Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

@mazemaster a tesekkurler kendisinden akustik gitar aldim case i yoktu urunun ancak o kadar ozenli ve dikkatli sekilde paketlemiski 10 dk acmak icin ugrastim, sayesinde elime sag salim ulasti. Urun bahsettigi gibi temiz ve sorunsuzdu. Kendisine tesekkur ederim

"lowrider" Hakan Bey'den Vox Night Train kafası aldım. Hakan Bey 10 numara satıcı. Pazartesi günü 10 gibi Eft'sini yaptım. 13 gibi paket yapmış ve içime sinmesi için fotoğrafını WhatsApp'den gönderdi. Saat 15 gibi telefon edip kargo ücretini bildirip uygun olup olmadığını sordu. Ertesi gün sabah erken saatte kargom geldi. Akşamına açabildim kutuyu. Açmak 15 dakikamı aldı. Sanırsınız nükleer silah satın almışım...

Forumdan belki 50 oldu alışverişim. Hakan Bey en ilgili satıcıydı. Paket çok sağlamdı. Teşekkür ediyorum kendisine. Amfide şahane............

Bu hafta başıma şöyle bişey geldi vox kabin satan @ascetic nickli arkadaş ile anlaştık pazarlığı yaptık ödeme yapacağım artık haber bekliyorum yazmadı ertesi gün kafasında bişey çıktığını rahatsız olduğunu söyledi kabin sizindir söz falan dedi ayağa kalkar kalkmaz yollayacağım dedi lakin sonrasında ne telefon mesajlarına ne siteden cevap verdi (sitede online olduğunu görmeme rağmen ) en azından satmaktan vazgeçtiğini söylese bende işlerimi aksatmayacağım başkasına sattım dese yine sorun yok onun malı istediğini yapar ama cevap dahi vermemesi saygızlık gerçekten insanların sözüne bile güvenemez şüpheci hale getiriyorlar sonra :)
Malesef sana puanım -ascetic

Ayrıca @gogostar on numara satıcı kendisi alışverişlerinde insanların kalbini kırmamak için herşeyi yapıyor işlerine rağmen ilgili birisi :)
Sana puanım + gogostar :D

Son düzenleme:
Bu hafta başıma şöyle bişey geldi vox kabin satan @ascetic nickli arkadaş ile anlaştık pazarlığı yaptık ödeme yapacağım artık haber bekliyorum yazmadı ertesi gün kafasında bişey çıktığını rahatsız olduğunu söyledi kabin sizindir söz falan dedi ayağa kalkar kalkmaz yollayacağım dedi lakin sonrasında ne telefon mesajlarına ne siteden cevap verdi (sitede online olduğunu görmeme rağmen ) en azından satmaktan vazgeçtiğini söylese bende işlerimi aksatmayacağım başkasına sattım dese yine sorun yok onun malı istediğini yapar ama cevap dahi vermemesi saygızlık gerçekten insanların sözüne bile güvenemez şüpheci hale getiriyorlar sonra :)
Malesef sana puanım -ascetic

Ayrıca @gogostar on numara satıcı kendisi alışverişlerinde insanların kalbini kırmamak için herşeyi yapıyor işlerine rağmen ilgili birisi :)
Sana puanım + gogostar :D

Kardeş ameliyat oldum ameliyat!Kulak arkamdan dolayı fotoğraf çekip yollayayım istersen sana bundan bahsettim!2 güne iyileşirim diye düşündüm hastanede 3 gün yattım enfeksiyondan!Hadi paranı alıp uzatsam böyle tamam dicem.Ayıp böyle şeyler yapma!..

Kardeş ameliyat oldum ameliyat!Kulak arkamdan dolayı fotoğraf çekip yollayayım istersen sana bundan bahsettim!2 güne iyileşirim diye düşündüm hastanede 3 gün yattım enfeksiyondan!Hadi paranı alıp uzatsam böyle tamam dicem.Ayıp böyle şeyler yapma!..
burda benim yaptığım hatalı birşey yok sadece ben mesaj gönderdikten sonra bile sitede online olduğunu gördüm mesajları imassege ile gönderince de okundu yazdığı için böyle bir not düştüm farketttiysen pazar günü yazdım bunu yani konuşmamızdan 5 6 gün sonra hemen yargılamadım siteye kadar girip kısacık bi not yazmamandan dolayı böyle algılamam normal yoksa o gün hastayım yazdığında da önce sağlık dedim yakındığım tek şey o kadar mesaj atmama rağmen hiç bir geri dönüt vermemen yoksa neden inanmayayım ameliyat olduğuna tekrardan geçmiş olsun durumunu açıkladın insanlar okur haklı görürlerse ben silerim mesajımı özürümü de dilerim.

ayrıca ben burda seni ne dolandırıcılıkla itham ettim nede bozuk mal satmayla sadece ilgisizliğinin belirttim "ayıp böyle şeyler yapma!" yazmışsın burası üyelere fikir olması için yapılmış bir köşe ben başıma gelen olayı anlatıyorum saygılı olarak ama senin tepkin gerçekten bana karşı saygısızlık ne ayıbımız olmuşsa tüm site önünde kanıtlayın o zaman.

