Sahte Gitarlar

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Bu gitar @devastator Selçuk abinin modifiye ettiği Squier Bullet değil mi?
Yanlışsam düzeltin.
Bu uyanık kardeşimiz Hot Rod diye satılığa çıkarmış :)
Headstock logodan ve ton potlarının yerindeki switchlerden hatırladım.
Aynen o gitar. Uyarmak lazım etrafı.

okadar cok falsosu varki nerden baslasam bilemedim :). oncelikle gitarin govde sekli,ozellikle sapin govdeyle birlestigi ust taraftaki fazlalik. headstock taki on ve arka yazilarin kalitesizligi. string tree ler. manyetikler. neck plate. arkadaki fazladan strat kapagi... gibi gibi.

Ne yalan soyleyeyim banada orjinal gibi gelmedi. Head stock yapisi ve yazi karakteri orjinal degil gibi. Yalniz ilk defa mexico bir squier jim root goruyorum. Diger gorduklerimin hepsi cin uretimi idi

okadar cok falsosu varki nerden baslasam bilemedim :). oncelikle gitarin govde sekli,ozellikle sapin govdeyle birlestigi ust taraftaki fazlalik. headstock taki on ve arka yazilarin kalitesizligi. string tree ler. manyetikler. neck plate. arkadaki fazladan strat kapagi... gibi gibi.
Ne yalan soyleyeyim banada orjinal gibi gelmedi. Head stock yapisi ve yazi karakteri orjinal degil gibi. Yalniz ilk defa mexico bir squier jim root goruyorum. Diger gorduklerimin hepsi cin uretimi idi
Evet bu bilgilendirmeler ardından ben de biraz daha detaylı inceledim ve haklı olduğunuzu değerlendiriyorum...Özellikle nette hareketli köprülü bir modeline rastlamadım...

Sevgiler ve saygılar...

Tremololu Jim Root telecaster olmaz. Jim Root modelleri sabit köprülüdür. Ayrıca ilandaki gitarın 12. perdesindeki iki noktanın konumu da her zaman Çin çakmalarında görüldüğü gibi birbirine uzak. Bir de switch açısı orjinalinkinden oldukça farklı.

Sahibindende bir tane naturel usa strat var.1900 Tl istiyor modifiyeliymiş.Bulaşmayın o gitara 1 ay önce 900 Tl civarına usa orjinal diye ilanda olan gitar maalesef link atamıyorum.

Pardon gitarda truss rod başı arızalı olduğu 100 TL masrafı olduğu yazıyor.Seymoır duncan bridge manyetik varmış "Fender USA Stratocaster"başlığı adı altında 1900TL fiyat biçilmiş.

Sahibindende bir tane naturel usa strat var.1900 Tl istiyor modifiyeliymiş.Bulaşmayın o gitara 1 ay önce 900 Tl civarına usa orjinal diye ilanda olan gitar maalesef link atamıyorum.

sanırım bu gitardan bahsediyorsunuz;

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Aynı ilan bu sitede de mevcuttu. Gitar orjinal fakat zımparalanmıştı. Tam modelini şu an hatırlamıyorum ama truss rod önemli bir sorundur. Eğer highway-1 ise truss rod tek yönlüdür ama standart ise çift yönlüdür, kolayca civatası değiştirilemeyebilir. Hele ki mekanizmanın kendisi problemliyse, yandın gitti.

Geri