Sahte Gitarlar

Sağolasın incarnete. ♥ Benim demek istediğim şu; cidden oturup uğraşıp aynısını yapanlar var. Gitarı sökmeye başlamadıkça anlayamıyorsun. Ama güzel bilgi kaynaklar, teşekkürler. Bir güzel okuyup bilgi tazeleyeyim

ilanında ortaköydeki kapanan mağaza diyor, aradım izmirde kapanan mağaza dedi, ama dimarzio ibz aklımı kurcaladı yani sahte olsa neden alt modellerin manyetiğini taklit etsinlerki?Bir tuhaf.Ayrıca floyd rose fixleride siyah değil altuni...

O gitar orjinal.Replica gitarın pickguardındaki vida yerleri farklı olur.Sapın arka birleşme noktasında hafif 1cm kadar düz bir çıkıntı olur.Bunların dışında hiç bir fark yoktur.Yani resimlerden anlaşılabilecek bir fark yoktur.Gitarı elime aldığımda zaten hemen anlarım(en basitinden malzeme kalitesinden.Ama bu ilanını verdiğiniz resimlerdeki gitar kesinlikle orjinal duruyor.Zaten resimler den de kimse bir şey anlamaz.Dolandıracak adam zaten kendi elindeki sahte gitarın resimlerini koymaz.:)

Ayrıca orjinal gitarın rengi çok çok açık bir beyazdır.Fil dişi beyaz diyorlar sanırım.Zaten orjinal ile yan yana koyduğunuzda replica gitar sanki sigara dumanına maruz kalmış gibi görünür.

O gitar orjinal.Replica gitarın pickguardındaki vida yerleri farklı olur.Sapın arka birleşme noktasında hafif 1cm kadar düz bir çıkıntı olur.Bunların dışında hiç bir fark yoktur.Yani resimlerden anlaşılabilecek bir fark yoktur.Gitarı elime aldığımda zaten hemen anlarım(en basitinden malzeme kalitesinden.Ama bu ilanını verdiğiniz resimlerdeki gitar kesinlikle orjinal duruyor.Zaten resimler den de kimse bir şey anlamaz.Dolandıracak adam zaten kendi elindeki sahte gitarın resimlerini koymaz.:)
o zaman ibz manyetikler ne alaka?Bizde direkt sahte demiyoruz ama manyetikler neden öyle?Resimden gerçek olmadığı anlaşılmadığı gibi gerçek olduğunada kanaat getirilemez, hem replikayı gerçek diye satmaya çalışan çok olmadımı bu güne kadar kendi resimleriyle?

o zaman ibz manyetikler ne alaka?Bizde direkt sahte demiyoruz ama manyetikler neden öyle?Resimden gerçek olmadığı anlaşılmadığı gibi gerçek olduğunada kanaat getirilemez, hem replikayı gerçek diye satmaya çalışan çok olmadımı bu güne kadar kendi resimleriyle?
Evet replica gitarı orjinal diye satan çok oldu.Ayrıca dimarzio ibz de orjinal ibanezlerde kullanılan bir manyetik.Jemlerin orjinal manyetiği değil ama sahte bir manyetik te değil.

demişsin ama ibanez sitesindeki resimlerle karşılaştırdığımda 1.floyd rose üzerindeki ince ayar cıvataları siyah olmalı 2.floyd rose sapı siyah olmalı 3.sapın ucundaki kilit kısmında aksam altın fakat cıvatalar siyah olmalı 4.arka kısımdaki küçük plastik kapak üzerindeki cıvatalar gitar boyuna değil enine olmalı 5.zaten manyetikler cabası, sıfır gitarda niye bu manyetikler olsun ? bu noktalara bakar mısın

Devam: Pickguard vidalarının pozisyonları sorunlu (özellikle sol üst tarafa dikkat). Humbuckerları geçtim hadi, orta manyetik de oldukça ucuz bir şeye benziyor. Tremolo kolunun girdiği yerde de garip bir çıkıntı var sanki.

demişsin ama ibanez sitesindeki resimlerle karşılaştırdığımda 1.floyd rose üzerindeki ince ayar cıvataları siyah olmalı 2.floyd rose sapı siyah olmalı 3.sapın ucundaki kilit kısmında aksam altın fakat cıvatalar siyah olmalı 4.arka kısımdaki küçük plastik kapak üzerindeki cıvatalar gitar boyuna değil enine olmalı 5.zaten manyetikler cabası, sıfır gitarda niye bu manyetikler olsun ? bu noktalara bakar mısın
Dostum söylediğin şeyler çok basit şeyler.Belki adam vidayı kırdı.o söylediklerin basit şeyler.Ben bu gitara illaki orjinal demiyorum yukarıda da yazdım zaten elinize almadan pek anlayamazsınız diiye.Fakat şu an piyasadaki replika cemlerin yüzde 90 ındaki belirtiler şunlar.
1.Sapın arkasında bileşme noktasının dışında 1 cm kadar düz bir zemin olur.Orjinalinde bu yoktur.
2.Rengi biraz daha koyu olur.Orjinali bembeyazdır.
3.Pickguard vidaları yakık olur.Nasıl yani?,Şöyle ki;örnegin neck teki hambakır manyetigin tam ortasında iki tarafta da vida olur ama tam ortada olacak.Replikalarda o vidalar baya bi ilerde.
bakın burada da var

burada hepsi var
http://www.seymourduncan.com/forum/...ve-it-Bought-a-fake-JEM-God-I-m-REALLY-STUPID

Geri