Boss Gt-8

RestlessOblivion demiş ki:
_DreamofStyks_ demiş ki:
Buyrun arkadaşlar beklenen 2.single :D:D =P Ne kadar bekleniyosa artık annem falan bekliyodu en son o kadar =)

İlkini bliyorsunuz zaten Dream Machine buda ikincisi, biraz zahmetli oldu bu ilkine kıyasla ama sanırım güzel bir iş çıktı.İlk şarkıdan sonra ilk şarkıya benzemeyen fakat hemen hemen aynı tonları kullandığınız bir parçayı başkalaştırmak zor oluyor tabi ki artık kalıplaşmış rifflerden %5 oranında duyulabilinir o kadar olsun zaten oda belirli bir çizgi demek çalan kişi için.

Serkan Korkmaz - Funky03

http://rapidshare.com/files/61920738/Serkan_Korkmaz_-_Funky03_192kb.mp3.html

eline sağlık Serkan. emek harcadığın belli. tonların fena değil ama ekipmandan kaynaklanıyor sanırım. bu gt 8 i bir türlü anlayamadım gitti. parçadan pek haz ettiğimi söyleyemem .. saygılar..

Bu besteyle yarışmaya katıldım bakalım ne sonuç gelicek, GT-8 anlaşılmaz zaten bi yaşam formudur :D
Bu arada link yukarıda var ama ben bi daha veriyim

http://rapidshare.com/files/61920738/Serkan_Korkmaz_-_Funky03_192kb.mp3.html

Gitar ne kullanıyorsun merak ettim doğrusu.

Yeni bestelerini ben şahsen bekliyorum. Kaç tane böyle dinleyicin var bilmiyorum ama ben takipçinim =)

gitar son iki kaydımda Ibanez rg 2550 kullandım öncekilerde rg 370 dx vardı. güzel sözlerin için teşekkürler. uzu süredir birşeyler kaydedemedim, tatildi ramazandı evdeki kalabalıktı derken ama bir sürü fikir var. en kısa zamanda başlayacam kayıtlara. sergilemeye değer birşeyler olursa haberiniz olur :)

teşekkürler. seninde kayıtlarını duyalım ama?

the_man_who_wasnt_there demiş ki:
Bazı üyelerimiz gt-8'i merak edip benden kayıt yapmamı istemişti. Ortaya karışık bişeyler buyrun

http://www.youtube.com/watch?v=1S5r5qQwgm8

gitar x-custom amfi ise marshall vs30'dur..

güzel görüntüler ama youtube ın ses kalitesi çok düşük olduğundan sesin gereğini veremiyor kayıt. ses dosyası kayıtları kıyaslamalar için daha iyi olabilir. bu şekilde kayıtlarınız da varsa bekleriz. :)
iyi çalışmalar...

chromatickey demiş ki:
güzel görüntüler ama youtube ın ses kalitesi çok düşük olduğundan sesin gereğini veremiyor kayıt. ses dosyası kayıtları kıyaslamalar için daha iyi olabilir. bu şekilde kayıtlarınız da varsa bekleriz. :)
iyi çalışmalar...

Haklısın ses tam olarak aletten çıkan bassı ve netliği aktarmıyor ama yine de tonun karakteri hakkında biraz bilgi sahibi yapabilir..

chromatickey demiş ki:
Gitar ne kullanıyorsun merak ettim doğrusu.

Yeni bestelerini ben şahsen bekliyorum. Kaç tane böyle dinleyicin var bilmiyorum ama ben takipçinim =)

gitar son iki kaydımda Ibanez rg 2550 kullandım öncekilerde rg 370 dx vardı. güzel sözlerin için teşekkürler. uzu süredir birşeyler kaydedemedim, tatildi ramazandı evdeki kalabalıktı derken ama bir sürü fikir var. en kısa zamanda başlayacam kayıtlara. sergilemeye değer birşeyler olursa haberiniz olur :)

teşekkürler. seninde kayıtlarını duyalım ama?

