStyks demiş ki:

hatay sokakta pan müzikte ve karşısındaki trio da olması lazım.en son oralarda planet waves ürünleri görmüştüm.haa sanırım birde gür müzikte vardı.yani hatay sokak ve civarına bir uğra işin olmadığı zaman.

arkadaşlar benim sorum farklı olacak.benim 6 m uzun bir kablom var.enstrümanlar için özel üretilmiş bir kablo.uçları altın kaplama vs.ama gt-8 ile ultra-g arasına koyduğum kablo konya sokakta yaptırma basit bir kablo 3m falan.bu kablolardan iki birden mi değişmeli yoksa gt-8 ile ultra-g arasındaki adi kabloyu değiştirsem yetermi sadece.

kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

gitara bağladığın 6 m lik kablo eğer fabrikasyon kablolarla aynı performansta sonuç veriyosa, ultra-g için üşenme iyi bi kablo al derim. gitardan gelen düşük genlikli sinyali gt8 yeterince modifiye edip yükseltiyo ama gt8 çıkışındaki yüksek değerli sinyallerde de bu sefer kısa devre soğuk lehim derken bozunma daha bi belirginleşiyo. kabloda enstruman ve pedal kadar önemlidir her zaman...

kolay gelsin

Uyduruk bir aux kablosuyla müzik setine giriyorum gitarı coxx diye mirde gitarı bağladığım bir jak var ama hiç dip gürültüsü sorunu yaşamadım. Bilgisayar bağlarken sanki yaşıyordum gibi ama hiçte rahatsız edici boyutta olmadı. Bence toprak hattı başı çekiyor bu konuda.

bencede toprak hattı başı çekiyor.çünkü ankarada topraklı bir pirize bağlıyordum hiç dip gürültüsü yoktu aynı kablo ve ekipmanla.istanbula taşındıktan sonra oturduğum bina eski bir bina ve toprak hattı yok.şimdi biraz dip gürültüsü oluyo.gerçi komşular huysuz olduğu için zaten sesi çok açamadığımdan dip gürültüsünüde pek duymuyorum.ama bir ara bi toprak hattı çekcem prize yinede.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

arkadaşlar yeni bir gt8 kullanıcısı olarak öncelikle deneyim ve bilgilerinizi
paylaştığınız için çok teşekkürler.bu başlıkta yazan bütün yazıları okudum ve
gerçekten gt8 gibi karışık bir aleti çözmem için çok faydalı bilgiler.
ve DreamofStyks arkadaşım senin tavsiyelerine uyarak bir de ultrag aldım.
fakat deneme şansım olmadı.
kolay bir sorum olucak gt8 ve ultrag arasında bağlantıyı nasıl yapıyoruz.daha önce yazıldı bu ama hala tam net değil benim için.
şu doğrumudur:
gitardan ultrag nin inputuna utlragnin outputundan gt8 in inputuna ve en sonda ultra g nin xlr çıkışından mixere giriyorum dimi?
doğrumudur?
peki ya pc için nasıl?aynı sıra mı?(bu arada xlrı jack girişine çeviren kablom da mevcut).
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Geri