Barış Akarsu

Queen_of_Metal demiş ki:
hayır anlamıyorum ingilizce söyleyince ne oluyor:)
bakınız diken,pilli bebek,mavi sakal,moğollar ve bunun gibi gruplar türkçe müzik yapıyorlar..çok da kaliteli..ingilizce telaffuza göre mi eleştireceğiz müzisyenleri:)

zaten ingilizce dinlemek istediğim zaman dünyada yüzlerce grup var..açıp onları dinliyorum:)nightwish,haggard,iced earth,sepultura,maiden,white snake ve sayamayacağım bir dünya grup..

bırakalım yurdum insanı türkçe müzik yapsın..:)

kesinlikle katılıyorum Türkçe Rock olmaz diyenlere katılmıyorum oluyor çokda güzel oluyor hatta beni bizi yansıttığı için dahada çok seviyorum ama tabiki benim için bir metallica, bir iron maiden bir white snake bir whit lion bir skid row bon jovi manowar def lepart çok özel gruplar

Geçenlerde Athena'yı bi programda izledim Türkçe Rock daha güzel oluyor ve dolu dolu söyleniyor vb şeyler söyledi gerçekten de öyle..Birde Türkiye'de sanatçılar istediği kadar İngilizcesini ilerletsin söylerken sözler kabak gibi ortada,normalde şarkıyı istediğin kadar başa al çoğunu anlamazsın ama bizden biri İngilizce şarkı yapınca öyle olması mümkün olmuyor.. :p

Queen_of_Metal demiş ki:
hayır anlamıyorum ingilizce söyleyince ne oluyor:)
bakınız diken,pilli bebek,mavi sakal,moğollar ve bunun gibi gruplar türkçe müzik yapıyorlar..çok da kaliteli..ingilizce telaffuza göre mi eleştireceğiz müzisyenleri:)

zaten ingilizce dinlemek istediğim zaman dünyada yüzlerce grup var..açıp onları dinliyorum:)nightwish,haggard,iced earth,sepultura,maiden,white snake ve sayamayacağım bir dünya grup..

bırakalım yurdum insanı türkçe müzik yapsın..:)

Tamam da ingilizce söleyince ne oluyor sizce ne oluyor:) dikkatli oku bakalım yazdıklarımı:)

Yurt dışında başarılı olamassınız,zor hatta çok zor çünkü dünyanın ortak dili ingilizce,ama şunu da sölemekte yara görüyorum;yurdum insanı türkçe müzik yapar ,evet güzel guruplarımız da var ama bu Türkiye ile sınırlı kalır.

Tamam zaten yukarda saymış olduğun guruplar nightwish,haggard,iced earth,maiden ve dasha niceleri varken ben yurdum insanın yapmış olduğu müziğinde bunların yanında koca bir hiç olduğunu da söYliyebilirim:)
Zaten bu üstadlar sadece kendi ülkelerin de değil aynı zamanda ;dünya çapında bi rüne sahiptir:)

Tama yurdum insanı kendi çapında ;sadece kendi yağınla kavrularak kendi ülkesinde müziğini yapmaya devam etsin bakalım:) ,bu kafayla yurdum insnaı daha nice maidenlar dinliyecektir şüphesiz.Vatan,millet sakarya mantalitesi ile devam edin siz:)

hayır be dostum alakasız..bak pentagram yurtdışına açıldı..eyvallah ingilizce söylüyor ve bu dediğin noktada yurtdışına açılma konusunda haklısın ama pentagram türk müziğinide yansıtıyor yaşatıyor dışarıda da..

ama birde şunu düşün dostum: tc.de sayısız grup var ingilizce müzik yapan..kaç tanesi açılabildi..müzik zaten başlı başına zorlu bir yolculuk..olay vatanseverlikle fln ilgisi yok! ama ilk önce kendi yurdunda tanın..beğenil..yurtdışını ondan sonra düşün..emeklemeden uçulmaz be dost..

