Boss Gt-8

darkcloud

gitar toneları güzel.davul toneları bence kötü olmuş trampet çok kuru ve ziller çok cırtlak olmuş.ve fazla uzatılmış gibi geldi şarkı.fazla atraksiyon yok aynı şeyler dönüyo gibi hissediyosun.şarkının slowlaştığı yerden sonra 1 kaç kez daha dönüp bitse çok ii olur bence.Suspended Animation tadı aldım baya :)tabiyki senin şarkın bu hoşuna gitmiştir böyle yapmışsındır.benim yorumum bu.kolay gelsin.başarılar.

aynen katılıyorum gitar tonu çok temiz geliyor ve gayet güzel am zil fazla kulak tırmalıyor.kullandığın ekipmanları ve bide patch yollarsan seviniriz:) paylaşalım güzelleşelim. :)

ya arkadaşlar bana acil wah pedalının hassasiyet ayarını nasıl yapacaz biri anlatırmı.biliyorum daha önceki mesajlarda yazıyodu ama bulamadım stüdyoya geç kalıcam.dokunmamla wahın açılması bir oluyor. yardım s.o.s.

Wah olayını hellettim arkadaşlar :) bu alet kendi kendinemi ayar değiştiriyor yoksa yapay bi zekasımı var kafasına göre işlem yapıyo anlamadım.bazen bana baktığından falan şüphe ediyorum :)

Re: darkcloud

Öncelikle vakit ayırıp yorum yazdığınız için teşekkür ediyorum.

savasokan demiş ki:
gitar toneları güzel.davul toneları bence kötü olmuş trampet çok kuru ve ziller çok cırtlak olmuş.ve fazla uzatılmış gibi geldi şarkı.fazla atraksiyon yok aynı şeyler dönüyo gibi hissediyosun.şarkının slowlaştığı yerden sonra 1 kaç kez daha dönüp bitse çok ii olur bence.Suspended Animation tadı aldım baya :)tabiyki senin şarkın bu hoşuna gitmiştir böyle yapmışsındır.benim yorumum bu.kolay gelsin.başarılar.

Bende gitar tonlarını beğeniyorum şarkının. Uzunluğu konusunda sana katılıyorum. Aslında şarkıyı biraz farklı düzenlemiştim hatta sololar da farklı kaydedilmişti ama kaydetmeden hemen önce bilgisayarım kitlendiği için "reset" lemek durumunda kaldım va şarkı kayboldu. Zaten o saatten sonra insanda şevkl ölüyor. Davul için BFD kullandım ve bu VST herhangi bir işlemden geçmemiş halde. Sesin en saf halinde ve ben mixlemesini tam beceremiyorum. o konuda çalışmalar devam etmektedir.

Saol.

halilpazarlama demiş ki:
aynen katılıyorum gitar tonu çok temiz geliyor ve gayet güzel am zil fazla kulak tırmalıyor.kullandığın ekipmanları ve bide patch yollarsan seviniriz:) paylaşalım güzelleşelim.

Solo için "P54-2 Edge lead" ı biraz değiştirerek kendime bir ton yapmıştım onu kullandım. ritm gitar için "P55-2" ve "P55-3" kullandım iki kez çaldım ve panlama yapmadım. Dual olduğu için stereo etkisi oldukça iyi oldu bence. Clean ton için "U11-4 Big Hall Clean" ı kullandım. Bass için Trilogy, davul için BFD kullandım. Gitar ise RG2550 + GT-8. Özellikle ritm gitar tonlamaya çalıştım. Patch editor kullanmadığım için tam olarak gönderemeyeceğim.

saol.

davullar için

davullar için önerim var.sende benim gibi fazla uraşmayı sevmeyen birisin belli.bu yüzden her türlü groove agent diyorum.cubase vst si ve mükemmeldir.ister midi yaz çaldır istersen direk programa ritimleri attır.çok kullanışlı bi program.eğer bulamazsan cdylede postalayabilirim sorun değil.
msn:savasokan2001@yahoo.com eklersen konuşabiliriz buradan.

kaliteli ses aktarım için gt-6'nın dijital koaksiyel ses çıkışını pc min koaksiyel ses girişine bağlamayı planlıyorum.

Koaksiyel ses kablolarını biraz araştırdım ama dünya kadar çeşit var hangisi amacıma uygun emin değilim .

Teknosada satılan acoustic research marka koaksiyel kablolardan hangisi bu aletlere uygun deneyip kullanan var mı? Bu marka olmak zorunda değil tabii de öneride bulunabilir misiniz?

Aşağıda coustic research marka dijital ses + görüntü kabloları çeşitleri var ek bilgi olarak.

http://www.astech.com.tr/sitemap/ACOUSTIC-RESEARCH.htm

thufir demiş ki:
kaliteli ses aktarım için gt-6'nın dijital koaksiyel ses çıkışını pc min koaksiyel ses girişine bağlamayı planlıyorum.

