Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

cavo demiş ki:
undercover ikisi birden aktif olduğu zaman hangi tür sıralama senin için daha uygun görüp denyebilirsin.

Herikisindede çok acayip gürültü oluyor denemedim değil yani :D

ayrıca amfi clean deyken sd-1 i açtığım zaman çiğ bi ses veriyor.aynı amfinin overdrive gibi...amfinin overdrive nı açtığım zaman biraz iyi oluyor ses..ama yinede tatmin edici değill..bir yerlerde hata yapıyorum ama...yardımcı olursanız sevinirim ;)

ya arkadaşlar sd-1 behringer 100 wattlık anfiye bağlandığında onun overdrive tonunu vermez değilmi? Kendisinin overdrive ından nefret ederm de. ondan sd-1 alıyorm zaten. anfiyi cleande kullanmam uygun olur heralde yanılıyomuyum?

undercover; sd-1 in tone ayarı çok açık olduğunda o dediğin çiğ sesi verir, bazıları sever bazıları sevmez. kısmayı dene.
xhornetxx, amfinin tonunu vermez, verse yüzlerce farklı tip overdrive pedalı olmazdı.. iyi tonu bulduğun herhangi bir şekilde kullan amfiyi, o da sana kalmış.

Boss psm 5 ve boss ls-2 hakkında detaylı bilgi alabilir miyim ? Forumda bir kaç şey var fakat bana yeterli gelmedi . Bildiğim kadarı ile birden fazla pedalı aynı anda açıp kapatabiliyoruz . Mesela true bypass olmayan pedalları true bypass yapabiliyor muyuz ? Kullanımı hakkında da pek bir bilgim yok .

Arkadaşlar bende boss cs-3 hakkında biraz detaylı bilgi alabilirmiyim.
Tam olarak ne yapar.
Neden kullanılır.
overDrive tonlarla kullanılırmı?.
analog toplandığında vazgeçilmez bir pedalmıdır?
gitarının tonunu yapaylaştırırmı?
sizce bir overdrive pedalından sonra alınması gereken ilk pedalmıdır? yani demek istiyorum ki öncelik verilmesi gereken bişeymi?

millet amp modellemesi kötü diye boss gt8 lerini satıyor sen onun büyük büyük dedesini almak istiyorsun :D .me33 den pek birşey bekleme bence

gandalfthewhite demiş ki:
herkese merhaba.. :)

bugün yine müzik marketleri dolaşırken BOSS ME 33 buldum, fiyatı uygun geldi..eski bir prosesör olduğunu biliyorum..ama benim maksimum param zaten rp80 ve v-amp-2'ye yetiyordu..şimdi neredeyse aynı fiyata,hatta v-amp'tan ucuz bir fiyata bu prosesörü buldum..kullanıcılarından, ya da bu ürün hakkında bilgisi olanlardan,ya da tavsiyede bulunmak isteyenlerden mesajlarını acil bekliyorum..pazartesi sabahına kadar müddetim var..

kendi fikrim ise rp80'den de, v-amp2'den de daha doyurucu bir alet olabileceği yönünde..gerçi biraz fazla komplike ama.. :) adam preset ayarları bile kendi değiştirmiş galiba..allahtan reset var.. :) ton ayarlamaya çalıştım yaklaşık 1 saat hiçbir şeye benzetemedim yaptığım (!) tonları.. :bilmem
ürüne şu linkten gözatabilirsiniz..
http://www.bossus.com/index.asp?pg=1&tmp=43

yardımlarınızı bekliyorum.. teşekkürler..

Sen bence ne yap biliyor musun? Yemeğinden gezmenden herşeyinden kıs birazcık daha para biriktir 2.el bir adet POD 2.0 al. Emin ol çok daha memnun kalırsın. Benim tavsiyem budur. Yazdığın çoğu aletten daha çok tatmin eder. Hem fiyatıda uygundur. :idea:

bu benim acil yardıma muhtaç olduğum bir konu...

vocallerde delay reverb ve derinlik gibi bazı şeyler için bir behringer virtualizer pro almak istiyorum. ancak sorun şurda baş gösteriyor : bu aletin zannettiğim kadarıyla (emin değilim) canlı sırasında yönlendirilebilmesi için normal bir foot switch değil midi bir foot controller cihazına gereksinimi var.