Bu frimware solo olayına el atarsam benim de projelerim var :) Line'ı Creative 24 bit ses kartıma sokarak pek tatmin edici bir ses elde edemedim. Programdır kayıttır pek birşey bilmiyorum açıkcası. Hangi programla kaydediyorsun ?

GT8 olayın baş mimarı sanırım. Gitarlar için söylüyorum :D

gt-8 i aldıktan sonra gitar sesinde ciddi gelişme kaydettim diyebilirim. guitar rig den bence cok daha iyi. ordaki sesler bana çok yapay gelmişti. en azından drivelı sesler.

ama ses kartıda ses için oldukça belirleyici bence. firewire solo bu anlamda bence çok iyi. preamp lı olması ise çok önemli. kartı almadan önce araştırdığımda preampli ses kartına ihtiyac duyduğum söylenmişti bende öyle aldım. ayrıca bu kartın "gecikme" sorunu da yok. sen ses kartına preamp takviyesi yapabilrisin eğer gecikme / latency sorunun yoksa.

kayıt programı / sequencer olarak cubase sx kullanıyorum. tabi bir kaç vst ile birlikte. bass için trilogy davul için BFD ve stylus rmx. synthesizer olarak atmosphere var. tabi mix için ise bir sürü plug in. ve mastering için de bir takım "plug in"ler kullanıyorum. ama yazılımlardan önce iyi donanım lazım bence. :)

gt8

slm arkadaşlar bunu çok tartıştık burada ama yinede ben birdaha sorayım sizlere boss gt8 marshall mg 100 dfx veya buna benzer herhangi bir anfiyle en iyi tonlar hangi girişlerden alınır :LOL: hangi bağlantılar en iyi şekilde performans artırır :?:

anfi sim. acık vaziyette return girişinden girmeni tavsiye ederim ki oyle yapmak lazım o zmn sadece power amp olarak kullanıyosun yoksa başın ağrır epeyce direk gt8 i duyar sın bu şekilde tabi farklı görüşlere sahip insanlarda olabilir

Re: gt8

murat_72 demiş ki:
boss gt8 marshall mg 100 dfx veya buna benzer herhangi bir anfiyle en iyi tonlar hangi girişlerden alınır , hangi bağlantılar en iyi şekilde performans artırır :?:

Amfiyi power amp şeklinde kullanmak en iyi verimi sağlayacaktır. Zaten kafası pek iyi bi amfi olmadığı için(bakınız MG series) bu alete fx loop şeklinde girmek en iyi sonucu verir.Hem her amfiye fx returndan girersen farklı amfilerde farklı farklı tonlar yakalamış da olmassın.. Preseti evde yazarsın,sahnede sadece volum ayarını ayarlamak kalır ...

arkadaşlar herkese merhaba....çok büyük bi sorunum var yardımcı olursanız sevinirim..gt 8 imi yeni aldım ve bağlantıyıda gt8 inputtan gitara ve gt8 phone
dan mg30 dfx amfimin cd in girişine bağladım...1 saatlik bir testten sonra amfimden ses gelmemeye başladı...sonra gt 8 den çıkardım gitarı direkt amfiye bağladım inputtan yine ses yok..yani amfim öldü arkadaşlar :cry: ...acaba nerde hata yaptımm..konuyla ilgilenen tüm arkadaşlardan yardım istiyorumm

Uzun bir aradan sonra bir "cover" şarkısı üzerinde çalıştım.

Pink Floyd'un "Dark Side of the Moon" albümlerinden "Breathe".

Trilogy / BFD / Hammond / ve benim vokaller (vokali iki kanal kaydetttim ve bir de geri vokal. orjinalinde sanırım iki kanal kaydedilmiş vokal)

"slide" ım yok o yüzden pil benzeri bir şeyle "slide" bölümlerini kaydettim. bass ta ise orjinal kayıttaki gibi bir ses ulaşmaya çalıştım. biraz "boş" gibi durdu.

