Boss Gt-8

ARkadaşlar yeni keşiflerden birini dha sunayım sizlere...

Şimdi hepimizin bildiği gibi GT8 de yüksek çıkış sinyali verip sesi bozmak çok kolay nerdeyse, bu nedemek diye aklınız karıştıysa şöyle söyliyim mesala bassları açtınız EQ'dan yada Custom cabinetten veyada herneredense işte neyse ince tellerde çok güzel istediğiniz gibi bas alıyorsunuz ama üst tellere çıktıkça bi baktınız ki hoparlör patlamış veya biraz sonra patlatıcak gibi cazır cuzur bi ses geliyor.Genelde buna "pick" yapması denilyor sanırım neyse..

Şimdi yapıcağımız şey genelde GT8'in arkasından out leveli kısmak oluyor ama yine de sorun tam anlamıyla çözülmüyor yani biraz önceki sesi biz hoparlör zorlanıyor zannediyoduk ama sesleri iyice kıstık girdiğimiz sisteminde GT8'in otunuda ...ama hala o ses var...Aman Allah'ım kabus gibi...

Şimdi gelelim çözümüne ben bunca zamandır bu sorunu hep GT8'in arkasında küçük siyah düğme olan out leveli kısarak düzeltmeye çalışıyordum ama meğerse onu kıstığımda hiçbirşeyin düzeldiği yokmuş.Bu sorunu !!Patch Leveli çok ciddi derecede kısarak çözebilyorsunuz yine sesi dengelemek için out levelden yani arkadan açabilirsiniz sesi ama bu hoparlör yırtılıyomuş gibi bi ses veren sorunun tek çözümü Patch Leveli örnek 140 daysa 90'a falan getirmek...

Şimdi diceksiniz ki
-E kardeşim Patch Level'de sesi kısıyo arkada ki Out Levelde sesi kısıyo ikiside aynı şeye yarıyo ne farkı var ki bunun...?

Falla o kısmını henüz bende çözebilmiş değilm ama çok bariz bi şekilde sorunu çözdüğünü sizde anlarsınız zaten.Yani aynı ses desibellerinde Out Level kısık Patch Level açık olduğunda ses hoparlörü patlatıyomuş gibi bi ses verirken yine aynı ses şiddetinde Patch Level kısıııık Out Level açıkken zerre kadar ses bozulması yaratmıyor.

Bunu Ultra-G siz denedik tabi bir GT8 de Ultra-G ile bu problem pek görülmüyo zaten ama herkesde Ultra-G yok ama Ultra-G de de bu sorun yok değil yani kendimden biliyorum ama neyse ki onunda çözümünü bulduk :D

DreamofStyks demiş ki:
ARkadaşlar yeni keşiflerden birini dha sunayım sizlere...

Şimdi hepimizin bildiği gibi GT8 de yüksek çıkış sinyali verip sesi bozmak çok kolay nerdeyse, bu nedemek diye aklınız karıştıysa şöyle söyliyim mesala bassları açtınız EQ'dan yada Custom cabinetten veyada herneredense işte neyse ince tellerde çok güzel istediğiniz gibi bas alıyorsunuz ama üst tellere çıktıkça bi baktınız ki hoparlör patlamış veya biraz sonra patlatıcak gibi cazır cuzur bi ses geliyor.Genelde buna "pick" yapması denilyor sanırım neyse..

Şimdi yapıcağımız şey genelde GT8'in arkasından out leveli kısmak oluyor ama yine de sorun tam anlamıyla çözülmüyor yani biraz önceki sesi biz hoparlör zorlanıyor zannediyoduk ama sesleri iyice kıstık girdiğimiz sisteminde GT8'in otunuda ...ama hala o ses var...Aman Allah'ım kabus gibi...

Şimdi gelelim çözümüne ben bunca zamandır bu sorunu hep GT8'in arkasında küçük siyah düğme olan out leveli kısarak düzeltmeye çalışıyordum ama meğerse onu kıstığımda hiçbirşeyin düzeldiği yokmuş.Bu sorunu !!Patch Leveli çok ciddi derecede kısarak çözebilyorsunuz yine sesi dengelemek için out levelden yani arkadan açabilirsiniz sesi ama bu hoparlör yırtılıyomuş gibi bi ses veren sorunun tek çözümü Patch Leveli örnek 140 daysa 90'a falan getirmek...

Şimdi diceksiniz ki
-E kardeşim Patch Level'de sesi kısıyo arkada ki Out Levelde sesi kısıyo ikiside aynı şeye yarıyo ne farkı var ki bunun...?

Falla o kısmını henüz bende çözebilmiş değilm ama çok bariz bi şekilde sorunu çözdüğünü sizde anlarsınız zaten.Yani aynı ses desibellerinde Out Level kısık Patch Level açık olduğunda ses hoparlörü patlatıyomuş gibi bi ses verirken yine aynı ses şiddetinde Patch Level kısıııık Out Level açıkken zerre kadar ses bozulması yaratmıyor.

