Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

ilk üye olduğum andan itibaren Şu ana kadar forumda sayısız alışveriş yaptım yeri geldi iyi niyetim suistimal edildi yeri geldi Kazıklandım ama hiçbir zaman kimseye bir saygısızlık veya kötü birşey yapmadım ve hiçbir zaman 1000 liranın üzerindeki cihazları denemeden almadım ve son zamanlarda yaptığım alışverişlerde artık seçici olmaya başladım ben açıkça gevşek tiplemelerle kendini birşey zannedenlerle hiç alışveriş yapmadım ve hepsini nazikçe reddettim (konuşma özürlüler ile yani ) ama forumun artık eski tadı kalmadığını düşünmekteyim hala daha iyi insanlar fazlası ile mevcut ama eskiden gitar çalınma duymazdık şimdi hırsızlar para ettiğini öğrendi ve ilk iş buna dadanıyorlar neyse uzattım hepinize geçmiş olsun üşenmeyin 2 kuruş kar edicem diye bir yerinize kazık sokmayın gidin deneyin gidemiyorsanız bir yakınınıza denettirin o da yoksa bırakın gitsin o malzeme daha iyisi denk gelir...
son alışverişlerimde aslankenan ve ezo ikisi ile de muhteşem alışverişlerim oldu iksine de çok teşekkür ediyorum
@Ezo ve @aslankenan olarak sizin için buraya isimlerini linkleyeyim de arkadaşlar da kendileri buraya yazıldıklarını bilsinler hem ve nickleri araştırıldığında rahatça bulunabilsin, iyi referans oldukları görülsün :) Sizin adınıza bir post attım ama umarım haddime olmayan birşey yapmamışımdır @the_guitarist

Linkiniz işe yaradı adıma girilen referansı gördüm. Çok teşekkürler.. Son dönemde bazıları aptalca cok alım yaptım bu nedenle bazı arkadaşlardan özellikle adımı yazmamalarını istediğim oldu.. Ama su kadarını söyleyeyim prensip olarak beni bir insanın ancak bir kez kazıklayabileceğine inanırım.. İkinci kez aynı kişi kazıklıyorsa bu benim hatamdır. Allaha şükür, su ana kadar hemen tüm arkadaşlar nkendilerine gösterdiğim güvenden beni pişman etmediler.. Sadece 2 alımımda çok memnun olmadığımı ama bundada hatanın ilanı tam olarak okumadığım için bende olduğunu düşünüyorum. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu arada en büyük hayal krııklığımı da bu işle profesyonel olarak ilgilenen kadıköydeki bir Lüthierde yaşadım. Kendisine boya tamiri için verdiğim gitarın boyasını tamir etmeden sadece bakım ayar yapıp benim temin ettiğim FR tremolo saddle ve üst eşiğini yerine takıp benden manyak bir ücret aldı.. Bu da bana bir ders oldu.. Bi daha asla..

@Ezo ve @aslankenan olarak sizin için buraya isimlerini linkleyeyim de arkadaşlar da kendileri buraya yazıldıklarını bilsinler hem ve nickleri araştırıldığında rahatça bulunabilsin, iyi referans oldukları görülsün :) Sizin adınıza bir post attım ama umarım haddime olmayan birşey yapmamışımdır @the_guitarist

Beceriksizliğim için ilk başta özür dilerim :) sonrasında ise düzeltmemde yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim:)

ilk üye olduğum andan itibaren Şu ana kadar forumda sayısız alışveriş yaptım yeri geldi iyi niyetim suistimal edildi yeri geldi Kazıklandım ama hiçbir zaman kimseye bir saygısızlık veya kötü birşey yapmadım ve hiçbir zaman 1000 liranın üzerindeki cihazları denemeden almadım ve son zamanlarda yaptığım alışverişlerde artık seçici olmaya başladım ben açıkça gevşek tiplemelerle kendini birşey zannedenlerle hiç alışveriş yapmadım ve hepsini nazikçe reddettim (konuşma özürlüler ile yani ) ama forumun artık eski tadı kalmadığını düşünmekteyim hala daha iyi insanlar fazlası ile mevcut ama eskiden gitar çalınma duymazdık şimdi hırsızlar para ettiğini öğrendi ve ilk iş buna dadanıyorlar neyse uzattım hepinize geçmiş olsun üşenmeyin 2 kuruş kar edicem diye bir yerinize kazık sokmayın gidin deneyin gidemiyorsanız bir yakınınıza denettirin o da yoksa bırakın gitsin o malzeme daha iyisi denk gelir...
son alışverişlerimde aslankenan ve ezo ikisi ile de muhteşem alışverişlerim oldu iksine de çok teşekkür ediyorum

