Şehir Efsaneleri.....

Efsane içinde efsane olmuş lan bu başlık.
Hala prosesörler s*ktir boktan aletlerdir. Ticari amaçla üretilmişlerdir falan geyiği sürüyor. Aha bi şehir efsanesi daha.

Hayır.

Siz de yanlış kullandınız. Bilinçli mi, bilemiyorum.

Dili yanlış kullanmak bence de önemsiz veya komik bir konu değil. Bilinçli olarak yanlış kullanılması ise oldukça sinir bozucu. Arkadaş, " Haklısın, -ki ekini hatalı kullanmışım" deyip düzeltseydi konu kapanmıştı.

Al bir de burdan yak. :)

Hayır.

Siz de yanlış kullandınız. Bilinçli mi, bilemiyorum.

Dili yanlış kullanmak bence de önemsiz veya komik bir konu değil. Bilinçli olarak yanlış kullanılması ise oldukça sinir bozucu. Arkadaş, " Haklısın, hata yapmışım." deyip düzeltseydi konu kapanmıştı.

Katılıyorum, bu kadar zor olmamalı.

En nefret ettiğim tipler de "Yaaaa bende biliyorum nasıl yazılacağınıda internet te yazarken dikkat etmiyorumki" diyenler.

Hayır doğru yazdım.
Nereye el sallıyorduk? :)
Benim kastettiğim konu başkaydı onu paylaşırken ama, milletimiz çok duyarlı çıktı bu konuda.
O yüzden zaten gazeteler, dergiler ve hatta TDK'nın yayınladığı sözlükler gayet duyarlı. O yüzden, her yıl değişir yazım kuralları sözlüğü.
Yani söyleyecek şey bulamıyorum şu an, komik bir durum var ortada. Ama komik olanın ne olduğunu siz istediğiniz gibi anlayabilirsiniz.
"Dilin yanlış kullanılması, çok komikmiş. Hala gülüyorum. "

Evet soğutan bir yaklaşım, muziktek forumlarına takılanlar bunu daha sık yaşarlar :)

İşe yaraması ise enteresandır; nokta kullanmadan paragraf yazan, konu başlığı yaratıp ciddiyetsiz takılan, pasaklı rapçi ağzında yazanlar, spammer vs forumlardan filtreleniyor. Ortada fazla adam kalmıyor ama kalanlarda cevap veya soruları ile olsun okunmaya değer bir forum yaratıyorlar.

Burda konu o değil ki abi, onlara emin ol herkes kızıyor.
Adam ki ekini yanlış yazmış, zaten konu o değil orada. Herkes işi gücü bırakmış, soruyu cevaplamak yerine ki ekine takılmış. Bende durumun komikliğini buraya yazayım dedim.
Arkadaşlar ne dediğimi anlamadan, "bunun neresi komik" falan gibi bir tavır takındı.
Neye dediniz bilmiyorum ama, cidden soğutan bir yaklaşım. :)

O yüzden zaten gazeteler, dergiler ve hatta TDK'nın yayınladığı sözlükler gayet duyarlı. O yüzden, her yıl değişir yazım kuralları sözlüğü.
"

Pardon da, gazete ve dergilerde çalışan çoğu kişi vasıfsız oldukları için o sektördeler zaten. Kıstas olarak alınacak bir sektör değiller. -de, -mi ve -ki eklerinin yazımıyla ilgili bir kural değişikliği olduğunu da nedense hiç anımsamıyorum.

Soğutma kısmına gelince, buyrun soğuyun istediğiniz kadar. İnadı bırakıp üç tane yazım kuralı öğrenip daha güzel yazabilmek bu kadar zor geliyorsa buyrun soğuyun. O kadarcık şeye üşenmemeli insan.

Konuyu başka başka yerlere çekerek, sadece polemik yaratıyosunuz.
İlk cümlenden sonra okumaya gerek var mı?
Ne demek vasıfsız oldukları için o sektördeler?
Ne farkın kaldı şimdi gazetecileri içeri atanlardan. Buyur bu da farklı bir polemik konusu.
Kimsenin bişeyi öğrenmeye üşendiği falan yok. Söylediğim şeyi anlamayıp saçmalayan sizsiniz. İnat eden falan yok.

Adam gibi adam ,

Sadece imla kurallarına ölümüne bağlı kalarak değil , davranış biçimi , bilgi birikimi , konuya yaklaşımı , seviyeli forum seçimi , bilgi paylaşım arzusu , araştırmacılık , ölümüne ton peşinde koşmak ve bir çok şey ile kendini belli eder .

Konu ile alakası olmasa da , yazayım dedim .

Tabii gitarcılar ve hatta müzisyenler konu alınmıştır .

:)

Pardon da iki tane yabancı haberi yalan yanlış çevirip basanlar mı vasıflı? Yoksa sizin verdiğiniz örnek üzerinden konuşursak iki tane ekin nasıl yazıldığını bu işi yaptıkları halde öğrenemeyen adamlar mı?

Konu şimdi de başka yere gitti.
Neyse cevaplayayım, genelleme yaptığınız için o konuya kızdım. Yani nedir vasıfsız insanlar? Ha son cümlenize katılıyorum. Orası ayrı bir durum.
En başa döndersek ,yaklaşık iki kez belirttim, amacım sadece o konudaki komikliği bildirmekti. Bu kadar abartılacak bir durum yoktu.
Tartışmasına elbette tartışalım, öğrenmemiz gereken şeyler varsa öğrenelim.
Yeter ki konu saptırılmasın. bkz. 515. mesaj. :)

Pardon ?

Bana mı söylediniz ?

:)

Yok ya mesaj araya girmiş :)

Konu şimdi de başka yere gitti.
Neyse cevaplayayım, genelleme yaptığınız için o konuya kızdım. Yani nedir vasıfsız insanlar? Ha son cümlenize katılıyorum. Orası ayrı bir durum.
En başa döndersek ,yaklaşık iki kez belirttim, amacım sadece o konudaki komikliği bildirmekti. Bu kadar abartılacak bir durum yoktu.
Tartışmasına elbette tartışalım, öğrenmemiz gereken şeyler varsa öğrenelim.
Yeter ki konu saptırılmasın. bkz. 515. mesaj. :)

Öyleyse yeni bir şehir efsanesi: Gazete ve dergilerde çalışanlar vasıfsız oldukları için o sektördedirler. :)

Geri