RG 2550+GT-8

Breathe

evet arkadaşlar yokmudur yaa sorunuma yorum yapabilecek birisi...çok kazık sorduğuma inanmıyorum:)...Daha connections seviyesinde kaldım ben...:)...Atacam bu aleti huleyynn!!! :)

Arkadaşlar biliyorsunuz piyasada "Poul Hanson custom patches" diye birşey var adam boss gt8 için hazırlamış sanırım 2 yıl kadar önce çıktı piyasaya bu patchler ama ben o dosyaları gt8 ime atamıyorum gt8 editör programında patchleri açıp kendim elle değerleri giriyorum. Ancak bu adamın bahsettiğim dosyaları sadece direk gt8'e aktarılacak şekilde yapılmış yani hiç bir şey göremiyoruz. Acaba bu patchleri bilen gt8'ine atabilen varmı nasıldı bu patchler beğendinizmi?
Biraz bahsederseniz sevinirim.

undercover demiş ki:
arkadaşlar herkese merhaba....çok büyük bi sorunum var yardımcı olursanız sevinirim..gt 8 imi yeni aldım ve bağlantıyıda gt8 inputtan gitara ve gt8 phone
dan mg30 dfx amfimin cd in girişine bağladım...1 saatlik bir testten sonra amfimden ses gelmemeye başladı...sonra gt 8 den çıkardım gitarı direkt amfiye bağladım inputtan yine ses yok..yani amfim öldü arkadaşlar :cry: ...acaba nerde hata yaptımm..konuyla ilgilenen tüm arkadaşlardan yardım istiyorumm

Neden phone çıkışından cd in girişine girdin anlayamadım. Phone'dan çıkış almanın sebebi sanırım sterio ses sağlamak için ama cd in girişi ne alaka. Bence ya normal inputtan amfiye gir yada amfiyi power amp olarak kullanacak şekilde bağlantını yapmalıydın. Senin başına ne geldiğini bilemiyorum. Ancak yapmış olduğun bağlantı biçiminin amfiyi bozmuş olması ilginç çünkü daha öncede böyle bağlantı yapanlar duymuştum. Amfinde belki senin bilmediğin bir sorun vardı ve o an tesadüfen gt8 i kullanırken ortaya çıktı kim bilir. Senden birde amfine fx returndan girmeni rica etsem böylece amfinin head bölümü iptal olur ve ses sadece gt8 deki ayarlarına göre hoparlorden çıkar. Bunun olup olmamasına göre sorunun nerede olduğunu anlayabiliriz belki. Ve birde amfinin üzerindeki volume ve bass mid treble ayarları ile oynadığında her hangi bir gürültü yada değişiklik oluyormu yoksa amfiden asla ses çıkmıyormu.

phone dan özel bir nedenle çıkış almadım..zaten L veya R dende aldığımda aynı ses tonu çıkıyordu...zaten phone stereo olsa bile kablom mono değişen birşey olmuyo yani... neden cd -in den giriş yaptım çünkü normal inputtan ses çamur gibi çıkıyor..hiç beğenmedim..

sonuç olarak şimdi gitarı direkt olarak bağlasam bile ses yok...ööle bi durum yani...acaba gt-8 bu bağlantıyla bi zarar vermiş olabilirmi...

ayrıca mg 30 dfxlerde fx return die bişey yok

undercover demiş ki:
phone dan özel bir nedenle çıkış almadım..zaten L veya R dende aldığımda aynı ses tonu çıkıyordu...zaten phone stereo olsa bile kablom mono değişen birşey olmuyo yani... neden cd -in den giriş yaptım çünkü normal inputtan ses çamur gibi çıkıyor..hiç beğenmedim..

sonuç olarak şimdi gitarı direkt olarak bağlasam bile ses yok...ööle bi durum yani...acaba gt-8 bu bağlantıyla bi zarar vermiş olabilirmi...

