Demo Kayıtlar Ve Teknik Yorumlar

Skyrunner..Bir maşallah da benden. O nasıl bir ton öyle yahuu. Bu arada süper yorumlamışsın parçayı tebrik ederim iyi yeteneksin. Kardeş şu setup ını hayrına bir yazsanda nasiplensek diyorum
:)

Tekrar tebrikler

Öncelikle güzel yorumlarınız için teşekkürler. Modley setup ımı aşağıya yazayım :

Gitar : Ibanez S470
Manyetik : Tonezone Bridge
Processor : Pod XT

Amfim var ama attım bir köşeye duruyor . Dinlediğin şarkıdaki setup şu şekilde : Gitar--->Pod XT--->Ses Kartı

Bu arada Stormcrow, linki bende denedim çalışıyor bir problem yok yalnız link ingitere olduğu için belki sorun çıkartıyordur. Ben olmazsa onu Soundclick.com a upload eder linkini burdan veririm.

Skull_KruSher demiş ki:
İşte beklenen teknik açıklama Ailenizin masteringcisi Sihirbaz Mr. Mandrake :p Bizi aydınlatıcı bilgileri ile şereflendirdiğinden ötürü kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz efenim. :)

Billy_Joe,

Senin kayıt tek kanaldan geliyo ne iş? ;)
Öneriler;
-Vokali biraz açıver duyalım sesini, çekinme benim sesim daha kötüdür :p
-Üzerine bir davul yazıver daha zengin olsun,
-Gitar kayıtlarını kesinlikle mono yap(BuzzLightyear' dan öğrendik bunu da sağolsun). çok özel durumlar dışında(gitar soloları, farklı çalımlar) gitar kayıtlarından ikişer tane kopyala birini sağa diğerini sola ver, üstlerine farklı efektler uygula
-Şarkının id3 tag'ını düzenle(Galthorjum sağolsun)
-Biraz raverb falan ver kaydın bir değinliği olsun.

Birde buraya çalışmalarını koyarken kullandığın alet edevatı yaz ki daha çok destek olalım ;)
Kolay gelsin
abi cok sagolasın ben yazmıştım ama geri sayfalarda kaldı neyse sana bu arada kurbanın albumunu paylaştıgın için teşekkur borcluyum onlar hakkında ne dusunuosun ? ve bilgisayara bagladıgım microfonu masaya koydum odada ne olduysa kayıt aldık ses kartının kendi kayıt programıyla saat 11 gibi fln dı vokal ben degilim ama sen biraz ortadaki soloyu yorumla o saat te dogac yaptım ses kartı alim kanal kayıt yapıcam

Skull_KruSher demiş ki:
-Gitar kayıtlarını kesinlikle mono yap(BuzzLightyear' dan öğrendik bunu da sağolsun). çok özel durumlar dışında(gitar soloları, farklı çalımlar) gitar kayıtlarından ikişer tane kopyala birini sağa diğerini sola ver, üstlerine farklı efektler uygula

sanırım murat ında dediği gibi en çok hatayı burda yapıyorsun..
sizin yaptığınız kayıdı çalacak olan player lar 2 kanal. left mono ve right mono. eğer biribirine senkronlu olacak (ritim gitar gibi) kayıtları kalkıp stereo kayıt ederseniz, önce gereksiz bi reverb sağlamış olursunuz, 2 cisi kanal yoğunluğundan kayıdınızın hacmi düşer..

Stormcrow demiş ki:
ben adsl den deniyorum onla alakalı bir şey olablir belki dnsler falan neyse başka bir imkan olursa dinlemek isterim merak ettim bayağı :)

Diğer arkadaşlara ikinci baskı olacak kusura bakmasınlar ama Strormcrow dinlemek için bayağı merak etmişti. Stormcrow kardeş aşağıdaki linkten şarkıyı dinleyebilirsin sanırım. Soundclick.com a upload ettim şarkıyı. Gecikme için kusura bakma..

Tender Surrender

saol skyrunner bu arada siz de kusura bakmayın gecikm e için akşam evdeki bilgisayardan indirip dinledim :)
sorun adsl nin ayarları ile ilgili herhalde
neyse kaydı dinledim gerçekten arkadaşların dediği kadar varmış ton falan çok güzel

BuzzLightyear demiş ki:
aha buda solo tonu örneğim.. bu kayıdıda yapalı 2 yıl oluyo herhalde.. yine onboard ses kartı ve 300 usd lik gitarla. aama altyapıya önem vermedim, sadece solo soundunu inceleyin..

www.cafeinn.org/fade.mp3

Temiz bir kayıt ancak,bakın böyle olmalı etiğine göre konulmuş bir kayıt olarak incelersek bence pek bir esprisi yok.
Solo gitar kişisel zevkim açısından delay'in herzaman olması gerektiği yönünde derinlik açısından...benim için olmazsa olmazlardan..hatta stereo pin delay hadisesi ufak senkoplarda hissedilirse daha bir güzel olur derim..

Kayıtta kullandığım ekipmanlar;
Ses kartı: Sb Live.
Kayıt arabirimi:Cubase Sx 2, kayıtta kullandığım tek plugin Izotope Ozone2
Efekt cihazı: Digitech Rp10
Gitar: Esp/Ltd Ex350, Emg Hz manyetikli.

Gitarlarda drive ve distortion için yalnızca digitech rp10 kullandım, ızotope ozone2 ile de eq ve compress kullandım. Simulatör falan yok ;)
Davullar için fruityloops ve internetten bulduğum sempleları kullandım. Ne ylan söyleyeyim davullarla pek uğraşmak istemedim. canım sıkıldı :(

Bu kadar. :)

Buraya mı yazılır?

Buraya mı yazılır bilmiyorum ama....
Şu an ben de evde kayıt işiyle uğraşmaktayım . Sizce gitar a distortion ı dışardan mı vermeliyim yoksa program kullanarak clean gitarı mı efektliyim? İkincisinde parametrelerde çok zorlanıyorum acaba analog pedalla distortion ı verip sonra background u mu temizleszem. Bi de cool edit pro 2.0 ile çalışıyorum daha iyi bir program var mıdır çok karmaşık olmayanlardan?

yucel demiş ki:
BuzzLightyear demiş ki:
aha buda solo tonu örneğim.. bu kayıdıda yapalı 2 yıl oluyo herhalde.. yine onboard ses kartı ve 300 usd lik gitarla. aama altyapıya önem vermedim, sadece solo soundunu inceleyin..

www.cafeinn.org/fade.mp3

Temiz bir kayıt ancak,bakın böyle olmalı etiğine göre konulmuş bir kayıt olarak incelersek bence pek bir esprisi yok.
Solo gitar kişisel zevkim açısından delay'in herzaman olması gerektiği yönünde derinlik açısından...benim için olmazsa olmazlardan..hatta stereo pin delay hadisesi ufak senkoplarda hissedilirse daha bir güzel olur derim..
,

Hojam, yanlış anladın herhalde, entry min hiç bi yerinde bu böyle olur yazmıyo, üstüne üstlük onboard kart la yapılmış sıradan bi kayıt diye yazıyo.. neden millet bu kadar hoşlanmıyo benden alalaa, avatar yüzünden galiba :p

Geri