Rind

RunRabbitRun demiş ki:
Baştan başa....
Aslında işi vokal götürmüş sanırım
Bir de ikinci tekrardan sonra üçüncü tekrarın dışında başka bir şey bekleniyor dinlerken. Tabi bu çok kişisel bir görüş :) Yani ben öyle bekledim...ha geliyor geliyor derken gelemedi. böyle uygun görülmüş demek.

Neyse elinize sağlık, daha iyi şartlarda kayıt dileğiyle bütün gruplara.....

Teşekkürler yorumun için....Şöyle açıklayayım;
-Şarkıyı studyoda yaptık...Göktug bir şarkının sözlerini arıyordu...o sırada bende riffi çalıyordum öylesine zaten bizim arda da biraz gazdır başladık çalmaya...öyle bir başladık ki zaten 1 saat çaldık :)
-Şarkyı tek riff üzerinden götürdüm bu benim kişisel görüşümdü ekleyebilirdim bir kaç yer ama ne biliyim böyle uygun gördüm biraz...Şarkının dogasına bu gider diye 8)
-Bir 3. süde şarkı hucum kayıt özellikle yazıyorum sadece ikinci gitar ve vokal kanal alındı o kadar....

Bu hafta daha güzel bir kayıt daha yapacaz Allah'ın izniyle...
Saygılar....

deprem kurban olduğum sonunda şu şarkıya söz yazıpta kayıt ettin ya helal olsun cidden bu hali çok güzel olmuş burdan ardayı kutluyorum ayrıcana adam döktürmüş bea

sarkiyi dikkatlice dinledim. Açik olmam gerekirse ciddi düzenleme hatalari var. parça 5 saniyelik gitar riffleriyle gidiyor. olmaz diye bisey yok yalniz bu sekilde kimseye 3:55 boyunca dinletemezsiniz bu sarkiyi ... bir sekilde 1 dakika civarinda kisaltilmali

parçanin basindaki introyu 8 kez dönmenin ne anlami var. ortasinda zaten dönüyosun, chorus arkasinda da var. Ben 3 kere dinledim sonra sikildim. Son chorus da davulun artik aksak ritmi birakmasi gerekiyomus gibi geldi bana.. düzeltiyorum bairakmasi allahin emri olmus , 4/4 ritm üzerine kudurman lazim arda artik dorukdasin döseyecen zilleri kuduracan uçuracan müzigi. Güzel çalmissin, yalniz parçadaki tekdüzeligi bozabilirdin ama bozmamissin. Zamanla çok iyi olacagin ortada. vokal basarili

Bu gurubu destekledigim elemanlarini da sevdigim için bu mesaji yazdim, imkaniniz varsa yeniden düzenleyip bir daha kaydetmenizde fayda görüyorum. Basarilar

sarkı fena diil bence ama ben ikinci kayıtı sabırsızlıkla bekliyorum onun mükemmel olcagını biliyorum zaten mükemmel bir sarkı yapmıslar

Hassan demiş ki:
sarkiyi dikkatlice dinledim. Açik olmam gerekirse ciddi düzenleme hatalari var. parça 5 saniyelik gitar riffleriyle gidiyor. olmaz diye bisey yok yalniz bu sekilde kimseye 3:55 boyunca dinletemezsiniz bu sarkiyi ... bir sekilde 1 dakika civarinda kisaltilmali

parçanin basindaki introyu 8 kez dönmenin ne anlami var. ortasinda zaten dönüyosun, chorus arkasinda da var. Ben 3 kere dinledim sonra sikildim. Son chorus da davulun artik aksak ritmi birakmasi gerekiyomus gibi geldi bana.. düzeltiyorum bairakmasi allahin emri olmus , 4/4 ritm üzerine kudurman lazim arda artik dorukdasin döseyecen zilleri kuduracan uçuracan müzigi. Güzel çalmissin, yalniz parçadaki tekdüzeligi bozabilirdin ama bozmamissin. Zamanla çok iyi olacagin ortada. vokal basarili

Bu gurubu destekledigim elemanlarini da sevdigim için bu mesaji yazdim, imkaniniz varsa yeniden düzenleyip bir daha kaydetmenizde fayda görüyorum. Basarilar

Hasan bütün dediklerine katılıyorum....
Şöyle söyleyeyim aceleye geldi kayıt....hada hödü oldu....biz kayda girerken şarkının trafigini bile hatırlamoyorduk....Yine geçen seneki durum oldu son günden bir gün önce kayıt yaptık....ve bu şarkı böyle olmayacak ben söyleyim çok degişecek bu şarkı...Ardayada söyledim zaten sonunda normal ritme dönmeliydin diye ama işte olmadı....Ama yine söylüyorum bu şarkı böyle kalmayacak çok degişecek....acele iş böyle oldu biraz ama yinede bizim için iyi bir deneyim oldu....
Yinede bens ana daha ayrıntılı anlatırım görürsem seni eger....
Eleştirin için sagol...