Queen_of_Metal demiş ki:
hayır be dostum alakasız..bak pentagram yurtdışına açıldı..eyvallah ingilizce söylüyor ve bu dediğin noktada yurtdışına açılma konusunda haklısın ama pentagram türk müziğinide yansıtıyor yaşatıyor dışarıda da..

ama birde şunu düşün dostum: tc.de sayısız grup var ingilizce müzik yapan..kaç tanesi açılabildi..müzik zaten başlı başına zorlu bir yolculuk..olay vatanseverlikle fln ilgisi yok! ama ilk önce kendi yurdunda tanın..beğenil..yurtdışını ondan sonra düşün..emeklemeden uçulmaz be dost..

Pentagram yurt dışına açıldı hatta yurt dışındaki ismi mezar kabul ,ben zaten demiyorum ki kendi ülkesinden yapmadan yurt dışıına açılsın,anlatmak istediğim ana düşünce ;vokal,solist müzikte çok öenmli bir yer tutar.Özellik tabiki kimse kendi müziğini yapmadan yurt dışına açılmıcak.Yalnız pentagramın çoğu şarkısı ingilizce.Pentagram gurubu ingilizce şarkıları seviyor,ve güzelde yazıyorlar.AYrıca pentagram yurt dışında az ya da çok tanınıyordur buna da şüphem yok.Pentagram Türkçe şarkıları var ama yanın da ingilizce de var dikkat et:) Ben size demedim ki Türkçe müziğe karşıyım ,burdaki görüşüm yanlış anlaşılmasın ben de Türk vatandaşıyım,kendi ülkende ,kendi dilinle müzik yapıcaksın yani Türkçe .Ama ileriye dönükte oynamak lazım.Dünyada ortak dil ingilizce ve nightwishin kaç tane ingilizce şarkısı var bri düşünün?;)

Gelelim Türkiyedeki guruplara: Bir kere Türkiyede önüne gelen müzik yapıyor.Bizim ülkemizin müzik piyasası kama karışık zaten.Tabiki müzikte aynı zmaanda şansın olucak,bir şeyler yolunda gidicek bunlar da etmen şüphesiz.aMA Türkiye de o kadar sağlam sanatçılar çok az hani bizim deidğimiz gerçek anlamdaki büyük üstadlar ve sanatçılar.En başta çilekeş,manga gibi guruplar kalitesiz ve kötü bana göre diken iyi ,kesmek şeker niceleri bu guruplar da sağlam,ama şu ingilizceye olan nefretimizi yenelim artık,biliyorum ülkemizde ingilizce sevilmiyor.Mecbur iş alanın da kullanmak için millet zorlan öreniyor.Aslında tüm piyasaya yansımış bu .Müzik piyasası da bundan payını alıyor.Sonuçta arabesk toplumuz hala.Verilen kurtlar vadisi dizileri bilmem ne ,ne demek istediğimi anlıyorsunuz.Batıya ayak uydurun ,batılı olun demiyorum ama bir şeylere ulaşmak için ortak malzeme kullanılmalı.Nedir o da, ingilizce bunlardan bi tanesi.İngilizcenin müzikte önemli bir payı var ve baya da olucaktır.Zaten
bakın ingiliz ve amerikalı müzisyenler haricindeki başarılı guruplara ,scorpions alman şarkıları ingilizce,nightwish finlandiya ama şarkıları ingilizce :) nedne ingilizce acaba? ingilizceyi çok mu sevdiklerinden ?hayır tabiki:) Dha çok var sonata artica,anathema,....... bri kaç tane örnek yeterli sanırım...

