Thomann'dan Alışveriş

Gümrükte ne masraf çıkacak belli mi? 150 eur. geçince gümrükçü tutmak gerek gümrüklemek için, adam kaç günde gümrükleyecek? ne masraf, komisyon alacak? gümrükleyemediği sürece ne kadaar ardiye ücreti çıkacak?

Ben de Thomann dan 158 eur.ya tenor gitar almayı düşünüyorum ama o 8 eur. için git gümrükçü tut o çeksin derlerse kimbilir kaç katına çıkar gitarın fiyatı.
İnanılmaz bir kısıtlama var. Bari 500 Euro falan olsaydı sınır 150 Euro altına ne var ki zaten. O gitarı 650 sterline alsam kim bilir toplam 1000 sterline patlayacak bana

Bugün Thomann'dan ben de bir gitar siparişi verdim. 150 euro altında, harley benton. Bakalım nasıl bir süreç işleyecek... Bu arada haberi olmayanları bilgilendireyim, çünkü ben de yeni öğrendim. Thomann artık ülkemize Fender, Squier, Jackson göndermiyormuş. Bu markalardan alım yapmama izin vermedi sistem. Belki başka markalar da vardır izin vermediği ama ben bunları denedim. Zaten 150 euro altında bunların dışında da harley benton gitarları var. 150 euro kısıtlaması çok kötü. Bu fiyata işe yarar bir şey bulmak çok zor. Bazen b-stok ürünler düşebiliyor 150 euro altına gelen. Ancak onlar da nasıldır, sorun vs. var mıdır, emin olamıyoruz.

Bugün Thomann'dan ben de bir gitar siparişi verdim. 150 euro altında, harley benton. Bakalım nasıl bir süreç işleyecek... Bu arada haberi olmayanları bilgilendireyim, çünkü ben de yeni öğrendim. Thomann artık ülkemize Fender, Squier, Jackson göndermiyormuş. Bu markalardan alım yapmama izin vermedi sistem. Belki başka markalar da vardır izin vermediği ama ben bunları denedim. Zaten 150 euro altında bunların dışında da harley benton gitarları var. 150 euro kısıtlaması çok kötü. Bu fiyata işe yarar bir şey bulmak çok zor. Bazen b-stok ürünler düşebiliyor 150 euro altına gelen. Ancak onlar da nasıldır, sorun vs. var mıdır, emin olamıyoruz.
150 eur altı cort gitar aldım thomann dan DHL ile yolluyorlar Türkiye ye gelince PTT ye devrediyor DHL. PTTnin sayfasından takip ediyorsunuz gümrük vergisini hesaplıyorlar kapıya gelince vergiyi ödeyip paketi alıyorsunuz.

Thomann' dan sipariş geçecek dostlar var mı? 150 Euro altında bir alacağım var belki size de bir ürün alabiliriz ortak olarak yol parasını, vergiyi paylaşırız falan filan. Bana ulaşabilirsiniz.

Merhaba,

Thomann'dan sipariş(96 euro)+kargo(30 euro) ücreti toplam 126 euroluk ürün satın aldım bugün vergiyi hesaplamışlar ama 126 euro üzerinden hesaplayıp 838 lira gümrük vergisi çıkartmışlar bunun için kargo ulaşmadan ya da kargoyu alırken bir itiraz yapılabiliyor mu? yoksa ücreti ödeyip sonrasında gereken yerlere itiraz yapıp parayı geri alabilir miyiz?

Merhaba,

Thomann'dan sipariş(96 euro)+kargo(30 euro) ücreti toplam 126 euroluk ürün satın aldım bugün vergiyi hesaplamışlar ama 126 euro üzerinden hesaplayıp 838 lira gümrük vergisi çıkartmışlar bunun için kargo ulaşmadan ya da kargoyu alırken bir itiraz yapılabiliyor mu? yoksa ücreti ödeyip sonrasında gereken yerlere itiraz yapıp parayı geri alabilir miyiz?
5.4 eur fazla vergi almışlar onu geri almak için uğraşmaya değmez. Mal sağ salim eline geçsin ona şükret. Gümrük hep böyle yapıyor genelde. nakliyeyi de vergiye katıyor.

16 Mart Cumartesi akşamı Thomann'dan 152,36€ (Kargo Dahil) değerinde powersupply, pedalboard ve 4 farklı boyutta patch kablo siparişi verdim. 18 Mart Pazartesi günü ödeme ve sipariş onaylandı. Bugün kargoya verileceğine dair mail geldi. Gelişmeleri aktaracağım. Bakalım kaç günde, ne kadarlık bir vergiyle gelecek...

