Mor ve Ötesi

piyasa oldukları için hem seviniyorum onlar için hemde dinleyeciler açısından üzüldüm ben..
konserlerine gidiyorum ve her konserde daha da alakasız tipler görüyorum piyasa olmalaraının kötü sonuçlarından biri gerçek dinleyici kitlesi arka planda kalıyo... :roll:

bence olumlu yanları daha fazla basıyor o konuda sonucta sevdigin bir grup ise ve album yapmaya devam etmelerini istiyorsan(dogal olarak) paraya ihtiyaçları olucaktır :LOL:

Norton_Antor demiş ki:
TRaCeY_CHaRLoTTe demiş ki:
ilk klip tamamen filmden kesitlerden oluşuyordu..ikincisi şarkının albüm içindeki yerini belirten bir klip oldu..şarkının albümdeki yeri ve anlamını anlatmak için..aynı şarkıya bir klip daha çekilmesinin bir diğer nedeni ise çok istek alması, çok sevilmesiydi..ilk klipten çoğu kişinin haberi bile yoktu..

evet şarkının bir de amorphis'in tuonela albümündeki yeri var.amorphis'in the way şarkısından arak bir derdim var.saygı duyulacak bir grup değil mor ve ötesi...
bir kere her gruba saygı duyulmalı..iyi yada kötü..istersen sev istersen nefret et en başta emeğe saygı diye birşey var..eleştirmelisin de buna da birşey demiyorum ama yapma..saygı duymak apayrı birşey..

secodeco demiş ki:
tüm şarkıları çok güzel ama sevda çiçeğini keske fikret kızılok abimize bıraksalardı.ben bu cover ı fazla beğenmedim
+1 katılıyorum albümde beğenmediğim tek parça..
ayrıca neden uyan isimli parçaya klip çekmiyorlar onu anlamadım,tamam istekleri olabildiğince piyasa olmak ama bence sevda çiçeği,veya derdim var ın yerine uyan klip çekmeliydiler, şimdide serseriye çekecekler sanırım... anlaşılan daha fazla piyasa olcaklar..

Kusura bakmayın biraz sert konuşacağım baştan uyarayım dedim...
Bu Harunum,Keremim zartım zurtum nickli arkadaşlarımızın gelip burada zırvalamalarını sevmiyorum.Neden?Çünkü önyargılılar ve bu zaten nicklerinden belli oluyor.Sevdikleri MVÖ elemanından birine sert eleştiri yapsak bir katil olma potansiyeline sahipler!!!
İnsanı insan yapan faktörlerden biri,insanı geliştiren nadir faktörlerden biridir eleştiri ve herkesin buna saygı duyması lazım...Lütfen eleştiri modunun ıdşına çıkmayalım.Yok senin avatar'ın yok benim avatarım.Avatarınızdan ibaret olmayın.
Ben MVÖ'yü eskiden beri tanıyan biriyim.Geldikleri noktayı beğenmiyorum.(Albüm şarkıları çok güzel.Ona lafım yok.Albüm değil ama.Bu nasıl laf lan öyle diyecekler olur mutlaka söyleyeyim.Sözler şahane ama tonlar,melodiler hiç eski MVÖ tarzına benzemiyor.Bariz bir sapma var.Bkz:Şehir,Bırak Zaman Aksın)Ama grubu bu hale getiren de bence Harun'un ta kendisidir.
Nasıl Metallica Cliff'in ölümünden sonra bir bocalama,piyasa olma ve para kazanma çabasına girdiyse;Derin'in ayrılmasından sonra MVÖ de bu yola girmeye başladı!(özellikle şu son albüm)...
Umarım bu eleştirilerime HÖDÖ HÖDÖ diye değil mantık ve saygı çerçevesi içinde cevap verirsiniz.Özellikle Harunum;harun_bir_tane vs. gibi nickleri olan arkadaşlar.
Turkrock'ın forumlarında yorumlara,eleştirilere verilen sert cevaplar ve saygısız konuşmalardan gına geldi çünkü.
Tüm saygılarımla!

Ya arkadaş haklısın yani .. Bende sana katılıyorum ama bazı katılmadığı m durumlar da var..Aslında gerçekten eski kasetlerine baktığımda baya bi değişiklik olmuş dediğim tabiiki de oluyor..Gerçekten de öyle..Ama bence bu albümleri de hoş..

prominx, sana katılıyorum..eski albümlerindeki tadın olmadıgını düşünüyorum ama bence iyilerin içinde en kötüsü dys ... benim anlayamadıgım şey, insanların bu albümle birden mvö aşkının kabarması?? eskiden sevmeyen insanlar neden artık mvö ni baştacı ediyor??bugün dys yerine bırak zaman aksın olsaydı yine şimdiki gibi parlayacak mıydı mor ve ötesi??
hayır...çünkü insanlar farklı şeyler bekliolar,bazı insanlara cok sıradan ve garip gelebiliyor bazı şarkılar..bi arkadasa balıkları dinletiorum ne uyuz şarkı diyor..ama sevdaçiçegini yere göge sıgdıramıyor! bu artık zevk meselesinden cıktı, tamamen popularite ile ilgili bi olay haline geldi..
insanlar kendi zevklerini unuttular,başkaları onları nereye cekerse oraya gidiyorlar..ama maalesef bunun hala farkında diiller..