ayrıca mg 30 dfxlerde fx return die bişey yok

Hatırladığım kadarıyla CD in girişlerinin amacı mp3 çalar cd çalar gibi aygıtları amfiye girerek müzikle beraber çalmak için kullanılıyor. Bu durumda CD in girişinin normal imput kadar güçlü sinyalleri kaldıramaması gibi bir durum söz konusu oluyor. Eğer durum buysa senin head bölümünün devrelerindeki bir yer yanmış olabilir. Bide amfinde "fuse" diye bir yer varmı yani bu amfinin sigortası oluyor. Bazı amfilerde güvenlik için bu oluyor. Benim amfimde yok mesela ama beki sende vardır. yani sigorta amfiye zarar gelmemesi için kendini kapatmış olabilirmi acaba? Bu sigorta dışardan gözükmesebile amfinin içinde (head kısmında) olabilir belki bilemiyorum.

mg 30 dfx lerde fuse diye bir kısım yok...cd-in den bağlamamın sebebi hem benim daha iyi bir sonuç almam hemde forumdaki arkadaşlardanda böyle bir bağlantıyı duymuş olmamdı...ama gerçekten başka seçenek kalmıyordu bağlama açısından...normal inputtan sesler çok kötü geliyordu..ne yapacağımı bilmiyorum amfiyi tamire verdim...yine aynı yere bağlarsam muhtemelen aynı sonuç olacak :(

undercover demiş ki:
mg 30 dfx lerde fuse diye bir kısım yok...cd-in den bağlamamın sebebi hem benim daha iyi bir sonuç almam hemde forumdaki arkadaşlardanda böyle bir bağlantıyı duymuş olmamdı...ama gerçekten başka seçenek kalmıyordu bağlama açısından...normal inputtan sesler çok kötü geliyordu..ne yapacağımı bilmiyorum amfiyi tamire verdim...yine aynı yere bağlarsam muhtemelen aynı sonuç olacak :(

Bi daha aynı bağlantıyı yapma bak sana bir şey tavsiye edim. Bence kendine fx return girişi olan bi amfi al çok yüksek fiyatlı bişey olmasına gerek yok. Tavsiyem Hartke 60C. hybrid bir amfidir. Clean tonunu çok seveceksin. Lambalı olduğu için ısındığı zaman çok hoş drive lı bir clean ton oluşturuyor. Arasıra clean takılırsın bunun dışında drive kanalı işine yaramaz ama sen zaten fx returndan gireceksin böylece artık power ampin var ve gt8de ne yaparsan onu duyarsın. Amfinin sıfırı sanırım 350 ytl civarında.

Marshall amfin ilede ilgili şunu söyleyebilirim. Bir keresinde bir stüdyoda gt8den direk normal inputuna girmiştim o anfinin sonuç rezaletti bütün tonlar inanılmaz tizleşti çalınacak durumda değildi yani. Ama sen bence o amfinin normal inputuna gt8le girmeyi tekrar dene çünkü gt8 in üzerinden çok fazla ayar yapma seçeneğin var. Amfin clean kanalında olsun ve amfinin bas mid tiz ayarlarını saat 9 yönünde tut 12 değil. önce böle bi dene. Bu arada gt8 in çıkış gücünü yarıya hatta gerekirse biraz daha kısığa getirmeyi unutma. Patch lerinde mümkün olduğunca volume değerinin 100'ü geçmemesine özen göster. Ayrıca GT8 de global EQ diye şahane bir olay var bu muhtemelen senin ilacın olacak. Onuda doğru ayarla.

saol kardeşim tavsiyelerin için..amfiyi tamire verdim zaten :).. bide mg serisi olanlar fx returnden ve sendden bağlıyorum demişler...mg serilerinde böylebir giriş yokki..yada benim bilmediğim başka bir şey...bilenler bu konuyu biraz açarmısınız...

Geri