Thomann'dan Alışveriş

30 euro ücret karşılığında pedal, mic yollaması başka devasa kutuyu yollaması başka, yazılmıyor olabilir ama işlemi yapsanız dahi ertesinde iptal maili alacaksınız maalesef. Sonuç olarak AB dışı gönderim yapmakta. Minimum kdv+ötv gelecektir benzeri ürünlerde (112, combo+amfi vs vs)

Bu arada kabinler için devasa kutu demişsiniz ama aldığım gitar da devasa bir koliyle elime ulaştı.

Aralık ayında harley benton 212 aktif kabin alan kullanıcılar var, sorunsuz ulaştığını söylüyorlar. Yeni yıl itibariyle değişmiş olabilir, bir bilgim yok tabi ki.

Evet, kabin sağ salim vardı. İki hafta sürdü. Gümrük + ÖTV toplam 910 TL ödedim. Henüz çok kurcalama fırsatım olmadı ama ileriki günlerde bir inceleme yazarım belki.

Bu arada kabinler için devasa kutu demişsiniz ama aldığım gitar da devasa bir koliyle elime ulaştı.

Aralık ayında harley benton 212 aktif kabin alan kullanıcılar var, sorunsuz ulaştığını söylüyorlar. Yeni yıl itibariyle değişmiş olabilir, bir bilgim yok tabi ki.
bahsettikleri kabin 100-110 euro vergisiz, üstüne 900 tl(muhtemelen kur çıkmadan) vergi ödemişler, oransal baktığınızda fikir verir, vergi memuru önemsememiştir tutara bakınca, daha iddialı bir ürün olsa durduk yere canınızı sıkarlardı misal.

30 euro ücret karşılığında pedal, mic yollaması başka devasa kutuyu yollaması başka, yazılmıyor olabilir ama işlemi yapsanız dahi ertesinde iptal maili alacaksınız maalesef. Sonuç olarak AB dışı gönderim yapmakta. Minimum kdv+ötv gelecektir benzeri ürünlerde (112, combo+amfi vs vs)
Online support kısmından şimdi sordum. Herhangi bir sorun yok gönderebildiklerini söylüyorlar. 30 KG altında. Harley Benton G212 Vintage için sordum.

Dosyalar

• Screenshot_20220226_161441_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20220226_161441_com.android.chrome.jpg
    546.1 KB · Gösterim: 249
Siteden birsürü kişi HB 2x12 kabin aldı, ben de 2x10 kombo amfi almıştım zamanında. sorunsuz bir şekilde kapıma kadar gelmişti.

bahsettikleri kabin 100-110 euro vergisiz, üstüne 900 tl(muhtemelen kur çıkmadan) vergi ödemişler, oransal baktığınızda fikir verir, vergi memuru önemsememiştir tutara bakınca, daha iddialı bir ürün olsa durduk yere canınızı sıkarlardı misal.
Kabinin vergisiz fiyatı yaklaşık 250 euro. Fakat bunun bir önemi yok. Thomann 30 kg altını yolluyor. Kapınıza kadar gelir mi bilemiyorum bu biraz değişken. Benim geldi. Üstümde o kadar nakit yoktu, şubeye bırakın ben alayım dedim. Ödediğim gümrük bedeli içine aldığım diğer şeyler (tel vs.) de dahil (ve evet ekstra vergiyi de ödedim).

Her neyse, sorun çıkartırlar çıkartmazlar, bunu bilemezsiniz. 1500euro altındaysa çıkardıkları sorun en fazla teslimat için çağırıp ürünün fiyatını kontrol ettirmek vs. olur. Belki biraz masalar arası dolaşırsınız, belki biraz tasvip etmeyen ifadelere maruz kalırsınız ama malınızı alırsınız. Sonuçta gayri kanuni bir iş değil bu.🤷‍♂️

Genel olarak 430 euroya kadar ister uçakta yanınızda getirin ister kargoyla adresinize yollayabilirsiniz gümrük muafiyeti var Max vergisi verirsiniz belgelediğinizde, ayrı ayrı şu ürün bu ürün diye girmeye gerek yok, bunun altındaki bantta ürünleri tabiri caizse pek umursamıyorlar. vergi hariç bunun üzerindeki ve hatta hatta 1500'in bi tık altındaki ürünleri getirecek arkadaşlara diyeyim sözümü daha çok, işte onların canlarını sıkabilirler. Azdan az çoktan çok gider mantığı ile olası bir devasa kayıptan uzak durulması daha mantıklı.

Maximum weight​

Up to 31 kg: Orders that exceed 31kg or the maximum dimensions allowed must be calculated individually. We will confirm the exact shipping prices by email.

Özellikle kiloya takılmayın, farklı parametrelerde var.

