Demo Kayıtlar Ve Teknik Yorumlar

Bütün şarkıları tek mesajda toplayayım+1 şarkı daha ;)

http://www.soundclick.com/bands/1/skulkrushermusic.htm
Yalnız bir ricam, yorum yaparken hangi şarkı için yorum yaptığınızı da belirtirseniz iyi olur.
Şarkıların isimleri(yukarıdan aşağıya)
Fracas
Faster
Go Down
Gordian Knot
Arap

Kayıtta kullandığım ekipmanlar;
Ses kartı: Sb Live.
Kayıt arabirimi:Cubase Sx 2, kayıtta kullandığım tek plugin Izotope Ozone2
Efekt cihazı: Digitech Rp10
Gitar: Esp/Ltd Ex350, Emg Hz manyetikli.

Gitarlarda drive ve distortion için yalnızca digitech rp10 kullandım, ızotope ozone2 ile de eq ve compress kullandım. Simulatör falan yok
Davullar için fruityloops ve internetten bulduğum sempleları kullandım. Ne ylan söyleyeyim davullarla pek uğraşmak istemedim. canım sıkıldı

Bu kadar.

skull, dinledim hepsini kayıtlar güzel, simulator kullanmadım demişsin sanırım direkt line in veya mic.ten bağladın processorü.
hayırdır, böyle 4 kayıt birden :) biriktirdin mi :)

BuzzLightyear demiş ki:
yucel demiş ki:
BuzzLightyear demiş ki:
aha buda solo tonu örneğim.. bu kayıdıda yapalı 2 yıl oluyo herhalde.. yine onboard ses kartı ve 300 usd lik gitarla. aama altyapıya önem vermedim, sadece solo soundunu inceleyin..

www.cafeinn.org/fade.mp3

Temiz bir kayıt ancak,bakın böyle olmalı etiğine göre konulmuş bir kayıt olarak incelersek bence pek bir esprisi yok.
Solo gitar kişisel zevkim açısından delay'in herzaman olması gerektiği yönünde derinlik açısından...benim için olmazsa olmazlardan..hatta stereo pin delay hadisesi ufak senkoplarda hissedilirse daha bir güzel olur derim..
,

Hojam, yanlış anladın herhalde, entry min hiç bi yerinde bu böyle olur yazmıyo, üstüne üstlük onboard kart la yapılmış sıradan bi kayıt diye yazıyo.. neden millet bu kadar hoşlanmıyo benden alalaa, avatar yüzünden galiba :p
Yok abi hoşlanmama diye bir şey söz konusu değil kaldıki benim kayıt imkanlarım çok daha sınırlı , ama evde kendin pişir kendin ye çerçevesinde dandik bir pc ile ancak bunları çıkartabiliyorum.Bunu;
BuzzLightyear demiş ki:
gitarın sesinin kayıtta böyle ayrı bir cemaat miş gibi durmasının nedeni, master yetersizliğidir. diğer enstrüman yada sample larda sesler parametrik equalizer vede bazı reverb oyunlarıyla birbirilerine yaklaştırılması gerekiyordu. yani seslerin resonans sesler ( temsil ettikleri alt frekansler, yardımcı frekanslar) aynı birer nota gibi birbirinin aynısı kadar yakın olmalı.
Bu ithamına istinaden yazıyorum...

selamlar herkese.forum baya bir canlanmış bende uzun bir aradan sonra son şarkılarımdan birini upload edebildim.bu sefer setup biraz farklı oldu çünkü arkadaşın evinde yaptık kaydı.gitar olarak fender hm strat, processor olarak ise adrenalinn2 kullandık.kayıdı önce boss br1180CDye kaydettik(efekt olarak boss'tan da biraz yararlandık) ordan bilgisayara.şarkının adı "anormal" .

bende kayıtlarınızı olabildiğince dinlemeye çalışıyorum ama yorum yapacak zamanım olmuyor pek.ama şunu anladım ki turkrock.com sitesinde gizli kalmış bir çok yetenek var.herkese iyi çalışmalar.

kayıtların indirilebileceği site : http://www.soundclick.com/bands/0/yjmjbmusic.htm

abi eline kollarına parmaklarına saglık sen dehset verici bir adamsın :) bu ne super bir kayıt bole valla eline saglık ( ayak ustu ezdin bizi :D ) saka bir yana gercekten kusursuz calışmalarının devamını dilerim

yjmjb, sen albüm falan yapsana, al kayıtları git gez kasetçileri, çok ciddiyim , oturup dinlenesi şarkılar yapıyosun, dağıttın yani bizi burda :)
piyasadaki albüm yapmış birçok gitaristten iyisin bence, hız, teknik, kompozisyon vs. her anlamda. hatta kabaca ezersin yani :)
bir de belirli bişeye bağlı kalmamışsın, her şey var sende teknik olarak, son kaydın da çok güzel,
bizde de hep benzetme saplantısı vardır ya, ama sen malmsteen gibi adamsın, vai gibi, satirani gibi adamsın valla bu kayıtlarına bakılacak olursa:)
bir sonraki kaydını merakla bekliyoruz

yjmjb,

Gerçekten tebrik etmek lazım seni.. Özellikle komposizyonlar cuk oturmuş. Umarım Galthor un dediği gibi güzel bir şeyler yaparsın Türkiye de. Yurtdışı site ve forumlara da göndermeyi denedinmi bu parçalarını.

