Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

GKN demiş ki:
gitarı dropped B akordlu kullanıyorum Boss MT-2 destekler mi?
MD-2 de 7telli gitarları destekler yazıyordu, kafam karıştı . alıp eve gelince üst perdelerde tizler falan kaybolmasında....

birde aktif manyetikler inputunu Overload(yada öyle bişiy) yapar mı?(abuk bir soru oldu galiba)

MD-2 tonu çok boğuk bi pedal B de daha da boğuk olur,sen bilirsin.

Hellhound demiş ki:
GKN demiş ki:
MD-2 de 7telli gitarları destekler yazıyordu, kafam karıştı . alıp eve gelince üst perdelerde tizler falan kaybolmasında....

birde aktif manyetikler inputunu Overload(yada öyle bişiy) yapar mı?(abuk bir soru oldu galiba)

yanlış anlattım galiba MD-2 düşünmüyorum

MT-2, B akordlu gitarda olur mu diye sormuştum

GKN demiş ki:
Hellhound demiş ki:
GKN demiş ki:

yanlış anlattım galiba MD-2 düşünmüyorum

MT-2, B akordlu gitarda olur mu diye sormuştum

Mt-2 iyi gider heralde eq seçeneği geniş olduğu için.Hatta B de çalan death metal gruplarından Mt-2 kullananlar var.

bende podxtlive var ve bununla evde 10wattlık amfimle aldığım sesi stüdyoda 100wattlık marshall kafalardan alamıyorum,ses aşırı karmaşık geliyo böyle sanki distortion artıyo efektler birbirine giriyo gibi, podu bağlarken amfiye direk inputa giriyorum ve amfinin eqı flat yapıyorum ama gene de sesler dediğim gibi bunu nasıl çözümleyebiliriz??,bahsettiğim amfi de RAWEN stüdyosunun amfileri,acaba sorun amfilerde mi yoksa ben bişeyleri mi yanlış yaptım anlamadım..yardımcı olursanız sevinirim..

Canneerr demiş ki:
bende podxtlive var ve bununla evde 10wattlık amfimle aldığım sesi stüdyoda 100wattlık marshall kafalardan alamıyorum,ses aşırı karmaşık geliyo böyle sanki distortion artıyo efektler birbirine giriyo gibi, podu bağlarken amfiye direk inputa giriyorum ve amfinin eqı flat yapıyorum ama gene de sesler dediğim gibi bunu nasıl çözümleyebiliriz??,bahsettiğim amfi de RAWEN stüdyosunun amfileri,acaba sorun amfilerde mi yoksa ben bişeyleri mi yanlış yaptım anlamadım..yardımcı olursanız sevinirim..

output a tıkla studio direct seçili olmasın
işte combo front power amp front gibi seçenekler var ya sen en uygun olanı seç (ben mesela direk bağladığım zaman combo front seçiyorum

eğer varsa amfinin fx return girişinden bağnarsan sorunun olmaz zaten
studio direct mode da (ha kabin olayını devreden çıkarabilirsin nasıl olsa gitar hoparlöründen çıkacak ses)

Canneerr demiş ki:

Aynı sorun bende de var, anaog setup kullanıyorum ve bende de ton çok karmaşık ve dip gürültülü oluyor.Gürültünün en büyük nedeni topraklama diye tahmin ediyorum.

Tondaki karmaşaya gelince Raven'daki kabinler sorunlu galiba,özellikle şu camın önündeki amplinin kabini.Uzun süredir o ampliyle çalıyorum aynı ayarları yapmama rağmen bi iyi bi kötü oluyo ben de anlam veremedim,bidahakine öbürküyle çalcam bakalım o nasıl olcak.

Konuyla alakası yok ama yeri gelmişken söyliyim, Raven'ın yeri başka :)

bendeki sorunun topraklamayla alakalı olcağını pek zannetmiyorum ama o camın önündeki amfi diğerinden biraz daha kötü ama diğer amfiyle de pek iç açıcı sonuç alamamıştım..

bu arada bence de kesinlikle rawenın yeri farklıdır ne olursa olsun..