Dosyalar

• IMG_1087.JPG
    IMG_1087.JPG
    3 MB · Gösterim: 251
Yaklaşık 20 gün önce sipariş ettiğim Harley Benton Fusion modeli elime kazasız belasız ulaştı. 743 TL KDV ile toplamda 5250 TL gibi bir şeye maloldu. İlk izlenimlerim:
1.Gitar üst seviye Endonezya klasmanında. Ibanez Premium AZ gibi düşünün. Kesinlikle 4.000 TL lik bir gitar değil, sadece görsel olarak bile gerçekten etkileyici bir gitar.
2. Teller biraz yüksekti, köprüden indirdim. Yine de öyle ciddi bir cızlama filan yok, ölü perde zaten yok.
3. Perdelerin uç kısımlarının işçiliği daha iyi olabilir ama bu fiyat aralığında elbette o kadar kusur oluyor. herhalde Premium'lardan tek eksiği budur gitarın.
4. Manyetikleri değiştireceğim. Ama idare ediyorlar, yani kutudan çıkar çıkmaz da keyifle çalınıyor gitar. Ama Premium AZ kullandım, onun da manyetiklerini beğenmemiştim zaten.
5. Tremolo ve kulakçıklar iyi, gitar güzel akort tutuyor. Tabii daha uzun vadede test etmek lazım ama, bence bu anlamda da beni üzmeyecek bir gitar.
Özetle söylemek gerekirse. Solitude71in gazına gelerek 5000 TL civarında bir yatırım yaptım ve bu fiyata buradan alınması mümkün olmayan bir gitar edindim. Kendisine de bu "ilham" için teşekkür ediyorum Ne zamandır biraz daha hızlı bir sapı olan çift humbucker bir gitar arayışındaydım. Bence ne aradığınızı iyi bilmeniz kaydıyla hayal kırıklığına uğramayacağınız bir gitar.
6. KDV'yi kapıda ödedim; PTT elemanı yarım saat önce aradı ve haber verdi. Evde nakit bulundurmak lazım.

Son düzenleme:
Çok güzel görünüyor güle güle kullanın, sadece sapı ve gövdesi bile o paraya değer gibi duruyor.
Teşekkürler. Çalım da fena değil. Henüz gitar öyle yağ gibi akmıyor, sap biraz etli ve birazcık çalınması da lazım.
Ama Premium AZ denemiş birisi olarak fikrim çok net. Artık onların Türkiye fiyatının 25.000 TL'lere çıktığını görünce...

Neden thomann derseniz, tamam fiyat ve hizmet iyi OK ama uzun süredir aman uğraşmaya ve beklemeye değmez diyordum ama sonunda yeter lan diye tetiği çekmeme sebep olan konu şu şekilde gerçekleşti.
Epeydir başka bir gitarda gözüm vardı: Jaclson Pro King V KVTMG.
Eylül ayı civarı Zuhal'de takibe aldım. Fiyatlar 16-19 bin TL civarıydı sanırım, epey bir süre 18 gibi kaldı ve alsam artık dedim. O dönem Eur kuru 9'lar gibiydi sanırım. Yani kabaca 1800 Eur gibi olsun diyelim.

Güncel durum şu şekilde.

Yani Zuhal 28 bn TL, Thomann 999 Eur (link değişirse diye kayıt olsun).

Zuhal bir ara 32k gibiydi, üstünü çizip 29k yapmışlar, şimdi o civarda sabitlendi. Neredeyse 1900 Eur gibi... Thomann ise vergisiyle 1200 filan... yani rakamları çok yuvarladım ama sanırım sorunu anladınız. 700 Euro, deli bir para. Kralından prosesör alınır 700'e.

Bugüne kadar Zuhal ve Dore'ye hep obkektif yaklaştım, saçma sapan eleştirilere onlar da para kazanacak, ticaret bu vs diyerek sakin olun dedim yazanlara. Hala da thomann'dan pahalı olmalarını ekonomik bir gerçeklik diye makul görürüm ama döviz büfesi gibi günlük kuru al 2'yle çarp yaz abi kafası ile etiket koyan Zuhal bence bu ara biraz saçmalıyor. Geçenlerde evde fiyat bakıp akşam mağazaya gideyim de bakayım dediğim ürün 1000 TL zamlanmıştı, eyvallah dedim çıktım aynen geri. Bir süredir duruldu ama herhalde farkına vardılar saçmalığın. Yine de pahalı almaya razıyım ama x2 beni bozar açıkçası.

Neden thomann derseniz, tamam fiyat ve hizmet iyi OK ama uzun süredir aman uğraşmaya ve beklemeye değmez diyordum ama sonunda yeter lan diye tetiği çekmeme sebep olan konu şu şekilde gerçekleşti.
Epeydir başka bir gitarda gözüm vardı: Jaclson Pro King V KVTMG.
Eylül ayı civarı Zuhal'de takibe aldım. Fiyatlar 16-19 bin TL civarıydı sanırım, epey bir süre 18 gibi kaldı ve alsam artık dedim. O dönem Eur kuru 9'lar gibiydi sanırım. Yani kabaca 1800 Eur gibi olsun diyelim.

Güncel durum şu şekilde.

Yani Zuhal 28 bn TL, Thomann 999 Eur (link değişirse diye kayıt olsun).

