Sahte Gitarlar

Gitarı dün aldım. Güzel bir gitar. Toplamda 335 usd harcadım ve 1 ay kadar bekledim. Pişman değilim. Tavsiye eder miyim? Bilmiyorum, daha üzerinde uğraşmak lazım, bridge ve truss rod ayarını tam yapamadım henüz, ayrıca manyetikleri de değiştirmek lazım. Tv jones humbucker almayı düşünüyorum. Güzel de bir kabin alabilirsem, ikinci videoda tona bakarız.

Umarım merak edenlere biraz yardımı olur.

Son düzenleme:
Dikkat !!! Yine çin malı gibson insanlara orjinal amerikanmış, sıfırı çok pahalıymış gibi yutturulup dolandırılmaya çalışılıyor...

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...lektro-gitar-cok-uygun-fiyata-161962260/detay

Hiçbi sıkıntısı olmayan gitarın Re burguda dikkatlerden kaçmadı :)

İlan başlığında Epiphone olduğu belirtilmiş. Lakin içerikte madde madde saçmalanmış :)

Sahne görmemiş gitar .... Zaten nasıl sahne görsün bu gitar...

Ancak bu şekilde bir truss rod, Epiphone'larda va rmı bilmiyorum. Ben hiç görmedim

İlan başlığında Epiphone olduğu belirtilmiş. Lakin içerikte madde madde saçmalanmış :)

Sahne görmemiş gitar .... Zaten nasıl sahne görsün bu gitar...

Ancak bu şekilde bir truss rod, Epiphone'larda va rmı bilmiyorum. Ben hiç görmedim

O gitar epiphoneda değil gibsonda değil :) Bi ihtimal Gibson baldwin denen sözde gibsonun çinde ürettiği 100 dolarlık adi giyarlardan olabilir... Onlarında ne sıfırı 1000 tl, nede dünyanın hiçbiyerinde bu fiyata gibson kalitesi diyerek usa üretimi gibson gibi insanlar kandırılarak satılmıyor...

Kısaca sakın almayın :)

O gitar epiphoneda değil gibsonda değil :) Bi ihtimal Gibson baldwin denen sözde gibsonun çinde ürettiği 100 dolarlık adi giyarlardan olabilir... Onlarında ne sıfırı 1000 tl, nede dünyanın hiçbiyerinde bu fiyata gibson kalitesi diyerek usa üretimi gibson gibi insanlar kandırılarak satılmıyor...

Kısaca sakın almayın :)
Evet aynen 100$'lık gitarlardan. Biraz google'da araştırınca çıkıyor zaten.. Kendi kafasınca manyetiklerin yerlerini de değiştirmiş. Orijinal halinde manyetikler beyaz/siyah - siyah/beyaz sıralı.

Bu tip ilanları şikayet edelim arkadaşlar. Sahibinden.com biraz temizlensin hiç değilse.

Diyoruz hatta ediyoruz da, şikayet edince kavle almıyor ki sahibinden. Bırak sahte gitarı, adam aynı gitara her gün ilan açıyor utanmadan, sahibinden de onaylıyor. Şikayet ediyorsun, mükerrer ilanı bile kaldırmıyor. Sahte gitarla mı uğralacak? Ha, bir gün bir yerden darbeyi yer hukuken akıllanır. Başına gelmeden anlamayacaklar.

Fender sanki seri numarası çakmıyor muydu kafa kısmına? Yanlış mı biliyorum? Bunda seri numarası nâmına bir şey görünmüyor da.
Seri numarası klavye üzerinde önde olan da var, arkada olan da.. Bildiğim kadarı ile Meksika'lar önde. USA olanlarda bazı yıllar önde, bazıları arkada, bazıları da klavye ile gövdenin birleştiği yerdeki metalin üzerinde yazıyor. Metal levha üzerinde yanlış okumuyorsam, Fender California Corona yazıyor. Eğer öyleyse USA Fender, ama tuhaf olan USA ise neden bu kadar ucuz!..

arkadaşlar gitar meksika yapımı zaten bu rengi google'da aratırsanız direk meksika fender olarak çıkıyor zaten arkadaş ilanına yazmış amerikadan aldığınıda usa fender oldğunu yazmamış belki yerler hesabı

Seri numarası klavye üzerinde önde olan da var, arkada olan da.. Bildiğim kadarı ile Meksika'lar önde. USA olanlarda bazı yıllar önde, bazıları arkada, bazıları da klavye ile gövdenin birleştiği yerdeki metalin üzerinde yazıyor. Metal levha üzerinde yanlış okumuyorsam, Fender California Corona yazıyor. Eğer öyleyse USA Fender, ama tuhaf olan USA ise neden bu kadar ucuz!..
metal levha sonradan takılmış. ordaki deliğin altında boya gözüküyor

arkadaşlar gitar meksika yapımı zaten bu rengi google'da aratırsanız direk meksika fender olarak çıkıyor zaten arkadaş ilanına yazmış amerikadan aldığınıda usa fender oldğunu yazmamış belki yerler hesabı
Arkada metal aksamda yazanlar normal mi? Tamam Meksika bir gitar için fiyat uygun ama bildiğim kadarı ile Meksika Strat'larda arka metalde birşey yazmıyor yada sadece Fender yazıyor. Ben bundan dolayı işkillendim.. (n)

O gitar da sıkıntı yok, orjinal bir gitar. Sadece neck-plate'i havalı olsun diye yazı yazan USA versiyonu ile değiştirilmiş. Oldukça da nadir bulunan bir renk, belli ki satan arayarak bulmuş. Bu arada maple ağacı da çok güzel görünüyor. Desenli bir maple.

@programci_84 Fender Meksikalarda seri no, Fender yazısının hemen altındadır. Ondan dolayı kafa arkasında bir şey yazmıyor. Sadece Meksika Classic Seri de arkada yazar.

O gitar da sıkıntı yok, orjinal bir gitar. Sadece neck-plate'i havalı olsun diye yazı yazan USA versiyonu ile değiştirilmiş. Oldukça da nadir bulunan bir renk, belli ki satan arayarak bulmuş. Bu arada maple ağacı da çok güzel görünüyor. Desenli bir maple.

@programci_84 Fender Meksikalarda seri no, Fender yazısının hemen altındadır. Ondan dolayı kafa arkasında bir şey yazmıyor. Sadece Meksika Classic Seri de arkada yazar.
Bilgilendirme için teşekkürler. (y)

Geri