Barış Akarsu

Nedense bu başlık altında tek gördüğüm bazı kişilerin Barış Akarsu'yu eleştirmesi ve bazı kişilerin(!) de Barış Akarsu'yu savunması oldukça saçma bir şekilde...
Kişilerin görüşlerine saygı duymak lazım artık bu savunma takıntısını bırakın da müzik konuşun biraz...
Ayrıca birini seviyorsanız ve destekliyorsanız eleştrilere de açık olmanız lazım -müzikle ilgili olanlara-Sadece adamın mükemmel olduğunu düşünüp heryerde bunu savunmakla bitmiyor iş.
Eğer gerçekten amacınız müzikse bu adamın da bazı kusurları olduğunu görmeniz gerek hiçkimse ilk albümünde mükemmel olmadı...

muz demiş ki:
Nedense bu başlık altında tek gördüğüm bazı kişilerin Barış Akarsu'yu eleştirmesi ve bazı kişilerin(!) de Barış Akarsu'yu savunması oldukça saçma bir şekilde...
Kişilerin görüşlerine saygı duymak lazım artık bu savunma takıntısını bırakın da müzik konuşun biraz...
Ayrıca birini seviyorsanız ve destekliyorsanız eleştrilere de açık olmanız lazım -müzikle ilgili olanlara-Sadece adamın mükemmel olduğunu düşünüp heryerde bunu savunmakla bitmiyor iş.
Eğer gerçekten amacınız müzikse bu adamın da bazı kusurları olduğunu görmeniz gerek hiçkimse ilk albümünde mükemmel olmadı...
muz arkadaş biz( yani senin tabirinle Barış Akarsu taraftarları) eleştiriye zaten açığız sadece ve sadece söylediğimiz eleştiri ve karalama arasındaki ayrımın yapılması ama bu yapılmıyor anlayabiliyormusun yoksa eleştiri eleştiri olunca sonuna kadar açığız ve açık olmayada devam edeceğiz eleşti yapıcı olmalı yıkıcı olmamalı forumun sonuna doğru haklısın hep bir savunma içerisinde olmuşuz ama bu sadece dediğim gibi yapılan karalamalar yüzündendi ayrıca formun başına bakarsan Barış Akarsu nun rock müzik yolunda ağır ama emin adımlarla ilerlediğini çok kere yazdık ilk albüm gerçekten kolay değildir ve her zamanda çok iyi olmayabilir ama bu bir şanstır süper bir insan olan Serdar Öztop albümün prodüktörlüğünü yapmış ve bizzat çalmıştır ve alt yapı açısından olsun coverları çıkarmak isterseniz kalan 7 yeni beste açısından olsun gerçekten çok güzel bir albüm ki tabiki aksaklıklar mutlaka vardır yanlışlar vardır ama bu hatalar ders çıkarılacak ve doğru bulunacak hatalardır. O açıdan eleştiri yapıcı olduktan sonra bizlerin kapısı sonuna kadar açıktır. Biz hep diyoruz albüm bizim açımızdan süper olabilir ama hataları profesyonel olarak görülüyorsa bunlarda paylaşılır öyle değil mi? ;)

herşeyi bilir
sinsice susar
sen yaparsın
o gelir bozar

son günü bekler
nefreti kusar
kalbi bataklık
yarını yutar

görmezsin
duymazsın
hep vardır

tepede beyaz bir saray
sarayda soytarı bir kral
kara haber
onun işi
sıra kimde

kanlı resimler ressamı sergide insan mezarı
satılık olan
karanlıktır
çerçevede

tanrısı para
kendine köle
sözleri zehir
onu dinleme

sadık uşaklar
eteğini öper
korku üretir
süslere gizler

alırsın
satarsın
yutarsın

tepede beyaz bir saray
sarayda soytarı bir kral
kara haber
onun işi
sıra kimde

kanlı resimler ressamı
sergide insan mezarı
satılık olan
karanlıktır
çerçevede

bi tanesi yukarda bi yerde yazmış rumuzu aklıma gelmiyo.müziği diilde yakışıklılığıyla bi yerlere gelir.o kişinin müzik anlayışına şaşıyorum doğrusu.adam müzik yapıyosa tipinden daha önce sesi önemlidir.tabii tipi(bakımlı anlamında diyorum) düzgün olacak.mesela murat kekilli yakışıklı diil ama adam tutuluyo.yakışıklı diil diye atalımmı adamı.
Bunlar BARIŞ için yıldırma politikaları.adam yarışmadan çıkar çıkmaz dizilerdemi oynadı.mankenlerlemi basıldı.hayır adam babalar gibi albüm hazırladı sevenlerine muhteşem bi albüm hazırladı.bence hepimizin yapması gereken şey adamı takdir etmek.şahsen ben barışı tebrik ettim yüzüne karşı konserinde.