Son düzenleme:
@serwanius a regenerator pedalımı sattım. İki seferdir süper insanlara denk geliyorum. Eskişehir'de Servan'ın arkadaşına pedalı teslim ettim. Sonrasında paramı ödemek için resmen taciz etti beni Servan :) Hesap numarası ver diye aradı durdu. Sonunda gece 11.30 gibi mesaj gönderebildim. 15 dakika sonra bankamatikte bitti ve şu an saat 23:54... para hesabımda. Düzgün adammış. Bilginize....

burda benim yaptığım hatalı birşey yok sadece ben mesaj gönderdikten sonra bile sitede online olduğunu gördüm mesajları imassege ile gönderince de okundu yazdığı için böyle bir not düştüm farketttiysen pazar günü yazdım bunu yani konuşmamızdan 5 6 gün sonra hemen yargılamadım siteye kadar girip kısacık bi not yazmamandan dolayı böyle algılamam normal yoksa o gün hastayım yazdığında da önce sağlık dedim yakındığım tek şey o kadar mesaj atmama rağmen hiç bir geri dönüt vermemen yoksa neden inanmayayım ameliyat olduğuna tekrardan geçmiş olsun durumunu açıkladın insanlar okur haklı görürlerse ben silerim mesajımı özürümü de dilerim.

ayrıca ben burda seni ne dolandırıcılıkla itham ettim nede bozuk mal satmayla sadece ilgisizliğinin belirttim "ayıp böyle şeyler yapma!" yazmışsın burası üyelere fikir olması için yapılmış bir köşe ben başıma gelen olayı anlatıyorum saygılı olarak ama senin tepkin gerçekten bana karşı saygısızlık ne ayıbımız olmuşsa tüm site önünde kanıtlayın o zaman.

sana verdiğim telefon çalıştığım şirkete ait olan bi ekibin ortak kullandığı telefon dostum.Arasan bilgiyi alırdın zaten o telefon hasta olduğumda kapatılacak bir telefon değil!Her neyse şimdi iyiyim ve bu olaydan sonra asla şehirdışına ürün satmayacağım.Tüm satışlarım elden olacak.Saygılar...

Merhaba arkadaşlar,

Turkrock, 2005 yılından beri üyesi olduğum ve bana çok faydası olmuş bir topluluk... 15 yaşında üye olmuşum, şimdi yaşım 24... "Fayda"dan iki kastım var. Bunlardan ilki, müzik işi ile ilgili, alet edevat ilgili vs. öğrendiklerimdir. Diğeri ise, bir topluluğun parçası olmanın verdiği güven duygusu... Hakikaten de Turkrock camiası bugüne değin güvenebileceğim kişiler olmuştu benim için... Hem bilgisine güvenilir hem de ticarette güvenilir kimselerden oluşmaktaydı Turkrock camiası "eskiden". Ancak yakın tarihte bunu sarsan iki kullanıcı oldu.

Bunlardan ilki "rapboyz"... Benden 4-5 yaş küçük bir arkadaş, adını yanlış hatırlıyor olabilirim, o yüzden yazmayacağım. Çok güvendiği ve tertemiz olduğunu söylediği Gibson SG'sini görüp elden teslim almak üzere Ankara'dan İstanbul'a gittim... Gitarı elime alıncaya değin çocuğun gitarın ne kadar da süper olduğu hakkında atıp tutması bitmedi, sap ayarını vs. yeni yaptırmıştı, yanında orijinal Gibson gigbag verecekti... Gitarı elime aldım ve hayır, yakın zamanda bu gitara ayar falan yapılmamıştı, gitar forum ve telefon üzerinden konuştuğumuzun aksine sıfır gibi falan da değildi. Hatta bence "kötü" bakılmış bir gitardı. Vereceğim dediği gigbag'e gelince, o da eskimiş bir gigbag'di. Ama çocuğa Turkrock üyelerine olan genel güvenimden dolayı güvenip onca yol gitmiştim ve biraz emekle bu gitar adam olabilirdi, dolayısıyla aldım gitarı. Şimdi de gayet memnunum gitardan. Ama bu deneyim benim için bir miladın başlangıcı oldu; ülkenin genel havası buraya sinmişti, Turkrock artık güvenilmeyi haketmeyen insanlarla doluydu. Bir gitarı bir an evvel elinden çıkarabilmek için söz konusu gitar hakkında (yüzüne karşı!) yalan sıralayan insanlarla...