belki farkındalar ve bundan memnunlar.. daha önce de yazmıştım bogaziçi konserinde harun seyirciye "2-3 sene önceki seyirciden daha iyisiniz" demişti.. benim gözumde gercekten bitti harun o gunden sonra...

mad demiş ki:
belki farkındalar ve bundan memnunlar.. daha önce de yazmıştım bogaziçi konserinde harun seyirciye "2-3 sene önceki seyirciden daha iyisiniz" demişti.. benim gözumde gercekten bitti harun o gunden sonra...

insanın inanası gelmiyor aslında..
bence suç harun'da diil kesinlikle.. mor ve ötesini bu hale getiren bazı dinleyicileridir(seyirci de diyebiliriz tabii)

mad demiş ki:
harun bu sözüyle eski dinleyiciden iyisiniz dememistir.bir önceki OLAYLI bogazici komserinden sonra gelisme oldugunu vurgulamıstır.adamları az daha gebertiyolarmısta o bakımdan.acıklama bizzat harun tekin den

Dişi Zamiri..gerçekten çok kaliteli bir şarkı olmuş..bir nevi morveötesi tarzındanda aykırı.. :roll:

Serseri güzel bir parça her albümünde farklı bir sound var muthiss ötesii bir performansları var . Ben Derin bir mvö hayranı olarak diorum ki bütün parçalarına çeksinler isterim zaten onlarda bütün şarkılarını kliplendirmeyi düşünüyorlardı :d ulusal bi tv de söylemişlerdi . Keşke öyle kapatsalardı ama olmadı işte

Ya beyler bayanlar bırakın istedikleri şarkıya klip çeksinler kafa karıştırıyorsunuz:) Bence dys'de yaptıkları gibi onlara para ve prestij kazandıracak birşarkıya klip çekecekler.Hayırlısıolsun diyorum ve bu konuda başka birşey demek istemiyorum.Klipleri Kral TV'nin topoş VJ'lerinin ağzına düştükten sonra ne halt yerlerse yesinler...
Kral TV'de MVÖ-Bir Derdim Var şarkısının VJ Bülent'in ağzından anonsu(bizzat şahit oldum) :"Evet şimdiden çığlıkları duyabiliyorum.Sırada YENİ BİR GRUP!!!!'tan yeni bir video Mor ve ötesi-bir derdim vağğ geliyoğğğ(topoş ağzıyla öööhhhh!!)
Üstüne söylenecek bişey bulur musunuz bilmiyorum...

zeynep_busra demiş ki:
yanlış hatırlamıyorsam bi de bi müzik kanalında söylemişti biri şimdi hatırlamıyorum ama serkan güvenilir bi kaynak bence

Bende 9 ocak ta ank daki konserde Harun dan duydum , konuşurken söylemişti..Hatta ilk önce "bir derdim var" yerine konser videolarından birinden "serseri" ye klip çekiceklermiş ama daha sonra kararları değişmiş..Ama şimdi de "serseri" ye klip düşünüyorlar.. ;)

Çoook öncelerde tanımıştım.. ''yanlız şarkı'' dinleyip içerdik milletle. Sonraları 99 yılında çıkan ''bırak zaman aksın'' albümünü hemen hemen her gün dinler olmuştum. Ve bu albüm de benim mizacıma göre mor ve ötesi hikayesinin bittiği albümdür zaten. Daha ötesi yok bu işin. Ben hala arada bir açıp ''Son Giden'', ''Mucize'' gibi herkesin anlayamayacağı manevi bir dille yazılmış şarkılarını dinliyorum. Benim için mor ve ötesi o yıllarda kaldı. Hatta ''Son Giden''in klibinin ilk gösterildiği günü hatırlıyorum. O zamanlar Eko tv vardı. Güven Erkin Erkal program yapardı bu kanalda. İlk onun programında çıkmıştı. O dönem Grizu, Kesmeşeker gibi aynı ayarda grupların da albümleri ve klipleri yeni parlıyordu...
Şimdi ise yeni sevenleri var... ;) Ne diyeyim... Yavuz Çetin'e göre; altında Grand Cherokee olan tayfaya çalıp söylemekle mutlu oluyolarsa öyle takılsınlar. Biz dinlicek şey buluruz...Kimse dert etmesin... ;)

arkadaşlar eskiyi hiç bir şey geri getiremez.Tabi bende bu durumdan memnun deilim ama yeni katılan insanlarıda daha önemli konulara çekmek de bizim elimizde onlarla bır zıtlık olursa psikolojık olarak o tayfa buyucek ve bir ikiye atrılmışlık çıkçak olan mvöye olcak adamların son albumude bayağı iyi bence getirdiği tiki grup kotu onları biraz ciddi konulara davet etsek daha iyi bence yada bırakalım uğraşmayı sabredelimki onlarda sıkılıp çekip gitsinler bu tartışmalar onlara olan ilgiyi buyutuyor ve tikilerinde genel isteği ilgi cekmektir

Geri