Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

boss me-50 hakkında?

cabin sim olmamasından ötürü amfi kullanmadan direk line dan cikislarda nasıl bir seyler oluyor.
cabin sim olmamasını ultra-g yahut ada cabinet ile kapatabilirmiyim. Kullananlar nasıl kullanıyor.
birebir deneme imkanım olmadı.

Yardım: Kurulmak için bekleyen bir BASS setup...

--------------------------------------------------------------------------------
:arrow: Mrb. elimdeki birkaç pedalın yanına birkaç daha aldım ve setup oluşturmak istiyorum fakat neyi nereye koysam diye bi karar veremedim birde buraya danışıyım dedim..

mxr m-80 ve dynacomp,
ibanez sb7 (synth),
boss ceb-3 (chorus) ve oc-3 (octave),
danelectro tuner,
morley dual bass wah.

Özellikle bu işin piri abilerimizin desteğini bekliyorum ;)

Şimdiden teşekkürler...

----------------------------------------------------------

:arrow: Sevgili moderatör arkadaşlarım;

Yardım konusu bass setup dizilimi olunca yeni bir başlık açmıştım fakat kilitlenmiş... Buraya açarsam kaynayıp gideceğini düşünmüştüm... Neyse buraya açtım şimdi...

:)

ukalalık yapmasa birisi olmaz. ben amfi yok dedim mi??? ben sahnede gerekicekmi diye sordum... analogları direk mixere girip düzgün bi ses alabilir miyiz? amfi taşımak istemiyorum... lütfen ukalalık yapmadan cevap verebilecek birisi varsa cevap versin...

bazıları sansamp triac ve birkaç pedalla birlikte direk mixer e giriyo sanırım hiç amfi kullanmadan. bu tarz bişey de olabilir.
teşekkür ederim yardımlarınız için...

Ukalada olduk... :LOL:

Ok... 'Ukalalik' yapmadan cevap verelim o zaman....

Sansamp Triac ile yada behringer in amfi sumulatorleri ile blah blah blah ile amfiye girersin tamam. Konseride atlatirsin. Amfi gerekmeyedebilir. Ama ben hala analog kullanmaktaki takintiyi anlayabilmis degilim. Yani ayni isi bir floorboardda yapar eger amfi tasiyamayacak kadar tonunda 'genis' isen....

Ton hastasi olup analog setup kurup yanlarinda amfi tasimaya usenenlere benim lafim....

Neyse ukalayiz nede olsa... :)

selamlar beyler.heavy-thrash metal yapıyorum.ltd ev-400bd xustom gitarım var.daha önce birkaş analog pedal denedim ama tek pedal olunca haliyle sound yetersiz oluyor.iyi bir setup oluşturma çabasındayım.tam boss gt-8 alayım demişken birden durdum ve marshall jcm900 kafa alayım dedim.evet biraz garip bir ikilem ama ynai doğal ya da mekanik ton arasından seçim yapma durumundayım.sizlerin fikrini merak ediyorum.soruyu toparlarsak şu şekilde:

marshall jcm900 ve yanına mxr 10 band e.q. ve sinyal güçlendiren bir pedal mı almalıyım
boss gt-8 alıp hepsi bir arada ama daha mekanik mi yapmalıyım?
bu arada sahne için soruyorum bunu.ayrıca yan setup olarak önerdiğiniz,şunu da koy bence dediğiniz gerekli ufak tefek bir şeyler var mı?biraz uzun oldu ama cevaplarsanız şimdiden teşekkürler.

şimdi. sahne için ise en öncelikli olay taşıma kapasiten. sen alet edevatı taşıyıp dizebilirim hiç sorun olmaz diyorsan o zaman direk jcm900 ( amfi tanrılarından :)) ve güzel bir analog set derim. diyosanki hacı ne yaptın nasıl taşim al bi gt8 kurtul.

arkadaşlar digitech rp200A ile rp 250 nin farkı.. rp250 de usb var rp200A da yok.. rp250 de daha cok ton var galiba rp200A da ise daha az ama rp200A daha pahalı ben bu işten hiç bişe anlamadım bilen biri açıklasın bana....

