Thomann'dan Alışveriş

Yurtdışı ödemesini nasıl yapıyorsunuz? Bankalar belli bir miktar komisyon alıyor bildiğim kadarıyla.

En yaygın ödeme kredi kartı ve pay pal oluyor genelde. Şimdiye kadar sanal kredi kartı ile thomann dahil bir dolu alışveriş yaptım yurtdışından, sorun yaşamadım.
Thomann'da ödenecek tutardan 20 - 25 TL gibi ufak bir miktar fazlasını hesabımdan düştüğünü hatırlıyorum.

Arkadaşlar en geç yaz sonuna kadar thomann.com'dan yeni bir gitar alacağım. Ancak yukarıda banka'nın aldığı komisyondan falan bahsedilmiş. Böyle bir şeyi ilk defa duydum. Bu olay gerçek mi?

Arkadaşlar en geç yaz sonuna kadar thomann.com'dan yeni bir gitar alacağım. Ancak yukarıda banka'nın aldığı komisyondan falan bahsedilmiş. Böyle bir şeyi ilk defa duydum. Bu olay gerçek mi?
uluslararası kur dönüşümü sebebiyle oluşan bir fark bu, %3 civarında, zaten iban numarasına havale de yapsanız benzer şekilde komisyon ödeyeceksiniz, her türlü buradaki fiyatlardan daha uyguna gelir ama enstrumanın denenmeden alınması taraftarı değilim, sonrasında çıkabilecek sorunlar için de kafanız rahat etsin isterseniz üçe beşe bakmadan gidip pazarlık ederek distiribütörden almanızı tavsiye ederim ben.

Arkadaşlar, Thomann'ın istediği kimlik numarasını nereden yolluyoruz? Mail aracılığı ile yolladım ama 2 gündür hala siparişim onay almadı. Acaba yanlış yerden mi yolladım diye düşünüyorum.

Arkadaşlar ID yani kimlik numaramızı yazmak için, sipariş onay ekranının altında, thomann ekibine mesaj bırakmak istiyorum linkini tıkladığımızda açılan pencereye ekleyebiliriz, "my citizenship number - ID:...." şeklinde not düşmeniz yeterlidir.

Arkadaşlar, Thomann'ın istediği kimlik numarasını nereden yolluyoruz? Mail aracılığı ile yolladım ama 2 gündür hala siparişim onay almadı. Acaba yanlış yerden mi yolladım diye düşünüyorum.
Ben de maille cevap verdiğimde bir süre dönmediler. Sonra telefonla aradım anında herşey yürürlüğe girdi. İngilizceniz varsa aramanızı öneririm, yoksa da olan birine aratabilirsiniz.

selamlar internet subesinden iban'a swift cekerseniz 53 TL odersiniz.
Kredi karti komisyonu %3
Alacaginiz gitar 3bin lira olursa, komisyon 90 lira oluyor. Harcayacaginiz meblaya gore hesabinizi kendiniz yapin.
Burada ortaya cikabilecek tek olasi sikinti karsi tarafin bankasinin karsi tarafin eline gecen paradan bir kesinti yapmasi.
Ikinci elde karsi tarafa $10-$15 eksik gidince kimsenin sesi cikmiyor, olsun kardesim diyorlar ama thomann hikayesi ayri tabii
Thomann'in musteri hizmetleri rezalet. Isin gorulsun istiyorsan musteri temsilcin kimse baya onu telefona arayip derdini anlatacaksin.

Geri