O aletler yeniyken sorun yoktu aslında şu son 6-7 aydır kötüleşti baya.Alet edevat iyi demişti arkadaşlar bir hata yapıp 'kutu' ya gittik,orda sorun olmadı gitar tonumla ilgili ama dediğim gibi ne olursa olsun benim için Raven :) Kutu'daki aletler ne kadar iyi olursa olsun işletenleri ADAM olmayınca oraya ilk ve son gidişimiz oldu.Umarın Raven'ın ampliler de şöyle yenilenir de elin adamlarının bi tarafı kalkmaz!Ama kararımız kesin,o amplilerden ses çıkmayıncaya kadar Raven'dayız ;) (Ya çok dağıttım konuyu kusura bakmayın ama 'kutu' daki muameleyi hazmedemedim)

Hellhound demiş ki:
METMETALLICA demiş ki:
Boss Metal Zone ve Digitech Death Metal

heavy / doom / black / death karışık yapıcam

sizce hangisini alıyım ?

Boss Metal Zone ve Boss Metal Master arasında bi seçim yap istersen çünkü eğer Digitech Death Metal de Dod'un Death Metali gibiyse(ki %90 öyle,ikisi kardeş firmalar.Hatta artk Dod üretmiyo Death Metali) baya gürültülü bi alet.

Bence Metal Zone'un da Metal Master'ın da iyi ve kötü yanları var.Mesela Metal Master'da gain ayarı yok,bu eksi bir özellik sayılabilir ama tonları gayet doyurucu ve keskindir.

Metal Zone'un tonları ise biraz boğuk gelir bana ama üzerindeki eq'la yelpazeyi biraz daha genişletmek mümkün.

Tabi bunlar tamamen kişisel yorumlar, eğer deneme imkanın varsa 3 aleti de dene derim.

İncelediğim kadarıyla XT Live ın arka panelinde bulunan Level switch en sona kadar açılmışsa çok yüksek volümde çaldığınızda efektlerde yankı yapıyor. Delay açık olmasa dahi. Ve sesler birbirine giriyor. Level yarıya getirince sorun ortadan kalkıyor.

Boss me-33 ton ayarlari payla$imi yapilan site vs biliormusunuz? Bilindik parcalardaki tonlari yakalayabilenler kendilerini gostersinler.

EagleEye demiş ki:
Yarın gidip bi pedal alıcam kendime.Boss metal zone düşünüyordum ama bi kaç olumsuz yorum okuyunca kafam karıştı.İhtiyacım olan tek şey sağlam bi distortion tonu(ağırlıklı olarak thrash çalıyorum).Bide şu arkadaki hafif gürültüyü önleyen aletler varmış sanırım.Noise filter?Öyle bi olayda fena olmaz hani ama şart değil.Şöyle piyasada kolay bulunur birşey tavsiye edebilirmisiniz?Ayrıca Ankara'da bu tür şeyler satan tavsiye ettiğiniz bir yer varmı?

Alemin en iyi metal pedalı gerçekten çok ciddi boyutlarda metal zone dur hiç düşünme... metalciysen..

tcnnkr demiş ki:
EagleEye demiş ki:
Yarın gidip bi pedal alıcam kendime.Boss metal zone düşünüyordum ama bi kaç olumsuz yorum okuyunca kafam karıştı.İhtiyacım olan tek şey sağlam bi distortion tonu(ağırlıklı olarak thrash çalıyorum).Bide şu arkadaki hafif gürültüyü önleyen aletler varmış sanırım.Noise filter?Öyle bi olayda fena olmaz hani ama şart değil.Şöyle piyasada kolay bulunur birşey tavsiye edebilirmisiniz?Ayrıca Ankara'da bu tür şeyler satan tavsiye ettiğiniz bir yer varmı?

Alemin en iyi metal pedalı gerçekten çok ciddi boyutlarda metal zone dur hiç düşünme... metalciysen..
Valla sağ olun Kafam iyice karışmıştı, ama GT-2 yi denemede MT-2 almam, alamam içim rahat etmez. İzmir de hem MT-2 Hem sansamp GT-2 olan dükkan var mı?
ben Detaya gittim adamlardaki tek analog pedal Dod eq pedal vardı.
onun dışında dizmiş digitech leri Zoomlar ı,

Çankaya tarafına git trigon da falan vardır herhalde
ben olsam gt2 alırdım
mt2'm vardı arkadaşım gt2 almıştı ondan aldığım tonlar daha dolgun (daha sert demiyorum bakın) daha hoştu yani

bence mt-2 alma çünkü tonları çok kuru hacimli bir tonu yok ayrıca ses aralığı da öyle geniş falan değil gt2 denediysen yorumlarını bekliyorum bende alabilirim bu ara zaten o olmazsa rocktronlara yönelicem

Geri