Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

gorkyeah demiş ki:
drive önemli benim için diyosan --> podxtlive
effect " " " " --->boss gt8

Bence drive ile pod xt kıyaslaması doğru da effect gt8 kıyaslaması yanlış olmuş.

Bence gerçeklik ve gerçekten analog sistemini kavramış yutmuş analog ayarında ve ayarlarında bir processor isteyen GT8 almalı.

En ufak bir örnek:

Processorun içindeki amplinizin kaça kaç olduğunu seçiyorsunuz mesala diyelim ki 4x12 seçtiniz (bunu dışında 8x12 , 1x10 , 4x10 gibi bi çok seçenekte mevcut) seçtiğiniz 4x12 lik kaibininizin önüne profosyonel sahnelerde nasıl kabinin önüne mikrofon koyarlarsa sizde biraz sonra öyle yapıcaksınız neyse şimdi sıra geldi mikrofon modeli seçiminize çeşitli mikrofon modellerinin arasından kendi mikrofonunuzu seçiyorsunuz bitti mi ayarlar ? hayır şimdide seçtiğiniz mikrofonu amfinizin ne kadar uzağına koyacağınızı seçiceksiniz ister CENTER diyip ortalarsınız ister 1-10 arasında seçim yaparak uzaklaştırırsınız her seçimde çeşitli ses EQ ayarları değişiyor ve deirnlik vs vs vs..şimdi bitti mi? yine hayır şimdi mikrofonu yerleştirdiniz amfinizide seçtiniz mikrofon modelini seçtiniz amfiye uzaklığını seçtiniz şimdide amfinin sesinin ne kadar açık olucağını ve mikrofon sesinin ne kadar açık olucağını seçiceksiniz.

Yaaa arkadaşlar durum böyleyken insan bi yerden sonra intihar etme noktasına geliyor.

örnek olarak saydıklarının hepsi pod xt de daha ayrıntılı ve güzel olarak mevcut mesela örnek olarak guitar port programını bilgisayardan açtığın zaman pod xt de seçtiğin amfinin tüm ayarlarını resimli olarak görüyorsun mesela mikronu seçtiğin zaman karşına boş bir odada amfi önünde mikrofon çıkıyor mikrofonu tutup istediğin yere çekebiliyorsun
yan tarafta 4 tane mikrofon seçeneğin var seçtiğin zaman mikrofon resim değişiyor amfiyi değiştirdiğin zaman amfinin tüm özellikleri resimsel olarak karşına çıkıyor bunun gibi bir sürü değişik özellik var

Dynamic özelliğini açıklamıyorum bile ,o kadar titiz hazırlanmış bir özellikle yapılan bir aletin atacklara mükemmel derecede cevap verdiği her şekilde tahmin edilir sanırım.Pod XT live kullanmadım ama ses olarak bana çok daha Heavy ağırlıklı bir pedal gibi geldi ve cleanlerini beğenmedim.Yani Pod bence süper bir processor Boss Gt8 süper bir analog derim.Ah bide şu programlamalarında bu kadar ilkel kalmasalar patch,editör vs vs ..

yahu bana öyle bir prosesör söyleyin ki, bypass haldeki tonun üstüne -direk kendine gelen tona- delay, reverb, chorus ekleyebilsin, ama bypass a aldığımızdaki ton efekt eklenmesi dışında bozulmasın..

KaRaBaSH demiş ki:
yahu bana öyle bir prosesör söyleyin ki, bypass haldeki tonun üstüne -direk kendine gelen tona- delay, reverb, chorus ekleyebilsin, ama bypass a aldığımızdaki ton efekt eklenmesi dışında bozulmasın..

Herhangi ortalama bir processorun kabin simlatörü,distortion compressor,output simülatör vs vs vs bütün simülatörlerini kapat açık olan sadece istediğin efekt olsun al sana istediğin şey.Bunun içine harika bir procesoore ihtiyacın yok zaten.

