Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Çok teşekkürler dostum gerçekten bu konuda yardıma ihtiyacım vardı ama dediğin gibi en iyisi deneyip almak, ama kirli tonlarıda severim sanırım yüksek ihtimal overdrive tercih edicem olmadı clean, yinede sen overdrive/clean bu ikisi için ayrı ayrı birkaç pedal önerebilirmisin ? birde işin bu kısmı var, çünkü pedallar arasında görev farkı yok, birkaç öneri pedal lütfen :D

Deneme açısından da şunu söyleyebilirim, clean preamp bulman odlukça zor. Sanırım en kolay bulabileceğin MXR Micro Amp olur...

Bunun dışında Ibanez TS-9 ve TS-808 bu işin efsanesidir. Bunların yerine Behringerlere de bakabilirsin, kopyalarını üretiyorlar. Bende TO100 var, TS-9 kopyası, oldukça memnunum. Bunun dışında birkaç model daha var, onlar da ekonomik çözümler olabilir...

Bunların dışında MXR ZW-44, DOD YJM308 için de iyi şeyler söyleyenler var...

Boss'ların bazı overdriveları ve DS-1 booster olarak kullanılabilir...

Benim tavsiyem true bypass olanlara öncelik tanıman olur... Bu arada booster'ların transparana yakın olanları iyi kabul edilir, zevk renk meselesidir...

Öncelikle teşekkürler,Tavsiye ettiğin pedalların hepsi overdrive, şunu sormak istiyorum clean boost pedallarının hemen hemen hepsi 0+20db gibi bir ses artışı sağlıyor, tavsiye ettiğin overdrive pedallarının clean boost lar kadar sesi arttırabilmesi mümkünmü ?

Alım satım forumunda arkadaşlardan birisi mt2 ile ds2 tonu alabiliyorsun gibi bir şey söylemişti. Aklıma takıldığından sordum. Malum, bu pedal konularında daha yeniyim. Bir de çevremde yardım alabileceğim kimse olmayınca... Allah bu forumu açanlardan razı olsun.

ya arkadaşlar ben gn3 aldım fakat kayıt özelliklerin cözemedim
yani caldıgımı kaydedemiyorum
bide alet hakkında bılgı alabılcegım bır adres varmı

selamlar.boss gt 6 kullanıyorum.anfimde 65 watt laney hcm65r.ama pros.deki bu output select kısmını bi türlü çözemedim.line(pa),line / phones , stack return , combo return , stack amp , combo amp , small amp , jc-120.
şimdi bu outputların anlamı ne? yani kendi anfime girdiğim zaman hangisini kullanıcam? veya bi marshall kafa kabine veya bi miksere.ben anfiye inputtan giriyorum.preamp ları pros.den alıyorum.yanlışmı yapıyorum acaba fx return den girincede anfiden ses açamıyorum.neyapmam lazım?
bide en büyük sorunum anfinin , miksere girince sitemin peak yapması.en büyük sorunum bu.son zamanlarda anfiye fx return dan girip output selceti combo return olarak seçiyorum.gain:45 bas:21 mid:66 treble:25 preamp/sp bölümde level : 10 patch level 100 den aşağıda niye peak yapıyo anfi bu ayarlar uygun değilmi?

seek_the_red demiş ki:
selamlar.boss gt 6 kullanıyorum.anfimde 65 watt laney hcm65r.ama pros.deki bu output select kısmını bi türlü çözemedim.line(pa),line / phones , stack return , combo return , stack amp , combo amp , small amp , jc-120.
şimdi bu outputların anlamı ne? yani kendi anfime girdiğim zaman hangisini kullanıcam? veya bi marshall kafa kabine veya bi miksere.ben anfiye inputtan giriyorum.preamp ları pros.den alıyorum.yanlışmı yapıyorum acaba fx return den girincede anfiden ses açamıyorum.neyapmam lazım?
bide en büyük sorunum anfinin , miksere girince sitemin peak yapması.en büyük sorunum bu.son zamanlarda anfiye fx return dan girip output selceti combo return olarak seçiyorum.gain:45 bas:21 mid:66 treble:25 preamp/sp bölümde level : 10 patch level 100 den aşağıda niye peak yapıyo anfi bu ayarlar uygun değilmi?