Koaksiyel ses kablolarını biraz araştırdım ama dünya kadar çeşit var hangisi amacıma uygun emin değilim .

Teknosada satılan acoustic research marka koaksiyel kablolardan hangisi bu aletlere uygun deneyip kullanan var mı? Bu marka olmak zorunda değil tabii de öneride bulunabilir misiniz?

Aşağıda coustic research marka dijital ses + görüntü kabloları çeşitleri var ek bilgi olarak.

http://www.astech.com.tr/sitemap/ACOUSTIC-RESEARCH.htm

valla ben teknosa'dan gidip önüme geleni aldım "hama" idi galiba hatırlamıyorum bile. değişik özellikleri olanları da mı var bu kabloların ?

fazla analiz doğrunun düşmandır diyip ben de üzerinde audio filan yazısını gördüğüm herhangibirini alayım o zaman. Gittiğin yere göre çeşit sayısı farkediyor herhalde benim gittiğim teknosada baya bir çeşit var.

GT8 işkencedir gerçekten , çözene kadar.Ben alalı herhalde bi 6 ay oldu daha tam verimli kullandığımı söyleyemem.Misal en büyük sorunum evde yaptığım tonu stüdyoda kuramamak.Evde güzel geliyo stüdyoya gidiyorum amanın buda ne diyorum.

Arkadaşlar çanakkalede okuyorum elimizden gelen bütün imkanları kullanarak bir stüdyo yaptık. Bende gt-8i mikser direk yada amfiye direk girerek denedim zaten avdede kulaklık kullanıyorum. Sonuç hepsinde farklı oluyor. Bu normal. Mesela 60 wattlık combo amfiye girince amfiden gaini açıyorum diyelim ve distortion tonu buna göre gt-8 den yazıyorum. Ama sorun şimdi gt-8'de clean bir tona geçtiğimde amfiden gain açık olduğu için berbat bir ses çıkmasıdır. O zaman clean tonun zaten gaini gt-8'de hep 50 olarak başladığından bunu 20 lere 15 lere çektiğimizde sorun ortadan kalkar ancak o zaman şu sorun ortaya çıkar, sesin karakterinde kullandığınız amfinin gain karakteri oluşur yani evde kulaklıkla yazdığınız ideal tondan biraz farklı olacaktır.

Neyse bence bu sorunları aşmanın yolu gt-8 deki 36*4 adet bankayı iyi kullanmaktan geçiyor. Mesela ben bir tonu evde kulaklıkla çalışmak için yazıyorum aynı tonu birde amfiye girmek ve mixe girmek için 3 ayrı şekilde yazıyorum bunları böylece oturtup amfi ve mix ayarlarınızı da bir yere not ederseniz huzurla gitar çalarsınız diye düşünüyorum. Sadece gt8 ile çok başarılı tonlar hazırlamak mümkün yanına birşey alınmasına okadar da gerek yok diye düşünüyorum.

Daha önce yazmıştım ama gene yazayım. Gt-8 in üzerinde hazır gelen kayıtlı tonlar aslında bize çok ilginç konularda fikirler verebiliyor. Evet otonlar size kullandığınız ekipmanlarda kötü gelebilir ama ham olan butonlar size fikir verir.

www.myspace.com/62tavsan da ilk şarkı "dying immortal" gt-8 in bayağı bir efektini kullanarak yaptığım bi şarkı dinleyip yorum yaparsanız sevinirim..

diğer şarkılarda gt-8 ile yapıldı gerçi ama o kadar belli olmuyor.. :D

direk digital outdan bilgisayara girdim o kadar.. drive tonlarının bazıların da ultra-g kullandım bi de

değiştirme: unutmadan öndeki solo doğaçlama ondan bi iki yanlış nota var :D ilk çaldığım şeyi kaydettim öyle. yaptığım bi parçadan ritm ve melodiler var arkada
can sıkıntısı :)

Şarkı sana mı ait yoksa başkasına mı bilemiyorum pek bu türü dinlemediğim için. Kayıtta neler kullandığına yazmış olsan biraz fikir edinebilirdim ancak genel olarak miksleme sorunu var. Yani bir kanal diğerini örtüyor. Bunu aşmanın yolu da kanallara "kompresyon" uygulamak ve "eq" değerlerinde değişiklik yapmak. Her kanalın karakterini belirleyen frekanslarda "eq" uygulanması çok güzel sonuçlar ortaya koyabilir. Davulun duyulmamasının sebebide budur. "Müzik Teknolojileri" bölümünde bu konuyla ilgili bir sürü bilgi bulabilirsin.

Ayrıca miks aşamasından sonra bir "mastering" "plug in"'i kullanarak son halini biraz parlatabilirsin.

Ellerine sağlık, çalışmalara devam.

Geri