Sahte Gitarlar

Merhaba.
Gitarı İzmir'den Enis Bey'den satın aldım (daha doğrusu takasladım).Kendisi de mükemmel iyi niyetli ve alçakgönüllü bir insandır.Müzisyendir.İzmi'de Yaygara Band ve Umut Kaya'yla beraber çalmaktadır.Kendisi,tekrar gözü kapalı alışveriş yapabileceğim,20 defa referans olabileceğim düzgünlükte bir insandır.Bu satırları okuyorsa kendisine tekrar teşekkür ederim tanıştığımız için

Gitarı şurdaki live performans'ta görebilirsiniz,çalan kişi gitarın ilk sahibi ve modifikasyon işlemini gerçekleştiren Enis Bey'dir;

Bu arada gitara uygulanan modifikasyon aşamasını Enis aşağıdaki linkte anlatmış en ince ayrıntısına kadar (detaylı resimler mevcut).Ben daha önce aratıp yazma gereği duymamıştım ama aşağıdaki link bile yeterlidir gitarın orjinalliği konusunda,bilgi için ;
King Bee Custom Painting

Gövdenin boyama işlemini gerçekleştiren firma için ;
King Bee Custom Painting | Facebook

Gitar sahibinden'de de ,turkrock'ta da mevcut.Kaldı ki 2 ilanda da telefon numaram da mevcut.Orada net bir ifadeyle ''Samsun'da doktor olarak çalıştığım'' ve ''istenilirse yıllardır alışveriş yaptığım bir müzisyen sitesindeki alım satımlarımı referans olarak verebileceğim'' yazıyor,ki siz de aynı müzik sitesine ''Bu gitar sahte'' diye yazmışsınız,tanıyan arkadaşlar da ''gitar helalmustafaabi'nin gitarı'' yazmışlar.Burada paylaşmadan önce arayıp,ya da mesaj atarak gitar hakkında bilgi de alabilirdiniz.
Yazık diyorum
Sahte gitarlar konusunda insanları uyarmaya çalışan iyi niyetli bir genç insan olmaya çalıştığınıza inanmak istiyorum.

Buraya tamamen şans eseri baktım ve kendi ilanımı görünce şok yaşadım.
Bu arada gitarla ilgili tarafıma en ufak bir soru mesajı gelmediği ilanı açtığım süre içerisinde.Bana sorsa ve ulaşamasa ya da benden bir cevap alsa ve gelse buraya yazsa yine yaptığı işi yadırgayacak değilim,2 ilanda da telefonum açıkça yazıyor oysa.Kaldı ki sitede beni tanıyan arkadaşlar da ''gitar helalmustafaabinin gitarı'' yazmışlar.Burdan da ulaşabilirdi bu kişi rahatlıkla bana.

İnanın anlamak mümkün değil.Ben sakinlikle ve düzgün şekilde arkadaşa cevap vermeye çalıştım.Umarım yaptığı işin ne kadar özensiz olduğunu anlar ve özür diler.
Gerçekten yazık

Merhaba Evren.Gitar modifiye edilmiş bir baja tele.Merak ettiğin olursa cevaplayabilirim

Eyw dostum. Ne yalan söyleyeyim gitarda gözüm kalmadı degil. Ama artık birşey alıp satmamaya karar verdim. Kanıma girme noolursun. Ayrıca sunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Naturel hali cok daha iyiymiş. Gövdenin desenine bayıldım. Olurda hani elime geçer ise ilk isim boyayı çıkarmak olur :)

Boyle ilistireyim hatta resmi de bulunmus olsun. 1.si David Gilmour un serisi Custom Shop. 2.si kendisinin signature modeli 21 perdedir. Yani bu gitar zaten Gilmour signature olamaz. Kaldi ki gercek Amerikan Strat da degil. Cunku Vintage 6 vidali kopruye sahip bu da American Specialler de olan bi durum. Ama seri numarasi Standart Stratlardaki gibi z ile baslamakta. Ki bildigim kadari ile American Speciallar US seri numarasi ile basliyor. Bu son iki bilginin dogrulugundan emin degilim. Ama Chinese Stratlari ele veren bir durum olarak 12. perdedeki dotlarin arasinda olmamasi gereken miktarda bosluk var.

Dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    137.6 KB · Gösterim: 235
Boyle ilistireyim hatta resmi de bulunmus olsun. 1.si David Gilmour un serisi Custom Shop. 2.si kendisinin signature modeli 21 perdedir. Yani bu gitar zaten Gilmour signature olamaz. Kaldi ki gercek Amerikan Strat da degil. Cunku Vintage 6 vidali kopruye sahip bu da American Specialler de olan bi durum. Ama seri numarasi Standart Stratlardaki gibi z ile baslamakta. Ki bildigim kadari ile American Speciallar US seri numarasi ile basliyor. Bu son iki bilginin dogrulugundan emin degilim. Ama Chinese Stratlari ele veren bir durum olarak 12. perdedeki dotlarin arasinda olmamasi gereken miktarda bosluk var.
Hocam neredeyse inlaylari sapa tasmis :D

Tipik bir aliexpress ürünü. Ben şikayet ettim.

ya 7.000 zaten saçma bir fiyat. 7 k verecek adam, zaten az çok kültürlüdür. Ama bu ilan 2 k olsaydı, müziğe yeni girişmiş bir kardeşimizin canı yanabilirdi. En üzücüsü de bu.

1.si 22 perde
2.si headstock takı logo orantısız
3.su trussrot yuvası beyaz
4.su neckplate te seri no yazması gerekirken fender standard logo basmışlar
5. Burgular vintage degil
6. Köprünün ne olduğunu anlamadım
7. Olme esegim olme

Daha ne diyim bilemedim. Utanmadan 7.000tl istiyor
Evren Hocam..Allahtan adamların işleri orjinalden bayağı uzak....tüm maddelere +1

Bu Ağrı'dan çıkan bilmem kaçıncı sahte yada arızalı enstrüman ilanı be. Adamın adını soyadını ve yaşadığı ili google'da arattım da, aynı kaldırımda yürümem diyeceğim tiplerden. Tabi Ağrı merkezde müzikle uğraşan ve aynı isimde olan başka biri yoksa...

Te heeey te heeey loov looov looooooov.....!

İşin komik tarafı kendi kendini belli etmiş olması :banghead::D Eklediği linkteki tanıtım videosuna 1 saniye bakan biri bile 21 perde olması gerektiğini görür. :D

Geri