Ama senin dediğine bi şey demiyorum sevgili dostum,o konuda da hem fikiriz zaten.Kendi dilimiz de de müzik yapıcaz orda hem fikirim sadece ama yurt dışında ingilizcenin borusu öter onu demek istedim ;)

eyvallah bende ona katılıyorum:) bende ingilizce düşmanı değilim zaten..ki dinlediklerimin %90 ı ingilizcedir:) sen benim anlatmak istediğimi anlamış ve fikirlerinide çok güsel sunmuşsun zaten..hemfikiriz bi çok konuda..

saygılar..

rockerrocker demiş ki:
johnnyturhan demiş ki:
ben yeni gordüm olayları hala soktayım... neyse barıs akarsuyun yeni albümünde kendisine ait sarkıalr varmı bilgisi olan ???
Evet yeni albümünde BARIŞ ın sözü bestesi aranjesi hepsi olacak bu albüm herşeyi ile BARIŞ AKARSU yu yansıtacak

ya sevgili black knigth seni tartışmacı kişiliğinden dolayı kutlarım ya nasıl yani burada ingizce şarkı söylenip söylenmemesi tartışılmıyorduki sen maşallah yine her zamanki kendin çalıp kendin söylemişsin :twisted:

Müzik evrensel olduğuna göre İngilizce söylemek şart olmasa gerek diye düşünüyorum ama dip not Barış ın diyalek olayı çok şyi yani iyi bir teleffuz yeteneğine sahip

HImm evet biraz konuyu dağıttımı kabul ediyorum ama gene barışla iligili bir yorum yaptım ordan oraya geçtim eheh:) ne gzüel işte tartışıyoruz:)

Bu tebriğinizi de bir iltifat olarak alacağım:p Neyse barışta iniglizce şarkı konusunda kendini geliştirsin eğer ingilizce iyi sölerse ki bunu yapabilecek kişi yok denecek kadar az ülkemizde var ise de belki bir kaç tane :)

bu arada eklemek istiyorum..ülkemizde çok kaliteli sanatçılar var...ismini azlıkla duyduğumuz ama iyi işler yapan.. öldükten sonra değeri anlaşılan vs..
sanatçılara şans vermeli diye düşünüyorum..onların iyi projelerde yer almasını istiyorsak desteğmizi esirgememeliyiz..lakin bu destek gelmediğinde her iki taraf içinde bir yıkım sözkonusu..

Queen_of_Metal demiş ki:
bu arada eklemek istiyorum..ülkemizde çok kaliteli sanatçılar var...ismini azlıkla duyduğumuz ama iyi işler yapan.. öldükten sonra değeri anlaşılan vs..
sanatçılara şans vermeli diye düşünüyorum..onların iyi projelerde yer almasını istiyorsak desteğmizi esirgememeliyiz..lakin bu destek gelmediğinde her iki taraf içinde bir yıkım sözkonusu..

Tabiki de var olmaz mı... İsimsiz kahramanlar,kimisi ismini bildiğimiz sanatçılar ,değerleri az kitlelere ulaşmış.Dünyada da böyle.Amerikalı ahbabım da bana aynı şeyi sölerdi.Texasta müzisyen bir dostum şöyle dmeişti: Ameirka da milyonlarca sanatççı var ,çoğu barlarda ekmek parası çıkarmaya çalışıyor ,işte müzik işi de şans derdi bana ,barlarda prodükterler,müzik şirketi sahipleri,menejerler izlemeye geliyor müşteri kılığında ,tabi gezip gezip yeni yetenekler keşfediyorlarmış ,amerika da bu işle rböle dedi.Tbaiki Amerika uçuk bir örnek kaç milyonluk bir ülke .....

Türkiye ile alakası yok oranın tabi,orda da çok müthiş ismi duyulmamış sanatçılar var ki neler var.....

ne satrianiler var ne malmsteenler var..... Önemli olan bir insanın nasıl mutlu olduğu ,herkesin bir dinleyicisi var .Kendine özgü yaparsın ,ufak bir kitlenolur ama o bile harikadır.Bu demek istediğimi çok iyi anlatan bir filim var arkadaşlar ''Rock star'' diye 2001 yapımı; bulun izleyin bu filmi derim.

Öldükten sonra değeri anlaşılan sanatçıların değeri biliniyordu onlar yaşadıklarında da ama ülkemiz basın medyası hangi sanatçılarla-sözde sanatçı- ilgilendiği apaçık ortada.Bizim ülkede medyatik olmak kötü çünkü kültürel kargaşadan.

