Şehir Efsaneleri.....

Bir de geçen ciddi ciddi yaşadığım bir hadise :

Ebay muadili yerli sitelerimizden birindeki ilandan, ucuz bir distortion pedalı aldım. İlanda aletin tertemiz vb vs olduğu yazıyordu. Neyse "hemen al" butonu ile satın aldım. Alet kargodan geldi. Kozmetiği iyiydi ama, vidaları beni kıllandırdı. Vidalardaki izlerden aletin içinin açıldığı belliydi. Delirdim sinirlendim. Aldım elime tornavidayı içini söktüm. Arka kapağını açınca avcuma 3-4 adet simit susamı düşmez mi?:LOL:Aleti inceledim sorun yok gibiydi, işlevsel de bir problemi olmadığına kanat getirince, satıcıya olan sinirim, aletin içindeki simit susamlarının sebep olduğu kahkahalarla sönüverdi. :D

Ne adamlar var ya. Arkadaş aleti açıyorsun belki tamir vb de yaptın iyi hoş da, çaktırma bari. Yediğin simidin susamlarını pedalın içinde ne diye unutursun kardeşim. Hala gülüyorum yaaa:D

Belki kendisi açmamıştır, ondan önceki sahibi açmıştır, onun da bu konuda bilgisi yoktur. Sonuçta herkes pedalın içini açıp "aa neler varmış içinde dur bir bakayım" demiyor :)

Bir de geçen ciddi ciddi yaşadığım bir hadise :

Ebay muadili yerli sitelerimizden birindeki ilandan, ucuz bir distortion pedalı aldım. İlanda aletin tertemiz vb vs olduğu yazıyordu. Neyse "hemen al" butonu ile satın aldım. Alet kargodan geldi. Kozmetiği iyiydi ama, vidaları beni kıllandırdı. Vidalardaki izlerden aletin içinin açıldığı belliydi. Delirdim sinirlendim. Aldım elime tornavidayı içini söktüm. Arka kapağını açınca avcuma 3-4 adet simit susamı düşmez mi?:LOL:Aleti inceledim sorun yok gibiydi, işlevsel de bir problemi olmadığına kanat getirince, satıcıya olan sinirim, aletin içindeki simit susamlarının sebep olduğu kahkahalarla sönüverdi. :D

Ne adamlar var ya. Arkadaş aleti açıyorsun belki tamir vb de yaptın iyi hoş da, çaktırma bari. Yediğin simidin susamlarını pedalın içinde ne diye unutursun kardeşim. Hala gülüyorum yaaa:D

Susamlısı denk gelmiş size :) Çikolatalı da olabilirdi :eek:

zift gibi olmasa da ne kadar koyu olursa o kadar güzel duruyor. şu an kullandığım gitarda cocobolo diye neredeyse siyah renkte ve çok sert bir tuşe kullanıyorum. görüntü olarak çok güzel. çalımı maple strat tuşesi kadar yumuşak olmasa da shredding için ideal.

Yok öyle bişey. En koyu gül ağacı bile hafif bordoya çalar, ayrıca üstü küçük küçük yarıklı olur.
Ancak abanoz zift gibi olabilir.

Yok,anlatamadım.Ziftten kastım koyu olmasıydı,renkle alakalı değil.Açık açık söyleyecek olursam,gitar seçerken tuşe gülse,koyu olmasına özellikle dikkat edilir malumunuz.Bunun aslı astarı var mıdır?

@halilpazarlama Görüntü konusunda hemfikiriz:)

-- EMG ile solo atılmaz, clean çalınmaz.
-- XXX gitar YYY gitarı geçen dövdü.
-- Edwards, ESP'den iyidir.
-- 0.9 telden ton çıkmaz
-- fişi ters tak, topraklama düzelir. Amfin şahane olur.
-- Altın uçlu jaklar tonu güzelleştirir.

"benim gitarın tuşesi gül ağacından, gülden nasıl o kadar ağaç çıkıyor ki?"- Bunu da soran oldu :) "Rosewoodun Türkçe karşılığı pelesenk oluyor, gül diye bir şey yok."

gül çok geniş familyaya sahipbir bitki. bahçede yetişen ufacığından ağaç şeklinde olanına kadar pek çok türü var. bununla alakalı olabilir sanırım.tıpkı taze soğanla lalenin akraba olması gibi :)

ancak gitar yapımında kullanılan ağacın gülümsügillerden herhangi biriyle alakası yok :) düz mantıkla direkt çeviri yapınca böyle oluyor. Rosewood=Pelesenk, o değil de pelesenk ne güzel bir kelimedir yahu :D Ayrıca "Diline pelesenk olmak" değil "Diline persenk olmak"tır, şimdiden söyleyeyim.

o bu değilde komple rosewood gitar gördüm ilk defa.

incase.jpg

Edit: Bi sürü varmış, ben cahilmişim meğer.

http://www.tdpri.com/forum/telecaster-discussion-forum/101282-show-us-your-rosewood-teles.html

İlk mesaj yazarken bu kadar fazla insanın, bu konuda katılımcı olacağını ve aslında aynı şeyleri söyleyip benzer şeyleri düşüneceği aklımın ucundan geçmemişti....ama bazı yanıtlar bence şimdiden ŞEHİR EFSANESİ olacak hissediyorum.....

Ve kazanan(bence tabi)
''Biraz alım satım ile alakalı olacak ama..

Ürün elime geçer geçmez ödemesini yapacağım,
Ben kargoya verdiğimde sapasağlamdı,
Tünelde peşin şu kadara veriyorlar,
Gitarın sapı USA gövdesi ise daha iyi bir ton yakalayabilmek için .....usta tarafından özenle seçilen ağaçtan yapıldı.
Gitarımı guitarcenter chicago'dan bizzat kendim seçerek aldım,'' mesajı ile sevgili Aimlessmentality....​

Bir de bu aralar sıkça başıma gelen muhabbet, tiksindim artık;

-Senin elindeki şu fiyattan satılıyor (ben bilmiyorum malımı), benimki süper düper über pedal, bu fiyattan satılıyor (onun da bilmiyorum fiyatını). Benim istediğim fiyat doğru, senin istediğin yanlış.

Yahu yapmayın, burda alım-satımın kurdu olmuşum (övünmek için söylemiyorum, ama şu forumun hatta ülkenin en aktif alım-satım yapan üyelerinden biri olarak, gelipte bana fiyat hakkında ayar vermek, ayıptır yahu...) bir de gelmiş bana ders veriyorlar. Güler misin ağlar mısın.

Geri