ikileme düştüğüm diğer bir konu da şu : bir digitech v300 vokal prosesörü alırsam da bu özellikler var ve piyasa fiyatı 390 lira bu aletin ; behringer virtualizer pro nun fiyatı ise 200 lira..
gönlümden behringer geçiyor ama midi foot controllerların ki özellikle bir tane bulabildim behringerin 1010 modeli bu da 400 milyon civarında. daha uygun üzerinde sadece 2 tane pedal olan bir alet var mı ?? MIDI foot controller olarak en uygun fiyatla ne elde edebilirim. yoksa vazgeçip sırf delay ve reverb için digitech in o bol technovari aletini mi alsam..

gu1tar1st demiş ki:
benim soru arada kaynadı gene :)

sabret biraz :D

gu1tar1st demiş ki:
Boss psm 5 ve boss ls-2 hakkında detaylı bilgi alabilir miyim ? Forumda bir kaç şey var fakat bana yeterli gelmedi . Bildiğim kadarı ile birden fazla pedalı aynı anda açıp kapatabiliyoruz . Mesela true bypass olmayan pedalları true bypass yapabiliyor muyuz ? Kullanımı hakkında da pek bir bilgim yok .

şimdi boss psm nin 4 adet girişi var.bunlardan ikisi loop a ait.loop dediğimiz cembere istediğimiz kadar pedalı seri olarak bağlaya biliriz. mesela ben chorus ve acustic simulator koydum diyelim.yani loop un girişinebir jack bağlıoyrum ucuna acustic sim ve chorus koyuyorum sonra chorustan cıkan jack ı da loop un cıkısına takıyorum.yani cember olusuyor.artık bu cemberdeki pedalları toplu sekilde acıp kapatabilirim.
ls2 de ise iki tane loop olusturabilirsiniz.bunlar için ayrı volume ayarına olanak sağlar ve acıkken b loop u aktif olsun yada a loop u aktif olsun yada hepsi aktif olsun gibi secenekler secebiliyorsunuz bununla.acıkcası master switch yada line selection olayı bundan ibaret.

aynı zmaanda bir chain alıp bu pedal sayesinde güç dağıtımı yapabilirsin.
umarım anlatabilmişimdir :)

dediğinizde haklısınız,hatta ben hep analog kurmak istiyorum ama ne zamanım var ne de param..onun için prosesöre yöneldim ve yememden içmemden kesip bu parayı borç harç toplayabildim.. :)

peki 3'ünün arasında kalsanız hangisini tercih edersiniz ?

Digitech rp80, behringer vamp2, BOSS ME33 ?

abicim sen bu rp ye neden bu kadar taktın gerçekten anlam veremedim...
V-amp ın yanında lafı bile edilecek bi alet değil ve üstelik bunu bikaç kez daha sordun bikaç kez daha söyledik

me33 hakkında hiçbir bilgi sahibi değilim o yüzden o konuda yorum yapamıcam ama rp80 den uzak durmanı şiddetle tavsiye ediyorum sana
üzerindeki drum machine olayına aldanma hiçbi işe yaramıyor...
2-3 kere oynar bıkarsın.. madem bilgisayarın var bidünya drum programı kullanabilirsin

Brokendream demiş ki:
dediğinizde haklısınız,hatta ben hep analog kurmak istiyorum ama ne zamanım var ne de param..onun için prosesöre yöneldim ve yememden içmemden kesip bu parayı borç harç toplayabildim.. :)

peki 3'ünün arasında kalsanız hangisini tercih edersiniz ?

Digitech rp80, behringer vamp2, BOSS ME33 ?

...

üzerindeki drum machine olayına aldanma hiçbi işe yaramıyor...
2-3 kere oynar bıkarsın.. madem bilgisayarın var bidünya drum programı kullanabilirsin

Çok doğru bir yorum... Zoom 505II'lerdeki gibi hiç olmamasından iyidir ancak çok da tatmin etmeyecektir...

Yelnız her yerde bilgisayar olmayabilir, her gitar çalışmasında bilgisayar açmak zahmet olabilir...

Geri