Ama Amerikada medyatik olmak iyidir medyatik olmamakta iyi hepsi güzel.Bu bizim ülke için biraz kötü tabi.Rock müziğin yapısı zaten bizim ülkede yeni yeni oturuyor hala da oturmuş değil ne bekliyoruz ki zaten rock müziğin ana vatanı Amerika zaten..Bana göre rock ve metal müzik kategorisin de başarılı olan ülkeler: Amerika,Almanya,finlandıya ,İngiltere

Gerçi bu önemli değil ,adamlar yaptığını yapmış ,bizdeonları kaç sene arkadan takip ediyoruz ,am aolsun bizde bu kadar yapabiliyoruz ,yaparken bocalıyoruz ama yavaş yavaş olucak bu işler:) Tabiki Pentagram rock dünyamızda önemli bir yeri var yurt dışı tecrübesi açısından ve ingilizce şarkılaır ile.BU inkar edilemez ama genele bakıldığında bu forumda baya türk rock ve metal dünyasındaki eleştirileri çok haklı buluyorum.Çünkü ben fazla sağlam sanatçı göremiyorum ülkemizde ,sayılı bunlar..Eleştirileri de haklı buluyorum. Az olan bir şey değerlidir arkadaşlar. Az olan değerli olduğu için bu kadar olumsuz eleştiri de müziğini bana göre istediği kaliteye ulaştıramamış o çoğunluk müzisyenleredir.

Aslında konuyu da fazla dağıtmadan şunu da sölemek istiyorum ,barış arkadaşımız da kendi çapında bir şeyler yapıyor ,bakmayın ben takılıyom muhabbet olsun fena değil ,çocuk uğraşıyor elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor,efendi de çocuk nur akıyor yüzünden dostumuzun:) yalnız ben bu forumda barışla ilgili bir önemli eleştirim vardı o da şu idi : barış elinden gelenin en iyisini yapar ama bir yere kadar gelişir dedim ,canlı da dinledim ben barışı ,yani sallamıyorum güney kesmimden.Ben 10 senedir müzikle uraşıyorum aynı zamanda ,dayılarım müthiş müzisyenler yabancı ünlü sanatçılarla beraber çaldılar ,isim de vermicem çatlayın:).o yüzden bir şey eleştiriyorsam vardır bir bildiğim.Açıkçası nota bilgim sıfırdır,her şeyi kendi kendime örendim. Ve ben şuna inanıyorum yeteneğin varsa doğuştan ,ilerlersin yeteneğin yoksa bir yere kadar ilerlersin anltmak istediğim o sevgili barış arkadaşıma müzik çalışmalarında başarılar dilerken ,işte barışın doğuştan bir yeteneği yok ,ama barış gelişicek tabiki bir yere kadar,şu önemlidir bir benzetme yaparsak bir analogy ile: Bir futbolcu vardır doğuştan yeteneklidir ronaldinho gibi mesela ya da ülkemizde fatih tekke gibi,rüştü gibi kaleci mesela fenerli,eski gs li futbolcumuz emre ya da bjk li sergen ... yani yetenek önemli herkes futbol oynar ,herkes gitar çalar şarkı söler belli bir eğitim alırsa.Ama yetenek bambaşka,yetenek her zaman gelişir,sendedir çünkü o,çalışıarak yeteneğini geliştirirsin.Yetenekler arası farklar varıdr am abunlar averaj yeteneklerdir ,bunlar doğuştan olmaz insanda vardır ama baskın değildir.Yani insanda 7 çeşit hatta 8 çeşit zeka vardır bunlardan genelde biri baskındır,işte olan o baskın olan zeka senin yeteneğindir,genelde bazılarında iki zeka da baskın olabilir ama genelde o ikisinden biri daha baskın olur ,blimsel mevzular...(İşte bu yüzden bazı insanlar sanatçı doğar doğuştan,işte biz bu zeka türüne ''Musical\rhthmic zeka diyoruz.) Bazıları da kendine olan averaj bir yetenekle doğar.. İnsan bir sürü averaj seviye de olan yetenekle doğar, o averajdır baskın değildir ,her insan da vardır ki o yetenek belli bir yere kadar ilerler orda tıkanır:)

