Kaç Numara Ve Hangi Marka Tel ?

Dean Markley Blue Steel LTHB 10-52 kullandım ben dostum yumuşak 10 luklara göre ton vs olarakta hoşuma gitti . İlk mesajımdada atmıştım öle arada kavgada gitti felan , bence elixir kadar olmasada kirlenme konusunda elixire en yakın tel tabi bana göre :)

Evet ben de Dean Markley Blue Steel'lere bir şans ver derim. Her çalıştan sonra kuru bir bezle telleri silersen maximum ömür süresini yakalarsın, severek kullancağını düşünüyorum.

Baya da öneren var esasında, Ankara'daki dükkkanlar pek satamadıklarını söyleyip Blue Steel getirtmez oldular, ben de internetten alıyorum 3 ayda bir 3-4 set şeklinde.

son 5-6 takım telimi hep 10-46 dean markley blue steel aldım. evet ernie ball dan çok daha yumuşak hatta hepsinden yumuşak olabilir. kullandığım en rahat tel. ilk taktığınızda resmen akustik gitara benzer tonları var çok hoşuma gidiyor artı yönleri bunlar eksileri ise çabuk kararıyorlar naptıysam olmadı her çalışta siliyorum hem telleri hem gitarı en fazla telin ömrünü 1 hafta daha çalınabilir kılıyor (günde 1 saat falan çalıyorum çok değil bazı günler hiç ellemiyorum) buna rağmen haftada toplam 3-4 saat kullanımla 1ay içerisinde tamamen kullanılmaz duruma geliyor. resmen pas içinde kalıyor. kullanmayı düşünenler için bilgi olsun. ama böyle yumuşak ve uzun süre giden güzel tonlu bi tel bulamadım varsa söyleyin :) arada ernie ball slinky 10-46 aldım. dean markley in doğallığından sonra bin kere pişman oldum çok sert ve resmen cam gibi bir kaplama vardı ince 3 telde. çok yapmacık geldi. şimdilik dunlop deniycem. ghs leride merak ediyorum ama 10-46 larından bulamadım.
soru olarak bende sizlere danışayım floydrose lu gitarda 10 numaradan 11 numaraya geçsem normal standart akorda sap,entonasyon v.. tüm ayarları yapsam problem olurmu yani ille drop d vb.. şekilde akordu falanmı düşürmek gerekir. fazladan 1 adet yay var 11 numara kullanırsam arkaya bu 4.yayı takmam gerekirmi acaba?

Arkadaslar hazır laf acılmıs benim de bir sorum olacak :)

Dean Marklley 10-46 Blue Steel almayı düsünüyorum. Fakat 2556 REG ile 2558 LTHB arasındaki farkı cozemedim?

son 5-6 takım telimi hep 10-46 dean markley blue steel aldım. evet ernie ball dan çok daha yumuşak hatta hepsinden yumuşak olabilir. kullandığım en rahat tel. ilk taktığınızda resmen akustik gitara benzer tonları var çok hoşuma gidiyor artı yönleri bunlar eksileri ise çabuk kararıyorlar naptıysam olmadı her çalışta siliyorum hem telleri hem gitarı en fazla telin ömrünü 1 hafta daha çalınabilir kılıyor (günde 1 saat falan çalıyorum çok değil bazı günler hiç ellemiyorum) buna rağmen haftada toplam 3-4 saat kullanımla 1ay içerisinde tamamen kullanılmaz duruma geliyor. resmen pas içinde kalıyor. kullanmayı düşünenler için bilgi olsun. ama böyle yumuşak ve uzun süre giden güzel tonlu bi tel bulamadım varsa söyleyin :) arada ernie ball slinky 10-46 aldım. dean markley in doğallığından sonra bin kere pişman oldum çok sert ve resmen cam gibi bir kaplama vardı ince 3 telde. çok yapmacık geldi. şimdilik dunlop deniycem. ghs leride merak ediyorum ama 10-46 larından bulamadım.
soru olarak bende sizlere danışayım floydrose lu gitarda 10 numaradan 11 numaraya geçsem normal standart akorda sap,entonasyon v.. tüm ayarları yapsam problem olurmu yani ille drop d vb.. şekilde akordu falanmı düşürmek gerekir. fazladan 1 adet yay var 11 numara kullanırsam arkaya bu 4.yayı takmam gerekirmi acaba?

Fazladan yay takmak arkadaki gerginliği artıracağı için gitara giren vidaları daha az sıkıştırmak zorunda kalırsın, eğer 4. yayı takmazsan da tam tersi. Tamamen senin seçimine kalmış her ikisini de deneyebilirsin. Ancak standart akortta 0.11 ler çok sert gelebilir. Tercih meselesidir tabi ama gitara genel anlamda baskıyı artırmış olucaksın. Sap ayarı, entonasyon bunları yazmışsın zaten.. İlla drop akortta kullanmana gerek yok ancak ben 0.11-56 kalınlığında teller ile drop B 'de çalmıştım, düşün artık :)

Yıllardır Elixir kullanırım. Hayvan gibi güzel bir tel fakat geçenlerde DR denedim, elixir'e elveda çektim anında.
10-15 lira kıyıp bir de DR deneyin derim. Bu arada ErnieBall dediğiniz leş telleri kullananlara kıl oluyorum : ) ihihih

Squier Bullet Strat aldığımda üzerindeki telleri çok beğenmiştim.Araştırınca Fender NPS 0.9 250L olduğunu öğrendim.O zamandan beri kullanıyorum.Bence bunu da denemelisiniz bana oldukça yumuşak geldi.

Geri