Mor ve Ötesi

Son albümlerini tarzlarının yumuşamasıyla beraber "anneleri" bile dinleyebiliyormuş duyduğuma göre

Ama ben beğeniyorum gerçi Harun bana biraz kasıntı biriymiş gibi geliyor ama....bilmiorum.

müzikalitelerine çok diyecek birşeyim yok iyi denebilecek tarzda müzik yapıyorlar fakat yalnız şarkı, son giden,sevda çiceği, bir derdim var (album ilk çıktığında sık sık dilediğim bir parcaydı)
gibi şarkılar bile zamanla aşınıp gidiyor kanaatimce, bi yere kadar dinleyebiliyorsunuz.
ayrıca son kasediyle birlikte Yalınvari bir hava oluştu artık piyasaya düştü demiyeceğim ama popla karıştırıldı battery nedir diye sorsan biliyorum diyecek insanlarda dinleyince ,yapımcılar işin parasal yonune kaçınca
artık varın siz düşünün ben nasıl MorVeOtesi'ni seveyim :?:

Her yerde çalınıyor,kafamı nereye çevirsem ya MvÖ ya Manga çalıyor zaten...Hadi tamam geniş kitlelere ulaşıp seslerini duyurmaları iyi bir şey ama anlayan mı var anlatmak istediklerini! bu şartar altında da eskimemesi mümkün mü... :?: :roll:

fulya_m_o_r demiş ki:
Her yerde çalınıyor,kafamı nereye çevirsem ya MvÖ ya Manga çalıyor zaten...Hadi tamam geniş kitlelere ulaşıp seslerini duyurmaları iyi bir şey ama anlayan mı var anlatmak istediklerini! bu şartar altında da eskimemesi mümkün mü... :?: :roll:
ben bu sözlerden; ''siz ne anlarsınız mvö'nün şarkılarından,şarkıları anlayan için eskimedi ve eskimiyecek diyorsun.ben anlıyorum diyorsun yani...''
sana cevabım şu olur:
1-sitedeki insanların %99 şarkı sözlerini anlar ve yorumlar.eskimesinin nedenini insanların üstüne yıkamazsın tamamem grupla alakalı ve parçalarla ayrıca sen yabancı bir grubun tüm sözlerini anlıyormusunda dinliyorsun anlamadığın bir çok eski idol insanların yaptığı parçalar halen günümüzde hit ve unutulmayan ve sıkılmadan dinlenen parçalar.ayrıca sitedeki insanların %50 si ise yabancı parçaların hepsini senden daha iyi anladığı veya türk parçaları senden daha iyi anladığı ortada çünkü yukardaki yorumu sen yapmışsın başkaları değil.biraz daha müzik bilgisi edindikten sonra yorum yapmayı dene derim.son bir şey söylüyorum eğer bir grup iyi ise iyi beste yapar ve hiç bir zaman dinlenmekten çalınmaktan dolayı.daha doğrusu hiç eskimez..!

fulya_m_o_r demiş ki:

müzik alt yapısı sözleri vs. kaliteli olduğu sürece hiç bir şekilde eskimez..... bizim insanlarımız çabuk tüketmeye alışık olduğu için belli bi zaman sonra dinlemeyi bırakacaklar ki zaten bıraksınlar çünkü bu kesim müzikten anlamayan tamamamen (kabul etmeslerde 'yoh abi biz rakçıyız blav blav' diye bıdırdansalarda) televole kültürünün yapı taşlarıdır.... ...... televole kültürü yada aynı deyişle pop kültürü sadece dinlediin müzikle olmaz....... .. eğer dinliyorsanda bu sadece ve sadece etiketten ibarettir...... . .

sözleri yavaş yavaş anlıyosun zaten mvö benim için eskimeye başladı.yada hep öyle kaldı,artık sadece şehiri dinliyorum arada da bırak zaman aksını

