Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Posetcayy;
Yanlışın var ,direk atabiliyorsun alete ,elle ayarlaman gerekmiyor. Dosya uzantısı *.l6t veya *.gtr (veya buna benzer bir şeyler tam aklımda değil) oluyor.Bununla direk aktarabiliyorsun.

Posetcayy,

Netten öncelikle "line6 monkey" programını indirmelisin. O programı açınca zaten line6 monkey bilgisayarında ne yoksa hepsini kendi indiriyor.

Line6 Edit programıyla da dilediğin tonu netten saniyeler içinde pod'un içine gönderebilirsin. Elle yapman gereken hiçbir şey yok.

arkadaşlar benim pod 2.0 ilgili bir sorum olacak..
kullanım kılavuzun da okudum customizing amp models and effects bölümün de customization modu aktif hale getirmek için önce save tuşuna basılı tutup daha sonra manual tuşuna basın diyor.bu olayı yapınca ne oluyor tam anlamadım herhalde efektlerin ince detay ayarlarını mı yapıyoruz bunu yapmak için pod u bilgisayara mı bağlamak gerek????? :LOL:

Selamlar,

Arkadaşlar yeni aldığım gitarım Jackson Dx10d Firestorm Dinky, Amfi Aria Pro 2 30 watt, birde analog pedalım var boss mt-2.

Elime para geçtikçe Analog set yapmayı düşünüyorum. Bu analog efektler için bir sıra önerebilirmisiniz? Şimdi distortion dan sonra ne almalıyım ekolayzır, delay, chorus? Ve bunların bağlantı sırası nasıl olmalı.
İcra etmek istediğim türü sorarsanız; death metal , neoklasik karışımı.

Bu arada gitarım için
http://www.jacksonguitars.com/gear/gear.php?op=3&partno=DX10DFS_Dinky_Firestorm

bence equalizer al ben ilk aldığımda ne biçim bir alet bir b.ka yaramıyor demiştim ama makinaya hakim olmaya başlayınca soundu çok değiştiriyor
bende rocktron lambalı distotion pedalı var onunla death ten bluesa kadar her türlü tonu alabiliyorum .sonra isteğine göre delay chorus falan eklersin

JarleHOlsen demiş ki:
Selamlar,

Arkadaşlar yeni aldığım gitarım Jackson Dx10d Firestorm Dinky, Amfi Aria Pro 2 30 watt, birde analog pedalım var boss mt-2.

Elime para geçtikçe Analog set yapmayı düşünüyorum. Bu analog efektler için bir sıra önerebilirmisiniz? Şimdi distortion dan sonra ne almalıyım ekolayzır, delay, chorus? Ve bunların bağlantı sırası nasıl olmalı.

Bu arada gitarım için

İlla şu pedalı alacaksın diye bir şey yok...

İhtiyacın ne ise,o doğrultuda hareket edeceksin bu bukadar basit...

Bana ilk başladığımda "şu pedalıda alacaksın,şu pedalı vereceksin" gibi akılsız bir şekilde akıl verenlerin ,bana yardımdan çok zarar verdiklerini daha iyi anlıyorum...

JarleHOlsen demiş ki:
Selamlar,

Bu arada gitarım için

icon_arrow.gif
burayi tikla

bilgi var analog setup falan..
yardimci olacagini dusunuyorum

Arkadaşlar bu aralar bir pedal almak istiyorum.Taksim-tünel de yaptığım araştırmalar sonucu birkaç tane seçenek buldum ama bunlar arasında karar veremedim.Eğer siz bu pedallardan birini kullanıyorsanız ya da denediyseniz lütfen yardım edin.

Tercihlerim şunlar:
Zoom GFX1
Zoom GFX5(fiyat idare eder+sipariş etmek gerekiyo)
Zoom GFX8(fiyat bayağı yüksek+sipariş edilmesi gerekiyo)
Korg AX1500G(bana en yakın olan pedal bu)

yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

AkK demiş ki:
bu arada zoom pedallar için traktör pedalı diyolar..ne dersiniz?

m. manson un ben ne kadar sevmesemde en ünlü albümü mechanical animals ordada Zim Zum , Zoom un eski serilerinden kullanıyor. demek ki o kadar kötü değil, ama drivelerı anfiden alıyordu. bence distortion & over drive için zoom alma pisman olursun. ama chorus u falan hoş yani.

Ben her zaman her yerde GFX 8 den çok güzel sound çıkartabileceğimi iddia ediyorum :) isteyen var ise kanıtlayalım. 505 ler 707 ler çok çok dandik. Bunu herkes biliyor. Ama GFX-8, En az boss GT ler kadar başarılı bir alet. Ayrıca Drive ları da diğer pedallara göre daha güçlü bunu da gösterebilirim.

JarleHOlsen demiş ki:
Selamlar,

Bu arada gitarım için

selamlar;
pedalların sırası şu şekilde oluyor;
önce wah>varsa NS2 falan>sonra isteğe bağlı EQ>compressor>overdrive>distortion>chorus>flanger>...>delay
yanlız NS 2 var ise send ve return olaylarını araştırın bakın..yoksa bu sistem dizerseniz pek bir sıkıntı çekmezsiniz..EQ,Comp yer değiştirmesi çok önemli değildir..EQ yu dist lerden öne koyar iseniz bu sizin clean tonunuza çok etki eder..eğer dist lerden sonraya koyarsanız bu sizin dist tonunuza daha çok etki eder..gerisi dediğim gibi..
kolay gelsin..

slm pod 2.0 ile ilgili bir sorum var;

slm pod 2.0 ile ilgili bir sorum var;

pod 2.0 aldım ve midi kablosu ile bilgisayara bağlayıp tonlar atmak istiyorum.ancak bi turlu bilgisayara tanıtamadım.kabloyla ilgili bir sorun yok cunku uyuyor.buyuk ihtimalle progmıyla ilgili bir sorun var.galiba bilmediğim bir şey var.eğer bana yardımcı olabilirseniz sevinirim...

sevgiler saygılar...

Geri