Bu olay sizin için "büyük olmayabilir, ama benim için "önemli"ydi. Ancak asıl olarak bu camianın öldüğüne kanaat getirmemi sağlayan olay, son birkaç gün içerisinde oldu. "john" adlı üyeyle anlaşmıştık, ben ona bir midi klavye kargolayacaktım, o ise bana bir gitar manyetiği. Hatta özellikle ikimizin de aynı zamanlarda kargoya gidip ürünleri teslim etmesini istemişti, bana da bu uygun gelmişti, tam bir "takas" olmuş olacaktı işte... Son bir kez telefonlaştık ve gidip klavyeyi kargoya verdim, sonra da kendisine takip numarasını yolladım. Bunun üzerine "john" bana paketi "1 saat içinde" kargoya teslim etmiş olacağını söyledi. Bu ilk işkillendiğim andı, ancak beklemeye karar verdim, daha evvel de böyle şeyler olmuştu, ama hiçbirinde güvenim boşa çıkmamıştı. En nihayetinde kendisine bir mesaj atıp paketi yolladığında bana takip numarasını ulaştırırsa sevineceğimi söyledim. Biraz bekleyince elime bir numara geçti, fakat girdiğim bilgiler için bir sonuç bulunamıyordu. Bunun üzerine "john"u arayıp takip numarasını doğru yollayıp yollamadığı kontrol etmesini istedim. Bu noktada, sabahtan beri "kültür farkı" olarak görmezden geldiğim bir şey beni ziyadesiyle rahatsız etmeye başladı; ben sakin bir ses tonuyla, "siz" diye, "bey" diye hitap ederek konuşurken, "john" ise sert bir tavırla konuşuyor, bana "sen" diyor, bir de üstüne "kardeşim" muhabbeti yapıyordu. Bu ağızları tanıyordum; güvenilmez insanların konuşma şekliydi bu. Nihayetinde yolladığı takip numarasının doğruluğu kontrol etmedi ve bir sürü saçmalık zırvalayıp konuşmayı sonlandırdı. Ne yazık ki, dün akşam ve bu sabah kargo firmasına gidip paketimin teslim edilmeden bana geri gönderilmesini talep etmişsem de, paketimin dağıtıma çıktığı, dolayısıyla bunu yapamayacakları cevabıyla karşılaştım. "john"a bir midi klavye hediye etmiş oldum sanırım..?

"john"un forumda birden çok ilanı var. Elimde adı, cep numarası ve adresi var. Ama bunları ifşa etmenin bir anlamı var mı bilemiyorum. Zira foruma başka bir adla üye olup kaldığı yerden devam edebilir. Ben hala "salak"lığıma devam edip kargo takip sisteminde bir sorun olduğunu ve "john"un bana yolladığı manyetiğin yolda olduğu varsaymaya devam edeceğim, ama biliyorum ki söz konusu manyetik asla elime geçmeyecek...

"Namuslu insanlar" olarak, sanalpazar, sahibinden.com vb. sitelere komisyon ödemeden alışveriş, takas vs. yaptığımız güzel zamanlar oldu bu forumda, ama bu deneyimimden sonra görüyorum ki, o zamanlar geride kalmış... Bundan sonra takas yok, alışverişi ise yalnızca sanalpazar gibi sitelerde komisyonun sağladığı "güven" ile gerçekleştireceğim...

Merak eden olursa sizleri gelişmelerden haberdar edebilirim...

Saygılarımla,

Oğul Köker

"lowrider" Hakan Bey'den Vox Night Train kafası aldım. Hakan Bey 10 numara satıcı. Pazartesi günü 10 gibi Eft'sini yaptım. 13 gibi paket yapmış ve içime sinmesi için fotoğrafını WhatsApp'den gönderdi. Saat 15 gibi telefon edip kargo ücretini bildirip uygun olup olmadığını sordu. Ertesi gün sabah erken saatte kargom geldi. Akşamına açabildim kutuyu. Açmak 15 dakikamı aldı. Sanırsınız nükleer silah satın almışım...

