Boss Gt-8

Re: GT-8 e Patch gönderemiyorum

Axel demiş ki:
GT-8 ime midi kablosuyla patch gönderemiyorum!!!!!

Midi-USB kablom , yığınla midi transfer programım ve yğınla Boss GT-8 patchim var bu paatchleri isteyen arkadaşlarla da paylaşabilirim. neyse sorunum şöyle::::::: bilgisayara programı kuruyorum , midi kablolarını doğru bağlıyorum , kablonun çalıştıına da eminim. GT-8 in SYSTEM-MIDI ve waiting.... bolumune giriyorum , bilgisayardan patchi gönderiyorum ve patchin gönderildiğini bilgisayardan görebiliyorum ve bu esnada Waiting... yazısı recieving.... oluyor. Recieving yazısı daha sonra Idling olması gerekiyor yanlışım yoksa ama menü teqrar waiting... e dönüyor. sonuç olarak bilgisayardan işaretlediğim patche GT-8 den bakınca onun değişmediğini görüyorum... Bu konuda yardımcı olursanız mutlu olurum. Bi de sizin izlediğiniz yolları , yanlış yol izlemiş olma ihtimalime karşın yazabilirmisiniz???

Biraz uzun oldu ama şimdiden okuduğunuz için teşekkürler.....

Merhaba,
Öncelikle eğer gönderdiğiniz Patch *.syx uzantılı ise bunun için GT8 üzerinde herhangi bir yerde giriş yapmanıza gerek yok normal tonunuzla çalarken syx uzantılı dosyayı gönderdiğinizde tonunuz gönderdiğiniz dosyaya göre değişecektir.Syx uzantılı dosya göndermek için tavsiye edebileceğim program GT8 Master.Bu programı www.bossgtcentral.com bölümünde Boss GT-8 Patches Only kısmında Editör adlı başlıktan girip indirebilirsiniz.

Gönderdiğiniz dosya eğer bir midi dosyası ise yani sonu *.midi ile bitiyor ise bunun için GT-PRO Librarian adlı programı indirmenizi tavsiye ediyorum.Programı açtıktan sonra Setup --> MIDI Devices bölümünden GT8'i bağladığınız MIDI portlarını seçin ilk önce daha sonra yine Setup bölümünden Select Target Model seçeneğini tıklayarak GT8 seçeneğini tikleyin.Daha sonra File menüsünden Import SMF seçeneğini tıklayarak karşınıza gelicek pencereye OK deyin ve açılan pencereden tonlarınızın olduğu MIDI dosyasını seçin.Böylelikle tonlarımız programa atanmış oldu ister ALL Write diyerek istersekte soldaki her ton için özel olan Write tuşuna basarak bir tanesini GT8' yazdırabiliriz.Bu işlemi yaparken GT8'de daha önce yaptığınız Waiting bölümüne gitmeniz gerkebilir çünki bu MIDI dosyası olduğundan syx'den farklıdır.

???

Söylediklerini aynen yaptım ,bu arada dosyalar midi deil syx bu sebeple GT-8 editör kullandım, ama Play Screen de bişey gönderdiim zaman eski patch deişip bilgisayardan gönderdiim onun yerine gelmiyor....??

Şimdi aklıma bu soru gldi: aceba midi kablom bozuk mu?? eğer bozuksa nasıl annıyabilirim...; yoksa GT-8 de mi sorun var???

-----Midi kablosunu önceden arkadaşımın org unda denemiştim çalışıyordu..? şimdi sorunun ne olduğunu kesinlikle bilmiyorum .. yardımcı olursanınz sevinirim......

Arkadaşşlar..

yardımınıza ihtiyacım var..

ben amatör olarak müzilkle ilgileniyorum..orta tonları severim..şimdilik..
İbanez RG2550 exgk var..

sorumsa şu..

