Punch (Rock - İzmir)

arkadaşlar, yazın izmir de bir program olayı gözükmüyor. çeşme'de olacağız yazın... kayıtlar bitince de konser programlarıyla zaman zaman sahne alacağız... şimdilik durum böyle...Burak PuncH

punkhero demiş ki:
valla ne diyelim, blister in the sun'da tadından yenmiyor hueheue..bugün violent femmes calan efendim yarın bir sex pistols-holidays in the sun çalmaz mı mesela???ne de güzel olur, çok güzel olur hehehe.

evt,eskilerden bir msg...
avustralya milli marşıydı o...çokda keyif verirdi dinlemek...my girl friend,she is at the end,she is starting to cry... :D
ne günlerdi yaaa....

abi özledik walla sizi yaaa...çeşmede olmanızın bizlere bi yararı yokki..öğrenci insanlarıs bis :p
tekrar dungeonda olsanız...alt grubunuzda "makine" olsa...allammm allammm..cok mu sey istedim acaba??.. :D

sizin üzerinize başka bi grup tanımıyorum..teksiniz..

yani bi sıralama yapılsa izmir grupları arasında sizden sonra gelen grup heralde 2.sıradan değilde 5. veya 6.sıradan falan listeye girebilirdi heralde... :)

bir nesil sizle buyudu müzik nedir onu ogrendi ve sizin yolunuzdan ilerleyen ama beste yapmakta geç kalmayan bir grup var tekrar aramızda gormek istiyoruz sizleri artık hiç bişey eskisi gbi degil ama eminim siz haa eskisi gibisiniz saygılar,sevgiler

Allahım sen bana sabır ihsan eyle yarabbi... Nedir bu anlamıyorum kimsenin müziğe saygısı kalmamış bir İzmirli olarak utanıyorum gerçekten utanıyorum bu nedir hala anlamış değilim yani aklım almıyor hayır yani kime kızalım kime serzenişte bulunalım nedir bu gidişat Allah aşkına yaw kimsemi merak etmez, kimsemi ne dinlediğini öğrenmek istemez bu gidişat nereye varacak "bir nesil Punch ile büyüdü" eee diğer nesiller ne ile büyüsün ne dinlesin nerden öğrensin bar müziği nedir bar grupları nedir bana biri söylesin bana biri anlatsın ne için müzik "para, ortam, karı-kız, cool olmak" o sahneye neden çıkarsın ne için ordasın hiç mi düşünmezler,

Puch hayranları sevenler benim gibi düşünenler rock müziği yaşayanlar alet olmayın; iki bira az için albüm alın, iki kişiyle az sohbet edin müzik hakkında bilgi edinin, dinlerken kendinizi kaptırın, kafa sallayın poga yapın ama alet olayın, barlardan iki kıçı kırık düşür cem diye şebek olmayın, karı kız için şekilden şekle girmeyin albüm alın konser takip edin adam gibi amatör gruplara sahip çıkın ben daha ne söyleyeyim ne anlatıyım herkes pale, herkez lamer, herkes abaza, herkez rock müzik düşmanı Puch'ı dinleyemiyor göremiyoruz yıllardır aynı repertuar aynı adamlar her şey aynı iyide nereye kadar gidecek İzmir - Bornova buna layık mı, Punch sız kalmak revamı bize bu adamlar neden yıldı; nedir bu adamlara vazgeçiren, nedir yorulmuşluğu empoze eden, Rock Bar diyince aklınıza ne geliyor; Amatör grup diyince aklınıza ne geliyor...

Bornova’da kaç tane Bar ve Kaç tane Amatör Grup (ki onlar amatör bile olamazlar) var bu adamlar ne yapar ne için şarkı icraat ederler nedir olayları ne dinlerler ne konuşurlar...

Bir nesil Punch ile büyüdü ben o nesildenim şu an aşmış bir arşivim, aşmış bir orjinal albüm koleksiyonum var, yeni nesil ise Rock Barların Arabeks kültüründe ezilmeye mahkum zavallılar biz Puch'ı dinledik benimsedik sevdik bundan sonrada kimse Punch ile ne boy ölçüşebilir ne âşık atabilir bu böyle biline...

Bir gün Punch'ı dinlemek için dungeon'a gittim ve manzara şok ediciydi müşteri olmadığı için Punch çalmayacak onun yerine repertuarı full Türkçe olan şu an ismini bile hatırlamadığım bi grup yüzünden resmen program iptal edilmişti, yıllarıdır aynı mekanda Punch'ı dinleyen biri olarak duyduğum üzüntü kelimelerle anlatılmaz...

Söyleyeceğim şudur Punch'a sevgim sonsuz, hala şarkılarınızı dinliyor sizi sahnede özlüyorum, yolunuz açık olsun... Sizi sevenleri, dinleyenleri unutmayın, çünkü biz sizi unutmuyoruz…

Geri