Mat

Siteye yeni videolar eklendi:

http://www.matonline.net/video.htm

YENİ BİR HAYAT

MAT'ın ağzından bir bar grubunun Beyoğlu'nda ilk günlerinin anlatıldığı, Ohm, Ex-Bronx ve Cafe Gitar gibi mekanlarda geçen, 18 dakikalık matrak bir kısa film. Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından çekildi, yönetmenliğini grubun ilk vokalisti Tuğrul Mengi üstlendi, kurgu ve montajını Korhan yaptı. Çekimler MAT'ın Beyoğlunda ilk günlerinden kalma...

CANLI PERFORMANSLAR

Plugin Baby @Pulp
Breath @Pulp
Muscle Museum @Kemancı

Çekimlerde emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Kameranın ışığını yiyince biz de seyirci de biraz afalladık ama sonuç fena olmadı. Çekimler ufak el kamerasıyla yapıldığı için ses kalitesi biraz düşük, idare edin artık... Kemancı çekimleri Haziran 2004, Pulp çekimleri Aralık 2004'ten kalma.

yosun güzel bi parça klibi dahada güzel....Fakat yosun kadar başarılı olan bi parça daha göremedim ben ''herkez biliyor'' var o da idare eder

YOSUN cok hos gıtar sololar fılan harbı ıyı ya sız bukadar zamandır nerdeydınız ya ank de sızı dınlemek ısterım nys hadı kolay gele....

parti_birinci_yil.JPG

24 Nisan PAZAR gecesi PULP'ta çalışımızın 1. yıldönümü şerefine girişi ücretsiz bir parti düzenliyoruz.

Giriş Ücretsiz, bira da 3 YTL olacak. 21:00-01:00 arası sahnede olacağız... Bu da posteri :p

bence solistin coverlarınızda ki vokali hem tonlama,hem kullanma acısından onlarca kat daha iyi,coverlarda daha derin bir sesi var ama kendi muziginizde cok ham duruyor,oturmamıs,son kayıtlarda daha iyi geldi kulagıma ama kesinlikle kendi sarkılarınız vokal melodileri,prozodisi,ozellikle sozleri ustune daha cok calısılmalı...

bunlar dısında birkac sey kafama takıldı
1-)kim diyorsa uyduruyor ki pink floyd'un pop yaptıgı donem diye birsey yok..grup zirvede waters'in ayrılmasıyla bitti,sonra album cıktı 2 tane daha ama gilmour albumleri ve 80-90 imzalı...

"yani sarkıda akustik gitar var diye pop yaptıgını idda etmek cok garip geldi bana...sonucta o sarkının cok zengin bir melodisi,riff altyapısı var,bence dunyada yapılmıs nadir iyi Bestelerdendir.saftır."

2-)wish your were here sarkısı pink floyd'un kendini ispatladıgı ilk sarkıdır... aynı zamanda o albumun ismidir,icinde shine on you crazy diomand vardır ki bu sarkı gilmour'un solo olayına girdigi en genis sarkılar...
arkasından da the wall cıktı...bu durumda the wall'da pop albumu oluyor :p
ve the wall'da nerdeyse hic solo yoktur,
ayrıca pink floyd'un cogu sarkısında Solo yoktur,gilmour nadir solo atar ama tam atar,bunun yerine enstrumantel pasajlar vardır.

3-)buyuk bir yanlıslık,rock sarkıları ritim ve solodan ibaret gormektir sanırım..
bence, 5li akor bas,sonra 20dklık solo at.bu anca kotu muzige isarettir..
rush'ın,dream thaater muzigine baktıgnızda,1 2 dklık sololar,onun dısında hep enstrumantel bolumler olur.,zengin harmoniler duyarsınız.

ayrıca kucumsediginiz pop kulturune muzik yapan mor ve otesi muziginde de bircok yerde enstrmantel kısımlar var,onun dısında solo atıyorlar(ozellikle gul kendine albumunde)..sarkıları oldukca zengin...
tabii duymak isteyene...
keske 3 tane daha mor ve otesi gibi muzik yapan grup olsa ulkemde...

4-)sözsüz,kısımlarda solo atmak sarkıyı zenginlestirir mi tartısılır kaanatimce,herkes armonik sololar atar ama melodik solo yazmak zordur :).
sonucta klasik muzikte'de solo yok ama "muzik"yapılıyor.

he solo atmıssınız guzel yapmıssınız,boyle devam edin.benim elestirim size degildi...kendinizi daha da gelistireceginize inanıyorum

abi napıyosunuz ya varya önceki yorumlarım benimde değişti baya hiç sıkmıyorsunuz ve canım sıkıldımı dur bi mat dinliyeyim diyorum yani buda bir başarı demektir o kadar çok grubu bi kere alıp dinledikten sonra bi kenara atan bi toplumuz ki canlı videlar süper gerçekten çok güzel olmuş prodigy yi tuttum özellikle vokal in sesi helal olsun hepsinde çok beğendim nasıl önceden beğenmedim anlamadım :) scream lerde süper izmir e bekliyoruz sizi güzel vakit geçirmek için :) forumada bakalım bi şu 18 dakkalık olanıda birazdan izliycem

puhauahauh yaprak sokak :D
should i stay or should i go süper olmuş
taşak mı geçiyonuz dedim dinledim pühehe
tilki nin .kini verdiler abi
sonunda salça da süepr olmuş ehueh
bunlar yakaladığım enstantane ler :)
abi bana konser afişlerinizden yolalrmısınız afiş kolleksiyonum varda en nadide parçası olabilirsiniz :)

Pulpta 1. yıl partisine bir de ön grup eklendi: "Sahte Rakı"
Parti 19:00'da başlayacak... Biz 1'e kadar sahnedeyiz, parti de herhalde 2'ye kadar sürer...

Geri