Yakın bir arkadaşımdan özel koşullarda BOSS GT-8 i 400 ytl gibi bir fiyattan alıyorum..piyasayla ilgisi yoktur..

malumunuz gt-10 çıktı..

ctl1-2 .. ses kaydetme .. usb .. kullanım kolaylığı ..

artık live performance ın yanında alet studio aleti oldu..

fakat bana gt-8 de yetiyor fakar..gt-10 un özellkleri delice..ağzım sulandı valla..

sizce gt-8 i alıp yeterince gelişince satmam kolay olur ve gt-10 a mı terfi ederim:Smile)

birde bir arkadaşımız çıkıp farkları aynı sayfada yazarsa minettar olurum:))

yaklasık 1 aydır boss gt-8 kullanıyorum ama hazır patchlerden ötesine gidemedim daha maalesef. İnternetten yaptığım araştırmalara gore sanırım hazır patchler için illaki bir midi-usb kablosu gerekiyor. Acaba bunu en ucuz ve en hızlı şekilde nerden satın alabilirim. Ayrıca fiyatı ne civarındadır.. bilgilendirirseniz sevinirim. (Ankara'da oturuyorum)

tmb7773 demiş ki:
yaklasık 1 aydır boss gt-8 kullanıyorum ama hazır patchlerden ötesine gidemedim daha maalesef. İnternetten yaptığım araştırmalara gore sanırım hazır patchler için illaki bir midi-usb kablosu gerekiyor. Acaba bunu en ucuz ve en hızlı şekilde nerden satın alabilirim. Ayrıca fiyatı ne civarındadır.. bilgilendirirseniz sevinirim. (Ankara'da oturuyorum)
hazır patchleri elle manuel olarak yapmayı denedinmi aletin özelliklerini anlamak açısından çok faydalı oluyor.

Re: ???

Axel demiş ki:
Söylediklerini aynen yaptım ,bu arada dosyalar midi deil syx bu sebeple GT-8 editör kullandım, ama Play Screen de bişey gönderdiim zaman eski patch deişip bilgisayardan gönderdiim onun yerine gelmiyor....??

Şimdi aklıma bu soru gldi: aceba midi kablom bozuk mu?? eğer bozuksa nasıl annıyabilirim...; yoksa GT-8 de mi sorun var???

-----Midi kablosunu önceden arkadaşımın org unda denemiştim çalışıyordu..? şimdi sorunun ne olduğunu kesinlikle bilmiyorum .. yardımcı olursanınz sevinirim......

korkmaz-serkan@hotmail.com bu adresi http://rodrigo.memebot.com/gt8/gt8master-0130BETA.zip bu dosyayı idnirdikten sonra MSN'e eklersen yardımcı olabilirim.

Benim sormak istediğim konu ise GT8'in KLAVYE amfisi ile daha pozitif uyum sağladığı...

Boss GT Central'ın yarısı GT-8'i klavye amfisi ile kullanıyormuş.

Klavye amfisi ile deneyen varmı aramızda acaba GT8'i?

Arkadaşlar gt-8 ile avt100x kullanıyorum ancak;

4 kablo yöntemi ile bağladığımda direk feedback alıyorum.. e mantıken de düşününce gidip gelen sesin döngüye girerek feedback yapacak olması da doğru görünüyor.. Öte yandan gt-8 'in fx loop send'inden amfimin fx returnune gelen ses gt-8in bypass edilmis hali..

Ancak bu işi yapan olduğuna göre demekki konfigurasyonda hatam var veya bi yerlerde yanlışım var.. Bağlantı şeklim doğru, tahminim gt-8 deki ayarlarımın yanlış olması.. Bu konu çok konuşuldu gerçi ancak adım adım anlatım yok maalesef.. En sonunda gt-8 outputundan amfimin fx returnuna girdim ve öyle kullaniyorum.. Ancak iyi bir amfiyi bu sekilde heba etmek de işime gelmiyor..

Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.. Saygılar

"4 Cable Method"un Boss GT-8'de işlevi örnek olarak AVT100'ünün pre-amp ve power-amp (kafa - kabin gibide denebilir) olarak ayırarak pre-amp çıkışını Boss GT-8'in "FX Chain" sıralamasının içine yerleştirmiş oluyosun.Yani amfi simülasyonlarının içine kabinin pre-amp katı ile sanki kendin Custom bir amfi simülasyonu eklemişsin gibi.

Bunu hiç denemedim ama anladığım kadarıyla drive'nı amfinin gaininden almak isteyen arkadaşlar için GT8'ile amfinin uyumunu arttırıyor olsa gerek.

