Boss Gt-8

aleti bugün aldım işleyişi mantığı anlayabildim diyebilirim ama daha çok vakit geçirmem gerekecek o ayrı

drive tonlarının başarısız olduğundan kimse bahsetmemiş merak ettim ben mi beceremedim diye

edit: bu alette bi preset e ikiden fazla efect koyamıyor muyuz ?

synthore demiş ki:
aleti bugün aldım işleyişi mantığı anlayabildim diyebilirim ama daha çok vakit geçirmem gerekecek o ayrı

drive tonlarının başarısız olduğundan kimse bahsetmemiş merak ettim ben mi beceremedim diye

Bence forumu baştan başlayarak sabırla oku...Aradığın herşeyi bulabilirsin

ya galiba mutlaka ultra g alıcaz bu alet için artık o kanıya vardım ben sitelerdeki pacth lerde işe yaramadı çok tiz geliyo sisteme girdiğimde sesler evde yaptıklarımla alakası yok her seferinde ton değiştiriyorum şimdi sorun şudurki bu ultra g kesin çözer diyomusunuz sorunu forumu baştan sona okudum sesin %70 lik kısmını tamamladığı sööleniyo alıpta pişman olmak istemiyorum... artık bunuda alırım olmazsa satıcam gitarı gitarda demekki sorun dicem bu arada gitar ibanez s470 bu gitarla gt8 i kullanan varmı?? benim yazdığım tonu dandik bi fenderle deniyorum normal ama benim gitarla çok tiz çıkıyo tonlar hatta rahatsız edici... prosesörden tizleri kısıncada tonun karakteri bozuluyo istediğim gibi olmuoyo inşallah bu ultra g derdime deva olur:D

mbalaban demiş ki:
ya galiba mutlaka ultra g alıcaz bu alet için artık o kanıya vardım ben sitelerdeki pacth lerde işe yaramadı çok tiz geliyo sisteme girdiğimde sesler evde yaptıklarımla alakası yok her seferinde ton değiştiriyorum şimdi sorun şudurki bu ultra g kesin çözer diyomusunuz sorunu forumu baştan sona okudum sesin %70 lik kısmını tamamladığı sööleniyo alıpta pişman olmak istemiyorum... artık bunuda alırım olmazsa satıcam gitarı gitarda demekki sorun dicem bu arada gitar ibanez s470 bu gitarla gt8 i kullanan varmı?? benim yazdığım tonu dandik bi fenderle deniyorum normal ama benim gitarla çok tiz çıkıyo tonlar hatta rahatsız edici... prosesörden tizleri kısıncada tonun karakteri bozuluyo istediğim gibi olmuoyo inşallah bu ultra g derdime deva olur:D

http://dream.online.tr.tc buradan S470DX + GT8 + dandik onboard ses kartı ile yapılmış bir kayıt dinleyebilirsin.

GNR79 demiş ki:
synthore demiş ki:

okudum aslında arada ki kavgaları atlarken belki önemli şeyleri de atlamışım
genelde benim prosesörüm en iyisi mantığı ile yazılmış gibi geldi herşey bana
bu işler zevk meselesi olduğundan bi de tabi zor

arkadaşlar boss-gt8 e takas olarak roland cube 60 watt verildi sizin fikirlerinizi nelerdir? iyi bir takas mı.ayrıca ben stüdyoda okulumdadirek dynacord powermate 1000 mixere direk giriyorum ultra g yandı paramda yetmedi bidaha almadım.şimdi stüdyoda zaten yeterli olur 60 watt sanırım da haricinde konserde mikrofonlama ile nasıl bir performans alırım..boss dan arda kalır yanı nedir?.sonuş olarak death çalıyorum ve efektle pe fazla aram yok reverb haricinde. fikirlerinizi alabilir miyi.

synthore demiş ki:
GNR79 demiş ki:
synthore demiş ki:

okudum aslında arada ki kavgaları atlarken belki önemli şeyleri de atlamışım
genelde benim prosesörüm en iyisi mantığı ile yazılmış gibi geldi herşey bana
bu işler zevk meselesi olduğundan bi de tabi zor

preset e "efect" yazmayı bırak üstündeki efektin parametresini bile değiştirip kaydedemezsin... Ayrıca preset de değil patch de " efect" vardır
13 "efect" bloğunu USER PATCH de kullanabilirsin PRESET PATCH de bi değişik yapıp kaydedemezsin...

utkuzz demiş ki:
preset e "efect" yazmayı bırak üstündeki efektin parametresini bile değiştirip kaydedemezsin... Ayrıca preset de değil patch de " efect" vardır
13 "efect" bloğunu USER PATCH de kullanabilirsin PRESET PATCH de bi değişik yapıp kaydedemezsin...

senin dediğine göre presetde de efect vardır. ayrıca eskiden kalma bi alışkanlık preset demişim patch diye düzeltiyorum. bu sefer daha düzgün bir dille anlatacak mısın peki ?

edit: pardon yine "efect" demişim...

