Sahte Gitarlar

Hard case, kopru vidalari, Gibson yazisi yanlis, binding perde kenarlarini kapamasi lazim. Bunlar benim ilk bakista gorduklerim...

Son düzenleme:
@cemborek3 ne oldu Hocam senin gitar? Şimdiye gelmiş olması lazımdı?
Türkiye sınırları içine girmiş hocam, bu gün yarın dağıtıma çıkarırlar, Cuma ya elimde olur sanıyorum bir aksilik olmazsa.
Bu arada satıcı bana Garry Moore signature göndereceğini söyledi, bir sebepten P90 ' lı 50' s neck yapamamışlar. Ben de ok dedim, Garry Moore da bizden sonuçta. Hatta du fotoları ekleyim.

unnamed1_zps11ec420e.jpg

unnamed2_zpsf465cf93.jpg

unnamed3_zpsf7f2ded0.jpg

unnamed_zpsb2a01b66.jpg

250 - 300 $ lık çin malı... Az önce şikayet ettim sahibinden.com'a...

Bu kadar da bariz çakma gitar satılmaz ki canım bu fiyata...!

Doğru tespit. İlk bakışta hardcase tutacak yeri orjinal hardcase lerde farklı olur. Kullanılan deri ve tutacak yerin kalınlığı farklıdır.
İkinci gözüme çarpan nokta, truss rod kapağının kenarlarındaki ucuz işçilik. Orjinal gibsonda, plastik saçakları olmaz.
Ben de şikayet ettim ilanı.

Fiyat çok düşük değil mi? Nasıl fark edeceğiz, bilgilendirirseniz sevinirim.

Bence fiyat o kalitedeki bir gitar için fazla bile :)

Logonun yeri, hardcase, finish, akort burguları, potansların türü ve yeri tutuyor. Humbucker takılabilmesi için işlem görmüş sadece. Gitar gerçek bir Gibson fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla.

Sıfırının taksitli fiyatı 2.430 Tl zaten mydukkanda.

Türkiye sınırları içine girmiş hocam, bu gün yarın dağıtıma çıkarırlar, Cuma ya elimde olur sanıyorum bir aksilik olmazsa.
Bu arada satıcı bana Garry Moore signature göndereceğini söyledi, bir sebepten P90 ' lı 50' s neck yapamamışlar. Ben de ok dedim, Garry Moore da bizden sonuçta. Hatta du fotoları ekleyim.
G.Moore'da potansların 2 si farklı değil mi hocam?
Gary-Moore-BL.jpg

G.Moore'da potansların 2 si farklı değil mi hocam?
Gary-Moore-BL.jpg

Doğrudur hocam, aslında başka bazı farklar da var, ama gitarı almadan tam emin olamayacağım.
Gitarın aynısını yapmaya çalışmayacağım, benim istediğim sadece LP solid body bir gitarım olsun. Manyetikler büyük ihtimalle filter tron la değişecek. (gretsch stock manyetik)
Belki farklı renklerde yeni köprü ve burgular takabilirim ileride.
Beni asıl endişelendiren body ve neck ağacı.
Bakalım, Perşembe günü gidip alacağım bir aksilik olmazsa.

Geri