Boss Gt-8

outcry demiş ki:
ya beni direk 200 watt 4*12 speaker e girsem nasıl olur? bu arada speaker 200watt ingiliz yapımı bir marshall, 4 tane 50 wattlık celeston du sanırım eve gidip bakmam lazım :) bu şekilde de bişeye yaramaz mı? yani idrek mixere girmek yerine 4*12 speaker dan çıkan tok dolu sesi elde etmiş olmaz mıyım? yoksa o karakteri toklugu veren kafa kabin mi? cehaletim de utanıyorum :)

Eğer sağlam bir power-amp varsa aynı görevi görücektir zaten 4x12 tok olmaması içten bile değil : ) Zaten power-amp yoksa 4x12'ninde pek anlamı olmaz bildiğim kadarıyla.GT8'in çıkışı direk 4x12 speakerlarını beslicek güçte değil.Power amp yoksa 100HDFX kafa falanda alabilirsin burak satıyordu sanırım tabi bide bu kafa ve kabin olaylrında OHM lar falan var onları bi öğren uyumsuzluk olmasın sonra.

Eğer sağlam bir power-amp varsa aynı görevi görücektir zaten 4x12 tok olmaması içten bile değil : ) Zaten power-amp yoksa 4x12'ninde pek anlamı olmaz bildiğim kadarıyla.GT8'in çıkışı direk 4x12 speakerlarını beslicek güçte değil.Power amp yoksa 100HDFX kafa falanda alabilirsin burak satıyordu sanırım tabi bide bu kafa ve kabin olaylrında OHM lar falan var onları bi öğren uyumsuzluk olmasın sonra..........

power amp zor bulurum en iyisi kafa kabini de kullanmak olucak.neyse..sanırım clean kanaldan kullanıcam ve global eq. ve kafa nın e s birbiriyle örtüşmeli.mikrofonlayacağım için mixer deki mic. in eq. ayarı da flat olması lazım sanırım...bi de 4 kablo metodunu izah ederseniz onu da denemke istiyorum.

gt 8'ibu şekilde kullananlar oldukça memnun olduklarını söylüyorlar.biraz da zevk meselesi.

teorik olarak anfinin preamp'ı gt8'in fx loop'una bağlanmış oluyo.böylece preamp'ın yerini sinyal zincirinde değiştirmek mümkün olabiliyo.

Distopier;bende 4 kablo metodunu bu forum sayesinde öğrendim...Ben çok büyük bir fark gördüm tonlarda.Ve çok memnunum..Yada benim ekipmanımdan kaynaklanan bir olay..Sanki daha gerçekçi ve sıcak geliyor sesler.Zevk meselesi tabiki ama denemekte fayda var diye düşünüyorum.

GNR79 demiş ki:
Distopier;bende 4 kablo metodunu bu forum sayesinde öğrendim...Ben çok büyük bir fark gördüm tonlarda.Ve çok memnunum..Yada benim ekipmanımdan kaynaklanan bir olay..Sanki daha gerçekçi ve sıcak geliyor sesler.Zevk meselesi tabiki ama denemekte fayda var diye düşünüyorum.

Peki şöyle bir durumda; ?

Gt-8'in sol çıkışını mixere sağ çıkışını amfime giriyorum. Bu sadece daha önce V-amp 2 'de kullandığım kayıt amaçlı bir metod gt-8'de öylesine yaptım bir amacım yok.

Amfim oldukça kötü, 5-10 wattlık bir şey. Markası "maniac". Küçük de. Yani amfi olarak bir doyuruculuk sağlamıyor asla..

Peki bu 4 kablo metodunu kullandığımda amfime rağmen şimdikinden daha iyi verim alabilir miyim?

Benim bi sorum olacak!!gt8 de pedal bendi devreye sokunca ses cikisinda saniyenin 10 da biri kadar gecikme oluyo!!bu sorunla karsilasan var mi?yardimci olursaniz sevinirim!!

GT - 8 imi yaklaşık 10 gündür kullanıyorum. Rg 2550 ile kendi presetleri bile yeter. Çok memnunum. kayıtlarımda dağlar kadar fark var GT 8 sayesinde. Aleti zamanla öğrendikçe daha da verim alacağıma inanıyorum. Gerekli kabloları bulup editor u kullanmak ve "digital out" ile bilgisayarıma kayıt yapmayı deneyecem. Umarım istediğim sonuca ulaşırım...

Yine bu forumdan bir arkadaşın yazdığı şekilde kullanıyorum ben bu dört kablo olayını...Zaten daha önce bol bol yazılıp çizilmiş forumda bu konu...Mutlaka amfininde etkisi vardır bende 50 wattlık lambalı marshall amfi var..Ama dediğim gibi deneyip görmek lazım arkadaşım bir kaybın olmaz denemekle

arkadaşlar benim sorum şu! ibanez edr 470 ex boss gt 8 ve mg100dfx anfi kullanıyorum ...yumuşak distorşın tonları nasıl yakalya bilirim ..?mümkünmü bu ekipmanla yakalamam.t.ş.k

GT-8 deki Od efektini kapat.

Hatta herşeyi kapat speaker simulatörünü istediğine göre seçersin daha sonra, Condenser mic. kullanırsan biraz daha tatlı olabiliyor ton ama tercihi tabi ki..

Bir kaç amfi modellemesi dolaş, gainini ne çok kısık ne çok açık kullan. Hatta ne amaçlı istediğini bilmiyorum ama single manyetiğe geçersen daha da tatlı bir dist. tonu çıkıyor. GT-8'in Tele yazan hazır presetlerine de bakabilirsin.

Ya da yumuşak bir amfinin üstüne yumuşak bir od ekleyebilirsin. Her ton mümkün gt-8'de :)

GT-8 i aldığım gün, gecesi ve ertesi gün birlikte yaşadığım kullanma kılavuzu sayesinde aleti çözmüş sayılırım.

Bir tek anlamadığım bir şey var; bilen varsa yardımcı olursa sevinirim;

Bu sound hold efekti. İstediğim tuşu hold!a atamayı yapabiliyorum ama bunu ilk yaptığım zaman ctl tuşundaydı hold ve basılı olduğu anda değil, ctl'ye bastığım sürece çaldığım herşey tekrar ediyordu. Bu şans eseri mi oldu yoksa bir bug mı var gt-8'de ?

Distopier demiş ki:
GT-8 i aldığım gün, gecesi ve ertesi gün birlikte yaşadığım kullanma kılavuzu sayesinde aleti çözmüş sayılırım.

Bir tek anlamadığım bir şey var; bilen varsa yardımcı olursa sevinirim;

Bu sound hold efekti. İstediğim tuşu hold!a atamayı yapabiliyorum ama bunu ilk yaptığım zaman ctl tuşundaydı hold ve basılı olduğu anda değil, ctl'ye bastığım sürece çaldığım herşey tekrar ediyordu. Bu şans eseri mi oldu yoksa bir bug mı var gt-8'de ?
Bug değil kendi özelliği bu sanırım özelliği CTL'ye assign ederken Toggle ve Normal seçeneklerinden birisi ile olması gerekiyor.Yani birinde CTL pedalına bastığında anda ne kadar basılı tutarsan tut ayağını basıp çekmişsin gibi algılıyor diğer seçenekte ise bastığında ON ayağını CTL pedalından kaldırdığında OFF olup iki farklı sinyal veriyor bu özelliği her efekt çin atayabilirsin mesala basılı tutarken Delay açık olur ayağını CTL'den kaldırdığında OFF olur falan gibi..

Geri