_DreamofStyks_ demiş ki:
murat_72 demiş ki:
arkadaşlar benim gt8 in ekranda kendiliğinden ordiver distorjin volum 5.6.4 vs.şeklinde çıkıyor bunun nedeni nedir acaba bilen varmı :?:
Apartmanda veya dairende Voltaj sorunu var yaza doğru yaklaştıkça millet klimalara yüklenmeyi bıraktığında düzelicektir yada daha özel veya güçlü bir adaptör yaptırman gerekebilir.
murat_72 dostum eğer voltaj sorunun varsa bunu bir regülatör alarak sorunu çözebilirsin.bütün elektronikcilerde var 20 ytlden başlıyor fiyatları aynı bilgisayar ups gibi düsün.eger voltajın düsük geliyorsa yükseltiyor ,yüksekse düşürüyor. tam normal voltaj degerlerinde tutuyor adaptör voltajını.böylece sorun ortadan kalkıyor.

synthore demiş ki:
utkuzz demiş ki:

senin dediğine göre presetde de efect vardır. ayrıca eskiden kalma bi alışkanlık preset demişim patch diye düzeltiyorum. bu sefer daha düzgün bir dille anlatacak mısın peki ?

kelimelerin doğru seçilmesi, insanın konuyla ne kadar ilgili olduğunu gösterir , bence...

neyse senin soruna gelirsek tekrar düzgün dille:

GT-8 de, herbiri 4 tane "patch" içeren 85 efekt bankası var:

Bunlardan 1.....35 nolu bankalar değiştirilebilen patchleri içermekte

yani 140 adet değiştirilebilen (user patch) var

35......85 nolu bankalarda ise değiştirilemeyen yani preset patchler var bunların parametrelerini değiştirp üstüne kaydedemezsin...

Ama 1....35 nolu bankalardaki her patchte (user patch) 13 efekt bloğundan istediğini istediğin sırayla kullanabilirsin ve kaydedebilirsin...

utkuzz demiş ki:
synthore demiş ki:
utkuzz demiş ki:

kelimelerin doğru seçilmesi, insanın konuyla ne kadar ilgili olduğunu gösterir , bence...

35......85 nolu bankalarda ise değiştirilemeyen yani preset patchler var bunların parametrelerini değiştirp üstüne kaydedemezsin...

Ama 1....35 nolu bankalardaki her patchte (user patch) 13 efekt bloğundan istediğini istediğin sırayla kullanabilirsin ve kaydedebilirsin...

işte sorum o değildi aslında
sadece 1-35 in kullanıcı tarafından değiştirilebildiğini biliyorum..
sorum 2den fazla fx kullanıbilirliği var mı ? şeklindeydi ama onunda olmadığını anladım ufak şeylere takılıp gerginlik yarattın ama takıldığın şeyle alakası bile yoktu dediğimin...

2den fazla kullanılmıyormuş yanlış bilgilendirilmişim. anlamıştım aslında da 3 4 kişi sorduğumda 11 tane fx üst üstte kullanabilirsin dediğin de işe yaramaz diye düşünsem de olmadığını görünce şaşırdım işte sordum....

synthore demiş ki:

Doğru anladıysam FX1/2 de ki bölümlerden en çok kaç tane seçebileceğini söylüyorsun.FX1'den de FX2'den de birer adet toplamda 2 tane seçebilirsin.Benim aklıma takılan FX 1 ve 2 de'ki hangi üç tane efekti arka arkaya koyucaksın onu çözemedim çok saçma olur çünki orada 3 tane arka arkaya konulacak cinsten efekt yokta...Çünki zaten Chorus Delay Reverb Distortion/Overdrive bunlar ayrılmış bölümde bide bunların üzerine 3 FX daha ?? Ama merak ettim ben yinede aklındakini.

synthore demiş ki:
utkuzz demiş ki:
synthore demiş ki:
utkuzz demiş ki:

işte sorum o değildi aslında
sadece 1-35 in kullanıcı tarafından değiştirilebildiğini biliyorum..
sorum 2den fazla fx kullanıbilirliği var mı ? şeklindeydi ama onunda olmadığını anladım ufak şeylere takılıp gerginlik yarattın ama takıldığın şeyle alakası bile yoktu dediğimin...

2den fazla kullanılmıyormuş yanlış bilgilendirilmişim. anlamıştım aslında da 3 4 kişi sorduğumda 11 tane fx üst üstte kullanabilirsin dediğin de işe yaramaz diye düşünsem de olmadığını görünce şaşırdım işte sordum....

tamam, ben yanlış anladım kusura bakma...

off hiç bi yerde çift uçlu midi kablosu yok mudur ?

joystick portu yok bende ses kartında da direk yuvarlak midi girişi var in ve out şeklinde

netten de bulamadım elektrikçilerden de kafayı sıyıracağım :x

Geri