Forumdan belki 50 oldu alışverişim. Hakan Bey en ilgili satıcıydı. Paket çok sağlamdı. Teşekkür ediyorum kendisine. Amfide şahane............

Güzel sözlerinize teşekkür ederim. Ben bana davranılmasını beklediğim gibi yapıyorum sadece. Ayrıca mesleğim koli, kutu ve ambalaj iken daha basit bir ambalaj bana yakışmazdı :) Gönderilecek uranyum varsa paketleyelim... :))

...asıl olarak bu camianın öldüğüne kanaat getirmemi sağlayan olay, son birkaç gün içerisinde oldu. "john" adlı üyeyle anlaşmıştık, ben ona bir midi klavye kargolayacaktım, o ise bana bir gitar manyetiği. Hatta özellikle ikimizin de aynı zamanlarda kargoya gidip ürünleri teslim etmesini istemişti, bana da bu uygun gelmişti, tam bir "takas" olmuş olacaktı işte... Son bir kez telefonlaştık ve gidip klavyeyi kargoya verdim, sonra da kendisine takip numarasını yolladım. Bunun üzerine "john" bana paketi "1 saat içinde" kargoya teslim etmiş olacağını söyledi. Bu ilk işkillendiğim andı, ancak beklemeye karar verdim, daha evvel de böyle şeyler olmuştu, ama hiçbirinde güvenim boşa çıkmamıştı. En nihayetinde kendisine bir mesaj atıp paketi yolladığında bana takip numarasını ulaştırırsa sevineceğimi söyledim. Biraz bekleyince elime bir numara geçti, fakat girdiğim bilgiler için bir sonuç bulunamıyordu. Bunun üzerine "john"u arayıp takip numarasını doğru yollayıp yollamadığı kontrol etmesini istedim. Bu noktada, sabahtan beri "kültür farkı" olarak görmezden geldiğim bir şey beni ziyadesiyle rahatsız etmeye başladı; ben sakin bir ses tonuyla, "siz" diye, "bey" diye hitap ederek konuşurken, "john" ise sert bir tavırla konuşuyor, bana "sen" diyor, bir de üstüne "kardeşim" muhabbeti yapıyordu. Bu ağızları tanıyordum; güvenilmez insanların konuşma şekliydi bu. Nihayetinde yolladığı takip numarasının doğruluğu kontrol etmedi ve bir sürü saçmalık zırvalayıp konuşmayı sonlandırdı. Ne yazık ki, dün akşam ve bu sabah kargo firmasına gidip paketimin teslim edilmeden bana geri gönderilmesini talep etmişsem de, paketimin dağıtıma çıktığı, dolayısıyla bunu yapamayacakları cevabıyla karşılaştım. "john"a bir midi klavye hediye etmiş oldum sanırım..?

"john"un forumda birden çok ilanı var. Elimde adı, cep numarası ve adresi var. Ama bunları ifşa etmenin bir anlamı var mı bilemiyorum. Zira foruma başka bir adla üye olup kaldığı yerden devam edebilir. Ben hala "salak"lığıma devam edip kargo takip sisteminde bir sorun olduğunu ve "john"un bana yolladığı manyetiğin yolda olduğu varsaymaya devam edeceğim, ama biliyorum ki söz konusu manyetik asla elime geçmeyecek...

john'un yolladığı manyetik elime ulaştı. Verdiği takip kodunun yanlış olduğuna dair tahminim doğru çıktı...

Her ne kadar korktuğum gibi beni dolandırmaya çalışmış olmadığı ortaya çıktıysa da, kendisinden takip numarasını kontrol etmesini istediğimde ilgilenmemesi sinir bozucuydu. Üstelik bu talebimi dile getirdiğim telefon görüşmesinde, garip bir şekilde ona ne yolladığımı falan sormuştu. Takdir edersiniz ki, söz konusu üyenin genel tavrıyla bu garip sorusu birleştiğinde elimde işkillenmek yeterince sebep birikmişti.

Elime geçen Dimarzio manyetik, kargo firmasının poşedine doğrudan koyulup yollanmış, dolayısıyla manyetiğin plastik kutucuğu parçalanmış yolda... Ben ise başına bir şey gelmesin diye, özenle paketlemiştim ona yolladığım midi klavyeyi...

Sonuç olarak umarım o da ben de ürünlerin hayrını görürüz... Ne diyeyim...

Herkese iyi alışverişler!

Geri