Sağolsun @the_guitarist 'ten satın aldığım ürünün bütün detaylarını açıkça ve net bir şekilde ilanda açıklamıştı. Ayrıyetten biraz uzakta yaşadığım için ürünün kargoyla yollamasını rica ettim. Hiçbir şekilde arkadaş beni üzmedi, hatta çoğu insanın son zamanlarda yapmadığını yaparak kargo ücretini kendisi ödemiştir. Bu nazikliği ötürü ona tekrar teşekkür ediyorum. Bu forumda kendimde birçok müzik aleti sattım ve satmaktayım. Herhangi bir sıkıntı yaşadığım söylenemez şuana kadar (y)

Eğer sapın boyalı olduğunu yani ürünün kusurlu olduğunu belirtmiyorsanız 7 ciltlik ansiklopedide yazsanız boş konuşmaktan öteye gitmez. Ürünün böyle bi kusuru varsa açık açık söylenecek. "Sapın arkası boyalıdır" diye 3 kelime etmek ne kadar zor olabilir ki? Bu kadar büyük bi kusur 3 kelime ile alıcıya belirtilmedi ise altında art niyet vardır... Hadi diyelim çok düşük bi ihtimal ama unutulup söylenmedi ise, alıcı bu durum kendisine belirtilmediği için parasını iade isterse bikbik yapmadan alıcının parası iade edilip ürün geri alınacak. Bu kadar basit. Bunun üstüne öyleydi böyleydi diye laf koymanın hiçbir anlamı yoktur.

Öte yandan işallah bu tip konular/mesajlar silinmez. Geçen seferde aynı şey oldu. Dolandırıldım, satıcı telefonlarımı açmıyor, kaçamak cevaplar veriyor vs. vs. vs. dendi, birçok kişi destek çıktı, takipçisi olucaz denildi. Sözde mağdur olan kişi 2 gün sonra, tamam abisiyle hallettik konu silinsin diye mesaj gönderdi konu silindi. Bu size destek olan kişielre yapılabilecek en büyük saygısızlıktır. "Tamam ben kendi işimi hallettim bitti, konuyu silin, ilerde aynı şeyi başkasına yapıyorsada yapsın" demektir. Kendisine destek olan insanlara karşı büyük terbiyesizliktir. Bu tip konuların silinmemesi gerekir....

Son düzenleme:
Avukatı aradım Perşembe günü davayı açtığım an burda arkadasın adını soyadını çalıştığı yerı Görevini paylasmamda hiç bir sakınca olmayacağını söyledi bende davayı açtığım an bu dedıklerımı burda ifşa edicem edicemki başkalarının canını yakmasın

@wolkN canın sağolsun yahu.. Bana lazım değil artık.. Onun yerine manyetik montajı yapabilecek birini tanıyorsan kızılay için beni tanıştır.. sana duacı olayım..

''zencikapici'' nickli arkadaşla yine talihsiz bir alışverişimiz oldu.Kendisinin dekont açıklama kısmına yazdığını görseniz insanlık adına hepimiz utanırız.Daha önce alışverişlerimizde
de benzer girişimleri olmuştu ama bu kadar net ilk defa yapıyor.Düşünün ki buradan paylaşamayacağım kadar terbiyesiz bir açıklama yazılmış dekonta.Zaten nickinden de ne kadar terbiyesiz bir şahsiyet olduğu belli.Sizi uyarmak istiyorum.

Şaka şaka.Adam çok şakacı gençler.Berhan olum bidaha aynısını yap rezil edecem la seni burada paylaşıp dekontunu.
Yalnız bu dekontun açıklama kısmına yazdıklarından dolayı bu adam yüzünden başım belaya girecek bi gün benim.

''zencikapici'' nickli arkadaşla yine talihsiz bir alışverişimiz oldu.Kendisinin dekont açıklama kısmına yazdığını görseniz insanlık adına hepimiz utanırız.Daha önce alışverişlerimizde
de benzer girişimleri olmuştu ama bu kadar net ilk defa yapıyor.Düşünün ki buradan paylaşamayacağım kadar terbiyesiz bir açıklama yazılmış dekonta.Zaten nickinden de ne kadar terbiyesiz bir şahsiyet olduğu belli.Sizi uyarmak istiyorum.

Şaka şaka.Adam çok şakacı gençler.Berhan olum bidaha aynısını yap rezil edecem la seni burada paylaşıp dekontunu.
Yalnız bu dekontun açıklama kısmına yazdıklarından dolayı bu adam yüzünden başım belaya girecek bi gün benim.
Dekontun fotosunu isteriz!!!

carmonel nickli şahısla alışveriş yapmam hatta muhattap olmam ,bundan sonra aşağılayıcı,lakayık ,kibirli vb. şekilde konuşan kişileri buraya yazacağım .Belki de bu forumun en eski ve aktif olan birkaç üyesinden biriyim kimse kusura bakmasın artık bu şahısları burada afişe edeceğim.

Geri