Mor ve Ötesi

dark-jansu demiş ki:
deam_US demiş ki:
dolaylı yoldan savaş karşıtı oluyor... şöyle ki... bu şarkı habertürk e karşı yazılmış... ve habertürk de savaş yanlısı yayın yapıyor... insanların gözlerini boyamaya çalışıyor...bu yüzden de şarkı savaş karşıtı oluyor.
bak bu görüş hiç aklıma gelmemişti...ama bence öyle değil...

ya hala mı bu tartışılıyo
arkadaşın yaptığı açıklama doğru
yani haber türk e ithafen bir kaç cümlenin yer alması

ve bu yüzdendir ki
bu kanal mvö ile uğraşmaktadır...

nerede eski forum :evil: :evil:

son albumlerine kadar severek dinlerdim ama son album bana fazla ticari geldi. grubun bu albume kadar boyle bir tavrı yoktu.samimi bulmuyorum ama dinleyenlere saygı duyarım o ayrı :)

O sözlerde Habertürk'e karşı da bir şe bulmadım ama sizin dediğiniz gibi olsun;) Bir derdim var Mustafa Hakkında Herşey'in soundtracki değil miydi? O filmi de seyretmedim yoksa o da mı savaş karşıtıydı :)

abi filmde savaş karşıtlığıyla ilgili bişey yok,sadece şiddet var....ayrıca bi çok filmin müziğiyle film özdeşleşmiyo-bkz bring me to life ile deridevil filminin hiç bi alakası yok-ama çok damardan yerlerde giriyolar müziği insan etkileniyo,felsefeleri bu heralde adamların :?

ne habersin ne Türksün diyerek habertürkün amerikacı politikasını kınıyor mvö. orası zaten fazlasıyla açık. son albümüyle ciddi anlamda piyasa oldu. ama bu gerekiyodu bir anlamda. rock müzik severler olarak biz hep rock müziğe gerçek değerin verilmediğini düşünüyoduk ve bundan şikayet ediyoduk. taki mvötesinin albümünün piyasa olmasına kadar. onlar sayesinde rock müziğe bi saygınlık ve değer geldi. dikkat ettiyseniz şu günlerde bir çok rock grubu (dejavu, zardanadam,tiktak gibi daha birçoğu) tanınıyor bu mvötesinin rock müziği popüler müzikten daha değerli ve en önemlisi herkes tarafından dinlenen bir tarz olarak yapımcılara göstermesiyle mümkün olmuştur. Bence:) ... bu yüzden mvötesinin iyi bir iş yaptığını düşünüyorum...
saygılarımla :D

Ya kesin HABERTÜRK için, bu habertürk biraz amerikan yanlısıydı o savaş dönemi... ama MUSTAFA HAKKINDA HERŞEY'le ilgisi yok ben seyrettim filmi, sadece mustafanın sorunları var geçmişinde,ordan bir derdim var gelmiş heralde :D :D :D

Kimsenin gay olup olmadığı beni ilgilendirmez! Neye inanıp inanmadıkları da öyle!! Adamlar sağlam müzik yapıo ve bizde dinlioruz olay sadece bu..

Ayrıca cambazında kime veya neye yazıldığı da muamma... ama pushta yazılmadığı artık bilinio sanırım :roll:

"Cin oldun adam çarptın.. Cellat oldun kelle uçurdun..."

"....Var mısın?yoksun! iki gözüm eminim sen yoksun..!! "

bu sözler aklıma bi şeyler getirio ama beni ilgilendirmez.. Sonuçta ortada bi parça var ve herkes istediği gibi algılar... Bu adamları sewiorum gerisi yalan :twisted:

non-stop_rock demiş ki:
zer0 demiş ki:
Ya kesin HABERTÜRK için, bu habertürk biraz amerikan yanlısıydı o savaş dönemi... ama MUSTAFA HAKKINDA HERŞEY'le ilgisi yok ben seyrettim filmi, sadece mustafanın sorunları var geçmişinde,ordan bir derdim var gelmiş heralde :D :D :D
+1

o kesinlikle mustafa yla ilgili :D

Yok arkadaşlar Bir Derdim Var savaş karşıtı olan şarkı demişler de o yüzden o şekilde yazmıştım...

duyduğuma göre 1 ağustostaki konserde yeni albümden bi kaç şarkı söyleyeceklermiş albüm yakın bakılırsa..o konserin biletleride 45 ytl ymş yani bi rock konserine göre pahalı kaçıyor bana göre dream theater konseri 45 ytlydi nerdeyse.neyse..hadi hayılrlısı.. :)

denoktabenokta demiş ki:
deadly demiş ki:
Ne habersin, ne Türk'sün
Seni gören yollara dökülsün
Kul oldun, köle oldun
Kurşun geçirmez cam oldun

Bütün dünya izler durur
Afet-i azam bekler durur
Hedefini al, piyasanı al, her şeyi al

Yandı dertler bitti tasa
Ben kurbanım bu cambaza
İki gözüm kadar eminim sen yoksun

Kul oldun, köle oldun
Kurşun geçirmez cam oldun
Cin oldun adam çarptın
Cellat oldun, kelle uçurdun

Bütün dünya izler durur
Afet-i azam bekler durur
Hedefini al, piyasanı al, her şeyi al

Yandı dertler bitti tasa
Ben kurbanım bu cambaza
İki gözüm kadar eminim sen yoksun

Var mısın, yoksun.
Var mısın, yoksun.
İki gözüm, eminim, sen yoksun.

Sakın tepki göstermeyin, cidden anlamadım. Bu sözlerin neresi savaş karşıtı :)

belki yazdılar ama bu şarkı haber türke karşı yazılmış
ne habersin
ne türksün?

vallahi bu şarkı savaş karşıtı bir şarkı değil bence...Ben ilk dinlediğimde şunu algıladım aslında televizyonun,basının cambazlığını,olayların çarpıtılmasını anlatıyor...Habertürk olayı aslında biraz rastlantı gibi geliyor ama benim tezden yola çıkınca olabilme ihtimali de var gibi..Ne de olsa o da bir TV kanalı...Ama neden habertürke böyle bir gıcıkları olsun ki ... ?

Geri