Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

selam arkadaslar.emektar ds1'imin yanina bi boss sd1 superoverdrive almayi dusunuyorum.yoksa sd1'i almayip mxr doubleshot mu aliyim?tavsiyelerinizi ve onerilerinizi bekliyorum.haa bide artik uretilmeyen boss heavy metal pedalina rastladim ikinci el.kullanan arkadas varsa yorumlarini alabilirmiyim?nedir nasildir,ton yelpazesi,ritimde soloda nasil gider?tesekkurler...

gogostar demiş ki:
SD-1 ve Double Shot her yönüyle farklı pedallar. Tarzları farklı, fiyatları farklı... Senin ihtiyacın nedir?
ya aslinda ben suanda saglam distortion tonlari alabiliyom.ama hard rock tonlarinda sorun var.yani hard rock tonu almak istioyrum.klasik rockta diyebiliriz.tesekkurler :)

Maddi sorunun yoksa Double Shot al... Normal seviyelerden pahalı bir pedal ama pek çok tarz için işini görebilecek bir pedal... 2 kanallı olması da çok işine gelecektir...

Tabi al dedim ama deneyip beğenmen de önemli...

iki kanal distortion bi çok açıdan kullanışlıdır..soloda başka ritmde başka distortion ayarı ya da şarkıya göre distortion seçimi falan güzel şeyler:)
o dediğin tonları gaini kısarak elde edemiyor musun? bi de böyle eski tonlar arıyorsan distortion değilde drive bakman daha yerinde olur gibi geliyor bana..

The_Answer demiş ki:
iki kanal distortion bi çok açıdan kullanışlıdır..soloda başka ritmde başka distortion ayarı ya da şarkıya göre distortion seçimi falan güzel şeyler:)
o dediğin tonları gaini kısarak elde edemiyor musun? bi de böyle eski tonlar arıyorsan distortion değilde drive bakman daha yerinde olur gibi geliyor bana..
ya burada kullandigim amfim roland microcube.tamam microcubede bicok secenek var ama benim manyetikler hayvan emg.azicik bi gain actimmi bile direk gumbur gumbur yikilyor ortalik.yani uzun lafin kisasi o klasik rock tonlarini alamiyorum.direk heavy distortion anliyacaginiz.yada ben tonlama ozurluyum :) tabii microcubeye pedal baglamakta ne kadar dogru bi secenek oda tartisilir ama baglayan arkadaslarim memnun olduklarini soylediler.zaten distortion degil overdrive dusunuyorum ama overdrive konusunda mxr double shot inda iyi oldugunu duydum.sd1 mi doubleshotmi kararsizim,kararsizliktan ote hangi pedalla daha iyi sonuc alirim bilemiyorum... :?:

mxr d.shot ve boss sd1 e sahip br kişi olarak yardımcı olmam gerekirse ;
doubleshot ilk kanalda gümbür gümbür standard bir distortion verirken 2. kanalın yüksek gaininde hafif hardcore tadında, düşük gaininde de overdrive a yakın tonlar veriyor. ama gerçek bir o.d. pedalı kadar olamıyor.
sd1 e baktığında ise yumuşacık ve oldukça transparan bir overdrive pedalı görüyoruz. gitarının kendi sesini yemeden overdrive veriyor tonuna ve özellikle booster olarak çok başarılı.

Arkadaşlar bende Roland Cube30 ve Boss Metal Zone var.Metal zone a booster almak istiyorum ya da tam tersi.Ya da tek başına kullanmak için, Aklımda Boss BD2, SD1 ve Marshall Jackhammer, BB2 var sizce hangisini almalıyım.Genelde Megadeth çalıyorum.Metal zoneun solo tonları pek iyi gelmiyor, ve daha yumuşak şeyler çalmak için, ve güzel solo tonları için hangisini önerirsiniz.Mesela Slash'in solo tonlarına yaklaşabilmem için.

Selamlar, yakın zamanda line 6 pod xt live almaya düşünüyorum, amerikadan getirtme durumları olabilir ama şu 110-220 olayı kafamı karıştırıyor, sizce burdan mı alsam veya getirtsem bu masraflı veya uğraşmaya deymez diyeceğiniz bir olaymıdır ? ve tam olarak neler gereklidir bu 110-220 olayı için bide aleti yakmayalım sora :D

masterofpuppetsasd demiş ki:
studyoda hücum kayıtlarda solo sesini yukseltmek için nasıl bir boost kullanmalıyım sizce.mt2 ile hangi pedal mesela?

mt-2 ile hangi pedalı kullanırsan kullan çok dip gürültü yapıyor o yüzden hep tek başına kullandım sonraları ikinci el dandirik bir volume padalı almıştım sololarda sesi arttırıp ritimde kısıyordum..buda bi seçenek:D