Gt-8 deki amfi modellemelerini kapatmak gerekiyor olabilir. 4 kablo yöntemiyle aslında gt8 in amfi dışındaki diğer özelliklerini kullanmış oluyorsun. delay -reverb gibi efektler. bu yüzden amfi modellemelerini kapatmak gerekiyor olabilir. (gerçi amfi modellemeleri açık kullananda okumuştum farklı tonlar elde etmek için.) sadece bir fikir benimkisi...

yanlız ben de 4 kablo kullanıorm ben bagladıgımda amfının ses butonu bıle calısmıyor bu aslında amfının sadece power amp ini kullandıgımı gostermez mı cunkı cıdden normal ınput ıle baglantının cok ustunde bır ton elde edıorm

ciyzis_kirayzs demiş ki:
yanlız ben de 4 kablo kullanıorm ben bagladıgımda amfının ses butonu bıle calısmıyor bu aslında amfının sadece power amp ini kullandıgımı gostermez mı cunkı cıdden normal ınput ıle baglantının cok ustunde bır ton elde edıorm
bence sen send return girişlerine değilde aux in cd in girişlerinden birine bağlıyorsun return yapmak gereken yerde.ses butonunun devre dışı kalmasından anladığım kadarıyla tabi.

Ya arkadaşlar bir aktif speaker ile kullansak daha temiz sesler almaz mıyız en azından gt-8 in kendi karakteristik seslerini duyarız.. Bu konuda tecrübesi olan var mı?

CaRPi_Em demiş ki:
gt-8 e manual olarak gt-8 editor yada gt-8 masterden nasıl ton yazabilirm çnkü çok karışık ?

GT8 Master veya Editör'de ton yazımı için bir kolaylık yok.Sadece tüm parametrelere hızlı ulaşım avantajı sağlıyor yani örnek olarak "Chorus" efekti nedir ve parametreleri ne işe yarar bilmiyorsak Master veya Editör bu konuda bize yardımcı olmaz.Bu yüzden bunlarla ilgili bir eksiklik var ise eğer "Müzik İşleri" diye sanırım forumda bir bölüm var orada "Efektler ve Parametreleri" diye bir bölüm olucak oradaki temel bilgileri okuyup deneyerek duyman lazım.

ARKADAŞLAR!
BOSS GT-8 KULLANAN FAKAT GİTAR AMFİSİ OLMAYANLAR
BUNU MUTLAKA OKUSUN

Boss GT-8 Prosesörü bir elektro gitar amfisi kullanmadan direk miksere girdiğimizde özellikle distortion tonlarının berbat hale geldiğini görürüz. Aletin kendi içinde output seçeneklerinde kabin simülatörleri var ama kesinlikle yetersiz. Kesinlikle bu sorunu çözememekte, sadece ton karakteri değişmektedir.

İyi tonlar için kesinlikle bir elektro gitar amfisi kullanın ve tonlarınızı o amfide yazın.

EÐER ELEKTRO GİTAR AMFİNİZ YOKSA, YA DA PROGRAMLARA SÜREKLİ YANINIZDA TAŞIYAMIYORSANIZ İŞTE SİZE KESİN ÇÖZÜM. DENEYİN VE NE KADAR İŞE YARADIÐINI GÖRÜN:

Behringer ULTRA-G GI100 DI BOX
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=993&gid=1415

Bu di-box diğerlerinden farklı olarak üzerinde gitarlar için açılıp kapanabilir 4x12" kabin simülasyonu bulunmaktadır. Mikser ile gitarınızın arasına bu aleti koyduğunuzda hem di-box işlevinden faydalanmış olacak hem de düğmesine bastığınızda 4x12 kabin simülatöründen faydalanarak bozulan seslerden kurtulmuş ve bu sorunu tamamen çözmüş olacaksınız.

Programlara sürekli amfi taşıma sorunu yaşayanlardan biri olarak ben bu sorunu bu şekilde çözdüm ve daha iyi bir simülatör görmedim henüz. Hatta bu aletten başka işe yarayanı da görmedim..

hax0r demiş ki:
Ya arkadaşlar bir aktif speaker ile kullansak daha temiz sesler almaz mıyız en azından gt-8 in kendi karakteristik seslerini duyarız.. Bu konuda tecrübesi olan var mı?

Tech21 Power Engine 60 büyük ölçüde çözüyor problemi. Tüplü amfi tonlarına çok yakın tonlar alabiliyorsunuz. Ben birçok amfiyle denedim gt8'i ama bu kadar düzgün sesi başka hiçbir amfiden alamadım.

Geri