Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

guraynet demiş ki:
arkadaşlar bir konuda danışacağım sizlere.
bu behringer gdi21 ile sansamp gt2 klonu deniyor fakat fark ne derecede? şu an para durumum gdi21e alabilecek güçte fakat gt2i alabilmem için baya bir beklemem gerekiyor.
acaba ne yapsam beklesemmi ki? fark ne derecede iyi olur[/quotabi sansamp başlığına bak istersen orda uzun uzun konuşuldu daha detaylı bilgi bulabilirswin.özetle gdi21 güzel pedal tek sorunu biraz gürültülü.

halilpazarlama demiş ki:
K_r_m demiş ki:
sadece gdi21 + mt2 ile guzel bi kombinasyon yapmistim, sorunsuzdu. Bence de iyi pedal.

abi gdi21 zaten gürültülü bide mt2de gürültülü hiç gürültü yapmadımı bu kombinasyon ?
Sahnede sadece 1 kere kullandim bu sekilde. mt2'nin drive'ini sanirim full kapamistim, ds-1 <-> mt2 arasi bi sound vardi. Cok "jınjın" distortion yoktu yani. Gurultu de o oranla oldukca azdi -ki benim hatirladigim rahatsiz edici bi ses yoktu hic :)

peki arkadaşlar analog kullanmışlığım yok bu sebeple merak ettiğim bişey var, analog pedalı mesela mt-2 veya gdi21 (bu analog mu emin değilim ama) direk bilgisayara girsek nasıl bir sonuç elde ederz? milrifon girişinden girince tabi amfi kadar güzel bir tını alamayız ama pedalın işlevini görebilir miyiz? aydınlatırsanız sevinirim

sinan123 demiş ki:
peki arkadaşlar analog kullanmışlığım yok bu sebeple merak ettiğim bişey var, analog pedalı mesela mt-2 veya gdi21 (bu analog mu emin değilim ama) direk bilgisayara girsek nasıl bir sonuç elde ederz? milrifon girişinden girince tabi amfi kadar güzel bir tını alamayız ama pedalın işlevini görebilir miyiz? aydınlatırsanız sevinirim
analog pedallar eğer üzerinde amfi veya kabin simulatörü yoksa iğrenç bir ses verirler :D hatta cızırtı diyebiliriz.mt2yi doğrudan bilgisayarın lineına girersen hiçbir işe yaramaz.gdi21 farklı olarak amfi ve microfon modlarına sahiptir.zaten amacı amfisiz kullanımdır.ultra G kabin sim. ile güzel tonlar vermekte.tabi sen mt2yi gdi21in clean kanalıyla kullanıp amfi görevi yaptırabilirsin.sansamp pedallarını bir araştır istersen.konuyu daha iyi anlayabilirsin.

halilpazarlama demiş ki:
sinan123 demiş ki:
analog pedallar eğer üzerinde amfi veya kabin simulatörü yoksa iğrenç bir ses verirler :D hatta cızırtı diyebiliriz.mt2yi doğrudan bilgisayarın lineına girersen hiçbir işe yaramaz.gdi21 farklı olarak amfi ve microfon modlarına sahiptir.zaten amacı amfisiz kullanımdır.ultra G kabin sim. ile güzel tonlar vermekte.tabi sen mt2yi gdi21in clean kanalıyla kullanıp amfi görevi yaptırabilirsin.sansamp pedallarını bir araştır istersen.konuyu daha iyi anlayabilirsin.

çok teşekkürler sanırım anladım en kısa zamanda bi tane gdi21 edinmem lazım ohalde:) güzel anlatmışsınız kolay gelsin

arkdasalar
boss mt-2/digitech death metal/ehx metal muff
hangısnı alsam?
amfim İbanez TBX30R gitar LTD m-50 bu aletlerı alırsam pek degisme olurmu?cünkü amfinin tonlari süper. yani alsam bisey deisgrmi?
Death ve Thrash caliorm.Saygilar

Bence o amfiyide sat, mt2 alacağın parayıda üstüne ekle tbx65 al. Send return falan kullanırsın modülasyon efektlerinde ve daha hacimli gelir ses çünkü hoparlörün çapı artıyor.

Pod 2.0 ın floor board versiyonu işte, pod 2.0 kullanmış biri olarak söyleyeyim amfi modelleri güzeldir, metal çalacaksan gayet iyi bir alet ses örnekleri için pod 2.0 (fasulye olan) kayıtlarını dinleyebilirsin.

Geri