Boss Gt-8

Arkadaşlar elli billah kere konuştuğunuzdan eminim, üzgünüm ama biriken sayfalarda tek konu için arama yapmak oldukça zor oluyor o yüzden sormak istiyorum...

Digital Out için kablo almak istiyorum, DreamofStyks, sen iki ucu "rca" uçlu kablo almalısın demişsin bir arkadaşa, spdif kabloların çok pahalı olduğunu söylemişsin, peki sdif kablo alsam paraya kıyıp, bu çok çok fark eder mi (Rca'ya göre)?.. Fiyatları ne kadardır?

Bir de Midi-usb kablo almak istiyorum onun da henüz fiyatlarına bakamadım, biliyorsanız yardımcı olursanız çok sevinirim =)

Tailgunner demiş ki:
Arkadaşlar elli billah kere konuştuğunuzdan eminim, üzgünüm ama biriken sayfalarda tek konu için Arama yapmak oldukça zor oluyor o yüzden sormak istiyorum...

Digital Out için kablo almak istiyorum, DreamofStyks, sen iki ucu "rca" uçlu kablo almalısın demişsin bir arkadaşa, spdif kabloların çok pahalı olduğunu söylemişsin, peki sdif kablo alsam paraya kıyıp, bu çok çok fark eder mi (Rca'ya göre)?.. Fiyatları ne kadardır?

Bir de Midi-usb kablo almak istiyorum onun da henüz fiyatlarına bakamadım, biliyorsanız yardımcı olursanız çok sevinirim =)

Evet o olayın aslı şöleydi, benim görüdğüm bir stüdyoda 20 tane dijital giriş ve çıkış için yapılan özel kablolar vardı ve bunların tanesi 8-10 milyon ne öyle birşeydi işte altın kaplama dişli falan falan daha iyi iletsin diye ama sonra bir arkadaşım bana bunların RCA kablo olduğunu söyleyince müzik setimde kullandığım kabloyu çıkarıp takınca hakikatende çalıştı.Yani bende sonradan anladım olayın aslında aynı kablo olduğunu.

Pahalı olma kısmı ise 20 kanal için yapılan bütün kabloların toplam fiyatını söyleyince 200 ytl gibi bi meblağ ediyodu ordan da aklıma çok pahalı olduğu kalmış halbu ki tekinde gayet normal oluyo.

Sen teknosadan kaliteli bişey al işte en fazla 10 milyon falandır 40 milyona kadar gördüm ben ama seste mucize yaratmıyodur tabiki de 40 milyonluk olan.Dışarıdan daha az gürültü alıyodur daha temiz sinyal falan filan..ama evet aynı kablo RCA ile dijital çıkış.

önceki hafta ben de aynı soruyu sormuştum. Bu haftasonu gidip 1,5m lik digital koaksiyel kablo aldım, 11 YTL verdim yanlış hatırlamıyorsam. Marka Sound & Image. Üzerinde digital coax (ya da coaxiel ) yazmasına dikkat edersin. Gittiğin yere göre farklı markalarla da karşılaşabiliyorsun acustic research gibi.

Merhaba arkadaşlar. Ben bu yaz otellerde ve barlarda program yapacağım. Onun için gt-8 aldım. Amfiye taktığımda sesler güzel ama pc'ye kayıt yapmak istediğimde analog pedal bağlamışım gibi cızırtı geliyor. Benim bu pedalı almamdaki amaç gittiğim mekanlara amfi taşımamaktı. Direk mixere girince ben üstündeki COSM modellermelerini kullanamayacak mıyım? Bu konuda bir açıklama alabilirsem çok sevineceğim. Eğer amfi modellemesi kullanılıyorsa nasıl olacak onun da bi yolunu öğrenmek isterim. teşekkürler.

EDIT: Output select den ayarladım :D :D pardon :p

mehmetallica demiş ki:
Merhaba arkadaşlar. Ben bu yaz otellerde ve barlarda program yapacağım. Onun için gt-8 aldım. Amfiye taktığımda sesler güzel ama pc'ye kayıt yapmak istediğimde analog pedal bağlamışım gibi cızırtı geliyor. Benim bu pedalı almamdaki amaç gittiğim mekanlara amfi taşımamaktı. Direk mixere girince ben üstündeki COSM modellermelerini kullanamayacak mıyım? Bu konuda bir açıklama alabilirsem çok sevineceğim. Eğer amfi modellemesi kullanılıyorsa nasıl olacak onun da bi yolunu öğrenmek isterim. teşekkürler.