nedense bende pod xt nin drive tonlarını pek beğenmiyorum ampliyi sattım 5+1 de kullanıyorum ondan mı bilmiyorum ampliye daha bağlamadım clean tonları on numara yanlız birde şimdiye kadar çok processor kullandım hiç birinde böyle acayip sesler duymadım nasıl anlatayım tam bilmiyorum baba zulada pod xt kullanıyor saz için ordan anlayın işte :)

slm arkadaşlar ben bişey merak ediyorum bu wah pedalları ne gibi ses veriyor yani sesi uzatıyomu yoksa waw waw diye sesmi veriyo??biraz garip oldu ama siz anladınızmı bu sesi :p

ya arkadaşlar çok sağolun şimdi açıp dinlicem o sesi çok merak ediyodum çok iyi oldu bişey daha sorcam zaten anlamışsınızdır ben biraz yeniyim bu manyetiklere efektlere falan şimdi bi-iki hafta sonra bi amfi almayı düşünüyorum marshal mg15dfx almayı düşünüyorum herkes çok beğeniyor hem 4 efekt bulunuyomuş üstünde sizcede alayımmı yoksa laney marka ampliler dahamı iyi çünkü ben heavy metal tarzı falan dinliyorum ve bol distortion ve bol clean iyi oluyor heralde cevaplarınız için teşekkürler 8O

MG15DFX gibi amfilerin fiyat seviyelerinde birçok amfi mükemmel yada iyi değil. Bence en az 10" hoparlörü olan bir amfi al. Bu yaklaşık 25-30W çıkış gücüne yaklaşmanı gerektirir, aynı zamanda marka prestijini de düşürmen anlamına gelir. Yine de sen bilirsin. Sonuç olarak büyük çaplı hoparlör bir adım daha öndedir.
Bence git dene birçok amfiyi. Seslerini dinle, giriş çıkış özelliklerine bak. Amfilerin üzerindeki efektler hem güzel değil hem de ayakla kontrol etmen mümkün değil. O yüzden aldanma o özelliklere. Bence amfini iyi seç yada daha basit bir amfinin yanına basit bir processor al. Bu şekilde başla...

çok sağol arkadaşım ya biraz aydınlandım gerçekten çünkü kafamı kurcalıyodu bu efeckt işi onun yerine normal bi amfi ve ona uygun bi processor alırım daha rahat ayakta kullanabilirim seninde dediğin gibi..tekrar sağol iyi çalışmalar....

evde çalacaksan 10-15w marshall istediğin tarza uygundur kirk kardeşim. ama konsere çıkacaksan en az 30 watt (ki 30 watt bile açıkhavada yetmeyebilir) bir amfi alman lazım. ama bana sorarsan paraya kıy bir süre prosesör almamaya çalış düzgün bir amfi al. iyi gitarın iyi amfin olsun, sonrası zevkine göre şekillenir.

aslında benimde istediğim öyle kendi çapımda bi marshall amfi almak ve bişeyler çalabilmek çünkü bu marshall amfi üstüne çok forum okudum başkalarıda benim gibi kararsız kalabiliyor bende bi sorayım dedim bi dfx alayım artık kurtulayım şu kararsızlıktan yahuu...neyse çok sağol arkadaşım iyi çalışmalar...

KaRaBaSH haklı, iyi gitar, iyi amfi her zaman şart ancak başlangıçta çok kuru bir ses alırsın, bu tatmin edici olmayabilir. Bence ikinci ellere bak, daha ucuza daha iy işeyler alabilirsin ve satmak istediğinde aldığın fiyattan satarsın. Ömürlük alışveriş yapacaksan sıfır almanı tavsiye ederim. Aksi takdirde sıfır alıp ikinci ele düşürürsen maddi anlamda çok kaybın olur. Başlangıç seviyesinde de deneye yanıla çok ekipman kullanırsın...Bunları da gözardı etme...

ya aslında doğru sölüyorsunuz ama ben ikinci el almayı düşünmüyorum çünkü ben biraz yeniyim yani amfiden nasıl bi ses çıkması gerektiğini bilmiyorum tam olarak o yüzden ikinci eller ya bozuksa ya başka bişey varsa ne bilim anlamam yani amfinin düzgün olduğunu..bu yüzden sıfır almayı düşünüyordum hem bu dediğiniz kuru sesi tam olarak anlamadım herif denemişti amfiyi ve çok hoşuma gitmişti yani sonuç olarak sıfır alıp bi sorun olmasın tertemiz kullanayım diyorum ama bana başka tavsiye edebileceğiniz ampli markaları varsa onlarıda bana söylermisiniz size zahmet olmassa :oops:

beyler acil bi sorum var!

trash yapıyorum ve acil bir dist pedalına ihtiyacım var, biçok kişi mt2'den bahsetti ama birkaç olumsuz yönünün olduğunu da okudum. biraz acil bi durum, fikirlerinizi esirgemezseniz sevinirim :?

Geri