Konuyu daha sonra detaylı olarak tartışırız gene.Şimdilik burda noktalıyorum.:)

Black_knight:
Aslında konuyu da fazla dağıtmadan şunu da sölemek istiyorum ,barış arkadaşımız da kendi çapında bir şeyler yapıyor ,bakmayın ben takılıyom muhabbet olsun fena değil ,çocuk uğraşıyor elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor,efendi de çocuk nur akıyor yüzünden dostumuzun:) yalnız ben bu forumda barışla ilgili bir önemli eleştirim vardı o da şu idi : barış elinden gelenin en iyisini yapar ama bir yere kadar gelişir dedim ,canlı da dinledim ben barışı ,yani sallamıyorum güney kesmimden.Ben 10 senedir müzikle uraşıyorum aynı zamanda ,dayılarım müthiş müzisyenler yabancı ünlü sanatçılarla beraber çaldılar ,isim de vermicem çatlayın:).o yüzden bir şey eleştiriyorsam vardır bir bildiğim.Açıkçası nota bilgim sıfırdır,her şeyi kendi kendime örendim. Ve ben şuna inanıyorum yeteneğin varsa doğuştan ,ilerlersin yeteneğin yoksa bir yere kadar ilerlersin anltmak istediğim o sevgili barış arkadaşıma müzik çalışmalarında başarılar dilerken ,işte barışın doğuştan bir yeteneği yok ,ama barış gelişicek tabiki bir yere kadar,şu önemlidir bir benzetme yaparsak bir analogy ile: Bir futbolcu vardır doğuştan yeteneklidir ronaldinho gibi mesela ya da ülkemizde fatih tekke gibi,rüştü gibi kaleci mesela fenerli,eski gs li futbolcumuz emre ya da bjk li sergen ... yani yetenek önemli herkes futbol oynar ,herkes gitar çalar şarkı söler belli bir eğitim alırsa.Ama yetenek bambaşka,yetenek her zaman gelişir,sendedir çünkü o,çalışıarak yeteneğini geliştirirsin.Yetenekler arası farklar varıdr am abunlar averaj yeteneklerdir ,bunlar doğuştan olmaz insanda vardır ama baskın değildir.Yani insanda 7 çeşit hatta 8 çeşit zeka vardır bunlardan genelde biri baskındır,işte olan o baskın olan zeka senin yeteneğindir,genelde bazılarında iki zeka da baskın olabilir ama genelde o ikisinden biri daha baskın olur ,blimsel mevzular...(İşte bu yüzden bazı insanlar sanatçı doğar doğuştan,işte biz bu zeka türüne ''Musical\rhthmic zeka diyoruz.) Bazıları da kendine olan averaj bir yetenekle doğar.. İnsan bir sürü averaj seviye de olan yetenekle doğar, o averajdır baskın değildir ,her insan da vardır ki o yetenek belli bir yere kadar ilerler orda tıkanır:)

demek insan istediğimi doğru ve seviyeli bir eleştiri yapabiliyormuşş..
bu konuda sana katılıyorum güzel açıklamışsın.. ;)
tabi doğuştan sanatçı olup olmadığına ..ikinci albüm ve diğer albümlerde karar vereceğiz...