şu sıralarda amfim bir clean bir dist kanala sahip olduğu için ve boosterla tonumu bozmak istemediğim için bir eq aldım ucuzundan...flat şekilde ayarladım ama sesi biraz arttırcak şekilde ayarladım...böylece hem amfimin tonu aynı kalıyor hemde sololarda volume biraz artmış oluyor...

cigarette demiş ki:
The_Answer demiş ki:
ya burada kullandigim amfim roland microcube.tamam microcubede bicok secenek var ama benim manyetikler hayvan emg.azicik bi gain actimmi bile direk gumbur gumbur yikilyor ortalik.yani uzun lafin kisasi o klasik rock tonlarini alamiyorum.direk heavy distortion anliyacaginiz.yada ben tonlama ozurluyum :) tabii microcubeye pedal baglamakta ne kadar dogru bi secenek oda tartisilir ama baglayan arkadaslarim memnun olduklarini soylediler.zaten distortion degil overdrive dusunuyorum ama overdrive konusunda mxr double shot inda iyi oldugunu duydum.sd1 mi doubleshotmi kararsizim,kararsizliktan ote hangi pedalla daha iyi sonuc alirim bilemiyorum... :?:

ben drive olarak ezelden beridir(şimdi sattım amfimin drive işimi gördüğü için) boss od-3 kullandım çok çok severek kullandım ibanez ts- seriside başarılı...emg lerde sesi gitardan kısıp amfiden açarsan belki daha yumuşak tonlar elde edebilirsin gibime geliyor.

arkadaslar ben digitech black 13 aldim hardcore we numetal tarzinda caliyorum caldigim gruplar korn godsmack slipknot deftones hatebreed chiamera vs

simdi duzgun bir setup kurmak istiyorum yani oncelikle fiyat sinirlamasi olmasa siz olsaydiniz benim tarrzima uyan nasil bi setup yapardiniz fikirnizi almak istiyorum tamamiyle kaliteli bi sound elde etmek istiyorum distortion yanina neler alayim analog kurmayi planliyorum yanina eq chorus delay ayrica direk miksere girmeyi planliyorum sahnede kullanmak amacli dusunuyorum bana markalari ile soylerseniz sefinirim tesekkurler

Deckert demiş ki:
Selamlar, yakın zamanda line 6 pod xt live almaya düşünüyorum, amerikadan getirtme durumları olabilir ama şu 110-220 olayı kafamı karıştırıyor, sizce burdan mı alsam veya getirtsem bu masraflı veya uğraşmaya deymez diyeceğiniz bir olaymıdır ? ve tam olarak neler gereklidir bu 110-220 olayı için bide aleti yakmayalım sora :D

15 20 dolarlık bir cevirici alacaksın.pek takılacak mevzu değil. bu arada yurt dısından gelenlerde problemler olabiliyor.alacaksan bunu göze almalısın.turkiyede biraz pahalı ama garantili.amerikadan aldığın cihazın sorunlu cıkması durumunda yapacağın pek bişey yok.forumda 2 3 kişinin volume pedallarının bozuk olduğunu duydum.karar senin

The_Answer demiş ki:
cigarette demiş ki:
The_Answer demiş ki:

ben drive olarak ezelden beridir(şimdi sattım amfimin drive işimi gördüğü için) boss od-3 kullandım çok çok severek kullandım ibanez ts- seriside başarılı...emg lerde sesi gitardan kısıp amfiden açarsan belki daha yumuşak tonlar elde edebilirsin gibime geliyor.
hmm ok tesekkurler deneyecegim... :)

cavo saol dostum, sölediklerin bi yönden kafamı daha çok karıştırdı :D amerikadan getirdiğim 0 alette bile sorun çıkma ihtimali yüksek diyorsun yani, volume pedalındaki sorundan bahsetmişsin sanırım bu kargodan dolayı olan bir sorun öyle değilmi ? her gelen alettede böyle birşey söz konusu olmuyordur heralde ? sorunun tam olarak neden kaynaklandığını biliyorsan sölermisin birde bu 110-220 olayından daha fazla riske girme ihtimali varsa pedalın hiç girmeyelim o işe,şimdiden saol.

wolfram_23 demiş ki:
arkadaslar ben digitech black 13 aldim hardcore we numetal tarzinda caliyorum caldigim gruplar korn godsmack slipknot deftones hatebreed chiamera vs

simdi duzgun bir setup kurmak istiyorum yani oncelikle fiyat sinirlamasi olmasa siz olsaydiniz benim tarrzima uyan nasil bi setup yapardiniz fikirnizi almak istiyorum tamamiyle kaliteli bi sound elde etmek istiyorum distortion yanina neler alayim analog kurmayi planliyorum yanina eq chorus delay ayrica direk miksere girmeyi planliyorum sahnede kullanmak amacli dusunuyorum bana markalari ile soylerseniz sefinirim tesekkurler

sorumu bi kere daha dile getirip sizin gibi daha bilgili arklarimdan bilgi almak istiyorum

Geri