Bi kabin simülatörü işini görecektir direk PA yani canlı sistemlere girişte.Türkiyede fiyat ve performans bakımından en uygunu Behringer Ultra-G GI100 modelidir.110YTL sıfırı mydukkan.com'da sanırım ikinci elde bulabilirsin ben iki tane kullanıyorum bayağı memnunum.Aynı zamanda DI-Box özelliğide olduğu için sesi daha dengeli biçimde de veriyor.Fakat senin işine yarayacak olan Dı-Box özelliği değil üstündeki kabin simülatörüdür.Sanırım senin probleminde aşşağıdaki örnekteki gibi bir sorun olması lazım sesin ilk 20 saniyesi Ultra-G ile son 20 saniyesi Ultra-G'nin kabin simülatörü kapatılarak kaydedilmiş direk sisteme girerek

http://rapidshare.com/files/28412522/ultra-g.mp3.html :!:

Evde müzik setine bağlıyorum ama pekte memnun değilim. Müzik seti yerine ucuzundan return girişi olan 15w falan bir amfi arıyorum. Boss gt8 sahibi olup 15w civarı(30w da olur) amfiye bağlıyorsanız hangi amfiyi kullanıyorsunuz. Yada ultra-g al amfi alma dermisiniz. Ev dışında pek kullanmıyorum senede en fazla 3 kere dışarı çıkıyor gt8.

Merhabalar...

GT-8 ile yaptığım bir şarkıyı paylaşmak istiyorum.

GT-8'i "digital out"tan ses kartımın S/pdif girişine girerek kaydettim. 9 kanal "audio" kayıt, ritim (stylus) ve bass (trilogy) kullanıldı.

11/4 = clean için
44/4 = solo lar için (ufak değişikliklerle)
53/2 = drive lar için (iki kez çalındı sağ / sol panlandı)

Şarkı (when you left)

Sesler kulağınıza nasıl geliyor?

chromatickey demiş ki:
Merhabalar...

GT-8 ile yaptığım bir şarkıyı paylaşmak istiyorum.

GT-8'i "digital out"tan ses kartımın S/pdif girişine girerek kaydettim. 9 kanal "audio" kayıt, ritim (stylus) ve bass (trilogy) kullanıldı.

11/4 = clean için
44/4 = solo lar için (ufak değişikliklerle)
53/2 = drive lar için (iki kez çalındı sağ / sol panlandı)

Şarkı (when you left)

Sesler kulağınıza nasıl geliyor?

Ben bayağı beğendim açıkçası sadece solo tonunda sanki azcık delay gerekiomuş gibi geldi bide speaker cabinet seçiminde Customdan kendin ayarlar cabinetin basını açarsan customdan süper olurmuş gibi bi his var içimde bunla ilgili bi yazı yamzıştım uzunca bulıyım atıyım buraya

slm

abi çok güzel olmuş...önceki kaydında davulları beyenmememiştim bunda çok iyi olmuşlar.gitarda çift ses gittiğin yerlerde çok iyi ama gerçekten biraz delay olsa daha duygulu olur.kuruluğu gider tonun :) ama yinede çok güzel eline sağlık....başarılar.

İlginize teşekkürler. Aslında solo tonunda "delay" var. Tek başına çok belirgin ama şarkı içerisinde diğer seslerin gölgesinde kalmış demekki.
Tekrardan teşekkürler. :)

Ark.lar ben de boss gt 8 aldım.Aleti yavaş yavaş çözmeye başladım.Forumun gerçekten çok faydası oldu çözmemde.DreamofStyks arkadaşıma çok teşekkür ediyorum gerçekten büyük emek vermiş foruma=) Helal olsun...=) Tabi bilgilerini paylaşan diğer ark.lara da teşekkürlerimi iletiyorum..

Arkadaşlar reset atmanın cihaza veridği bir zarar var mı? Saçma gelebilir ama ben 2-3 kez reset attım ve tonlar eskisi gibi değil sanki. Daha bi dijital ve cızırtılı geldi bana. Benim kuruntum da olabilir tabi ama, sizin de bir fikrinizi alayım dedim.

mehmetallica demiş ki:
Arkadaşlar reset atmanın cihaza veridği bir zarar var mı? Saçma gelebilir ama ben 2-3 kez reset attım ve tonlar eskisi gibi değil sanki. Daha bi dijital ve cızırtılı geldi bana. Benim kuruntum da olabilir tabi ama, sizin de bir fikrinizi alayım dedim.
kanımca hiç bi zararı olmaz , bende 3-4 defa attım çünkü.ama aleti netten güncellediysen son güncellemeler gidebilir onu tam bilmiyorum.

arkadşlar bilmiyorum konuşuldu mu ama benm de bi sorum olacak!! ben giar akorduyla uğraşmadan direkaletten tnu re ye çekmeyi bi türlü becremedim...b el atsanız???

Geri