-GUITARIST- demiş ki:
hala daha neden barışın üzerine bu kadar gidiyosunuz anlamak mümkün diil.adam gayet başarılı we emin adımlarla gidiyo işte.ne war bunda

Değer verilen kişiler üzerinde tartışma yapılır...Eğer hakkında konuşulmasaydı o zaman düşünmek gerekirdi..Hesaba alınmayan şahsiyetler hakkında kimse yorum yapmaz..BARIŞ konuşulsun,tartışılsın,eleştirilsin..Bütün bunlar onun doğru yolda olduğunun göstergesidir..

barış zaten eleştiriye açık bir şahsiyet kişilik olarak da... çok da mütevazi bir yapısı var.. aman neden beni eleştirdiler diye saçma sapan tavırlar sergileyecek biri hiç değil... sevilen adamlarda eleştirilmeli ki daha iyilere yol bulabilsin..

Eleştiririm ya da başkası eleştirir ben barışı değil sadece ,eksik gördüğüm bi şey varki herkesi eleştiririm .Tabi barışı eleştirmedim ,cem köksalı eleştirdim onu eleştirdim bunu eleştirdim barışı sevdiğimden mi y ada on akıl olduğumdan mı hayır tabiki ,ikis de değil tanımam etmem ,tamamen nötr.
Önemsediğimden dğeil aslında barışı dikkat edin tartışmlarımın çoğunda barıştan ziyade farklı yerlere de değindim evet konu dışına sapma oldu ama ,tartıştığım noktalar sadece barışa yönelik dğeil genel bir yorum olarak alınmalıdır diye düşünüyorum.

Barış bir örnek sadece.Yapıyor müziğini çocuk. onun dışında başka yerlere de değindim..Türkiyedeki müzik mantalitesini neden bböle olduğu?Ülkemizdeki Türk gurupları dünyaya açılamıyor?Bunun arkasında yatan nedenler ne? Size ingilizcenin bunda bir etmen olduğunu sölemem size mantıksız gelebilri am abunu size mantıklı olarak nenden ve örneklerle sundum üstelik alıntı yapmadan kendi fikirlerimle,iyice düşünürseniz gayet mantıklı geldiğini anlıyacaksınız.

;)

Barışta yetenek olup olmadığını hiç bir zaman albüme göre değerlendiremessiniz bence, mantık burda yanlış,arkadaşlar albüm ile canlı performans bir olmaz,albümde ses temizlenir ,ses kirliliği alınır özel cihazlarla olan şeyler bunlar vokalin sesiyle oynanır,pürüzler alnır:)

Bir de şu var bir insan da yetenek varsa kendini belli eder zaten verdim size örnekler yukarda bahsettim ,bu adamda yok dedim yetenek,bahsettiğim doğuştan olan yetenek :)

Tabi benim bahsetiğim bu yetenekler Allah vergisi ,genlerde olan yetenekler.Bu yetenek işi ikinci albümde görelim yeteneğini ya da ilk albümde görelimle olmaz ,o zaten onu küçük yaşlarda ya da daha genç ergenlik yaşşarında belli eder,kişi de varsa o yetenek ikinci albümü bekliyelim yeteneğini görleim demeye gerek kalmaz:) Var ise vardır o yetenek zaten.Olmadığını düşünüyorum,otorite müzisyen arkadaşlarım ve dayılarım da ki bu sölediğim insaları ben çok iyi bildiğim için sağlam üstadlar:) ve kendi tecrübelerime dayanıp kimlerin yetenekli olduğunu ya da olmadığını ben de bir müzik adamı olarak sanırım daha iyi anlarım diye düşünüyorum müsadenizle o kadar olsun artık:)

Bu arada şunu da unutmadan,herkes iyi vokal olamaz bu çok önemli,Türkiye de sesi iyi olan çok az sanatçı var aslında ,gerçekten doğuştan sesi iyi olan yetenekli ,bakınız bir vokal dendiği zaman sadece vokal olarak iyidir,enstrüman hakimiyeti zayıf olur genelde çok iyi vokallerin.Vokali çok iyi olan guruplara bakın ,Pentagram...... örnek olarak...

Misal;

Sİz sanıyormusunuz Pentagramdan Murat üstad tip vardı da adam da sesiyle değil tipiyle sanatını icra ediyor..... Hayır işte adam da harika bir ses var ,canlı da süper sölüyor ,hatta murat üstadın ses tonu bazen nasal çıkıyor bruce dickonson ı andırıyor,benziyor ama değişik kendine özgü bir sesi var,bence.....