Thomann'dan ilk kez 12 Mart tarihinde kargo dahil 145,46€luk 3 parça ürün siparişi verdim. Sürecin şu ana kadar ilerleyişi;
  • 12 mart sipariş oluşturuldu.
  • 12 mart Siparişin beklemede olduğunu ve onaylanması için ülkedeki gümrük kanunlarından dolayı T.C. Kimlik numaramı isteyen bir mail gönderdiler. Hemen kimlik no göndererek cevapladım. Devamında siparişin onaylandığına dair mail aldım.
  • 13 mart günü fatura bilgisi mail ile gönderldi ve ürünler kargoya verildi.
  • 21 mart tarihine kadar ürün hala Türkiye'ye doğru transfer sürecinde gözüküyor. Hem dhl hem dhl takip nosu ile ptt üzerinden kontrol ediyorum.
Gelişmeleri buradan yazacağım.

Thomann'dan ilk kez 12 Mart tarihinde kargo dahil 145,46€luk 3 parça ürün siparişi verdim. Sürecin şu ana kadar ilerleyişi;
  • 12 mart sipariş oluşturuldu.
  • 12 mart Siparişin beklemede olduğunu ve onaylanması için ülkedeki gümrük kanunlarından dolayı T.C. Kimlik numaramı isteyen bir mail gönderdiler. Hemen kimlik no göndererek cevapladım. Devamında siparişin onaylandığına dair mail aldım.
  • 13 mart günü fatura bilgisi mail ile gönderldi ve ürünler kargoya verildi.
  • 21 mart tarihine kadar ürün hala Türkiye'ye doğru transfer sürecinde gözüküyor. Hem dhl hem dhl takip nosu ile ptt üzerinden kontrol ediyorum.
Gelişmeleri buradan yazacağım.
Ben de 6 martta aldım fakat hala transfer sürecinde. Bekliyoruz bakalım.

16 Mart Cumartesi akşamı Thomann'dan 152,36€ (Kargo Dahil) değerinde powersupply, pedalboard ve 4 farklı boyutta patch kablo siparişi verdim. 18 Mart Pazartesi günü ödeme ve sipariş onaylandı. Bugün kargoya verileceğine dair mail geldi. Gelişmeleri aktaracağım. Bakalım kaç günde, ne kadarlık bir vergiyle gelecek...
Deneme amaçlı gibi de olmuş sanki? Öyle anlıyorum, çünkü kolaylıkla bir şeyleri dışarıda bırakarak 150 euro altına düşebilirmişsiniz gibi geldi.
Takipteyim, ben de merak ediyorum:)

Ben de Çin’den sipariş geçmiştim, daha sonra vermeme rağmen o 8-9 günde geldi. 😅
Abi siz öyle söyleyince içime ağır bir endişe düştü 😁... Tasnif merkezinden ayrılıp yola çıkmış Aliexpress siparişim. Aynı şekilde Thomann siparişim de Almanya'dan, PTT'ye teslim edilmek üzere yola çıktı olarak gözüküyor...
Deneme amaçlı gibi de olmuş sanki? Öyle anlıyorum, çünkü kolaylıkla bir şeyleri dışarıda bırakarak 150 euro altına düşebilirmişsiniz gibi geldi.
Takipteyim, ben de merak ediyorum:)
Aslında biraz boşluğuma denk geldi abi... Genelde Çin'den verdiğim siparişler hep 1 ay sonra geliyordu. Buna güvenerek böyle bir acemilik yaptım. En azından 1 hafta bekleyebilirdim 😐. Neler olacağını göreceğiz. Aliexpress'te sepeti onaylarken gümrük vergisini vs. birlikte ödediğimiz için sorun çıkmayacağını umarak kendimi avutmaya çalışıyorum şu an. Bir yandan da gümrük sorunlarında Aliexpress para iadesi yapmıyormuş. Bu da inceden korkutmuyor değil. Şu an için tek temennim Thomann siparişimin bir an önce gümrük işlemlerinin başlayıp, Aliexpress siparişine en azından 1 hafta zaman bırakması.

Aliexpress siparişinin tahmini varışı: 6 Mayıs

Gerilmenize gerek yok, kargosuz hali 150'nin altinda ise bir sekilde alirsiniz. Muhtemelen gumruge gelip, siparisinizi telefondan gostermenizi isteyecekler.
Tahminimce ustten gelen ve yazili olmayan bir direktifle -insanlari caydirmak icin- boyle yapiyorlar.

Geri