Guitarist dostum ne denir çok iyi bir cevap tüm bunlar diyorum ya eleştiri yapacak nokta bulamayıpta sağa sola çamur atılması başka bişey değil ama zaman diyorum ya yep

calistooo en hit parçanın sözlerini yazmış bende başka bir hitinkileri yaziim bari ;)

İSTERDİM

Ölümü düşünmek gözlerimde çığlıklarla
Kuşlara isyan etmek uçamamaktan
Yüreğimdeki sancıları yaşamayı sevmek
Öğrenmemek, bildiklerimide silmek

İsterdim
Yeniden doğmak ya da hepten yokolmak
İsterdim
Daha iyi olmak, bir melek gibi
Kanat açıp dağlara uçmak
Birileri buna izin vermedi
Buralarda yaşamak izne tabi

Saçına dokunmak rüzgarların temasıyla
Yeniden coşabilmek karanfillerle
Uçurumları yenmek
kaygan zeminlerde
İsyanlara dalmak deli cesaretiyle

İsterdim
İsterdim
Kanat açıp dağlara uçmak

Acıyı yoketmek kalbinden sevdiklerimin
Geceyi çekip almak günlerinden
Maviye akmak sisli güz denizinden
Günahları affetmek Tanrı'nın dileği ile

İsterdim
İsterdim
Kanat açıp dağlara uçmak

Söz - Müzik : Dilek Neşe Açıker

ben sadece suratina bakarak bu yorumu yapmiyorum. tavirlari cok abartili. ya da mesela cem karaca'nin baska coverlanacak sarkisi kalmamis gibi(*) "islak islak"i calmis. insanlari gorunumuyle etkilemeye calistigi asikar. daha ne diyeyim.
*: bu lafi da baska yerlere cekecek kisiler oldugunu biliyorum. "islak islak" sarkisina karsi bir takintim yok. sevmemezlik de etmiyorum. ama dedigim gibi onu calmasi bile besteleriyle degil de "islak islak"in insanlardaki intibasiyla birseyler yapmaya calistiginin -maalesef bu sarki'yi cogu insan cem karaca'nin sadece iki sarkisindan biriymis gibi dinliyor. digeri de malumunuz tamirci ciragi- bir gostergesi.

yazi biraz uzun ve fazlaca karisik oldu herkesten ozur dilerim.

Albümünü dinlemedim ama klibini izledim..herkesin dediği gibi altyapısı baya güçlü..bakalım tutunabilecek mi?önemli olan uzun soluklu olmak...

Birde yarışmadan geldiği için eleştirilere bişey demek istiyorum ya bir yerde sürekli popülaritenin olduğu bu yarışmalardan birinden rock müzik söyleyen birinin kazanması bir (+) artı değilmi sizcede ki o yarışmada rock söyleyen tek insandı ...

Arkadaşlar muhabbetinizi bölmek istemem ama Barış'ın menajeriyle 15 yılı çoktan geride bıraktığımız bir tanışıklığımız vardır...

"kurşungeçirmez" bir arkadaş olduğu belki doğrudur ve ama bu hali belki işinin bir gerekliliği olarak gördüğündendir...

Yaptığı işte başarılı olduğu tartışılmaz bir insandır... Feridun Düzağaç, Demir Demirkan, Serdar Öztop gibi isimlerle başarılı çalışma dönemleri olmuştur...