Output select olayı senin ne kadar sinyal ve ne sinyali vericeğini gösterir. sonunda Return olanlar Power Amfi girişleridir dierleri de Gitar Amfisi girişleridir. Fakat sen bunlara kafanı takma. Sadece şunu bil:

Line/Phones seçeneği devredeyken Speaker simulatörü aktif olur. Ama dier seçeneklerde Speaker simulatörün devreden çıkar çünkü gireceğin amfiler in kendi speakerları var. Bu demek değil ki amfiye girerken line/phones seçilmez. Seçilir ki gayet de çoğu insan öle kullanıyor. Sen Tonunu en iyi şekilde alacağın outputu seç. Tonunu da kullanacğıan amfiyle beraber yaz. Peak etmesini istemiosan da Patchlevel ını max 100 de tut. Amfi ye returnden girmeni tavsiye edeirm. Input dan girersen iki preamp çakışır. REturnden girdiin zaman ise her amfinin FX LOOP konsolu olur üstlerinde. ordaki FX Volume dan sesi değiştirebilirsin. Amfinin dier channel volume + eq leri işe yaramaz çünkü preampi bypass etmiş olursun.

NeroKing demiş ki:
seek_the_red demiş ki:

Output select olayı senin ne kadar sinyal ve ne sinyali vericeğini gösterir. sonunda Return olanlar Power Amfi girişleridir dierleri de Gitar Amfisi girişleridir. Fakat sen bunlara kafanı takma. Sadece şunu bil:

Line/Phones seçeneği devredeyken Speaker simulatörü aktif olur. Ama dier seçeneklerde Speaker simulatörün devreden çıkar çünkü gireceğin amfiler in kendi speakerları var. Bu demek değil ki amfiye girerken line/phones seçilmez. Seçilir ki gayet de çoğu insan öle kullanıyor. Sen Tonunu en iyi şekilde alacağın outputu seç. Tonunu da kullanacğıan amfiyle beraber yaz. Peak etmesini istemiosan da Patchlevel ını max 100 de tut. Amfi ye returnden girmeni tavsiye edeirm. Input dan girersen iki preamp çakışır. REturnden girdiin zaman ise her amfinin FX LOOP konsolu olur üstlerinde. ordaki FX Volume dan sesi değiştirebilirsin. Amfinin dier channel volume + eq leri işe yaramaz çünkü preampi bypass etmiş olursun.

peki marshall mg100hdfx anfisinin return ine girsem herhangi bi sorun yaşarmıyım?

nero king in dediği gibi preampi gene bypass etmiş olursunve sadece sesi power amp ile yükseltmiş sonra da hoparlörlere vermiş olursun. o yüzden herhangi bir amfiye returnden girdiğinde tonun aşırı değişmeyecektir.(çok farklı kolonları üstünde barındıran amfiler olmadıkça)

Evet ama tonunu evde speakerlarla veya kulaklıkla yapıp stüdyoda amfinin returnüne girersen evdeki hesap çarşıya uymicaktır =) çünkü ne kadar preampi bypass etse de true bypass olmıcaktır, amfi bi derece karakter katacaktır senin yaptığın tona. Bu yüzden , sahnede stüdyoda kullandığın bi amfin varsa taşıdıın, hep onla ona göre yap tonlarını.

eyvallah çok sağolasınız.peki bide kalın tellere vurup beklediğimde kısa bi süre sora ton uğuldamaya dönüşüyo onu nasıl halledebilirim bi fikriniz varmı??
boss gt 6 da input level varmı varsa nerde?

beyler benim bir sorum olucaktı (ki büyük ihtimalle sıkça sorulmuştur :( ) amerikadan pod xt live getirtmeyi düşünüyorum sanırım adaptör sorunu yaşayacağım bunu en rahat biçimde nasıl çözerim yardımcı olursanız sevinirim ek olarak karşılaşıcağım başka teknik sorunlar olucakmı acaba merak ettim???

1- türkiye'den çıkış voltajı ve akım şiddeti pod'a uygun adaptör yaptırarak/alarak
2- orijinal adaptörün ucuna gelen 220 volt u 110 a düşürecek parçayı takarak.

adaptörün çok kalitesiz falan olmazsa pek sorun yaşamazsın.

slm malatyada elektro gitarla ugrasan varmı_?? ben acılen zoom arıyorum, gıtara yenı başlıyanlardanım. ve bır zoom'a ıhtıyacım vaar

Geri