Black_knight:
Tabi benim bahsetiğim bu yetenekler Allah vergisi ,genlerde olan yetenekler.Bu yetenek işi ikinci albümde görelim yeteneğini ya da ilk albümde görelimle olmaz ,o zaten onu küçük yaşlarda ya da daha genç ergenlik yaşşarında belli eder,kişi de varsa o yetenek ikinci albümü bekliyelim yeteneğini görleim demeye gerek kalmaz:) Var ise vardır o yetenek zaten.Olmadığını düşünüyorum,otorite müzisyen arkadaşlarım ve dayılarım da ki bu sölediğim insaları ben çok iyi bildiğim için sağlam üstadlar:) ve kendi tecrübelerime dayanıp kimlerin yetenekli olduğunu ya da olmadığını ben de bir müzik adamı olarak sanırım daha iyi anlarım diye düşünüyorum müsadenizle o kadar olsun artık

tabi bu yeteneğin var olup olmadığına küçük yaşlarda sen göremezsinki en yakındakiler görür...bazı sanatçılar vardır ilk albümünden memnun olmazlar ama ikinci albümünde kendini tam olarak ifade ederler ..yani demek istedim ki tamamen olaya olmsuz bakmamak bekleyipte görmek şans vermek demek istedim....

barış akarsu passage live'de..

13 mayıs c.tesi
20 mayıs c.tesi
27 mayıs c.tesi
3 haziran c.tesi

PASSAGE LİVE da olucak...

bilet fiyatı:20ytl ve kapıda satılacaktır..

deryakulahci:

tabi bu yeteneğin var olup olmadığına küçük yaşlarda sen göremezsinki en yakındakiler görür...bazı sanatçılar vardır ilk albümünden memnun olmazlar ama ikinci albümünde kendini tam olarak ifade ederler ..yani demek istedim ki tamamen olaya olmsuz bakmamak bekleyipte görmek şans vermek demek istedim....[/quote]

Şimdi tabiki de benim bahsetitğim olay doğultan yetenekli olan kişiler tabiki de en yakın çevrelerince daha da iyi bilinir ve tanınırlar .Bu başka bir şey.

Ben zaten canlı performansını izledim ,ikinci albümde çıkış yapabilir ,gzüel şarkılar vardır ona bi şey demem ama benim bahsettiğim oyetenek yok barışta malesef ;tekrar dediğim gibi ben bir normal dinleyici olarak eleştirmiyorum barışı;ben de bir müzik adammıyım ve deidğim gibi bir çok prof tanıyorum bırakın da kim de yetenek olmup olmadığını anlıyim yani,belli bir birikimim var:) Tabiki dinleyinci olanşlar olaylara benim açımdan bakamazlar,bunu da beklemiyorum siz seviyorsunuz dinliyorsunuz ,ikinci alümde yeteneğini görelim meselesi dğeil bu yetenek olayı ,anlatmak istediğim oydu.Ben canlı izledim ve anladım olmadığını.

Tabiki barış kendine ,yanında iyi müzisyenler barındırdığı sürece dah aiyi yerlere gelicektir şiphesiz ama tabiki bu müzisyenlerin iyi olması ile ilgili dah aziyada.Örnek olarak mesela haluk levent ,çoğu metalci dinleyici ve rock severler haluk leventi sevmez bunun nedeni haluk levent ama bilirler halık leventin gitaristleri ve diğer müzisyenlerinin ne kadar sağlam elemanla rolduğunu.Sonuç olarak çok iyi ve yeteri kadar iyi olmayan vokaller ,yanındaki çok iyi müzisyenlerle açığını kapatır :) ,bu da müzikte taktik işte:)

Serdar öztop kimle çalıyordu?:) Haluk leventle:)Haluk iyi müzisyenler barındırdı çevresinde ;akılllı adam işi biliyor:)

Geri