Bu konuda dikkatli olunması, "özlenen uygar bir dünya düşü" adına sevindirici olacaktır...

fibonacci demiş ki:
ben sadece suratina bakarak bu yorumu yapmiyorum. tavirlari cok abartili. ya da mesela cem karaca'nin baska coverlanacak sarkisi kalmamis gibi(*) "islak islak"i calmis. insanlari gorunumuyle etkilemeye calistigi asikar. daha ne diyeyim.
*: bu lafi da baska yerlere cekecek kisiler oldugunu biliyorum. "islak islak" sarkisina karsi bir takintim yok. sevmemezlik de etmiyorum. ama dedigim gibi onu calmasi bile besteleriyle degil de "islak islak"in insanlardaki intibasiyla birseyler yapmaya calistiginin -maalesef bu sarki'yi cogu insan cem karaca'nin sadece iki sarkisindan biriymis gibi dinliyor. digeri de malumunuz tamirci ciragi- bir gostergesi.

bak dostum ben ereğliliyim ve barış bildiğiniz üzere uzun bi süre ereğlide barlarda çaldı.tanıyorum adamı yıllardır.o zaman ki tavırları tipi neyse şimdide o.yani bi değişme göstermedi.
ne olmuş ıslak ıslak'ı coverladıysa.güzel olmuş.bi türlü anlayamıyorum şu adamdan ne istediğinizi

yıne cover meselesı mı....bende karısıyım ama severek dınlıyorum...sonucta o tıp yarısmalardan en kalıtelı sekılde cıkan arkadas dımı

-GUITARIST- demiş ki:
fibonacci demiş ki:

bak dostum ben ereğliliyim ve barış bildiğiniz üzere uzun bi süre ereğlide barlarda çaldı.tanıyorum adamı yıllardır.o zaman ki tavırları tipi neyse şimdide o.yani bi değişme göstermedi.
ne olmuş ıslak ıslak'ı coverladıysa.güzel olmuş.bi türlü anlayamıyorum şu adamdan ne istediğinizi

Sevgili guitarist dostum ne güzel söylemişsin ağzına sağlık valla daha önce demiştim yine diyorum tüm bunlar kedinin uzanamadığı ciğere mundar deme felsefesinden başka birşey değildir ama görüyorumki forumda Barışı anlayanlar sevenler günbe gün artmaktadır. Sevgili guitarist sen ereğliden beri tanıyosun biz onu yarışmada tanıdık ve sevdik ve sonrasındada biraz tanıma imkanımız oldu Barış eğer abartılı davranıyorsa demiştim ya bu müzik camiasında samimi adam hiç ama hiç yoktur o zaman :LOL: Barış herşeyi ile doğal bir insan mütevaziliğinin yanı sıra duruşu yaşamı düşünce tarzı tam anlamıyla rocker bir yaşam tarzı o zaten asla kendini tepelerde bir yerde görmüyor o sürekli yaptığının daha iyisini yapmaya çalışıyor kendini aşmak için çabalayan bir insan Barış yolu açık olsun çünkü çok güzel şeyleri hakeden bir insan..

Islak ıslak parçaşına gelince tartışmasız Cem Babadan sonra onu taklit etmeden kendi tarzıyla parçayı en en enn iyi yorumlayan kişi isteyen istediğini söyleyebilir biberin acı ama gerçek olması kadar bir gerçektir buda :LOL:

Ayrıca yine senin dediğin gibi Gel gör beni muhteşem olmuş bunu coverlamayı düşünen süper insan menejeri zaten...
;)
Herneyse isteyen istediğini desin "gel gör bizi Barış neyledi" :metalhead

Barış' ın menejerini tanıdıktan sonra, iyi ki Barış' ın yanındaki O demiştim..

BArış' ın başarısının mimarı, sevdiği bir işi yapıyor bence ve bu konuda da çok başarılı..

Umarım hep birlikte çalışırlar..

öpüyorum sizi N.A. :elsalla

Sevgili eded yazın çok güzel ama forum kurallarına aykırı yani hepsini capslock ile yazmışsın şimdi bu forum silinir site yöneticileri tarafından bende yazını kopyaladım ve harfleri küçülttüm ve yazını buraya kopyalıyorum sevgiyle kal...

Dün akşam özellikle konserin 2. yarısı muhteşemdi... Haftaya herkesi vox a davet ediyoruz BARIŞ AKARSU yu canlı seyretmeye sanırım bu hafta rollinnde turkrocktan bzı arkadaşlar vardı zaten...