Selamlar...

ben böyle tuşe görmedim valla,
her teknik var ne ararsan, üstelik basit bir setuptan bile albümlük tonlar elde etmişsin.

yjmjb ya bizi çok sağlam yiyosun :) , ya da hakkaten meşhur bi adamsın da kendini deşifre etmiyosun gibime geliyor.

hayret kuşuna çevirdin bizi burda, bu kadar ileri düzeyde bir gitaristin daha iyi yerlerde olması gerekir,
merak etme bir gün kader de güler sana, inşaatta falan işe gir, orda gitar çalarken yoldan biri keşfeder seni :p

yjmjb abi sen hakketten yahu kimsin anlamadık ama bu kadar gizleme kendini hakkten senı canlı dinlemek isterim kayıtlarını sık sık dınlerim devamınıda beklerim..

yjmjb demiş ki:
selamlar herkese.forum baya bir canlanmış bende uzun bir aradan sonra son şarkılarımdan birini upload edebildim.bu sefer setup biraz farklı oldu çünkü arkadaşın evinde yaptık kaydı.gitar olarak fender hm strat, processor olarak ise adrenalinn2 kullandık.kayıdı önce boss br1180CDye kaydettik(efekt olarak boss'tan da biraz yararlandık) ordan bilgisayara.şarkının adı "anormal" .

bende kayıtlarınızı olabildiğince dinlemeye çalışıyorum ama yorum yapacak zamanım olmuyor pek.ama şunu anladım ki turkrock.com sitesinde gizli kalmış bir çok yetenek var.herkese iyi çalışmalar.

kayıtların indirilebileceği site : http://www.soundclick.com/bands/0/yjmjbmusic.htm

haci sen malmsteen'nin istanbul subisimisin :bilmem

Galthor demiş ki:
skull, dinledim hepsini kayıtlar güzel, simulator kullanmadım demişsin sanırım direkt line in veya mic.ten bağladın processorü.
hayırdır, böyle 4 kayıt birden :) biriktirdin mi :)

Aynen dediğin gibi. Line-in'den bağladım prosesörü, biraz düzgün tonlayıp bilgisayara attığımda kayıtlara eq ve compres vererek biraz oynadım çok uğraştırmadıda sağolsun, hemen güzel birşeyler çıktı böyle oldu. Teşekkür ettim.

yjmjb,

Tebrik ederim gerçekten çok sağlam bir çalışma olmuş çok beğendim. Yalnız dikkatimi çeken şu (yjmjb nin gönderdiği bu son parçaya istinaden konuşuyorum diğerlerini dinleyemedim)yjmjb nin tarzı gördüğüm kadarıyla ne Satriani ye ne Steve Vai e benziyor hele malmsteen hiç değil. Ben çok net Tony Mcalpine havası gördüm. Uzun süredir Tony Mcalpine dinlemiyorum ama mcalpine nin bir albümünde bir şarkısı var, yjmb nin bu şarkısındaki bazı ezgilere çok benziyordu ve kullanılan kalıplar ve gitar soundu da çok benziyor. CD lerime bakayım bulabilirsem şarkının adını da söylerim. 1-2 senedir dinlemiyorum Tony Mcalpine i. Belki ezgiler tesadüfen benziyordur belkide yjmb nin gerçekten etkilendiği favori gitaristi Tony Mcalpine dir. Belki de tamamen yanlış yorumluyorum.

Ben Tony McAlpine i çok severim. Zaten Tony Mcalpine de oldukça zor bir gitar tekniği kullanır. Bu yüzden böyle güzel bir çalışma çıkardığın tekrar tebrikler yjmb.

yjmjb, tebrikler. Açıkca söylemek gerekirse türkçe konuşmayı (yazmayı)bilen sanırım tek "virtiöz " sensin. Valla bravo. Yurt dışında yaşıyordun sanırım yok mu abicim etrafta bir şirket ya yazık bu yeteneğe. Benim ekolüm dışında birşeyler yapıyorsun ama süper bence gitar tekniği açısından bir tek fark eksiklik değil o şarkılarındaki vokallerde bentler yetersiz ama dediğim gibi olağan üstü muhteşem süper bir kompazisyon ve teknik "anormal" :) kariyerini ilgi ile takip edeceğiz.

Geri