Zuhal bir ara 32k gibiydi, üstünü çizip 29k yapmışlar, şimdi o civarda sabitlendi. Neredeyse 1900 Eur gibi... Thomann ise vergisiyle 1200 filan... yani rakamları çok yuvarladım ama sanırım sorunu anladınız. 700 Euro, deli bir para. Kralından prosesör alınır 700'e.

Bugüne kadar Zuhal ve Dore'ye hep obkektif yaklaştım, saçma sapan eleştirilere onlar da para kazanacak, ticaret bu vs diyerek sakin olun dedim yazanlara. Hala da thomann'dan pahalı olmalarını ekonomik bir gerçeklik diye makul görürüm ama döviz büfesi gibi günlük kuru al 2'yle çarp yaz abi kafası ile etiket koyan Zuhal bence bu ara biraz saçmalıyor. Geçenlerde evde fiyat bakıp akşam mağazaya gideyim de bakayım dediğim ürün 1000 TL zamlanmıştı, eyvallah dedim çıktım aynen geri. Bir süredir duruldu ama herhalde farkına vardılar saçmalığın. Yine de pahalı almaya razıyım ama x2 beni bozar açıkçası.
Eğer Thoman işi büyütür de Harley Benton "Prestige" serisine başlarsa diye takipteyim ben de artık 🤣
Zuhal'den marka gitar filan alınmaz artık. Gerçi bazılarımız o fiyata 3 sene satılmazsa belki fiyatı düşer diye bekleyebilir, ama Tünel'de öyle olmuyor o işler:)
Digitech'in bir uzantısı olan Johnson amfileri vardı vaktiyle; adamlar battılar kaç sene önce, ama en üst model amfi Zuhal'de yıllarca durdu satılmadan. Şöyle bir 15 sene öncesinden bahsediyorum. Adamlar POD devrinde o amfiye halen 1500 dolar mı çekiyorlardı. Bilmiyorum sonra ne oldu o cihaz, hurdaya mı çıktı, biri evine mi götürdü 🤣

Eğer Thoman işi büyütür de Harley Benton "Prestige" serisine başlarsa diye takipteyim ben de artık 🤣
Zuhal'den marka gitar filan alınmaz artık. Gerçi bazılarımız o fiyata 3 sene satılmazsa belki fiyatı düşer diye bekleyebilir, ama Tünel'de öyle olmuyor o işler:)
Digitech'in bir uzantısı olan Johnson amfileri vardı vaktiyle; adamlar battılar kaç sene önce, ama en üst model amfi Zuhal'de yıllarca durdu satılmadan. Şöyle bir 15 sene öncesinden bahsediyorum. Adamlar POD devrinde o amfiye halen 1500 dolar mı çekiyorlardı. Bilmiyorum sonra ne oldu o cihaz, hurdaya mı çıktı, biri evine mi götürdü 🤣
Harley bentonun 7 tel multiscale serisi vardı çok orijinal duruyordu yine öyle bi seri çıkarırlarsa ben de direkt alacağım

Siz dün aldıktan sonra acaba KRK Rokit'lerin yanına Harley Benton Fusion III mü eklesem dedim belki manyetik modifiyesiyle drop c vs metal canavarı olur mu düşüncesiyle ancak kargoya çoktan verilmişti monitörler.

Zuhal'de yılbaşı öncesi kampanya ile Ibanez RGD61al 14000 lira idi, yılbaşı sonrası ilk hafta almak için aradım 20000 civarındaydı ve kampanyalı fiyatına düşmedikleri için alamadım. Aynı şekilde Do-re de düşmüyor ki bildiğiniz gitar belki 1 yıldır orada teşhir olarak duruyor, öyle depodan falan kapalı kutu da vermiyorlar ama fiyat yine yüksek.

Yukarıda bahsettiğim bu arkadaş. Kalın E teli 5. perde üzerinde birazcık hırpalanma olmuş, eh.... Almanya'dan buraya nerdeyse akortlu gelmiş gitar, o kadar olsun:)

Güle güle kullanın. Gayet hoş duruyor. 😍

Thomann şu gümrük işleri için parayı direk tahsil etse biz de uğraşmadan alışveriş yapabilsek süper olacak. Aliexpress de ki bir çok satıcı bile vergiyi kaynakta alıp gümrüksüz ulaşmasını sağlıyor.

Ben de şunu almak üzereyken vazgeçmiştim. Bu fiyata bu gitar kulağa hoş geliyor. Paslanmaz çelik fretler, grover kilitli burgular, tesla manyetikler, coil split vs vs... Neyse GAS durumu oluşursa gerçekleşebilir 😌

Thomann şu gümrük işleri için parayı direk tahsil etse biz de uğraşmadan alışveriş yapabilsek
aliexpress'i bilemem ama amazon yapıyor çünkü o DHL ile kapıya teslim anlaşmalı yani gümrükten geçiren de DHL, parayı peşin alıyor, fark olursa iade ediyor. Thomann ise DHL ile gümrüğe kadar anlaşmalı, orada PTT'ye teslim ediliyor dolayısıyla thomann'ın uğraşması için bir sebep yok. Sanırım bu yüzden.

Geri