üretken olmamakla eleştirenler;bekleyin arkadaşlar bu daha ilk kasedi-tabi olsa bir artiydi ama bundan sonraki kasetlerini bekleyim görelim...

sesini,yorumunu eleştirenler,detone olmakla suçlayanlar,sahne showunu tiye alanlar;eminim siz barişin canlisini bir defa bile izlemediniz,böyle bir performans görmedim birak detone olmasini allah aşkina bir defa canli performansina gidin ve görün sadece bir defa yeter ben barişi çok sevdiğime rağmen,ilk canlisina gidince böyle bir performans beklemiyordum, tek kelime ile süperrr..
ses rengi beni inanilmaz etkiliyor,tabi güçlü gür yorumunuda unutmamak lazim...

cover yapmakla eleştirenler;allah aşkina kim cover yapmadi kim? teomanindan,mor ve ötesine,dumanindan,kurbanina kadar kim yapmadi bariş yapinca mi sorun olyor! ayrica gayet te başarili! albümde 3 cover arasinda en beğendiğim zülfünün 'gün olur şarkisi 'ayrica...

adam yarişmaya girdi ben rock söylüyorum ve söylicem dedi..
tarzini en başta kalin çizgiyle çizdi zaten...rockerim ben dedi hep

yarişma sonrasi,popülerliği alip ta 1-2 ayda mi kaset çikardi bakin,eğer yaz bitmeden çiksaydi,çok çok daha fazla satardi bide kendinizi onun yerine koyun,daha fazla satma şansina karşin,çalişti ve doğru düzgün bir albüm çikardi.

hemde siki bir rock albümü diğer bir çok rokci gibi ticari düşünüp bi kaç pop şarkiya kayiş yapayim demedi dinleyinde,son zamanlarda yapilmiş en iyi ve siki rock albümü olduğunu görün

adam dizi tekliflerini geri çevirdi-düşünün maddi açidan sağlayacaklarini ona yarişma popülerdi ama sadece bir araç,istese popülerliğini dizi mizyle devamda ettirir parayida cebine atardi ,ama yapmadi

magazinlerde mi boy gösterdi saçma sapan programlara mi çikti-ki o kadar çok bu programlara çikmasi için teklif geldi ki-siz kaset promosyonlari hariç hangi programlarda gördünüz barişi ki adamda ayrica 1.olmuş kanallar peşinde dolaşiyordu zamninda kenidini ortaya atmadi...

adam soyadiyla bile çikti ki herkez onu ismiyle taniriken,bu bile büyük bir risk bariş akarsu yeni başlangiç yapiyor.neden biz bu genç arkadaşa bi şans vermeyelim

tamam eleştiri olacak,barişinda eksikleri var,oda çailişyor bunlari kapatmak için :ama rock müzik adina bişeyler yapmaya çalişan barişa sirf yarişmadan çikti ve yakişikli olduğu için önyargiyla bakmayalim...

Arkadaşlar bu konuyu ben açmama ve barış'ı bu sitede ben dile getirmeme ramen, albümde hiçbir bestesinin olmaması bence gelecek açısından pek iç açıcı değil , çünkü kendi bestesi olmayan hiçbir rocker Türkiyede tutunamamıştır. Bu yetenek meselesidir eğer yaklaşık 25 li yaşlarda olan barış bu zamana kadar beste yapamadıysa bundan sonrada yapması oldukça zor. Geleceğini pek iç açıcı görmüyorum, ancak sağlam müzisyenler ile kurtarır, mesela ben albümünü volkan ve serdar çalıyo diye aldım, barışın albümü diye değil :)

rokerrocker saol yazımı taşıdığın için :) dediğin gibi herkezi 26 şubatta vox bekliyoruz :!:

yzımdada belirttğim gibi,bir artı olurdu ilk albümünde bestelerinin olması ama bundan sonraki albümlerinde kesinlikle Yaptığı besteleri koyacaktır :!: kasedinde bestesinin olmaması,beste yapmadığını göstermez.bekleyelim görelim...

tabi iyi müzisyenlere,Potansiyel gördüğü kişiler için çalışır,sorumluluk alır.para tabiki de mühim ama bir yere kadardır.Barışı beğenmeyip te birşeyler görmeseler sırf para için;Serdar ve Volkan bunca yıllık kariyerlerini,emeklerini riske atamazlardı(daha önce sırf para için barışla çalıştılar diyenlere cevabımdır)

BARIŞ AKARSU
Sıcak-Sevecen-İnsancıl-Alçak Gönüllü-İyi Niyetli,
Ses-Yorum-Karizması,
Mükemmel Sahne Performansı,
Kitlesi ile Birebir İletişimi,

İzlenmeye değer...

Konserini izlemeden,
Albümünü dinlemeden

1 kliple
Acımasızca eleştirmemenizi öneririm.

İlk cover yapan da BARIŞ AKARSU değil.

Sanki bulduk bir açık yüklenelim der gibi...

Geri