Yorumlar ve eleştiriler için herkese teşekkürler...özelliklede hasan sana...öneriler ve eleştirilerle gelişeceğiz sonuçta...mazaret üretmeyede hiç gerek yok...hatalı ya da eksik kısımlar tabi ki olacaktır ki hiç bir zaman profosyenel olduğumuzu ya da mükemmel olduğumuzu söylemedik...hepimiz gayette yolun başında olduğumuzu biliyoruz...elimizden geleni yapıyoruz eleştirileride dikkate alıyoruz...
tekrar teşekkürler ilgilenenlere...sanatta hiç bir zaman en iyi yoktur...daha iyisi her zaman vardır...hep daha iyisini yapmaya çalışıyoruz...

hasan senin ağızını yeyim bu parçada bişey yanlış gidiyordu belki bu olabilir neyse bu parça tekrar elden geçtiği zaman çok çok güzel olur bu gruba güveniyorum bu arada arda hayvanlığın lüzumu yok 4/4 git aksak senin neyine fenerbahçe kümeye :LOL: hadi byee.........

Ama artık şu 4/4 lük kalıbından çıkmamz lazım... bu tabiki benim görüşüm... önemli olan hani!!! aksak gidip ortalığı karıştırmak değil, şarkıya duygu katmaktır... bende kendi yorumumu yaptım, düşüncelerimi koydum... gercekten kulağa rahatsız gelen birşey olsaydı zaten sezerdim... ama tabiki eleştirileriniz çok değerli benm için... elimden gelenin en iyisini yapmaya ; bazı kalıplardan çıkmaya çalışıyorum... umarım beni anlamışsınızdır!!!

evt biraz daha düznlenmesi gerekiyor yalnız parşanın hucum da olması kalitede kesin bir düşüs yaratmış kanal kayıtta daha temiz ve daha anlamlı gelebilr biraz eski sıfır gibi olmuş yani :)) nese olsun olur böle şeyler ama roxy bu sene yatar ben sana sölim depo demedi deme ben ççok üzülrm o ayrı mesele ama bilmem :)

depo sizden daha iyi şeyler bekliyordum..neyse bunada şükür..ŞAKKA
andac cafede müzik dolabına attık..ben bile dinliyorum...dolapta dinlediğim parcalar (gerci sen biliyorsun)
49/04---01/04----57/11 ve sizin DEMO...
hepinizi gercekten kutluyorum.konserlerde goktugun sesini begenmemiştim.ama andac cafede takılırken bizim kötü ses tesisatında goktugun sesini daha iyi duydum ve cok begendim.seninle daha önce konuşmuştuk.
demodada cok iyi ..arda süper erdoganı zaten biliyoruz cok iyi.
ELİNİZE SAGLIK..
hemen yeni demooooo

RockeR_SpidEr_MaN demiş ki:
evt biraz daha düznlenmesi gerekiyor yalnız parşanın hucum da olması kalitede kesin bir düşüs yaratmış kanal kayıtta daha temiz ve daha anlamlı gelebilr biraz eski sıfır gibi olmuş yani :)) nese olsun olur böle şeyler ama roxy bu sene yatar ben sana sölim depo demedi deme ben ççok üzülrm o ayrı mesele ama bilmem :)
sıfır mı? 8O fatih bunu eleştiri değil aşağılama olarak algılıyorum kusura bakma... :) yeni sıfırı bilmem ama eskisine benzetme bee... :D
ayrıca şarkıda,düzenlemelerde çalmalarda hata olabilir ama kayıtta çok hata olmadığını düşünüyorum üst seviye bir hücum kayıt bence...

RockeR_SpidEr_MaN demiş ki:
sana katılmıyorum.hücum bir kere üst düzey cicim.kayıtta süper.oooohoooooo yine baştan başa.şu an hem dinliyorum hemde yazıyorum.ve bir kez daha dinle diyorum...

sevgiler

Beste süper olmuş..Harbi sağlam çalmışsınız.Düzenlemelere gelince heriflerin morallerini bomayalım çok kısa sürede yapılmış bir şarkı zamanla oturur.Ankara'nın en sağlam gurublarından biri deprem.Hadi beyler Bu sene deRoxy Ankara'dan çıksın..
(ha bu arada Deprem Arda'ya çok içirme ölecek herif)

Açıklama yapacak olursam ben de:
Deprem bir süre vokal sorunu yaşadı ve doğum günü kıyaklarından sonra kıyaklaşalım dedik Roxy'e 1 gün kala kayıda girildi.Şarkı zaten konserde vs. genelde doğaçlama çalınan bir şarkı.Stüdyoda da hemen kararlaştırılıp yine doğaçlama gibilerinden hızlıca kayıt yapıldı.Yoksa stüdyoda 1 saat prova yapılır ve adam gibi mükemmel hale de gelirdi şarkı çünkü DEPREM'in grup elemanları bunu başarabilecek kapasitede.Neyse...Akşam aceleyle kargoya vermeden önce Erto nete girdi ve sürenin uzatıldığını öğrendi.E gidip godomanlık edip de tekrar kayıda girilemeyeceğine göre bu şarkı için!?!
Sonuça şarkının 2 eksiği var o kadar.Ve onları da biliyoruz...İlerde DEPREM' albüm yaparlar da para vs. sorunu da olmayınca onlar da hallolur...Bence de Roxy'de DEPREM'in şansı çooook fazla...

...Sevgiler&Saygılar...

Geri