yngwie malmsteen in tonunu elde edebilmem için basit olarak hangi pedallar uyumludur?(gitar ve manyetik konusu deil sadece pedal)

daha önce bununla ilgili başlık açıldı mı bilmiyorum ama şu pedal boardın güzelliğine bakar mısınız...

http://www.behringer.com/PB1000/index.cfm?lang=eng

5531PB1000_big.jpg

arkadaşlar bu noise suppressorlerdeki send returnün mantığı nedir?

ns-2 yi elealalım mesela..: gitardan wah whammy gibi bir pedala giriyoruz. ordan ns-2 nin inputa. bu adam inputtan gelen sinyalimize bakıyor, ha bu adamın tonu tuşesi bu diyor ellemiyor. sendden çıkıp distortion vs abidik gubidik efektlere giriyoruz. burda gainden kaynaklı gürültü falan ekleniyor coloring meydana geliyor. alete returnden girince şöyle mi oluyor: aa sinyali inputtan kontrol etmiştik, ama buna bir sürü gürültü eklenmiş.. ilk inputtan gelen sinyale zarar vermeyecek şekilde kırpalım bunu, ondan sonra çıksın outputtan..?

kıssadan hisse.. hayatımda noise suppressor kullanmadım, bu aletler çok mu can sıkıyor tuşe vs rahat bırakmıyor mu? bir de çalışma şekli uydurduğum gibi mi?

ustteki arkadasin sorusunu kesmeden ben de bi soru sormak istiyorum. Dunlop 535Q Wah pedalini music123.com ve musiciansfriend.com'da arastirdim fakat iki sitede de resminde farklilik oldugunu gordum.

music123.com'daki
632866102704511018.jpg

musiciansfriend.com'daki
462418.jpg

bu da orjinali:
535qcryb-a00b7e01f6f022d1f51501580d2dd9be.jpg

goruldugu gibi kirmizi butonu yok bu iki sitede. ve metal butonun yanindaki ufak delik de yok diger iki fotoda. acaba farkli bi modeli mi? ben baktim fakat cozemedim bildigimiz 535q ordakiler de. yanlis koymus olacaklarini sanmiyorum fotografi cunku koskoca site ikisi de. bizim gorup de onlarin gormemesi garip olur :roll:

jacob demiş ki:
arkadaşlar bu noise suppressorlerdeki send returnün mantığı nedir?

ns-2 yi elealalım mesela..: gitardan wah whammy gibi bir pedala giriyoruz. ordan ns-2 nin inputa. bu adam inputtan gelen sinyalimize bakıyor, ha bu adamın tonu tuşesi bu diyor ellemiyor. sendden çıkıp distortion vs abidik gubidik efektlere giriyoruz. burda gainden kaynaklı gürültü falan ekleniyor coloring meydana geliyor. alete returnden girince şöyle mi oluyor: aa sinyali inputtan kontrol etmiştik, ama buna bir sürü gürültü eklenmiş.. ilk inputtan gelen sinyale zarar vermeyecek şekilde kırpalım bunu, ondan sonra çıksın outputtan..?

kıssadan hisse.. hayatımda noise suppressor kullanmadım, bu aletler çok mu can sıkıyor tuşe vs rahat bırakmıyor mu? bir de çalışma şekli uydurduğum gibi mi?

öncelikle noise supressorun ayarını hassas yaparsan tuşeni çok fazla etkilemez. send returnun mantığı ise şu:

delay, chorus, reverb, hatta wah gibi efektlerden sonra noise supressoru bağlarsan bu efektlerin etkisi ortadan kalkabiliyor. dolayısıyla send returnu kullanarak sadece compressor, distortion, overdrive, vs efektleri noise supressora bağlıyoruz (zaten istenmeyen gürültüye sebep olan efektler genelde bunlardır) diğer efektlere ns nin bir etkisi olmuyor bu durumda. örnek olarak:

7843pedal_chain.jpg

veya:

fazla sayıda efekti beraber kullanmak gerekiyorsa noise supressor olmazsa olmaz bir pedal. umarım faydaı olabilmişimdir.
8966pedal_chain2.jpg

Geri