I_L_G demiş ki:
fulya_m_o_r demiş ki:
ben bu sözlerden; ''siz ne anlarsınız mvö'nün şarkılarından,şarkıları anlayan için eskimedi ve eskimiyecek diyorsun.ben anlıyorum diyorsun yani...''
sana cevabım şu olur:
1-sitedeki insanların %99 şarkı sözlerini anlar ve yorumlar.eskimesinin nedenini insanların üstüne yıkamazsın tamamem grupla alakalı ve parçalarla ayrıca sen yabancı bir grubun tüm sözlerini anlıyormusunda dinliyorsun anlamadığın bir çok eski idol insanların yaptığı parçalar halen günümüzde hit ve unutulmayan ve sıkılmadan dinlenen parçalar.ayrıca sitedeki insanların %50 si ise yabancı parçaların hepsini senden daha iyi anladığı veya türk parçaları senden daha iyi anladığı ortada çünkü yukardaki yorumu sen yapmışsın başkaları değil.biraz daha müzik bilgisi edindikten sonra yorum yapmayı dene derim.son bir şey söylüyorum eğer bir grup iyi ise iyi beste yapar ve hiç bir zaman dinlenmekten çalınmaktan dolayı.daha doğrusu hiç eskimez..!
Benim lafım bu sitedeki insanlara değil ama burada da çok gördük öylelerini; ayrıca kesinlikle tamamen insanların üzerine yıkmış değilim. Yabancı grup örneğini vermişsin ama kanımca yerinde bir örnek olmamış. Benim yabancı dilim iyi o yüzden şarkıların çoğunu anlıyorum ama Mor ve Ötesi yurdumuzun FARKINDA bir grubu.... İnsanlar yurdumuzda olan şeylere kayıtsız kalıyorlar,yolsuzluk,yozlaşma almış başını gidiyor,insanlık kalmamış ve MvÖ de buna kayıtsız kalamayarak sesini yükseltiyor. İnsanlara anlatmak,belletmek istedikleri bir şeyler var ve bu yolda etki edemedikleri insanlar var hatta ters tepenler var.Bunların da çoğunlukta olduğunu görmek üzüyor.Bu noktada da bu MvÖ'nün sorunu olmaktan çıkıp insanlığın bir sorunu haline geliyor.19 Mart'ta 100 binler sokaklarda "Savaşa Hayır!" diye bağırdıysa bir o kadar da "Bana ne elalemin derdi geldi beni mi gerdi" zihniyetinde olan var! Bir örnek de ben vereyim bir kaç ay önceki konserlerden birinde Cambaz çalınıyordu "var mısın yoksun" kısmında arkamdaki bir kızımız "Aağğbi şarkı haklı yani Harun yok işte yok!!" dedi....Böyle bir sahneye bile şahit olduktan sonra ne düşünememi bekliyorsun??Hakikaten müziği için dinlersin ve bir şeylerin farkındasındır saygı duyarım. Ama benden böylelerine saygı duymamı kimse bekleyemez.Çok açıklayıcı yazmamışım ama ben bunlardan yakınmıştım bilmiyorum yeterli bir açıklama oldu mu? Hasickteareya "Müzik altyapısı,sözleri sağlam olursa eskimez" demiş. Evet kesinlikle katılıyorum. Zaten müzikalitelerinden bahsetmedim o ayrı bir kulvar. Mor ve Ötesi nasıl müzik yapar derseniz ona cevabım zaten 4 4lük olacaktır.

fulya mor seninle polomiğe girmek için yazmadım girmemde.ancak senin yazdığın yazıdan senin müzik kalitesinden anlamadığın ortada sanırım.neyse bunu boşver benide çok fazla bağlamaz sadece bazı topluluklarda konuşurken rezil olabilirsin.ayrıca bir insan bir düşünceyi bir olguyu savunuyorsa tamamen herşeyiyle savunur ona göre yaşar o düşünce içn gerekirse insanlarla kavga eder.ancak mvö dediğiniz grup elemanları böyle değiller burda birşey söylüyorlar diğer tarafta söyledikleri şeyin tam tersi davranıyorlar niye para kazanmak için veya çok fazla hayran kitlesine ulaşmak için.buda onların düşüncelerini ortama göre değiştirdiklerini gösteriyor.sonuç olarak sen biraz daha oku biraz daha araştır biraz daha bilgi sahibi ve olgunlaşmış düşüncelere ulaş daha sonra tekrar tartışalım.neyin neden ve niye olduğunu iyi düşün...
saygılarımla...!
ayrıca gzdejen sanırım telefon numarasını vermiş yukarıda ama bizim ülkenin kodu o değil +90 yazmalıydı....!

bende katılıyorum ..... meşur oldu ya bunlar tamam paranın kokusunu da aldılar tamam artık herşey tamam keyifler yerinde kim takar o savaşa hayır laflarını artık ihtiyaçları yok meşurlar millet de bayılıyo zaten ....

lütfen at gölüğü takıp sadece işinize geleni,görmek istediğinizi görmeyin.Dinlediğin müziği o müziği yapanları herzaman irdeleyin kafanızda tartın,tartışın beyninizle eğer bunu yaparsanız benim demek istediklerim olgulara ve düşüncelere ulaşırsınız.

arkadaslar uzulerek belırtıorm artık mor ve oteside populist bi grup olmustur ne yazıkkı sbf ınek bayramına cagırıldıgında populıst gruplardan farksız bı sekılde bır senlık ıcın buyuk bı para talep ederek bizleri uzmustur umarım sevdıgımız bı kac grupta bu sekılde bozulmaz...

en son muğla konserinde mükemmel bir performans gösterdiler. eski albümlerden 3'er parça çaldılar. son albümün de genelde olduğu gibi tamamını çaldılar. seyirci çok coşkulu olunca morlar çok mutlu oldu. harun tekin aralarda savaştan ve dünyanın durumundan bahsetti. canlı yayın, daha mutlu olamam, gül kendine, ne, balıklar, yalnız şarkı, son giden gibi eskileri çalarlarken ve harun tekin savaştan bahsederken birtakım insanların "hadi yaaa bir derdim varı çalııııııın" şeklinde tepkiler göstermesi grubun suçu değildi ve gruba büyük saygısızlıktı.
konseri en önden izlemek ve soundcheckte yaptıkları björk coverını dinlemek de harikaydı...

Geri