Bunu Ultra-G siz denedik tabi bir GT8 de Ultra-G ile bu problem pek görülmüyo zaten ama herkesde Ultra-G yok ama Ultra-G de de bu sorun yok değil yani kendimden biliyorum ama neyse ki onunda çözümünü bulduk :D
sanırım haklısın bende aynı şeyi yaptım daha iyi tonlar cıktı ama dediğin gibi onu iyi ayarlamak lazım patch lever kısık out ta ack olucak.. :LOL:

planet wave kablo aldım dediğiniz gibi.ankarada bir fark görmedim zaten topraklama var.istanbula gidiyorum yarın.ordaki evde topraklama yok.İnşallah ordaki evde fark yartır.toprak sorunumu çözer.yoksa gitti paracıklar.:D

ahaha. ya sende bi fark olmaya bilir. ultra g dede aynı muhabbet olmuştu galiba. fark yok yaw falan demiştin.
saygılar, muzikle kalın efenim :)

arkadaşlar,ben gt8 almayı düşünüyorum fakat amfim yok.ultra-g siz adam gibi ton alabilmek mümkün mü.yoksa illa utra g şart mı?

ultra g sizde olur. çunku ultra g siz kullanan milyon tane adam var. gt8 le normalde de adam gibi ton alırsın zaten. Eğer seslerde gürültü falan hissedersen ultra g öneririm ben kendi adıma. ama ben bu gun en kral prosesorude alsam ultra g ile kullanırım.

kelle demiş ki:
ahaha. ya sende bi fark olmaya bilir. ultra g dede aynı muhabbet olmuştu galiba. fark yok yaw falan demiştin.
saygılar, muzikle kalın efenim :)

hocam ben ultra g de fark olmadı demedim.yani kısık seste o farkı çok hassas kulaklar algılayabilir.ama kayıtta veya yüksek seslerde acayip fark ediyor.bir çok sahnede direk ultra g den mixere girdim.sonuçlar süperdi.bunuda daha önce yazmıştım. ayrıca zaten ultra g ile kullanıyodum evde.topraklama olmadığı için garip bir gürültü var.yani anfinin yaptığı dip gürültüsü değil tonlarda bi kirlilik oluyo.aynı ayarları hiç değiştirmeden topraklı bir hatta denediğimde o gürültü gidiyodu.neyse istanbula geldim.kabloları henüz deneyemedim.bu gün yarın dener sonuçları bildiririm efendim.kib.koaly gelsin.müzikle kalın.:D

kelle demiş ki:
ultra g sizde olur. çunku ultra g siz kullanan milyon tane adam var. gt8 le normalde de adam gibi ton alırsın zaten. Eğer seslerde gürültü falan hissedersen ultra g öneririm ben kendi adıma. ama ben bu gun en kral prosesorude alsam ultra g ile kullanırım.

*peki hocam...bu ultra g ile kullanılması gereken kabloyu nerden temin edebilirim. ve ultra g nereye bağlanacak. gt8 den önce mi sonra mı?
*ayrıca forumun çoğunu okudum..ve bazı arkadaşlar iki adet ultra g kullanıyor.bunun nedeni stereo ses elde etme isteği mi? ve tek ultra g benim işim i görür mü??

*bi sorum daha olacak arkadaşlar...bende cort X9 var ve en iyi tonu elde etmek istiyorum.ki mixere falan girdiğim de de ufak bi ayarla evdeki tonları yakalamak benim istediğim.bu gt8 sansamp classic le nası bir performans verir?gerçi baya pahalı bir setup olur bu.mutlaka sans amp iyi bir ton verecektir fakat bunun ultra g ile arasında ne kadar fark olur??

*son bir soru...bu gt8 de hafıza pili diye bir olay varmış ve o pil bitince bütün tonlar siliniyormuş...o pili türkiyede nerden edinebilirim?

teşekkürler şimdiden...

arkadaşlar izmirde olupta bana gt 8 hakkında yardım edecek birileri varmı.1 aydır kullanmama rağmen istediğim drive tonları yakalayamadımçne kadar yazı okudunsa fayda etmedi.yada glam için alabileceğim tonlar hakkında bilgi verebilirmisiniz.ibanez rgr 480 ve behrinder gx 212 kullanıyorum.izmirde olupta bana göstere göster dostum bu alet şöyle şöyle kullanılıyo diye yardım edecek birileri varmı.msn den yardım da alabilirim.iyice fakir babalığı yaptım :) .ayrıca 4 kablo methodunu uygulayan birileri bana yardım edebilirmi.samplelarda dinlediğim tonları yada yakının yakalayamıyorum
haftaya stüdyom var skidrow mötley çalacağız.elemanlar demesin bumu gt8 8O yardım yardım bi bira ısmarlarım :)

alexjimmycool demiş ki:
kelle demiş ki:

*bi sorum daha olacak arkadaşlar...bende cort X9 var ve en iyi tonu elde etmek istiyorum.ki mixere falan girdiğim de de ufak bi ayarla evdeki tonları yakalamak benim istediğim.bu gt8 sansamp classic le nası bir performans verir?gerçi baya pahalı bir setup olur bu.mutlaka sans amp iyi bir ton verecektir fakat bunun ultra g ile arasında ne kadar fark olur??
ultra g aynı zamanda bir di box.
forumda Arama yap ultra g diye. sordugun bütün konular cevaplandı

Geri